Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co powiecie o tym dysk SSD 80GB Intel X25-M, wart uwagi? (cena 250) uzywka.

 

Według mnie absolutnie nie warto. Za tyle masz nowy 64 GB. Chyba, że potrzebujesz więcej miejsca, ale ja tak wolałbym dołożyć do nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież nie padają jak np. Vertexy 2, nie ma BSOD i utraty danych.

 

Vertexy 2 padają?

Pierwsze słyszę, do tej pory miałem taki dysk wersję 128GB i była zarzynana przeze mnie, a teraz mój syn na w swoim kompie.

Wszystko działa poprawnie.

Kolega ma sklep komputerowy i ani razu nie miał zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nigdy nie pada 100% dysków z całej produkcji ;)

Fakt że seria 2 nie zapisała się wysoką bezawaryjnością, podawaliśmy kiedyś statystyki z dużej sieci sklepów bodajże z Francji. Głównie to jednak Agility 2 "królowało" tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ;] Chodzi mi o max wydajność. Dysk 120/128GB na system + odczyt/zapis bazy danych (~40GB, masa plików). Sam nie wiem, czy jest sens dopłacać do 840 Pro, czy Plextor M5P/Vertex 4 spiszą się tak samo dobrze. Oczywiście przeglądam testy, ale te słupki różnie wyglądają na wykresach... Jak mówię najbardziej zależy mi na operowaniu na tej bazie danych, bo teraz na HDD jest niezła zamuła. Sata3 OFC.

 

Ok, zdecydowałem się na M5P!

Edytowane przez forthal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wyłączenie opcji typu: C3 State Support, C6 CPU State Support, Package C State Support oraz C1E szkodzi dyskom SSD ? Wiem jedynie, że wyłączenie przyspiesza troszeczkę dyski.

Edytowane przez Piospi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zamowilem Kingston V300 120GB, cena jak za dysk imo wysoka, ale wsrod tych wszystkich najtanszy (350zl z kurierem). Moj pierwszy ssd, mam nadzieje, ze bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym Plextora M5S albo crucial m4. Pamięci TLC nie są jeszcze sprawdzone, w sumie się okaże za jakiś czas.

 

czyli to jakaś nowość? jako to się ma do różnicy, czy jest aż taka? mówię o codziennym użytkowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pamięci TLC są nowością. Są wolniejsze od MLC i mają krótszą trwałość. Jak się to ma do trwałości całego dysku to się okaże za parę lat najpewniej.

Na co dzień powinno być wszystko w najlepszym porządku, Samsung robi świetne firmware a testy z wydajnością pod system dobrze świadczą o dysku.

Gorzej tylko z wydajnością podczas operacji na plikach, ale to w wypadku dysku systemowego nie jest super istotne. W końcu do dziś są szczęśliwi użytkownicy Inteli X25-M a też miały relatywnie niski zapis liniowy.

Zresztą 130MB/s to nie jest mało, tyle mają nowe HDD a gdzie tam czas dostępu.

Myślę że i tak będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio padł mi vertex pierwszej generacji i mieliłem temat wyboru nowego SSD 128GB . Wybór padł na Vertex4 i Plextor M5P. Chciałem Plextora, ale we wtorek zniknął z okolicznych sklepów zamówiłem Vertexa4. Lekki nerw mnie złapał jak pokazał się we czwartek w Gralu i Net-s, ale kij tam.

Na dysku utworzyłem dwie partycje ( 60 GB na system i reszta na różne pliki ) Po instalacji systemu i załadowaniu moich danych na drugą partycję CrystalDiskInfo wskazał mi wartość 867GB w Total Host Writes i 6 w Raw Read Error Rate.

Czy to normalne?

 

Drugie to czy naprawdę warto cache przeglądarki przenieść do np. RAMDisk.

Tempy przeniosłem na HDD, a swap na RAMDisk. ( czy to w ogóle ma sens )

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie to czy naprawdę warto cache przeglądarki przenieść do np. RAMDisk.

 

Raczej nie warto. Chcesz zachowywać cache pomiędzy uruchomieniami komputera. Oczywiście możesz zrzucać RAMDisk na dysk przy wyłączaniu i przywracać po starcie, ale IMHO nie warto. Zostaw na SSD i tyle.

Tempy przeniosłem na HDD

Jeżeli zrobiłeś to dlatego, że brakuje Ci miejsca na SSD to ok. Jeżeli z innych powodów to zupełnie niepotrzebnie.

a swap na RAMDisk. (czy to w ogóle ma sens )

Wyłącz SWAP zupełnie. Naprawdę niewielu aplikacjom to przeszkadza. W razie czego po prostu włączysz (od 2007 roku nie mam SWAPa i takiej aplikacji nie spotkałem - ale na forum są podane takie cuda myśli programistycznej, które miewają z tym problemy). Tym bardziej, że nie brakuje Ci fizycznie pamięci skoro nie miałeś oporów przed wrzuceniem SWAPa do ramdysku.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dysku utworzyłem dwie partycje ( 60 GB na system i reszta na różne pliki ) Po instalacji systemu i załadowaniu moich danych na drugą partycję CrystalDiskInfo wskazał mi wartość 867GB w Total Host Writes i 6 w Raw Read Error Rate.

Czy to normalne?

 

Na to wygląda

Dołączona grafika

U mnie też Total Host Writes leci szybko (ogólnie nic nie ściągam, kompa używam do programowania, netu i czasami jakaś gierka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

 

A co z ilością zapisu wskazaną w CrystalDiskInfo - to normalne ?

 

Na to wygląda

Dołączona grafika

U mnie też Total Host Writes leci szybko (ogólnie nic nie ściągam, kompa używam do programowania, netu i czasami jakaś gierka).

 

 

Ale masz 1500 godz. użytkowania, a u mnie 26 godz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałem trochę i rozumiem, że nie warto bawić się zmiennymi środowiskowymi (cache przegladarki, tempy) na hdd, bo nowe sdd sobie z tym spokojnie poradzą, 128 na system programy i gry myślę wystarczająca ilość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym podał ilość 'przemielonych danych' przez mojego SV200 ale biedny ten nie rejestruje tego parametru, ogółem po 398 uruchomieniach przepracował 4399 godzin (od marca 2012) i niezbyt go oszczędzam (2-3 raz nowy system stawiony, tempy na nim, czasem czyszczenie tempów, re-instal sterów, działa na nim CIvilizacja V, czasem inna gra wrzucana)... mogę tylko sobie szacować;

 

Tak czy siak jak na low-end w ssd radzi sobie dobrze, nie myślę o czymś sprawniejszym bo kontroler s-ata3 na płycie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kolejny SSD do kompa, tym razem Plextora M5S 128GB i mam z nim spory problem Dołączona grafika. Po podpięciu do kompa czasami na chwilę jest widoczny, czasami w ogóle. Wygląda to np. tak, że bios widzi, uruchamiam Windowsa, w menadżerze urządzeń jest, zarządzanie dyskami - jest jako niezainicjowany, wybieram inicjację jako MBR i po chwili dysk znika z systemu - nie ma po nim śladu. Czasami w ogóle go nie widać (ani Bios, ani Winda), a jak już się pojawi to tak jakby po chwili się wyłączał. Sprawdzałem na różnych kablach SATA (podpinając do SATA II jak i SATA III) i zasilających - to samo. Dysk wyprodukowany w grudniu 2012, firmware wg naklejki ostatni - 1.02. Komp to ASUS na P67, i3-2120, Win7 64bit. Spotkał się ktoś z takim problemem? Podłączam go jako drugi dysk w kompie (pierwszy to Samsung PM810)...

Edit: Wygląda to tak, że jak przepnę dysk na inny kanał SATA, to bios go widzi, windows w menadżerze urządzeń też. W zarządzaniu dyskami widzi jako niezainicjowany, ale nie potrafi zainicjować. Po kolejnym restarcie już go nie widać ani w biosie, ani w windowsie. Dopiero po przepięciu do innego kanału SATA zabawa taka sama Dołączona grafika. Nie mam bladego pojęcia co z nim nie tak. Sterowniki IRST najnowsze (11.7, wcześniej 10.6), spróbuję wieczorem jeszcze wypiąć wszystko i postawić windows na nowo (a chciałem tylko sysa sklonować)...

Edit.2: wstępnie winowajca znaleziony - IRST. Szukająć w internecie pod hasłem "znikający plextor" znalazłem kilką wątków, że problemy może stwarzać IRST (co prawda dotyczyły one napędów DVD/BD Plextora, ale spróbowałem). Po odinstalowaniu IRST i podpięciu SSD M5S udało się go poprawnie zainicjować, a nawet sklonować partycję. Nie wiem czemu tylko totalnie rozjechał alignment (Paragon Disk Manager - wcześniej już go używałem do SSD i było ok). Do tego jak odpalam PlexTool albo inny soft do diagnostyki dysku (CrystalDisk, ASSSD) to trwa to dobrych kilkadziesiąt sekund, jakby się przycinał. Inne programy chodzą ok. Spróbuję w wolnej chwili postawić sys na nowo...

Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zakupiłem dziś nosnik plextor m5s 128gb i mam pytania :) czy FW mogę zaktualizować po zainstalowaniu na ssd systemu?

Jeśli chodzi o pierwszy post faq to dalej jest aktualne wyłącznie tych usług w windowsie i przenoszenia tempów itp w dzisiejszych dyskach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zakupiłem dziś nosnik plextor m5s 128gb i mam pytania :) czy FW mogę zaktualizować po zainstalowaniu na ssd systemu?

Jeśli chodzi o pierwszy post faq to dalej jest aktualne wyłącznie tych usług w windowsie i przenoszenia tempów itp w dzisiejszych dyskach?

 

FW możesz zaktualizować po instalacji systemu. Rzadko który update usuwa dane.

Najlepiej przeczytać co pisze o nim na stronie producenta...

 

Co do tempów masz odpowiedź kilka postów wcześniej - naprawdę jesteś tak leniwy?

Nie musisz nic zmieniać. Sprawdź tylko po instalacji wyrównanie (bo czasami system ustawi złe - czemu czasami to najstarsi Indianie nie wiedzą).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zakupiłem dziś nosnik plextor m5s 128gb i mam pytania Dołączona grafika czy FW mogę zaktualizować po zainstalowaniu na ssd systemu?

Jeśli chodzi o pierwszy post faq to dalej jest aktualne wyłącznie tych usług w windowsie i przenoszenia tempów itp w dzisiejszych dyskach?

 

W pierwszym poście FAQ nie ma nic żeby przenosić temp i wyłączać usługi!!!

 

 

EDIT

Dla szukających dysku mSata test najnowszego Intela 525. Wszystkie pojemności link

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Dzięki za odpowiedz.

Mam takie pytanie jeszcze, ponieważ dziś podłączyłem dysk m5s z zaktualizowanym fw 1.02, lecz po włączeniu w biosie AHCI ,bios nie widzi dysku, w trybie natvie ide dysk jest widziany.Co zrobić?Bios F7 , jest jeszcze beta biosu z Update AHCI ROM version, może to pomoże czy jeszcze jakis inny pomysł?

 

Ok poradziłem sobie , teraz mam problem taki:

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dlaczego tak mało?Płyta ma sata 3 i jest w biosie włączone, wcześniej próbowałem na org sterownikach ms ahci i wynik był podobny.

PlexTool pokazuje sata 3.0 gb/s więc coś jest nie tak.

Po odpięciu zwykłego hdd, zmieniło sie na sata 6.0gb/s i wyniki są ok, ale dlaczego tak jest, przecież hdd mam podpiety pod inne porty sata, dlaczego z hdd spada do 3.0?co zrobić?

Edytowane przez XsAnThE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,

Obecnie posiadam Kingston V200 128GB no i powoli zaczyna mi brakować miejsca. Zastanawiam się nad dokupieniem Kingstona V300 120GB lub Plextora M5S 128GB.

Nie wiem jednak czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby sprzedanie V200 i zakup jednego z tych dwóch dysków (są w bardzo podobnej cenie):

Kingston V300 240GB

Samsung 840 250GB

 

I teraz mam zagwozdkę, które rozwiązanie jest lepsze. Swoją drogą warto dopłacać do Plextora?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...