Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No i tyle wyciąga w testach a nawet ciut więcej http://www.purepc.pl..._kupic?page=0,3

Wina leży w laptopie najpewniej.

 

Problem może też leżeć w win8. Spotkałem już na forach mniejszą wydajność w benchmarkach przy tym systemie choć nie jest to regułą.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój nowy nabytek (Samsung 840 pro 512):

post-1437-0-79523200-1360438070_thumb.png post-1437-0-73194200-1360438095_thumb.png

 

Wyniki standardowe jak na ten dysk.

Niestety nie zauważam różnicy w pracy systemu (w porównaniu do Intela X25-M 160), natomiast jest zauważalna różnica w loadingach gier (mój faworyt to BF3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wręcz przeciwnie zapowiadano dyski TLC więc zdecydowanie wolniejsze.

 

O tej porze już pewnie odebrałeś, chwal się wrażeniami po przesiadce. Jakiś copy benchmark tez fajnie byłoby zobaczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem przez internet, jutro prawdopodobnie przyjda razem z 3tb green tez mialem pytac bo byl zwykly i jakis av 50zl drozszy kupilem ten tanszy.

Jak mam ustawic strip size jak bede robil macierz raid0? Na starych dyskach mialem 128kb i w sumie niewiem czy byla ta wartosc poprawna. Jesli chodzi o dyski to zostaje tak jak w sygnaturce, bede mial porownanie stare ssd i nowe. Aaa i chcialem zapytac czy jakis firmware do samsungow jest nowszy niz ten co fabrycznie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja była parę miesięcy wcześniej więc Twoje pewnie będą już zaktualizowane.

 

Strip size dla SSD najlepiej mniejszy od 128kb. Intel zaleca 16k, niektórym najlepiej służy 64k. W wypadku testów xbitlabs wyszło im 32k...

 

Generalnie 128 najlepsze jest tylko w wypadku HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos takiego, na swiezo zainstalowanej ósemce. 2x samsung 840pro 256gb 32kB alokacja

cos te 4k słabo wypadło, tyle ,że tak jak mówiłem nic nie zmieniałem, nie instalowałem, świeży system

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/news50729.html tu pisze ,że bedzie działać tylko na z77?

 

sprawdziłem http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Jak_przyspieszyc_dysk_SSD_w_Windows_7-3230/strona/10925.html

i wartość jest równa 0 to chyba działa

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że tym dyskom przydałoby się zrobić to: http://howto.cnet.co...e-an-ssd-drive/

 

zrób sobie pełnego backupa np acronisem true imagem, rozmontuj macierz, przejedź dyski tą metodą powyżej, stwórz macierz, zrób restore danych i sprawdź. mi np ta metoda pomaga z moim crucialem który traci wydajność. poza tym jeżeli dotychczas twoje dyski działały bez trima to możliwe że się mocno zaśmieciły i czyszczenie by im się przydało. całą tą operację jesteś w stanie zrobić w 30min.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobie tylko muszę poczekać aż wyzeruje mi się wd 2tb a to trochę potrwa bo w crystalmarku w informacjach o dysku miał ten dysk status "uwaga" i wyczytałem żeby go wyzerować a te starsze ssd "dobry" 88%.

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo proszę o poradę który dysk kupić

 

http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-m5-pro-2-5-128gb-sata-iii-read-write-540-340mb-s-etui-adapter-sata-usb-524268/

 

http://www.morele.net/dysk-ssd-ocz-vertex4-128gb-sata3-2-5-mlc-vtx4-25sat3-128g-464589/

 

Cena taka sama,czytam już kilka dni i całkiem zgłupiałem.A może jeszcze coś innego w podobnej cenie ? Z góry dzięki za wszystkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wrzucam benchmarki mojego nowego zakupu - Plextor M5 Pro 128GB. Dysk siedzi w kieszeni w laptopie na SATA3.

AS SSD:

post-158167-0-42392900-1360842041_thumb.png

 

CrystalDiskMark:

post-158167-0-94949600-1360842001_thumb.png

 

Martwi mnie, dlaczego wyniki dla 4K są takie niskie. Co mogę zrobić by to poprawić? Poza tym dysk bez zastrzeżeń Dołączona grafika

Edytowane przez Jurek9491

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hetman ja osobiście brałbym plextora bo jednak 5 lat gwary.

 

Jurek może wina kontrolera w lapku, ale zobacz jeszcze wyniki w ustawieniu pełnej wydajności, to też ma wpływ na wydajność, pamiętaj tez że to tylko smarki w rzeczywistości różnica będzie mała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestac się tym martwic ? I tak jest szybciej niż na klasycznym HDD..

 

Ludzie przestancie płakać że oj mam troche mniej gdzie ktos pokazał tyle a tyle.. duzo zależy od płyty głownej chipsetu etc ( ty masz lapsa wiec energooszczednosc właczona ..

 

Co niektórzy trzęsą sie jak niewiadomo co ( bo taak kosztował w diabla to trzeba chuchac dmuchac ) bez przesady...i chocby 1mb szybciej i juz czuje sie lepiej...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mogę zrobić by to poprawić? Poza tym dysk bez zastrzeżeń Dołączona grafika

 

Masz 2 możliwości:

1. Przesiąść się na komputer stacjonarny z lepszym kontrolerem

2. Olać sprawę i cieszyć się nowym szybkim dyskiem

 

Wybór jest chyba oczywisty ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panowie, bez przesady. Nie jestem jakimś maniakiem benchmark'ów. Dla mnie najważniejszy jest wielki skok wydajnościowy w porównaniu z HDD i ogólnie komfort pracy. A pytałem dlatego, gdyż widziałem kilka wyników, screen'ów tego dysku i były tam lepsze wyniki (4K), dlatego chciałem się dowiedzieć czy przypadkiem nie jest coś nie tak z dyskiem. Teraz już wiem, że to pewnie wina kontrolera. Jakby co, to mój laptop, to DELL Vostro 3450 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...