Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

faktura(308zł)+ jakieś grosze drobnych(max pewnie z 50zł).

Sklep-Vobis(tam był kupowany dysk).

Ew wziąć kasę i dozbierać na coś lepszego....

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem swojego M5S:

 

Dołączona grafika

 

Kingston V300 wypadł u mnie tak:

 

Dołączona grafika

 

 

Grzebałem, grzebałem i na Kingstonie system znów wstaje szybciej, dziwne to wszystko. Błędy odczytu w logach przestały się pojawiać. Wygląda na to, że wszystko znów działa i mam obecnie jeden dysk za dużo... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 2,5 letnią ADATĘ S596 Turbo 64 GB i od dłuższego czasu zauważam, że podczas instalacji aktualizacji albo różnych programów system działa bardzo powoli, jest praktycznie nie do użytku, a sama instalacja różnych rzeczy trwa stosunkowo długo. Ale rzadko coś sie instaluję, dlatego długo to ignorowałem. Zwłaszcza, że odczyt działa wyśmienicie. Ostatnio jednak instalowałem trochę większy program (ok. 1GB) i po prostu stwierdziłem, że nie po to kupowałem SSD, żeby instalacja programów trwała dłużej niż na HDD.

AS SSD potwiedził, że zapis jest bardzo wolny. Postanowiłem zrobić obraz dysku, zrobiłem pełne formatowanie, żeby wszystkie sektory się nadpisały i wrzuciłem dane z powrotem. Jak dysk był pusty, to wrócił do swojej dawnej szybkości, ale ponownie zapełniony znów jest wolny. Przy okazji jeszcze zaktualizowałem firmware. Wrzucam screeny z AS SSD jak był pusty i teraz jak jest ponownie zapełniony w 92% (5GB wolnego miejsca), a także SMARTa. Chyba usunęły się niektóre informacje ze SMARTA przy aktualizacji firmware'u.

Dodam, że im bardziej jest zapełniony (np. 2GB wolnego miejsca), tym ten zapis drastycznie się pogarsza. Czytałem artykuł tu na PurePC o spowolnieniu dysków po zapełnieniu, ale nie wyniknęło z niego, że aż tak mocno zwalniają. Chyba że mój model po prostu tak ma. A może idzie coś na to zaradzić?

post-155763-0-43001000-1371567249_thumb.png

post-155763-0-53615800-1371567257_thumb.png

post-155763-0-17720900-1371567265_thumb.png

Edytowane przez bart25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.5 letnia a ma 1h "przebiegu"???

Ta Adata nigdy demonem wydajności nie była - jedyne co ją może odświeżyć to Secure Erase moim zdaniem.

 

@Firaxis - już od wielu miesięcy są trudne do zdobycia. Szukaj za granicą (GB, DE)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.5 letnia a ma 1h "przebiegu"???

wspomniałem, że część informacji ze SMARTa się skasowała przy okazji update'u firmware'u.

dysk ma z pewnością ok. 7-8 tysięcy godzin przebiegu.

 

Na pewno ten dysk jest na Sandforce? Wydaje mi się, że to JMicron drugiej generacji.

Edytowane przez bart25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał doczynienia z  dyskami toshiba THNSNH128GCST4PAGA, Toshiba nie podaje co jest w srodku a google też jakoś słabo, jest kilka tematów że jest tam Marvel tak jak w  PX-128M5P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

micron micron. Jak wspomniałem próbuj Secure Erase.

Podejrzewam, że to nie da nic więcej niż pełne formatowanie, które zrobiłem.

Cóż, może będę musiał zrezygnować z czegoś, żeby więcej miejsca się zrobiło wolnego. A z drugiej strony nie przeszkadza mi to aż tak, bo odczyt jest szybki i na pewno system użytkuje się znacznie lepiej niż na HDD.

Też skoro niezapełniony działa szybko, to raczej nie jest to objaw jakiegoś zużycia, tylko po prostu cecha tego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ wayne jakies niskie masz parametry w drugiej linii dla write 4k... sterowniki?

 

@ Firaxis

Musisz zrobic realignment partycji - Windows 7 jak robi aprtycje to automatycznie to robi poprawnie. Najlepiej ustawic 2MB od poczatku dysku.

http://lifehacker.com/5837769/make-sure-your-partitions-are-correctly-aligned-for-optimal-solid-state-drive-performance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno Intel Rapid Storage Manager https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=22676&ProdId=3449&lang=eng

BTW, zrob backup i punkt przywracania systemu... just in case Dołączona grafika

po co to instalować gdy się nie używa RAIDa ? rapid tylko spowalnia start systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie dzieje z moim dyskiem?

Mialem slaba wydajnosc IOPS, domyslnie moj ssd corsair osiaga 20000, bylo okolo 5000-6000.

Na forum corsaira jest tutorial do przywrocenia wydajnosci:

http://forum.corsair.com/v3/showthread.php?t=85344

 

 

No to dzialam, przeprowadzilem wszystko wedlug poradnika, uradowany patrze na wyniki:

Dołączona grafika

 

 

Mysle sobie super, dziala mam wydajnosc jak po zakupie!

No to instalacja Win 8.1, pozniej test:

Dołączona grafika

 

 

 

WTF?

Dysk chyba sprawny, wrzucone 11GB(sam system, swap, hibernacja wylaczone)

Komp raczej tez sprawny, nie narzekam.

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak porównujesz wyniki rób to na tej samej wersji programu (5 i 5.5?). Po drugie na win 8 spotkałem juz dziwne (zwykle słabsze) wyniki SSD. nie wiem czy jest jakaś reguła ale się zdarza.

IOPS sprawdź pod AS SSD.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dziesiątki testów dysków półprzewodnikowych w rozmiarze 2.5 cala mogłyby sugerować, że wśród nośników SSD niczego interesującego więcej nie znajdziemy, zwłaszcza w mniejszym formacie. Jednak miniaturyzacja stale postępuje i swoim zasięgiem obejmuje także rynek pamięci masowych, wszak moduły flash są wytwarzane w coraz niższym procesie technologicznym. O ile właściciele komputerów stacjonarnych nie muszą przejmować się miejscem w obudowie, to posiadacze czy raczej konstruktorzy sprzętu mobilnego stoją po przeciwnej stronie barykady - tam każdy centymetr oznacza granicę bliższą ideałowi. Smukłe jest przecież trendy! Niemniej żeby osiągnąć zamierzony efekt i wpasować w lifestylowe fatałaszki, trzeba pójść na pewne kompromisy w budowie urządzeń przenośnych. Słabszy procesor można jeszcze przeboleć, szybka karta graficzna do niczego w zasadzie nie będzie potrzebna, ale wydajny dysk twardy przydaje się zawsze i wszędzie. Czy tutaj również trzeba z czegoś zrezygnować? Absolutnie, ponieważ SSD z interfejsem mSATA już dawno przestały ustępować większym modelom, a właśnie takie nośniki są najczęściej montowane w cienkich (tylko z nazwy) laptopach. Dzisiaj przedstawiamy Wam kompletną rodzinę Plextor M5M 64/128/256 GB mSATA 6.0 Gb/s, które niejedne pełnowymiarowe SSD potrafią wpędzić w kompleksy...

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb, chyba w testach na stronie 9 zapomnieliście o cache systemu oraz samego dysku.

przykład:

Ten wasz testowany mSATA ma zapis sekwencyjny na poziomie ~412MB/s - jesli wasze mp3 w sumie zajmuje 1 GB to powinno to trwać co co najmniej 2s. Dodajmy do tego czas potrzebny na odczyt tych danych z dysku...

A u was jest 1.4s Dołączona grafika

 

Kopiowanie ISO - sam zapis powinen trwac jakies co najmniej  9s, a że w teście wychodzi 17,5s to można do tego dorzucić odczyt, który trwać może też jakieś 8s - tak więc ten test jest bardziej miarodajny.

 

Druga sprawa:

 

 

Wszystkie pomiary powtarzaliśmy trzy razy, wybierając najlepsze spośród uzyskanych wyników.

Powinniście robić 3 testy i liczyć z tego średnią, a nie wybierać najlepszy wynik.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...