Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1750h i 600GB:) na vertexie 3. Malo cos:) plik wymiany i foldery temp i tmp przeniesione na hdd? Wylaczone indeksowanie?

 

SSD jest po to by go używać jak się już kupi ... korzystać z jego prędkości ... a nie przenosić te elementy, które mają wpływ na wydajność przy użytkowaniu na powolny nośnik.

 

ps. a jak Ci brakuje RAM, że musisz mieć plik wymiany, to dokup pamięci ... a jak masz po prostu aplikacje które się plują o brak pliku wymiany, a nie ilość ramu jest problemem, to daj jakiś symboliczny rozmiar pliku wymiany, by zamknąć owym aplikacjom jadaczkę

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa już funkcja TRIM na RAIDzie 0 więc postanowiłem sobie takiego sprawić.

Zrobiłem to na 2 dyskach OCZ Vertex 4 128GB.

 

Oto wyniki:

 

www.jodlasty.internetdsl.pl/SSD_RAID0.jpg

Edytowane przez Jodlasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ostatnio pisałem o nowym M4 i dużej różnicy na wydajności względem starego, sprawę opisałem na forum Cruciala, a potem zdecydowałem się skontaktować z ich supportem. Dzisiaj odpisali, dali RMA i mogę im odesłać, ale najpierw radzą spróbować czegoś innego.

 

Wklejam tutaj, bo się z taką metodą nie spotkałem, a być może komuś się przyda:

 

There is a feature built into our SSDs called Active Garbage Collection. Letting Active Garbage Collection run on the drive for an extended period will clean these cells and restore the SSD to a healthy state.

 

To do this on your PC or Laptop, you will need to let the SSD idle for 6 to 8 hours.

 

In a PC, simply disconnect the SATA cable from your SSD and only leave the power cable connected. After switching your PC on, the SSD will be in an idle state but still have power so Garbage Collection can function. Leave the PC powered for the 6-8 hours.

 

In a laptop, power on with the SSD installed and enter your system BIOS (please refer to your system manufacturer’s documentation on how to access the BIOS.) Leave the laptop in the BIOS menu for the 6-8 hours.

 

Following this process, your drives functionality and performance should be restored.

Dodatkowo sami dali niejako znać, co warto zrobić w celu uniknięcia czegoś takiego:

 

 

To prevent the SSD performance degrading again, you can make adjustments to your power settings:

 

- Go to Control Panel

- Go to Hardware and Sound

- Go to Power Options

- Select Change Plan Settings

- Select Change Advanced Settings

- Make sure the 'hard disk' field is set to ‘never’ (Laptop users select 'battery and power adapter').

Co ciekawe, to nie dotyczy hibernacji.

To nie dotyczy usypiania.

Chodzi o wyłączanie dysków, tego cruciale chyba nie lubią, skoro nawet na firmware poprzednim mieli problemy z cold bootami.

 

Dzisiaj zostawiam lapa na noc na BIOSie, dam znać, czy coś to dało.

W innym wypadku leci do UK.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Nie przebrne tak łatwo przez morze internetowej informacji by być pewnym, więc zapytam :

 

1. Asus P5E, na X48, z ICH9R, 6 portów SATA 3.0 Gb/s

2. 4 porty zajęte przez RAID 10 z HDD

3. chce wpiąć 2 dyski SSD i złączyć te dwa w RAID 1, mający być docelowo zamianą w/w RAID 10

4. czy to może razem tak działać?

5. jeśli '4=tak' to co trzeba zrobić by się udało.

6. czy mi się nie wysr* podczas tych kombinacji 'ot złośliwie' obecny RAID 10? jest jakieś ryzyko?

7. czy jeśli taki zbieranina zadziała 'biosowo' to czy instalując na nowym RAID 1 system Win 7 mogą wystąpić dodatkowe problemy?

 

Jak łatwo się domyślic operacja dopięcia nowych bez wypinania starych ułatwiła by mi baaaaardzo przeniesienie danych. Dlatego liczę na jakieś podpowiedzi.

 

 

//edit: nie byłem pewien czy tutaj czy do topicu o raid 0 wrzucic me zapytanie;)

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Nie przebrne tak łatwo przez morze internetowej informacji by być pewnym, więc zapytam :

 

1. Asus P5E, na X48, z ICH9R, 6 portów SATA 3.0 Gb/s

2. 4 porty zajęte przez RAID 10 z HDD

3. chce wpiąć 2 dyski SSD i złączyć te dwa w RAID 1, mający być docelowo zamianą w/w RAID 10

4. czy to może razem tak działać?

5. jeśli '4=tak' to co trzeba zrobić by się udało.

6. czy mi się nie wysr* podczas tych kombinacji 'ot złośliwie' obecny RAID 10? jest jakieś ryzyko?

7. czy jeśli taki zbieranina zadziała 'biosowo' to czy instalując na nowym RAID 1 system Win 7 mogą wystąpić dodatkowe problemy?

 

Jak łatwo się domyślic operacja dopięcia nowych bez wypinania starych ułatwiła by mi baaaaardzo przeniesienie danych. Dlatego liczę na jakieś podpowiedzi.

 

 

//edit: nie byłem pewien czy tutaj czy do topicu o raid 0 wrzucic me zapytanie;)

 

Powinno wszystko działać bez problemu.

 

p.s.

zdecydowanie w wątku o Raid 0, z działaniem SSD to pytanie nie ma nic wspólnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Powinno wszystko działać bez problemu.

2. zdecydowanie w wątku o Raid 0, z działaniem SSD to pytanie nie ma nic wspólnego Dołączona grafika

 

Ad1: Dzieki za odpowiedź. Nie ukrywam, że utrata danych z obecnej macierzy "nie wchodzi w gre" bo nie ma backupu;) dlatego tak dopytuję. Bo teoria teoria, a praktyka...

 

Ad2: Oj wiesz @rafa... bo dodawane są SSD... bo to ten topic ostatnio wertowałem pincet stron wstecz... bo to może jakiś specjalny przymiot SSD uniemożliwiłby taka operację... I jeszcze parę quasipowodów mogę wymyślić. Hehe.

Tak czy inaczej chyba masz rację więc : proszę MOD'a lub innego władnego o przerzucenie, tego postu, oraz #8892 i #8890 do podpiętego wątku o RAID.

 

 

PS.Jeśli ktoś jeszcze ma przemyślenia na moje pytanie to śmiało.

 

 

=============

EDIT: Zapytanie już nieaktualne

W trybie nagłym wyszła jednak zmiana planów. Do budy wjedzie cała nowa platforma. Więc rozważania o które pytałem przestają istnieć.

Sorry za zamieszanie.

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pisałem o nowym M4 i dużej różnicy na wydajności względem starego, sprawę opisałem na forum Cruciala, a potem zdecydowałem się skontaktować z ich supportem. Dzisiaj odpisali, dali RMA i mogę im odesłać, ale najpierw radzą spróbować czegoś innego.

 

Wklejam tutaj, bo się z taką metodą nie spotkałem, a być może komuś się przyda:

 

 

 

Dodatkowo sami dali niejako znać, co warto zrobić w celu uniknięcia czegoś takiego:

 

 

 

 

Co ciekawe, to nie dotyczy hibernacji.

To nie dotyczy usypiania.

Chodzi o wyłączanie dysków, tego cruciale chyba nie lubią, skoro nawet na firmware poprzednim mieli problemy z cold bootami.

 

Dzisiaj zostawiam lapa na noc na BIOSie, dam znać, czy coś to dało.

W innym wypadku leci do UK.

 

ja też mam podobny problem z jednym z moich cruciali kupionym przeszło rok temu. ja zrobiłem to inaczej niż crucial zaleca tą metodą

http://howto.cnet.com/8301-11310_39-20115106-285/how-to-securely-erase-an-ssd-drive/

 

jest to o wiele szybsze niż czekanie 8h a efekt jest ten sam. dysk odzyskuje sprawność ale na krótko niestety.

 

dysk kupiłeś za granicą że dostałeś nr RMA czy dla nich to nie ma znaczenia gdzie kupiłeś ważne że to ich dysk i nadają nr?? mógłbyś to bliżej opisać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla cruciala znaczenia nie ma. Tak działa gwarancja producenta. Kiedyś też wysłałem Ballistixy padnięte, które były kupione w PL. Po tygodniu od wysłania ich do UK do Cruciala miałem w domu nowe ;)

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forthal - mówiąc boost masz na myśli odczucia przy pracy? :P Jeśli tak, to jest. W porównaniu do dwóch szajsungów F4 320GB spiętych w r0 różnica jest ogromna, nawet w głupim rozruchu kompa, który nie musi już inicjować żadnego raida, tylko od razu przechodzi do postu. Do tego system od razu po wyświetleniu pulpitu jest gotowy. A co do gier i programów, to jeszcze zobaczę, na razie odtwarzam listę wszystkiego, co mi potrzebne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek to wszystko masz w teście SSD po prawej stronie "Wielki test 30 dysków ..." wystarczy spojrzeć Dołączona grafika

 

Uwierz mi, że czytałem wszystkie artykuły o SSD na PurePC i nie tylko. Wiem jakie są najczęściej polecane dyski, ale i tak mam problem z wyborem. Na początku byłem zdecydowany na Samsunga 830, to się okazało, że jest problem z dostępnością i zawyżone ceny. Potem myślałem o Crucialu M4 i Plextorze M5S, ale po przejrzeniu kilku testów, artykułów zdecydowałem się na Vertexa 4. Już miałem zamawiać, ale znou pojawiły się opinie, że ma jakieś dziwne zapisy gwarancyjne, że firma OCZ jest na skraju bankructwa, itp. I pojawił się wtedy Plextor M5P, podobno bardzo dobry. I nie mogę się teraz zdecydować czy warto dopłacić te kilkanaście zł do Plextora względem OCZ? Który wydajniejszy, sprawniejszy, pewniejszy? Pomóżcie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótko i zwięźle - OCZ Vertex 4 czy Plextor M5P? Oba 128GB. Który lepszy i dlaczego? Dysk będzie siedział w kieszeni w laptopie DELL Vostro 3450 zamiast napędu DVD.

 

Plextor - z uwagi na lepszą gwarancję oraz dołączone oprogramowanie. W lapku i tak nie poczujesz różnicy jeśli chodzi o wydajność, więc weź to co pewniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek - 830 nie warto już brak, była opłacalna jeszcze miesiąc temu, gdy można było kupić 256GB za 700zł a 128GB za 360zł, ale obecnie cena znacznie wzrosła. Co do M5P/Vertex4, to skoro wydajnościowo prawie się nie różnią, pokieruj się ceną, długością gwarancji oraz wyglądem, jak masz np okno w budzie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

ja też mam podobny problem z jednym z moich cruciali kupionym przeszło rok temu. ja zrobiłem to inaczej niż crucial zaleca tą metodą

http://howto.cnet.co...-an-ssd-drive/

 

jest to o wiele szybsze niż czekanie 8h a efekt jest ten sam. dysk odzyskuje sprawność ale na krótko niestety.

 

dysk kupiłeś za granicą że dostałeś nr RMA czy dla nich to nie ma znaczenia gdzie kupiłeś ważne że to ich dysk i nadają nr?? mógłbyś to bliżej opisać??

 

Próbowałem tego, bez rezultatu.

Po nocy na BIOSie zresztą też bez rezultatu, jutro wysyłam dysk.

 

Tak jak już napisał Lanc, to nie ma znaczenia. Kupiłem go w Polsce, wystarczyło skontaktować się z pomocą techniczną poprzez www. Odpisali z szeregiem dosyć prostych pytań, po mojej wysyłce odpisali już to co cytowałem.

 

Aha, orientuje się ktoś, czy trzeba to wysyłać w oryginalnym opakowaniu (chodzi o ten kartonik)?

Nie będę bajerował - w oryginalnej folii od elektroniki + jakiejś mojej zajmuje tyle, że wejdzie w najmniejsza kopertę bombelkową = mniejszy koszt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plextor - z uwagi na lepszą gwarancję oraz dołączone oprogramowanie. W lapku i tak nie poczujesz różnicy jeśli chodzi o wydajność, więc weź to co pewniejsze.

 

Jakie oprogramowanie? Ja nic nie dostałem. W dziale download Plexatora też nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tego, bez rezultatu.

Po nocy na BIOSie zresztą też bez rezultatu, jutro wysyłam dysk.

 

Tak jak już napisał Lanc, to nie ma znaczenia. Kupiłem go w Polsce, wystarczyło skontaktować się z pomocą techniczną poprzez www. Odpisali z szeregiem dosyć prostych pytań, po mojej wysyłce odpisali już to co cytowałem.

 

Aha, orientuje się ktoś, czy trzeba to wysyłać w oryginalnym opakowaniu (chodzi o ten kartonik)?

Nie będę bajerował - w oryginalnej folii od elektroniki + jakiejś mojej zajmuje tyle, że wejdzie w najmniejsza kopertę bombelkową = mniejszy koszt Dołączona grafika

 

też myślałem o opakowaniu -> będę go musiał po szukać, ale koperta bom belkowa chyba powinna wystarczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, do lapa kupiłem akurat M5S.

 

m5p ma oprogramowanie do klonowania w pudełku + chyba jeszcze jakieś inne. Jeżeli chodzi o Plextool (podstawowa "narzędziówka" do SSD coś jak magician samsunga lub toolbox intela), to musisz na stronie plextora się zarejestrować (w "logowanie członka"). Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz miał mozliwość ściągnięcia Plextolla.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...