Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czekałem, czekałem i widzę, że się nie doczekam ;p W newsie purepc.pl podano informację, iż od 5 sierpnia dyski te będą dostępne w Polsce (m.in. w agito.pl). Z ciekawości napisałem dzisiaj wiadomość do obsługi sklepu i dostałem taką wiadomość: "Nie mamy potwierdzonych informacji na temat ew. dostępności w/w dysków.". To w końcu jest jakaś oficjalna data ich premiery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się fajne rozszerzenie funkcji Overprovisioning. Teraz można ustawić ręcznie wartość procentową dla tej funkcji w zakresie 1-50%. Wcześniej było tylko 10% lub wcale. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie odnośnie klonowania dysku i parametru align/ofset

 

Prawdopodobnie bede klonowal dysk (właścicielowi zależy na partycji recovery tak jak na oryginalnym hdd, tak wiem ze "zniknie" mu sporo GB na dysku ale jest tego swiadom) Acronisem na nowym laptopie na Plextora.

 

Czy po sklonowaniu dysku ten parametr bedzie ustawiony poprawnie? (windows 8  )

 

Czy przed wykonaniem tej operacji ustawic go wg opisu w temacie na 1024 ?

 

U siebie w stacjonarce instalowalem na czysto system ale w laptopie bede zmuszony zrobic clona lub jesli bedzie mozliwosc to przywrocenie systemu z plyt recovery.

Edytowane przez szogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, chyba nawet na pierwszej stronie tematu jest wyjaśnione dlaczego. Vertex 3/Agility 3, jak i wiele innych SSD opartych o kontroler Sandforce to proszenie się o kłopoty.

Atrakcyjna cena tj. jaka?

 

@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też właśnie zauważyłem promo, sam bralem swego czasu 830 po tańszej cenie, wesja evo będzie na bank droższa, przynamniej 400zł (111$) jak nie lepiej, no i trochę mam wąpliwości bo mniejsza wytrzymałość komórek, oczywiście rozpatrując wydajnościowo evo na pewno szybszy, a czy warto dopłacić, zalezy co jest priorytetem, szybkośc czy cena max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.x-kom.pl/goracy_strzal/1173#

 

 

Brac to teraz czy czekać lepiej na wersje EVO ?

Ze względu na cenę to dobra oferta, ale wersja 120GB ma relatywnie słabą wydajność. Oczywiście w porównaniu do innych SSD a nie HDD.

 

Jeśli jesteś wstanie dopłacić te niecałe sto złotych to EVO będzie na pewno sporo wydajniejsze. Dokładając do tego RAPID MODE dostępny w EVO...

O trwałość komórek nie ma się co martwić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O trwałość komórek nie ma się co martwić.

 

Tego akurat nie możesz zagwarantować.

 

Zapanował hura optymizm na temat tych dysków tylko na podstawie suchych recenzji.

Takie opinie jak twoja będzie można wydawać najwcześniej za pół roku.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiergummi

Niby dlaczego? Były robione testy wytrzymałości ssd na tlc, choćby i na

http://us.hardware.info/reviews/4178/10/hardwareinfo-tests-lifespan-of-samsung-ssd-840-250gb-tlc-ssd-updated-with-final-conclusion-final-update-20-6-2013 i innych serwisach, jak tweakdown i anandtech.

 

W skrócie: w ubiegłorocznej recenzji autorzy wyliczyli teoretyczną żywotność tego nośnika, producent nie zgodził się z wyliczeniami, więc ekipa hardware.info przeprowadziła test na dwóch "osiemset czterdziestkach". Wyniki prezentują się następująco:

- na dysku #1 pierwszy poważny błąd skutkujący utratą danych pojawił się po 3 187 cyklach  i 764 TiB zapisu, natomiast padł zupełnie po 3 706 cyklach 888 TiB;

- na dysku #2 pierwszy realokowany sektor wystąpił po 3 152 cyklach i 745 TiB,  a pierwszy poważny błąd po 3 247 cyklach and 768 TiB zapisu.

 

Matematyka mówi, że w przypadku zapisu 10 GiB dziennie na dysku 256GB, komórki zostaną zarżnięte po... ponad 200 latach.

 

Myślę, że dwa stulecia wytrzymałości tlc pozwalają na wysunięcie stwierdzenia, że można być spokojnym.

 

@mój fan

PS Pozdrawiam fana, którego mocno boli moja osoba : )))

Edytowane przez Auguste Rodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że taki test sekwencyjnego zapisu i odczytu nie pozwala jednak być do końca spokojnym, a 200 lat to czysta wirtualna teoria prawdę mówiąc do niczego nie przydatna. Prawdziwy test  przeprowadzi życie, ale oczywiście na to potrzeba czasu. Jest oczywiście mało prawdopodobne żeby Samsung nie przetestował wszechstronnie tej technologii, jednak to czego na pewno nie był w stanie zrobić, to uwzględnić chociażby czynnik czasowy. Zarzynanie dysku w ciągu kilku dni nie zastąpi "normalnego" reżimu np. domowego. Poza tym testowane są sample przedprodukcyjne, a nie to co zjeżdża potem masowo z taśmy. Podsumowując, myślę że nie ma się czego obawiać, ale też nie powinno się wysnuwać tak optymistycznych wniosków na podstawie uproszczonych testów....

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...