Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

zamówiłem tego plextora m5s. w oczekiwaniu kilka pytań :P

 

1. formatować nowy dysk pod windowsem przed stawianiem systemu czy podczas instalacji win7 się da ( nie pamiętam już :P )

2. ten tryb ahci rozumiem włączyć przed stawianiem systemu i to by było na tyle?

3. w mojej mobo chyba nie ma różnicy pod który port sata podłączę ssd nie?

 

jakieś rady przed podłączeniem jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Najlepiej instalatorem Windows 7/8 (tak, da sie). Jesli nie dziel na partycje, w SSD nie ma problemu fragmentacji i sztuczne jej ograniczanie partycjami juz nie jest potrzebne

2. Przed installacja Windows 7/8

Edytowane przez Trawienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się do zakupu SSD za czasów kiedy Samsung 830 był za 369zł, Vertex 4 za 400zl (128GB) Ceny poszły w górę, byłem przekonany, że to chwilowe, a tu nadal taka sama sytuacja a nawet trochę gorsza, ok 350zł za najtańsze SSD 120/128GB, pewnie wzrost cen pamięci ram też jest z podobnej przyczyny..

 

Tylko jakie przesłanki są do tego, coś się ostatnio wydarzyło? Kogoś zalało, ktoś upadł, zamknął się(producent)? bo cena dolara nie za bardzo się zmieniła. Jakieś perspektywy na zmianę cen w jedną czy drugą stronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Rynek pamięci masowych powoli wychodzi z permanentnej stagnacji, bowiem po zeszłorocznych premierach Samsung SSD 840, OCZ Vector i Kingston V300, wszyscy producenci zrobili sobie dłuższą chwilę przerwy w walce o klienta. Skoro zabrakło ciekawych SSD, przetestowaliśmy na spokojnie dwadzieścia talerzowych dysków twardych, aby kompletnie nie wypaść z formy i utrzymać platformę sprzętową w dobrej kondycji. Liderzy branży nie mają aktualnie wielkiego pola do popisu, wszak pokazali już absolutnie high-endowe konstrukcje, które prędko nie doczekają się pełnoprawnych następców ze względu na ograniczenia interfejsu SATA 6.0 Gb/s. Pozostaje zatem kombinować i szukać alternatywnych sektorów, jakie jeszcze nie zostały do końca wypełnione, aby logotyp marki nie został zapomniany... Najlepiej sprzedają się jednak urządzenia nie należące do najwyższej półki, tylko typowe średniaki oferujące dobry stosunek ceny do wydajności, które w zupełności wystarczą do codziennej pracy na komputerze. OCZ do niedawna miało w swoim portfolio mnóstwo najróżniejszych serii, aczkolwiek czegoś przystępnego na miarę Intel SSD 330 albo Kingston V300 jakoś zabrakło. Teraz miejsce to zamierza zająć OCZ Vertex 3... odświeżony OCZ Vertex 3.20 wyposażony w 20 nm kości pamięci i powstający niczym feniks z popiołów...

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się do zakupu SSD za czasów kiedy Samsung 830 był za 369zł, Vertex 4 za 400zl (128GB) Ceny poszły w górę, byłem przekonany, że to chwilowe, a tu nadal taka sama sytuacja a nawet trochę gorsza, ok 350zł za najtańsze SSD 120/128GB, pewnie wzrost cen pamięci ram też jest z podobnej przyczyny..

 

Tylko jakie przesłanki są do tego, coś się ostatnio wydarzyło? Kogoś zalało, ktoś upadł, zamknął się(producent)? bo cena dolara nie za bardzo się zmieniła. Jakieś perspektywy na zmianę cen w jedną czy drugą stronę?

M.in. rośnie globalna sprzedaż wszelkich urządzeń mobilnych jak smartfony i tablety, które pochłaniają ogromną część produkcji pamięci NAND.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny SSD rosną i rosnąć będą, kto chce czekać niech lepiej uzbroi się w duuużo cierpliwości. Już kilka osób z potężnych firm zajmujących się produkcją SSD-ków potwierdzały, że sytuacja zmierza ku gorszemu. 



jakieś rady przed podłączeniem jeszcze?

Update Firmware jeśli jest nowsze :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A firmware mogę zaktualizować po wgraniu na niego win7? Bez utraty danych?

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez fliCk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko jak się zabrać za instalacje systemu win7 z pendrive 8Gb na moim SSD Samsung 120GB SSD840 MLC (530/130MB/s). Będzie to dysk systemowy bez partycji, do przechowywania danych posłuży mi obecny dysk Seagate Barracuda 500GB (ST3500413AS). Płyta główna na której to wszystko będzie siedziało to Asus P5P43TD Pro. Tak jak pisze na początku posta jak mam się zabrać do tego by nic nie zepsuć. DZIĘKUJE z góry za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zmienić swojego Agility 3 60Gb na SSD 120/128Gb (system + programy). Jak ten mój SSD ma się do takiego Kingstona V300 120Gb - chodzi mi o ogólną wydajność przy normalnej pracy. Kusi mnie oczywiście Samsung 840 pro 128 czy Vertex 4, ale mamy tu dużą różnicę cenową (dochodzi do  140zł - fakt jest 8Gb więcej).

Swojego Agility 3 mam podłączonego do SATA 3 więc chodzi na maxa swoich możliwości - dla mnie zadowalająca wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak tam sie prezentuja moje wyniki Plextor M5S 256GB ?

 

http://s214.photobucket.com/user/DziubekR1/media/Beznbsptytu1420ubmp_zpsc010cba5.jpg.html

 

http://s214.photobucket.com/user/DziubekR1/media/Beznbsptytu1420u_zpsc364c575.jpg.html

 

Porownując do testow na necie, to 4k trochu słabe. Sprawa wyglada tak, ze wstawilem go do HP ProBook 6560B. Z tym lapem problem jest taki, ze ludzie zglaszali, ze na najnowszym biosie, laptop sztucznie ograniczony jest do SATA2. Wtedy faktycznie wyniki mialem duzo slabsze, jakies 250mb/s read i write. Ale wyczailem, ze jeden ze starszych biosów dziala na SATA3 i teraz wyniki mam takie jak powyzej. Czy ta niepewna sytuacja z biosem moze byc wplyw na te wyniki 4k, czy moze są w normie ? Bo testy robilem oczywiscie pod systemem, a Windows 7 stoi wlasnie na tym dysku.

 

Generalnie teraz na starym biosie, Intel RST pokazuje SATA 6Gb/s, czyli SATA3, ale dziwna sprawa dzieje mi sie pod np. HD Tune Pro, ktory po pierwsze pokazuje SATA II, a po drugie jego wyniki to idealne 300MB/s, co jest teoretyczna granicą SATA2 wlasnie :) Ale znowu na nowym biosie, gdzie mialem wlasnie włączone tylko SATA2, to HD Tune pokazywal tylko 190MB/s.

 

No i jeszcze pytanko o procesor. Czy i3-2350m 2,3Ghz nie bedzie ograniczal wydajnosci takiego SSDka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zmienić swojego Agility 3 60Gb na SSD 120/128Gb (system + programy). Jak ten mój SSD ma się do takiego Kingstona V300 120Gb - chodzi mi o ogólną wydajność przy normalnej pracy. Kusi mnie oczywiście Samsung 840 pro 128 czy Vertex 4, ale mamy tu dużą różnicę cenową (dochodzi do  140zł - fakt jest 8Gb więcej).

Swojego Agility 3 mam podłączonego do SATA 3 więc chodzi na maxa swoich możliwości - dla mnie zadowalająca wydajność.

Jak Agility 3 Cię zadowala (a jest to jeden z najwolniejszych SSD na rynku) to każdy cię zadowoli. Zdecydowanie V300 będzie tu dobrym wyborem z racji synchronicznych pamięci + sama większa pojemność da ci przyrost zadowolenia przy rozsądnej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dobre osiągi + dodatkowe 8Gb ma Plextor M5S 128Gb - tylko 20zł więcej... hmmm

Swoją drogą to zauważyłem że jest nowe firmware do Agility 3, ale chyba zostawię to nowemu użytkownikowi Dołączona grafika

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na szybko.

Wczorajszego dnia niestety system zaliczył niespodziewaną zwiechę i niestety od tego czasu mam problem ze swoim Vertex-em2.

Podczas normalnego startu jest widoczny przez bios i system, który postawiłem na szybko na drugim dysku, jednak jakakolwiek ingerencja w dysk np kopiowanie danych czy próba bootowania systemu z niego kończy się zniknięciem dysku.

Po szybkim googlu znalazłem temat o podobnym problemie gdzie rozwiązaniem był update fw i czystka na dysku.

Niestety problem pozostał. Czy została mi tylko wysyłka do sprzedawcy czy jest jakaś metoda na naprawę ww problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko jak się zabrać za instalacje systemu win7 z pendrive 8Gb na moim SSD Samsung 120GB SSD840 MLC (530/130MB/s). Będzie to dysk systemowy bez partycji, do przechowywania danych posłuży mi obecny dysk Seagate Barracuda 500GB (ST3500413AS). Płyta główna na której to wszystko będzie siedziało to Asus P5P43TD Pro. Tak jak pisze na początku posta jak mam się zabrać do tego by nic nie zepsuć. DZIĘKUJE z góry za pomoc!

ODPISZE KTOŚ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam teraz Cruciala M4 128GB ale chcialbym jeszcze jakiś jeden. Czy jest sens doplacac do Samsunga 840 Pro 128GB przy mojej konfiguracji czy raczej wybrac o wiele tanszy zwykły ?

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko jak się zabrać za instalacje systemu win7 z pendrive 8Gb na moim SSD Samsung 120GB SSD840 MLC (530/130MB/s). Będzie to dysk systemowy bez partycji, do przechowywania danych posłuży mi obecny dysk Seagate Barracuda 500GB (ST3500413AS). Płyta główna na której to wszystko będzie siedziało to Asus P5P43TD Pro. Tak jak pisze na początku posta jak mam się zabrać do tego by nic nie zepsuć. DZIĘKUJE z góry za pomoc!

ODPISZE KTOŚ?

Zainstaluj Windows 7 USB DVD Download Tool, którym zrobisz instalkę Win7 na pendrive. Potem jedziesz normalnie jak z DVD na HDD. Żadnych kombinacji "bo na ssd" nie trzeba. Partycję tworzysz w instalatorze. Jedynie przed instalacją zajrzyj do biosu i się upewnij, że masz AHCI włączone.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko jak się zabrać za instalacje systemu win7 z pendrive 8Gb...ODPISZE KTOŚ?

Dlatego nikt Ci nie odpisał za pierwszym razem - to pytanie nie ma nic wspólnego z SSD Dołączona grafika

 

 

EDIT

Test nowego Seagate Thin SSHD. Jak widać hybrydy wciąrz wyraźnie odstają. Zresztą co oczywiste.

http://techreport.com/review/24561/seagate-laptop-thin-sshd-500gb-hybrid-drive-reviewed/10

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...