Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn gram w gry typu WoW i licze na szybsze wczytywanie sie tekstur, postaci itp itd

 

SSD jest łaśnie na takie gry ;) Niebo a ziemia, wszystkie tekstury ładują się w mgnieniu oka. Może kiedyś się spotkałeś z sytuacją, że wybierasz (uwaga terminologia WoWa ;) ) FM'a, minimalizujesz grę i oczekując na dolecenie postaci robisz coś innego. Po maksymalizacji gry tekstur w zasadzie nie ma... kilkadziesiąt sekund czekałem na załadowanie wszystkiego, z SSD - 0,5s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorest

1. a jak to wygląda w reallife ?

2. jest znacząca różnica wydajnościowa ?

(...)

 

ad1. Nie bardzo wiem o co pytasz.

ad2. Różnica wobec czego?

Zmiana dysków odbyła się wraz ze zmianą platformy: X38 + c2d e6750@3.4 24/7 --> Z77+ i5 3570K@jeszcze stock + eco on; a także RAID10 4xHDD na SATA 2 - -> RAID1 2xSSD na SATA 3.

Nie ma więc opcji by wskazać co za co jest odpowiedzialne w odczuciu wydajności.

Dodatkowo też zmiana systemu operacyjnego z 5letniego XP-32 na świeży 7-64 bez żadnych konkretnych programów jeszcze.

PC działa obecnie bardziej tak jak powinien, klik -> reakcja. Bardzo cenie responsywność. Gdy muszę czekać, nerwowość ma rośnie hiperbolicznie wykładniczo.

 

Oczywiście mogę odpowiedzieć w głupi sposób; czy jest znacząca różnica : tak, jest Dołączona grafika

 

 

EDIT: sądzę, że to była zdradziecka autorska "matematyka" ;]

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy muszę czekać, nerwowość ma rośnie hiperbolicznie.

 

WTF?! Nie umiem sobie wyobrazić przyrostu czyjejś nerwowości jako hiperboli.

Nie wiem co chciałeś powiedzieć, ale warto poczytać :P:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hiperbola_%28matematyka%29

 

Nie ma więc opcji by wskazać co za co jest odpowiedzialne w odczuciu wydajności.

To zależy w którym momencie. Ale natychmiastowe odpalanie aplikacji itp. to zasługa SSD.

 

I tak, żaden SSD nie przebije dystrybucji Linuksa siedzącej w całości w ramie. Jestem niemal pewny, że aplikacje odpalały się zanim najechałem na ikonkę myszką ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorest a jak to wygląda w reallife ? jest znacząca różnica wydajnościowa ? (...)

 

Nie ma więc opcji by wskazać co za co jest odpowiedzialne w odczuciu wydajności.

 

To zależy w którym momencie. Ale natychmiastowe odpalanie aplikacji itp. to zasługa SSD.

 

Tak, wiem, to oczywiste.

Ale przy tylu zmiennych (ups, znow wkraczam na z lekka zapomniany grunt matematyczny) nie wskażę = nie odpowiem merytorycznie : "to tak, tamto owak, tu na oko 15%, a tam gdzieś 150%".

Wykresami żadnymi tym bardziej się nie będę mógł posiłkować by koledze @TSRules odpowiedzieć na dość ogólne pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorest spokojnie ;)

pytałem czy jest różnica w stosunku do jednego SSD bo myslalem że już jednego posiadałeś, bo to ze tam się szybko odpala progs to nic nowego i na jednym SSD, a to że tam sie odpala nie w 0,5 sek. tylko w 0,4 sek. to już kwestia szybkiego oka ;)

Pytałem bo sam mam jedną sztukę i kto wie może skusiłbym sie na drugą, lecz czy jest sens ? chyba nie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorest spokojnie Dołączona grafika

pytałem czy jest różnica w stosunku do jednego SSD bo myslalem że już jednego posiadałeś, bo to ze tam się szybko odpala progs to nic nowego i na jednym SSD, a to że tam sie odpala nie w 0,5 sek. tylko w 0,4 sek. to już kwestia szybkiego oka Dołączona grafika

Pytałem bo sam mam jedną sztukę i kto wie może skusiłbym sie na drugą, lecz czy jest sens ? chyba nie.

 

Spokojnie jak najbardziej Dołączona grafika

Dopytywałem tam bo właśnie nie wiedziałem o co dokładnie ci chodzi.

Tak więc, nie, od razu wjechał zestaw 2sztuk, z systemem od nowa, tak jak być powinno. To mój pierwszy styk z SSD, więc nie mam żadnego porównania do innych, ani pojedyńczych ani podwójnych.

 

Odnośnie sensu dokupienia przez ciebie drugiej sztuki w korelacji do mojego RAID 1 :

Z RAID 1 nie o wyniki w testach czy wydajność jako taką mi chodziło. Cyferki z wynikami wrzuciłem dla statystyki. Mało kto robi tu zestawy na RAID1. Ja jestem nimi szczerze pozytywnie zaskoczony. Zakładałem, że w testach np. odczytów wypadnie to podobnie do pojedyńczej sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo sam mam jedną sztukę i kto wie może skusiłbym sie na drugą, lecz czy jest sens ? chyba nie.

 

On ma Raid 1 a nie Raid 0.

Raid 0 podwoi prędkości liniowe co jest fajne przy przerzucaniu dużych plików z miejsca na miejsce. Losowe operacje na małych plikach będą dalej takie same jak przy jednym dysku więc z puktu widzenia systemu prawie nic się nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, ja rozumiem, z tym że na jedynce w teorii powinien zwiekszyć sie dostęp jeszcze bardziej, o ile to mozliwe ... czy w ogóle jest to do zauważenia w systemie, codziennej pracy, czy po prostu juz nie da sie więcej wycisnąć w tej kwestii

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WTF?! Nie umiem sobie wyobrazić przyrostu czyjejś nerwowości jako hiperboli.

Nie wiem co chciałeś powiedzieć, ale warto poczytać Dołączona grafika:

http://pl.wikipedia....la_(matematyka)

 

 

Zapewne chodziło o funkcję wykładniczą ;) ale jakby tak zrobić podwójną całkę z tej f. hiperbolicznej, zparametryzować..

 

 

Tak, tak, ja rozumiem, z tym że na jedynce w teorii powinien zwiekszyć sie dostęp jeszcze bardziej, o ile to mozliwe ... czy w ogóle jest to do zauważenia w systemie, codziennej pracy, czy po prostu juz nie da sie więcej wycisnąć w tej kwestii

 

Jakoś nie zauważyłem ogromnego wzrostu dostępu na RAID1 przy SSD, testowalem 2 x 64GB na Intel RST i ESRT2 (jeden fake rade, dwa sterowniki). Myślę, że cena za GB w wypadku RAID1 jest tak znacząco większa od pojedynczego dysku, że może być tylko rozpatrywana w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa danych czy niezawodności pracującego na nim systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam już prawie rok ssd Crucial m4 60GB

Nie było z nim nigdy problemu.

Miesiąc temu zrobiłem sobie formata i od jakiegoś czasu (~2 tygodnie) jak włączam komputer to po jakiejś minucie zawiesza się na ok 10-20s. W obudowie komputera można usłyszeć takie jakby piszczenie cewek (od najwyższego tonu do najniższego), po czym wszystko nagle się odcina. Nie wiem czy to wina dysku, czy jakiejś aplikacji, która włącza się przy starcie, ale przed formatem nigdy czegoś podobnego nie miałem. Przed chwilą wgrałem najnowszą wersję firmware, ale nie pomogło. Jak nie będę miał pomysłu to zrobię standardową windowsową metodę - format. Może nawet przeżucę się na jakiegoś linuxa. Ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tak jest? Wiem, że dla was to pewnie wróżenie z fusów takie moje pytania. Może zrzut z jakiegoś programu zrobić. Jakiego?

Edytowane przez lew487

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam hp pavilion dv6 6150ew

Dysk ssd mam włożony w miejscu fabryczego hdd. Wymontowałem blurayrom i w miejsce niego wstawiłem kieszeń z dyskiem hdd. Reszta laptopa niczym się nie różni od oryginału. Komputer zacina się tylko raz, po uruchomieniu windowsa. Potem już nie ma żadnych problemów

Edytowane przez lew487

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk dobry, na swoje czasy był świetny. Wpisz sobie w wyszukiwarkę tematu nazwe to znajdziesz baaardzo wiele na jego temat. Były tu kiedyś bardzo popularne ;)

 

@lew487 - zlituj sie chłopie, o screenach słyszałeś na pewno, albo chociaż edytuj posta i zrób to w spojlerze bo to i tak częściowy OT. W smart nic nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dzisiaj wysłałem do Cruciala zapytanie co z moim dyskiem.

Dostali dzisiaj, już jest w drodze do mnie nowy, powinien być w czwartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś padł Crucial C300 64GB , 2 tyg. temu usunął partycję a dziś to samo + brak możliwości zainicjowania dysku (komunikat o nie gotowym dysku), też muszę odesłać na RMA. stoję też przed dylematem co dokupić Vertex4 128GB czy Plextor M5P 128GB ta sama cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Na przełomie 2012/2013 roku premiera goni premierę, przynajmniej w sektorze pamięci masowych, gdzie kilka ostatnich miesięcy przyniosło istne zatrzęsienie nowości. OCZ Vector, Samsung SSD 840 Pro i Samsung 840, to największe gwiazdy minionych tygodni, ale rzecz jasna nie jedyne. Obok bezsprzecznie wydajnych lecz niestety stosunkowo drogich nośników, pojawiły się również modele znacznie bardziej przystępne cenowo, a oferujące niewiele gorsze parametry. Wśród rozwiązań na każdą kieszeń prym wiedzie Kingston z serią SSDNow V300, dostępną w pojemnościach 60/120/240 GB. Dlaczego warto zainteresować się akurat tymi dyskami, bazującymi na kontrolerze LSI SandForce 2281, chociaż nie brakuje innych rozwiązań? Otóż, tanich SSD z synchronicznymi pamięciami, dodatkowo zamkniętych w obudowie o grubości 7 mm, raczej zbyt wielu nie znajdziemy. Ot, taki niepozorny szczegół, który potrafi poważnie utrudnić wymianę dysku w laptopie, jeśli klasyczne 9,5 mm nie wejdzie, a droższe konstrukcje są poza naszym zasięgiem. Czym jeszcze kusi Kingston SSDNow V300 możecie zobaczyć w rozwinięciu...

Test Kingston V300 60/120 GB - Najlepsze z najtańszych SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

wysłałeś pocztą czy kurierem?

 

Pocztą, list polecony priorytetowy, nawet bez ubezpieczenia.

Żadnych problemów nie było, koszt poniżej 20zł.

W wypadku kuriera zapłacisz połowę ceny dysku, albo i więcej.

 

jak się załatwia gwarancję dysków Crucial?

 

Wystarczy na ich stronie skorzystać z opcji contact i opisać problem.

Do mnie odpisali prosząc o odpowiedź na kilka pytań (ze 20, np. jaki system używasz itd.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś te Cruciale się zaczynają ostatnio sypać.

 

Poczekaj chwile to zobaczysz 830.... V4 ETC...

Wszystko sie psuje i tak juz jest....

 

VIbor : Daj Screen SMART ... ( o ile go jeszcze nie wysłałeś )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj chwile to zobaczysz 830.... V4 ETC...

Wszystko sie psuje i tak juz jest....

 

Ale po 1,5 roku? No kaman. Tym bardziej, że nawet nie zajeżdżałem tego dysku, ot systemowy i nic poza tym. Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIbor : Daj Screen SMART ... ( o ile go jeszcze nie wysłałeś )

 

post-9721-0-71706000-1359621459_thumb.jpg to jest S.M.A.R.T. po pierwszej awarii 2 tyg. temu.( tj.usunięciu partycji, nic nie wskazuje na kłopoty). EDIT : Dostałem info ,że wymieniono wadliwą sztukę na nówkę M4 64GB czyli zyskałem Dołączona grafika . Reklamacja trwała tydzień . Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No i dzisiaj przyszła ze Szkocji M4, od razu z najnowszym firmware:

 

Dołączona grafika

 

Teraz to nie mam uwag i wszystko mi pasuje ;)

W sumie nie wiem czy to można nazwać sypaniem się... przecież nie padają jak np. Vertexy 2, nie ma BSOD i utraty danych. Wyniki w syntetykach idą w dół i tyle. W normalnym użytkowaniu nie widać różnicy. No ale skoro można dla "świętego spokoju" wymienić, to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...