Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jedynie postawiłe windę i kilka sterowników, później reset i test. To są wyniki ze równoważonego zasilania, na wysokiej wydajności były nawet niższe.

 

Słaby ten wynik, coś musi być nie tak... Potraktuj go jeszcze Crystal Markiem, tak dla pewności.

 

Jak ktoś szuka okazji, to to się wydaje być bardzo ciekawe:

http://www.morele.net/wiadomosc/dysk-ssd-plextor-m5-pro-2-5-cala-skorzane-etui-z-adapterem-usb-sata-w-zestawie-juz-za-449zl/216/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy dyskach ssd, nadal producenci stosuja koslawe przeliczniki GB, czyli np.: 120GB a w rzeczywistosci ~110?

 

To się akurat nie zmieniło, w końcu zawsze łatwiej napisać na pudełku 128GB i sprzedać taki, niż z napisem 119.21GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy dyskach ssd, nadal producenci stosuja koslawe przeliczniki GB, czyli np.: 120GB a w rzeczywistosci ~110?

 

Juz było o tym tutaj, producenci nie stosują niczego tylko systemy windows pokazują wielkość w GiB a nie GB. Dyski maja fizycznie tyle ile jest napisane. Kwestia różnych jednostek, a system niestety wyświetla w uproszczeniu GB. Ale liczba bajtów sie zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0036.jpg

I co teraz? Od jakiegoś czasu wszystkie programy, które miały coś zapisać łapały zwiechę i trzeba było siłą zamykać. Jedyny wyjątek: IE9 64bit. Obstawiałem dysk, ale dopiero dzisiaj zrobiłem skan i taki wynik. Firmware najnowszy. Leci na gwarę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypełniłem zgłoszenie na stronie emarket, zobaczymy co odpiszą. Nie bardzo mam ochotę na downtime więc jutro lecę po nowy dysk. W Wawie od ręki mam Kingstona V300 za 249. Ze styczniowego testu SSD na portalu wynika, że to ciekawa propozycja. Nie chce drugi raz Cruciala, wszelkie OCZ odpadają, Samsung droższy o 90 PLN więc nie widzę sensu w dopłacaniu. W zasięgu (+/- 20 PLN) zostaje Intel 330. Zostać przy Kingstonie czy dołożyć do Intela?

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...W Wawie od ręki mam Kingstona V300 za 249. Ze styczniowego testu SSD na portalu wynika, że to ciekawa propozycja. Nie chce drugi raz Cruciala, wszelkie OCZ odpadają, Samsung droższy o 90 PLN więc nie widzę sensu w dopłacaniu. W zasięgu (+/- 20 PLN) zostaje Intel 330. Zostać przy Kingstonie czy dołożyć do Intela?

 

Plextor M5S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indilinx 2 to też marvell, tylko rebrandowany.

 

maSTHa212 - a zamierzasz na tym dysku dłużej posiedzieć, czy tylko jako tymczasowy? Jak na dłużej, to ja bym jednak dołożył np do plextora m5s czy vertexa, które są znacznie lepsze. A jak v300 Ci styknie, to bierz go, akurat z dyskami kingstona nie było raczej problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto trzy screeny zrobione przed chwilą, chyba już wszystkie sterowniki istotne zupgradowałem, martwi mnie też coś jeszcze. Na win 7 bateria trzymała mi ponad 3h lekko, teraz na oszczedzaniu energii z domyslna grafika zintegrowana raptem 2h...

 

post-14417-0-76248900-1359056001_thumb.jpgpost-14417-0-11702800-1359056017_thumb.jpgpost-14417-0-02238200-1359056032_thumb.jpg

 

Przy okazji dzieki za info o promocji w morele :/ tam kupiłem 3-4 dni temu o 20 zl wiecej i bez pokrowca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTHa212 - a zamierzasz na tym dysku dłużej posiedzieć, czy tylko jako tymczasowy? Jak na dłużej, to ja bym jednak dołożył np do plextora m5s czy vertexa, które są znacznie lepsze. A jak v300 Ci styknie, to bierz go, akurat z dyskami kingstona nie było raczej problemów.

 

Jeśli dostanę odpowiedź, że wymienią od ręki na nowy to zostanę przy M4, ale jak mają jakieś procedury i wszystko się rozciągnie w czasie to kupie nowy, docelowy a tamten pogonie na Allegro jak wroci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

links właśnie miałem pisać ubiegłeś mnie Dołączona grafika

zresztą na stronce http://www.rwlabs.com jest test własnie v300 i przy zapełnieniu 50-100% wydajnośc leci na ryj, więc ogólnie chyba bardziej sie opłaca kupić 64gb innej firmy które bez obaw mozna zapełnić, niż 120gb kingstona i zapisywać do połowy Dołączona grafika

 

Zamówiłem V300 i mam nadzieję, że nie będzie tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do was kilka pytań i prośbę.

Mianowicie:

Posiadam laptopa Lenovo i chciałbym zamontować w nim dysk SSD, tylko troche nie widzi mi sie posiadanie w laptopie tylko 128GB miejsca, wiec czy istnieje mozliwość usunięcia napędu DVD(Gdzieś czytałem że tak ale lepiej sie upewnić) i zastapienia go dyskiem SSD.

Czy po zainstalowaniu dysku SSD mogę liczyć na skok wydajności gier?

Czy jest w ogóle sens takiej modyfikacji?

I kolejna sprawa w laptopie mam SATA 2, czy po podpięciu dysku SSD z SATA 3 będzie on działał ze swoją nominalną prędkością czy będzie wyraźnie spowolniony?

 

A teraz prośba, czy mógłby ktoś polecić pod taka konfiguracje dysk SSD 128 GB?

Typ procesora Mobile DualCore Intel Pentium B960, 2200 MHz (22 x 100)

Mikroukład płyty głównej Intel Cougar Point HM65, Intel Sandy Bridge

Karta wideo Intel® HD Graphics Family (1856584 KB)

Karta wideo NVIDIA GeForce 410M (1024 MB)

DIMM1: Ramaxel RMT3020EC58E9F1333 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM

Dysk fizyczny WDC WD5000BPVT-24HXZT3 ATA Device (500 GB, 5400 RPM, SATA-II)

Pozdrawiam i z góry przepraszam jeśli to nie jest odpowiedni temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jak najbardziej odpowiedni temat.

 

Są takie adaptery dostępne w internecie, wyjmujesz napęd DVD a wkładasz tam dowolny dysk.

Oczywiście że jest sens takiej modyfikacji. Zyskujesz szybkość i responsywność systemu, programów i gier i wciąż masz dużo miejsca na inne dane nie wymagające takiej prędkości.

Sata 2 - maksymalna sekwencyjna przepustowość ok 280MB/s; Sata 3 - maksymalna sekwencyjna przepustowość ok 550MB/s. Operacje losowe grubo poniżej Sata 2.

Chyba nie liczysz na wzrost klatek w grach???

 

Reszta odpowiedzi jest na 1. stronie tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...