Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest pytanie. Mam już jednego SSD - wybór padł na Samsungo 830 i jestem z niego mega zadowolony. Kupiłem teraz drugiego lapka typowo do pracy, ma on tylko złącze sata I (stary biznesowy dell). Czy jest sens kupować SSD z wodotryskami czy crucial v4 (64 GB), który notabene jest w dobrej cenie będzie wystarczający? Bo właściwie po co mi potencjalny transfer, którego moje złącza i tak nie wykorzystają? Jeżeli coś poza szybkością transferu jest z tym crucialem nie tak to po proszę o odradzenie ;) 

Z góry dzięki za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Sata I to więcej jak Kingston V300 nie ma sensu montować. A tańszy.

No i nie oczekuj aż tak spektakularnych różnic jak dotychczas, Sata I skutecznie hamuje wydajność i nie mówię tu o benchmarkach a codziennym korzystaniu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest pytanie. Mam już jednego SSD - wybór padł na Samsungo 830 i jestem z niego mega zadowolony. Kupiłem teraz drugiego lapka typowo do pracy, ma on tylko złącze sata I (stary biznesowy dell). Czy jest sens kupować SSD z wodotryskami czy crucial v4 (64 GB), który notabene jest w dobrej cenie będzie wystarczający? Bo właściwie po co mi potencjalny transfer, którego moje złącza i tak nie wykorzystają? Jeżeli coś poza szybkością transferu jest z tym crucialem nie tak to po proszę o odradzenie Dołączona grafika

Z góry dzięki za pomoc. 

raczej sie nie opłaca kupować superwypasu, no chyba że planujesz z czasem wymienic lapka czy przenieść SSD na inny komp, crucial v4 styka, ew. jesli róznica cenowa będzie mała to weź coś z FAQ na pierwszej stronie Kingstona czy plextorka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Musze przeinstalowac WXP i kurde nie pamietam jak wgrac sterowniki do SSD zeby system startował.

Wkladam ojcu Intelka 40GB bo sie marnuje biedaczek

 

Ktore to byly sterowniki od Intela i jak sie to wkladało do instalacji WXP zeby system widzial SSD ?

 

tnx

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Musze przeinstalowac WXP i kurde nie pamietam jak wgrac sterowniki do SSD zeby system startował.

Wkladam ojcu Intelka 40GB bo sie marnuje biedaczek

 

Ktore to byly sterowniki od Intela i jak sie to wkladało do instalacji WXP zeby system widzial SSD ?

 

tnx

 

może nie do końca odpowiem na twoje pytanie ale tym programem wrzucasz sterowniki w xp  http://www.nliteos.com/

 

 

a tutaj masz filmik jak to zrobić. koleś zamula ale pokazuje to krok po kroku :

 

 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, lapek który do mnie będzie dopiero idzie kurierem ma jednak sata II - więc różnica będzie mniej więcej taka jak w moim dotychczasowym komputerze. Co do ceny to Crucial v4 tańszy od Kingstona, zatem pewnie na niego padnie wybór. Dzięki za pomoc Dołączona grafika

Edytowane przez vodeczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Musze przeinstalowac WXP i kurde nie pamietam jak wgrac sterowniki do SSD zeby system startował.

Wkladam ojcu Intelka 40GB bo sie marnuje biedaczek

 

Ktore to byly sterowniki od Intela i jak sie to wkladało do instalacji WXP zeby system widzial SSD ?

 

tnx

 

WindowsXP (i w ogóle jakikolwiek system) nigdy potrzebował sterowników, aby zobaczyć urządzenie, które sprzętowo jest widziane jako kolejny dysk twardy.

Może chodzi Ci o sterowniki do kontrolera HDD pracującego w trybie AHCI, ewentualnie RAID? Jeżeli tak, to wytarczy wejść na https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=21730&ProdId=2101&lang=eng&OSVersion=Windows%20XP%20%20*&DownloadType= pobrać plik f6flpy odpowiedni do wersji Twojego systemu (32bit/64bit), rozpakować i zintegrować z płytką instalacyjną WindowsXP przy pomocy nLite.

Sterownik iaAHCI.inf instalujesz jeżeli kontroler pracuje w trybie AHCI, iaSTOR.inf jeżeli w trybie RAID

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, lapek który do mnie będzie dopiero idzie kurierem ma jednak sata II - więc różnica będzie mniej więcej taka jak w moim dotychczasowym komputerze. Co do ceny to Crucial v4 tańszy od Kingstona, zatem pewnie na niego padnie wybór. Dzięki za pomoc Dołączona grafika

W  żadnym razie nie kupuj Cruciala V4 - to gniot straszny! Jak z kasą kiepsko to minimum Kingston V300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W  żadnym razie nie kupuj Cruciala V4 - to gniot straszny! Jak z kasą kiepsko to minimum Kingston V300.

jak jest sata2 to bym brał plextorka minimum, w końcu to zakup na 2-3 lata więc nie warto żydować na 20zł różnicy

Edytowane przez TSRules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tutaj nowy, więc pewnie mnie odeślecie w kosmos, ale mam nadzieję, że mi pomożecie. Zajmuję się muzyką (tworzenie, mix/mastering) i przymierzam się do zakupu dwóch dysków SSD (do ok. 900 zł za jeden). Zależy mi na szybkiej pracy (zdarza się teraz, że DISK USAGE sięga 80%). Nie wiem który dysk wybrać i dlaczego dany dysk będzie lepszy od pozostałych Wesoły

1. OCZ Vertex4 256GB (VTX4-25SAT3-256G)
2. OCZ Vector 256GB (VTR1-25SAT3-256G)
3. Samsung SSD 840 Pro Series 256GB (MZ-7PD256BW)


Planuję kupić dwa dyski 256GB albo jeden 512GB. Nie wiem, która opcja będzie lepsza Wesoły może macie jakieś lepsze propozycje dysków niż te, które podałem wyżej?

Pozdrawiam!

P.S. na innym forum polecono mi Plextor PX-512M5P


mój zestaw:
płyta główna - ASRock P67 PRO3
ram - Kingston HyperX 1600
zasilacz - OCZ Modxstream 500W
procesor - Intel Core i5 3570 (zamierzam kupić)
obudowa - Zalman Z11 Plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zakupu mojego pierwszego SSD i w sumie mam już jakieś typy więc po krótce:

 

Samsung 840 120GB ( bez PRO ) ~360zł - brać? czy warto dopłacać do Cruciala M4 kilkadziesiąt złotych lub trochę ponad stówkę do 840 PRO - odczuję różnicę przy normalnym użytkowaniu dysku ( pod SATA2 ) tzn na system ma być ( win7 x64 ) i niestety ale będzie działał pod SATA2

dysk miałby mi służyć 2-3 lata więc fajnie jak by był w miarę niezawodny

niestety chwalony Samsung 830 128Gb jest już niedostępny za przyzwoite pieniądze...

 

reszta sprzętu w razie czego w sygnaturce

Edytowane przez fliCk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze moj ostatni bastion cichego HDD wlasnie padl i zakupiony dzisiaj wychwalany za "cichość" WD5000LPVT 500GB 7mm, ktory to wedlug testow mial byc tak cichy, ze go urządzenia pomiarowe nie wychwytują, ktory to mial w ogole nie wibrowac, okazal sie takim dyskiem jak zwykle, czyli ze glowice slychac glosno i wyraznie, a wibracje sa takie jak na moim 7200 Hitachi, postanowilem nie szukac dluzej cichego dysku HDD i wiecej sie nie wkur... Wlasnie przyszedl moment kupna dysku SSD 250GB.

 

No i tu pojawia sie pytanie, widze ze raczej przewija sie jedna ekipa trzymajaca władzę, w praktycznie wszystkich tematach na necie, Crucial M4, Samsung 840, Plextor M5S. Krotka pilka, ktory z nich ? To moj pierwszy SSD, wiec pewnie zwali mnie z nóg nawet najtanszy szajs, ale jak juz kupowac, to niech to bedzie cos warte. Samsung najtanszy, ale troche martwi mnie jego trwalosc. No i jedna, podstawowa kwestia, nie kupuje tego dysku zeby znowu sluchac jakiś dzwiekow, czy te dyski nie piszczą ? Nic tam nie skwierczy itp. z tej ich elektroniki, nikt nie zglaszal czegos takiego ? Bedzie to jedyny dysk w laptopie, czyli bedzie na nim system, muzyka i wszystko co na takim dysku ma byc. Normalnie wzialbym Samsung 830, bo sprawdzony byl, ale niestety juz go widze nie dostane...

 

Dzieki za podpowiedz

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze moj ostatni bastion cichego HDD wlasnie padl i zakupiony dzisiaj wychwalany za "cichość" WD5000LPVT 500GB 7mm, ktory to wedlug testow mial byc tak cichy, ze go urządzenia pomiarowe nie wychwytują, ktory to mial w ogole nie wibrowac, okazal sie takim dyskiem jak zwykle, czyli ze glowice slychac glosno i wyraznie, a wibracje sa takie jak na moim 7200 Hitachi, postanowilem nie szukac dluzej cichego dysku HDD i wiecej sie nie wkur...

 

Jak kupiłem WD 5000 AACS Green to tez miał być niesłyszalny a tak nie było, dopiero po zamontowaniu go do scythe quiet drive i włączeniu acoustic management stał się prawie niesłyszalny.

 

Nie kojarzę żeby ktoś się skarżył na piszczenie SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak to trzeba przyznać, poziom naszej czułości rośnie wraz z coraz cichszym PC  Dołączona grafika

 

EDIT

Znalazłem pierwszego pre ordera na Crucial M500 960GB w PL. Link na 1ej dodany jakby ktoś szukał takiej pojemności.

2345zł póki co.

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety w tej kwestii mam słuch nietoperza :P Wzialem ostatecznie Plextor M5S 256GB, na allegro wisi za 699zl z wysylka kurierem gratis. Najtansze co znalazlem z Sasmunga 840 250GB, bylo za 638zl z wysylka gratis, wiec mysle ze warto bylo doplacic te 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde Panowie pomozcie bo mnie cos trafi.

 

Mam WinXP na Intelu 40GB ale w trybie IDE. Jak chce zainstalowac stery kontrolera AHCI -> STOR_all32_f6flpy_9.6.0.1014_PV pod windows to po restarcie i zmianie w biosie na AHCI system nie wstaje. Wogole pokazuje trzy rozne wersje ICH7 i odradza ich instalowanie bo nie moze sprawdzic czy sa odpowiednie. No i moze nie są. Jak zmienic te sterowniki zeby to ruszylo ?

Czy naprawde musze sie bawic nLite i instalowac od poczatku?

 

A co tak wogole mam wgrac do tego nLite ? Bo znalazlem taki zbior sterów SATA DP_MassStorage_wnt5_x86-32_1206.7z ale nie wiem czy to mam integrowac czy cos innego ?

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upolowany na alledrogo - zmiana z 128gb w dobrej cenie (dopłata 150zł) :

Dołączona grafika


​ może na dzisiejsze standardy nie jest to już rakieta ale daje radę Dołączona grafika


Pierwsze testy m500 potwiedziły słuszność mojego wyboru ;/

Na teraz to 2x vertex 4 lub m5p było by szybsze ale kasa nieco inna...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie co sądzicie o tym dysku   http://www.kingfast-ssd.com/kingfast-enterprise-grade/f3-plus-slc-ssd/kingfast-f3-plus-series-SATAIII-SLC-SSD-120GB   ? Może ktokolwiek miał do czynienia z dyskami tego producenta. Pytam was dlatego, że poszukuję dysku z pamięciami slc, a to jest jedna z nielicznych normalnych ofert ale zwykłego zjadacza chleba.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez floyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno co o nim wiadomo to to że jest produkowany przez Chińską firmę z Shenzen. W razie problemów będziesz się bujał nie wiadomo z kim, nie wiadomo gdzie.

Firmware może jakieś wydadzą kiedyś a może nie. Ja bym się bał kupować póki co.

 

A potrzebujesz koniecznie dysku Enterprise do jakichś zastosowań profesjonalnych? To polecam takowe od Samsunga lub Toshiby. Również Cruciale są obecne na tym rynku. Mimo że MLC, są chętnie kupowane.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj cały Intel Matrix Storage Manager, potem zmień rejestr a dopiero po tym restart, AHCI w biosie i ponowny rozruch. XP nie ma niestety wsparcia pod nowe sterowniki.

 

Tnx Rafa

Cos mi swita juz ze tak kiedys robilem. JEszcze mi napisz prosze co z tym rejestrem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...