Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co to ma wspólnego z VGA ? Chodzi o ciągłe usypianie i wybudzanie compa, przy okazji dodałem tylko, że wybudza się ale monitor sie nie zapala, jak ruszę myszką to normalnie wstedy VGA sie inicializuje i widać pulpit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 różne compy i to samo zachowanie na Samsung 470 i Samsung 830.

 

W sumie nie jest to problem, odpalę sobie soft jak będzie mi potrzebny. Nie musi chodzić non stop i siedzieć w trayu.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim Crystal Disc Info - 5.3.1 http://crystalmark.info/?lang=en poprawiono współpracę z OCZ Vector - obecnie nie pokazuje jedynie temperatury pracy ale są dane odczyt/zapis dla host oraz zapis dla NAND, ponadto ilość włączeń i czas pracy. Ciekawe, że nówka dysk przy 12GB zapisu pokazywał 97% życia. Obecnie przy 60GB jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy mógłby ktoś spojrzeć na smarta mojego Kingstona V300 120 GB ? Interesują mnie atrybuty numer 01/C3/C9/CC nie mówiąc już o atrybucie 09. Czy to normalne w owym dysku ? Hd tune nie pokazuje żadnych błędów. Wartości rosną jeśli np coś wypakowywuję itd.

 

Dołączona grafika

 

Tutaj test wydaje mi się poprawny, porównując z testem na Purepc.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po tygodniu użytkowania VERTEX4 odpaliłem CristalDiskInfo i moim oczom ukazał się taki obrazek.Skąd taki Total Host Writes, czyżbym był tak zdolny, czy może sprzedano mi używany dysk, a może błąd programu ??

 

Dołączona grafika

Edytowane przez matys_72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@matys_72,

Mnie też to zastanawia, u mnie Total Host Writes również leci bardzo szybko. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

Dołączona grafika

Wiem, że mam ponad 1700h Power on Hours, ale tak naprawdę to w większości stanie w idle (net itd... z torrenta i tym podobnym nic nie ściągam, mam wyłączoną hibernację i pliki stronicowania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po tygodniu użytkowania VERTEX4 odpaliłem CristalDiskInfo i moim oczom ukazał się taki obrazek.Skąd taki Total Host Writes, czyżbym był tak zdolny, czy może sprzedano mi używany dysk, a może błąd programu ??

 

Dołączona grafika

Sprawdź swap i hibernacje i stan przywracania systemu. U mnie swap w ciągu miesiąca nabil prawie 900GB zapisu. Po zmianie partycji gdzie jest swap w ciągu kolejnych 3 miesięcy przybyło niecałe 100GB.

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A temp tmp, cache przeglądarki gdzie się znajduje ? U mnie prawie nic się nie zapisuje, skorzystałem z poradnika z pierwszej strony tego wątku.

 

Dodatkowe pytanie, posiadam dwa SSD pierwszy to Samsung SSD 840 (zwykły nie PRO), optymalizowałem system ręcznie, czy to normalne, że Samsung Magician pokazuje mi, że system nie jest zoptymalizowany ? Dokładnie to wersja wcześniejsza, jak zainstalowałem najnowszego to jedynie mogę wybrać profile, jednak po co mam to robić skoro optymalizowałem ręcznie zgadza się ?

 

TSRules czyli te wysokie wartości atrybutów są normalne ? Mam na to nie zwracać uwagi ? Dołączona grafika W Samsungu 840 tego nie ma.

 

Matys na tym moim Kingstonie jest plik wymiany i zobacz mam więcej H i tylko 101 GB. Po za tym czy ze swapu nie korzysta Windows dopiero jak zabraknie ramu ? Ja mam ustawiony na 1024-1024, na Kingstonie mam zainstalowane gry, przeniesiony TEMP i TMP a na Samsungu 840 jedynie system + programy. Magazyn na zewnętrznym USB 3.0.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje na nowym dysku 1.23 TB ! po 92 godzinach. SWAP wyłączony, hibernacja off, punkty przywracania off Dołączona grafika na dysku zainstalowany TYLKO system + bf3 i przeglądarka. Raz puszczany był benchmark aby sprawdzić osiagi i nic więcej. Taka ilość zapisów w moim przypadku jest po prostu nie możliwa

 

SWAP był włączony na poczatku przez pare dni (góra 20h) czy to możliwe aby w takim czasie nabić 1.23TB grając w samego BF'a ?

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mattpl wszystko ok jest ;)

 

chłopaki mozliwe że swap i przywracanie, ściąganieogladanie filmików z sieci, ja na 3 miechy mam jakieś 400 GB, a też trochę instalowałem i nie oszczędzam wcale SSD, wszystko powłączane, prócz hibernacji i indeksowania, sprawdźcie jeszcze w innych programach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było by ok gdyby nie to, że tak jak mowie hibernacja wylaczona, swap wylaczony (po 20h uzytkowania), przywracanie wylaczone, youtube pare razy odpalony. 3 miesiace i 400 GB to nie to samo co 92h (~ 10 dni) i 1.3TB -__-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem z 10 filmików 5-7minutowych w 480p. Do ogladania YT mam TV i laptopa. Na pc ostatnio rzadko siedze a jak juz to 2h w bf3 i w sumie tyle. Na początku miałem swap na SSD (ustawiłem 1 GB na sztywno) i może wtedy nabiło ten 1 TB w co ciężko mi uwierzyć.

 

Teraz swap całkiem wyłączyłem i póki co nic nie przyrasta, trochę denerwuje mnie fakt, że dysk tyle rzeczy niepotrzebnie zapisał ale chyba po prostu usune crystal disk info i przestanę o tym myśleć.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami czytajac ten temat to mam wrazenie ze niektorzy z was kupuja ssd nie tylko po to zeby miec przyspieszenie, a po to zeby przezywac kazdy GB zapisanych danych jakby dysk mial pasc lada dzien.

Wrzuccie na luz.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaijitsu a może rozpakowywałeś dużo plików ? Zauważyłem u siebie, że gdy włączę 7zip, po wejściu do archiwum i przeciągnięciu kursorem zawartych w nim danych na dysk na którym znajduje się archiwum, pierw kopiuje na dysk na którym ustawiłem zmienne środowiskowe TEMP/TMP, natomiast gdy kliknę "Wypakuj" to wypakuje na dysku na którym znajduje się archiwum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wytrzyma V200 nie wiem, bo był Kupiec na niego więc wpadło budżetowo V300 120GB w zamian;

Działa i tyle... muszę tylko sprawdzić wydajność na s-ata 2 bo kontroler Marvela s-ata 3 na ASRocku "czyni cuda" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Anandtech sprawdzają IOMeter i proponują zamiennie HEX edytor. http://www.anandtech...otherboards-too

Możesz też spróbować kilka razy zapełnić dysk i kasować dane. Zaraz po kilku cyklach zrobić benchmark, jak wydajność spadnie (a powinieneś go gnębić tak długo aż spadnie) to po ok 20-30min przerwie w idle wydajność powinna wrócić do normy.

 

 

EDIT

Plextor M5Pro 256GB na Sata II

post-12477-0-65807100-1361318022_thumb.jpg

post-12477-0-82811900-1361318031_thumb.jpg

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że nie napisałem o tym wcześniej ale dysk nie jest u mnie (przynajmniej na razie) dyskiem systemowym.

Więc wszelkie dywagacje na temat aplikacji czy też funkcji systemu nie mają tu zastosowania.

Są na nim przede wszystkim dokumenty i archiwum 200 baz mssql, z zawartości tego dysku korzysta 5 stacji roboczych. Dysk kupiłem żeby dać mu porządnie w kość, nie martwią mnie więc zapisane TB jako takie ;)

Pytanie zadałem wyłącznie dla tego, że mam podejrzenia iż dysk dotarł do mnie z nabitymi TB. Niestety nie sprawdziłem go zaraz po tym jak do mnie dotarł... ;(

Obserwując teraz na bieżąco Total Host Writes nie ma znaczących przyrostów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wytrzyma V200 nie wiem, bo był Kupiec na niego więc wpadło budżetowo V300 120GB w zamian;

Działa i tyle... muszę tylko sprawdzić wydajność na s-ata 2 bo kontroler Marvela s-ata 3 na ASRocku "czyni cuda" :E

 

Serwal4 mógłbyś wkleić smarta swojego V300 ? Chodzi mi czy też masz dziwne wartości atrybutów numer 01/C3/C9/CC oraz 09 z CristalDiskInfo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...