Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie,

Obecnie posiadam Kingston V200 128GB no i powoli zaczyna mi brakować miejsca. Zastanawiam się nad dokupieniem Kingstona V300 120GB lub Plextora M5S 128GB.

Nie wiem jednak czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby sprzedanie V200 i zakup jednego z tych dwóch dysków (są w bardzo podobnej cenie):

Kingston V300 240GB

Samsung 840 250GB

 

I teraz mam zagwozdkę, które rozwiązanie jest lepsze. Swoją drogą warto dopłacać do Plextora?

 

Jak uda Ci się w miarę rozsądnie sprzedać V200 to pewnie że warto większy bo będzie wydajniejszy. Do Plextora warto dopłacić w każdym wypadku.

Z tych dwóch Samsung będzie bardziej wydajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak zrobione wszystko świeży system itp w tle praktycznie nic dzialalo i takie cos. W zasadzie jakoś z tym przezyje ale wydając trochę kaski na takiego ssd to psychologiczne oczekuje się wypada a tu wyniki porównywalne do plextora w zasadzie :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak zrobione wszystko świeży system itp w tle praktycznie nic dzialalo i takie cos. W zasadzie jakoś z tym przezyje ale wydając trochę kaski na takiego ssd to psychologiczne oczekuje się wypada a tu wyniki porównywalne do plextora w zasadzie :

 

ale wyniki przecież masz świetne, biorąc pod uwagę, że to w laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstępnie winowajca znaleziony - IRST.

"Intel Rapid Storage Technology" dał mi popalić....... Dysk znikał, system przy starcie miał bsod'y. Wywaliłem to ustrojstwo i wszelakie problemy z m5s znikły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

szukam jakiegos sporego dysku ssd do desktopa z przeznaczeniem _wylacznie_ na gry/programy (gdzies tak od 240gb w gore) - dysk systemowy ssd juz mam - co mozecie polecic w miare oplacalnego do tego zastosowania(z dobrym stosunkiem pojemnosc/cena), wydajnosc jest na drugim/trzecim planie, gdyz NIE bedzie na tym stal system. Mam plyte z wolnym portem zarowno SATA III jak i SATA II, btw (jesli to potrzebne info).

 

ps aha: czy do SATA III sa potrzebne jakies dedykowane kable (data), czy taki zwykly jak do SATA II bylby ok?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary ale jary Dołączona grafika Plextor jest lepszą wersją Cruciala bo używa nowszej rewizji tego kontrolera i jest trochę wydajniejszy.

Wyżej maSTHa212 wspomniał o V300 jeśli ma być ciut taniej (i wolniej). Ewentualnie ten Samsung 840 tez spisze się do tego nieźle.

 

EDIT

Nie nadążam za Twoją edycją posta; Plextor jest obecna seria. Nie jest stary, pochodzi z 2012r.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecna to chyba m5p? A na ceneo jak wpisuje "kingston v300", to znajduje mi tylko v200. Czy v300 to jakis nowy wypust, i czym sie rozni od v200?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. M5S i M5P to dwie równoległe serie. Jedna dla entuzjastów (pro) i dla zwyklych użytkowników (nie pro). Stare serie to M3S i M3P oraz M2S.

 

Przyjrzałem się jeszcze raz obecnym cenom i w zasadzie Crucial jest droższy a jednak minimalnie wolniejszy.

Do wyboru zostają:

Od 644zł - Samsung 840 Series 250GB

Od 646zł - Kingston V300 240GB [sandForce]

Od 690zł - Plextor M5S 256GB

 

Ja bym brał plextora na trwalszych pamięciach MLC. TLC Samsunga są jednak jeszcze nie sprawdzone. Ale i tak będzie niezłym dyskiem.

 

 

EDIT

@sliza - skorzystaj z pierwszej strony tego tematu. Po ta ją utworzyłem z gotowymi linkami ;)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa, dzieki za info/wyjasnienie Dołączona grafika

 

a co z crucial v4? 256gb wg c. juz ponizej 600 pln (najtanszy ssd o tej pojemnosci w ogole obecnie). Oplacalny sie do gier/progsow?

 

ps qrde, na stronie cruciala m4 256gb jest zaledwie o niecale 2 dolary drozszy od v4 256. A w .pl roznica ogromna - wtf?</p>

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstepnie jestem zdecydowany na samsunga 840 lub plextora m5s. v300 raczej odpada (sandforce, tfu)

 

co do samsunga 840, to jak sie ma jego wydajnosc do m5s (i do np. samsunga 830), i o co chodzi z tymi koscmi tlc? moga sie sypac szybko? czy raczej ze maja gorsza wydajnosc? ile lat gwary samsung daje na 840-ke?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 830 jest zdecydowanie z nich najszybszy. Ale trudniej dziś dostępny i występuje w znacznie gorszych cenach niż kiedyś. Oczywiście jest godny polecenia za szybkość i trwałość.

840 jest na nowych pamięciach TLC. Tańsze w produkcji ale wolniejsze i o mniejszej żywotności w stosunku do MLC (stosowanych we wszystkich pozostałych dyskach).

Pamięci te są na tyle wolne że dysk słabo wypada w operacjach na plikach i wielozadaniowości. Jednak zupełnie dobrze (a nawet bardzo dobrze) przy działaniu pod system i aplikacje gdzie to odczyt jest najważniejszy. Tu testy 840ek http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_samsung_ssd_840_120_i_250_gb_tansi_bracia_ssd_840_pro?page=0%2C8

Tutaj M5S i 830 http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_plextor_m5s_64128256_gb_alternatywa_dla_crucial_m4?page=0,0

Oraz tutaj wszystkie razem w innym teście http://www.anandtech.com/show/6325/crucial-v4-256gb-review/7

 

Gwarancja na wszystkie dyski poza segmentem dla entuzjastów (840pro, M5P, Vector, Vertex 4 - tylko te mają 5 lat) wynosi 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, co o tym myśleć... mam wrażenie, że najnowszy bios coś spaprał, w stresie czasem wiatrak, mam wrażenie, nie ciśnie na najwyższym biegu, a oczywiście speedfan delli nie obsługuje

 

system na dysku działa szybciej, ale bez rewelacji

post-136524-0-01526000-1360362450_thumb.jpg

Edytowane przez grzechuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...