Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ichris

Patrząc na same smarki - bardzo dobry SSD ten Vector. Patrząc na cenę i warunki gwarancji... chyba jednej z najmniej opłacalnych na rynku.

Edytowane przez ichris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 128GB wersji (od 535zł) mimo że wyższa od konkurencji jeszcze może kogoś zaciekawić. Samsung 840pro (najbliższy konkurent) jest w praktycznie tej samej cenie.

Cena 256GB Vectora to odjazd zupełny.

 

Ale jedna rzecz mnie ciekawi jeśli idzie o testy Samsunga 840 pro. Dokładnie copy benchmark w AS SSD. Jakoś mało Caleb wyszło tam.

Ile razy bym nie robił testu, mnie wychodzi:

310MB/s Iso

213MB/s Program

274MB/s Game

Czyli więcej i to sporo deptając konkurencje w tym porównaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ichris

A najlepsze jest to, że w okresie wakacji czyli za jakieś pół roku.. porządny SSD 256GB będzie można kupić za ~400-450.

 

 

Mój Plextor 128GB na Sata2. Chyba takie sobie wyniki ale i tak jestem happy.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ichris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to, że w okresie wakacji czyli za jakieś pół roku.. porządny SSD 256GB będzie można kupić za ~400-450.

Podałbyś jeszcze numery lotto i będzie gitarka ;)

 

 

@UgliBiBagli - 830 bardziej sprawdzona ale jak lubisz nowości 840 też się nie zawiedziesz raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ichris

rafa, bez przesady... ;) Jak nie będzie jakiegoś kataklizmu to ceny SSD nie są takie trudne do przewidzenia. Myślę, że w lipcu taki Plextor M5S 256GB będzie stał poniżej 500zł.

 

Te wyniki mojego M5S do przyjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu niektórzy przewidywali super spadki a tym czasem działo się to znacznie wolniej. Jestem umiarkowanym optymistom w tej kwestii. Ale 20-30€ spadku na 256GB jest realne. Szczególnie na dyskach ze średniej i niższej półki.

 

Wyniki OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś jakis sprawdony sposó na updejta firmware w M4 ? bo ja jestem chyba za tempy do tego,

windowsowa aplikacja nic nie powoduje a obraz iso że nie znajduje obrazu kernela memdisk

poprzedni updejt do 010 przebieg bez problemu

Edytowane przez yacub10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz jakies pendrive USB, odpalasz Universal USB Installer (http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/), w pierwszym kroku z listy wybierasz Try Unlisted Linux ISO (Old Syslinux) i wskazujesz do ISO. Po skonczonej operacji odpalasz kompa z USB i voila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany - okazało sie ze w pliku cfg odnosiło sie sie do pliku "memdisk" a w obrazie był plik "memdisk." dodałęm "kropke" w pliku cfg i updejter ruszył - ale dzieki za rade

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim, mam pewien problem, stoje przed wyborem mojego pierwszego dysku SSD, zastanawiam sie miedzy:

 

- ocz vertex 4 128gb

- samsung 840 120gb

- samsung 830 128gb

 

ceny sa bardzo podobne (proline.pl) 840 jest najtanszy. Wiem ze 830 jest starszy i bardziej sprawdzony od 840 ale zastanawia mnie jak w testach wypadaja te 3 dyski, porownujac jest do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jedna rzecz mnie ciekawi jeśli idzie o testy Samsunga 840 pro. Dokładnie copy benchmark w AS SSD. Jakoś mało Caleb wyszło tam.

Ile razy bym nie robił testu, mnie wychodzi:

310MB/s Iso

213MB/s Program

274MB/s Game

 

Kilka razy był wykonywany ten test, ale z ciekawości zaraz wyciągnę tego SSD z redakcyjnej szafy i jeszcze pomęczę ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim, mam pewien problem, stoje przed wyborem mojego pierwszego dysku SSD, zastanawiam sie miedzy:

 

- ocz vertex 4 128gb

- samsung 840 120gb

- samsung 830 128gb

 

ceny sa bardzo podobne (proline.pl) 840 jest najtanszy. Wiem ze 830 jest starszy i bardziej sprawdzony od 840 ale zastanawia mnie jak w testach wypadaja te 3 dyski, porownujac jest do siebie.

 

Ile razy mozna pytac o to samo? Przeczytaj 2-3 ostatnie strony i znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy mozna pytac o to samo? Przeczytaj 2-3 ostatnie strony i znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie.

 

Wybacz niestety nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie, jest napisane tylko ze 840 to nowosc i nie bardzo wiadomo czego sie po nim spodziewac a 830 starszy i solidny, od tamtego czasu troche minelo dlatego pytam o 840 jak sie sprawa ma, bo o wersji pro wszedzie glosno a o basic nic.

 

ps. zauwazylem ze na tych 3 stronach tez odsylales kogos do poprzednich stron na ktorych ludzie nie znalezli odpowiedzi, wiec moje pytanie uwazam ze otwarte dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ichris

Każdy z wymienionych przez Ciebie będzie dobry a różnice w Twoich zastosowaniach praktycznie nieodczuwalne. Możesz jeszcze rozważyć http://allegro.pl/dysk-ssd-128gb-plextor-m3-60m-gw-marvell-wawa-i2851025232.html Choć M3 bardziej opłaca się w wersji 256GB http://allegro.pl/ssd-plextor-m3-256gb-sataiii-510mb-s-gw-60m-fvat-i2848157506.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który Samsung 830 czy 840?(wersje basic, 128GB/120GB)

 

Moim zdaniem SSD 830 - SSD 840 nie PRO wcale ie ma takich dobrych parametrów. Natomiast jak kolega wyżej pisało -to jest pytanie dość tendencyjne :> Edytowane przez Kaligula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do właścicieli Samsungów 840 i 840Pro co napisali na pudełku Made in ....... ?

 

U siebie robią wszystkie SSD.

 

EDIT

Korea oczywiście gdyby ktoś miał wątpliwości :)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nowego firmware 040H do Crucial M4. W tamtym tygodniu dysk przekroczył 5000 h, więc wrzuciłem nowe FW ze strony cruciala. Od wczoraj zaczął pojawiać się problem z "Reboot or select proper device" , przed tą komendą przechodzi ekran AHCI i wykrywa dysk. Na forum cruciala widzę już sporo podobnych zgłoszeń, więc pewnie naprawią to w następnej wersji FW. Komputer odpala póki co za drugim razem. NA forum cruciala użytkownicy wracją do FW 000F i tutaj pytanie. Też wykonać taki manewr ? Czy długotrwałe pojawianie się tej komendy może czymś grozić ?

Edytowane przez xardas228

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zapodać wynik AS SSD samsunga 840? Przeglądam testy i ten dysk wypada często gorzej niż 830. Ale jest do kupienia w dobrej cenie i rozważam upgrade Dołączona grafika Czy może lepiej dopłacić do 830? Na jakich pamięciach jest oparty ten nowy model?

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie choć jak jakaś klasyfikacja ci pomoże to 830 na pierwszym miejscu, potem Vertex 4, Plextor m5s, Crucial m4

 

Zewnętrzny to obojętnie jaki, byle markowy.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...