Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj niemile zaskoczył mnie Win 7, Odświeżyłem Indeks wydajności i Szybkość transferu dla dysku spadła z 7.7 na 5.9. Według Crystal Disk Mark dysk jest szybszy niż był od nowości. Czy taka zmiana w indeksie win 7 coś znaczy ? Czy może nie sugerować się tym narzędziem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też myślałem o opakowaniu -> będę go musiał po szukać, ale koperta bom belkowa chyba powinna wystarczyć Dołączona grafika

 

WD np odrzuca taki sposób pakowania. Co jest zrozumiałe, folia bąbelkowa nie jest antystatyczna. Przynajmniej włóż najpierw w opakowanie antystatyczne np po starym HDD jak nie masz oryginalnego.

Nie ryzykowałbym na Twoim miejscu utraty gwarancji w taki sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m5p ma oprogramowanie do klonowania w pudełku + chyba jeszcze jakieś inne. Jeżeli chodzi o Plextool (podstawowa "narzędziówka" do SSD coś jak magician samsunga lub toolbox intela), to musisz na stronie plextora się zarejestrować (w "logowanie członka"). Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz miał mozliwość ściągnięcia Plextolla.

 

Dzięki za info. Do głowy mi by nie przyszło że to aż tak skomplikowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba się rejestrować. Jest zwyczajnie wszystko dostępne w dziale Download -> Utilities

LINK

 

ale to jest narzędzie do napędów, a nie Plextool. Tutaj jest link do Plextool bez rejestracji (wcześniej chyba nie było takiej możliwości) Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przez pomyłkę dałem nie ten co trzeba. Zawsze wchodziłem tam bez rejestracji o ile dobrze pamiętam bo takiej rejestracji nigdy nie robiłem.

 

 

EDIT

Test 10 SSD na mSata Crucial, ADATA, Mushkin, OCZ

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem (a przynajmniej wydaje mi sie ze mam), od jakiegos czasu zauwazam cos co wydaje mi sie ze mozna nazwac "mikro-przycieciami".

Pacjent to Corsair F60, ponizsze testy przeprowadzalem na systemie odpalonym z tego dysku:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Dla porownania dodam screeny z F120 ktorego uzywam tylko do trzymania gier:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Moje posty z kiedys dla porownania:

http://forum.purepc.pl/topic/270332-wszystko-o-ssd-faq-1-strona/page__st__3720?do=findComment&comment=3579526

http://forum.purepc.pl/topic/270332-wszystko-o-ssd-faq-1-strona/page__st__5820?do=findComment&comment=3662639

 

Macie jakies pomysly co by tu zrobic zeby jakos ta sytuacje uleczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Zaciekawił mnie ten temat, jak i artykuł o SSD na stronie głównej. Są dwa dyski, które mnie interesują: OCZ Vertex 4 i Plextor M5P. Skoro ten pierwszy ma znaczącą przewagę w testach na zapisywanie danych, natomiast trochę odstaje od Plextora, jeśli chodzi o ich odczyt, to dlaczego zarówno w artykule, jak i w pierwszym poście to właśnie Plextor jest odrobinę bardziej polecany?

 

Co warto podkreślić, nawet w tym zakresie cenowym OCZ Vertex 4 128 GB wypada najkorzystniej, ale dochodzi mu kilku groźnych przeciwników. Za kilkanaście złotych więcej kupimy wszak Plextor M5 Pro 128 GB napędzanego przez najnowszy kontroler Marvell 9187[...]

 

Czy ten produkt jest lepszy, bo w dyskach systemowych bardziej liczy się odczyt? Warto dopłacać?

Edytowane przez Abul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie sobie sprawiłem coś konkretniejszego od starego Intela 40GB, tzn. Samsunga 830 256GB (sumienie mi nie pozwoliło wziąć coś innego :)). Chciałbym aby ktoś bieglejszy mi powiedział jaki jest najnowszy firmware dla tego dysku (w supporcie Samsunga już brak 830Dołączona grafika ). Patrzyłem po googlach i czy aby ~70MB/s dla zapisu 4k to nie za mało na tą konstrukcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka, dokładnie CXM03B1Q. Stary firmware ale najnowszy. Najbardziej mi się wydaje, że zapis 4K odstaje od wyników w Sieci, nawet wersje 128GB miały wyższe. Dokładnie tak to wygląda:

post-164893-0-42883800-1358808998_thumb.jpg

 

Cóż, zadowolę się i tym Dołączona grafika

 

PS. Plan zasilania na czas testu - wysoka wydajność, na zrównoważonym było koło 60MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie (post 8894) masz moje wyniki samsunga 830 256GB (też wersja laptopowa), możesz sobie porównać. Moim zdaniem wyniki w normie - masz lepsze odczyty niż mój, ale u mnie nadrabiam zapisem 4k i czasami dostępu. Tak więc, jak widać, sztuka sztuce nierówna.

 

EDIT - czy Ty przypadkiem nie masz włączonego IDE, a nie AHCI?

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHCI odkąd pamiętam ;) Szczerze powiedziawszy robiłem ten test parę razy, i bywało, że odczyty miałem niższe, albo czas dostępu lepszy, ale zapis 4K ani nie drgnął wyżej. Także jest albo tak jak mówisz, albo po prostu co test to inny wynik ;) W każdym razie jestem bardzo zadowolony, bo mam dysk i spory i wydajny i to za małe pieniądze, bo kupiłem 'używany', a tak naprawdę jest prawie jak nowy bo ma raptem 300h i 800GB zapisu. A haczyk polega na tym, że bez gwarancji, ale tyle co się naczytałem o "bezawaryjności" tego dysku, to bez zastanowienia wziąłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ Vertex 4 64GB vs Kingston V300 120GB? Którego wybrać? Może jest to nieco głupie pytanie ale za niewiele większe pieniądze można mieć więcej GB ale krótszą gwarancję, starszy/gorszy kontroler (?) i.. właśnie co jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiesz czy potrzebujesz więcej niż 64GB miejsca? To zależy od Twoich priorytetów i potrzeb. V300 nie jest demonem prędkości ale jakis bardzo wolny nie jest (gorzej by było gdyby chodziło o wersje 64GB). Jak przyda Ci się więcej przestrzeni to wybierz Kingstona.

 

...Macie jakies pomysly co by tu zrobic zeby jakos ta sytuacje uleczyc?

Secure Erase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jutro będę montował m5p 128 w dell 7720 i stawiał nową instalkę windows 8, na co zwrócić uwagę by tej procedury nie powtarzać? Mam tu na myśli jakieś mini partycje systemowe o których była czasem mowa, ewentualnie inne rzeczy o których 'laik' może nie wiedzieć.

 

Drugie pytanie, czy jest gdzieś poradnik jak ten z drugiego postu na temat tego co lepiej wyłączyć dla takiego dysku pod tym systemem?(nie planuję montować tradycyjnego HDD, chodzi tylko o wyłączenie funkcji jak choćby mapowania dysku dla 7ki), coś mi w głowie świta np. post ze strony lub dwóch wcześniej z seriwsu cruciala o zarządzaniu energią? Będę wdzieczny za rady lub jakieś konkretne treściwe posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytał pierwszy post? Nic nie wyłączaj w systemie, nie kombinuj tylko normalnie używaj. Instalator założy partycje prawidłowo, nie wymaga żadnej Twojej ingerencji.

 

O ile jest możliwość w tym laptopie włącz AHCI przed instalacją systemu. To wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ Vertex 4 64GB vs Kingston V300 120GB? Którego wybrać? Może jest to nieco głupie pytanie ale za niewiele większe pieniądze można mieć więcej GB ale krótszą gwarancję, starszy/gorszy kontroler (?) i.. właśnie co jeszcze?

 

Jeszcze pewnie przez parę minut na x-kom jest za 311zł

http://www.x-kom.pl/goracy_strzal/619

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

links właśnie miałem pisać ubiegłeś mnie Dołączona grafika

zresztą na stronce http://www.rwlabs.com jest test własnie v300 i przy zapełnieniu 50-100% wydajnośc leci na ryj, więc ogólnie chyba bardziej sie opłaca kupić 64gb innej firmy które bez obaw mozna zapełnić, niż 120gb kingstona i zapisywać do połowy ;)

Edytowane przez TSRules
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Szukam dysku ktory bede uzywal w pracy: WIn8, SQL, duze bazy danych po 60gb, a wiec bedzie duzy obrot danymi. Dysk bedzie w wiekszosci przepelniony. Co polecacie bardziej ?

http://www.proline.pl/?p=MZ-7TD120BW

czy

http://www.proline.pl/?p=VTX4-25SAT3-128G

a moze

http://www.proline.pl/?p=SH103S3%2F120G ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mozecie powiedziec o dysku Silicon Power T10 64GB 3 lata gw.

Dysk tani 205zl i tylko z powodu ceny mnie zainteresowal, nie mam kasy na drozsze, choc przydaloby sie 120GB. Dysk bedzie u mnie podlaczony pod SATAII.

Warto brac ten dysk, jak z jego awaryjnoscia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...