Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja używam programów czyszczacych, w moich dokumentach mam tylko drobne temp-śmieci, stany gier, czy konfigi, najważniejsze dane, doki, foty i tak w backupie na innym dysku plus płyty, bądźmy szczerzy kto potrzebuje (nie pracując na kompie) pełnego pakietu office, photoshop, corel, full windows, i inne (z licencjami ;) ) progsy, bo innym przypadku dysk jest po prostu zaśmiecony, a marnowanie ssd za parę setek na giga śmieci to juz profanacja :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dlatego kupiłem ponad 120 GB aby nie trzeba bylo ciagle przenosic materialow miedzy dyskami. Na SSD mam najczęściej wykorzystywane aplikacje i system oraz biezace dokumenty. Nie bawilem sie w zadne zaawansowane rozdzielanie katalogow, przenoszenie tempow itd. Wywalilem hibernacje, zmniejszylem pagefile i korzystam z dysku jak kiedys. Wiem, ze jest tam masa niepotrzebnych plikow ale nam to gdzies. Raz na miesiac wyczyszcze tempa i starczy.

 

Mam jeszcze 2x500GB jako raid0 aby trzymac tam typowe krowy jak materialy wideo po 30GB i inne takie - niemniej codzienny backup lepiej z tego miec.

 

Raz w tygodniu patrze co mi potrzebne a reszte wywalam na NAS.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad:

-> OCZ Vector 128GB 430zł 5 lat gwary z limitem na "zapis"
-> Plextor M5S 128GB 390zł 3 lata gwarancji

To cena końcowa. Dysk z przeznaczeniem na pełen system, podstawowe programy, kodeki, poczta, przeglądarka itp. Gra Arma 3 i wydzielona partycja pod Linuxa. Reszta na HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz75 - wydajność i dłuższa gwarancja czy niższa cena? Twój wybór co jest ważniejsze.

 

No to jak panowie brac evo 120 gb czy vectora 128gb? mam metlik w glowie.....

Vector bardziej wydajny, ale to pod większym obciążeniem głównie zysk. W normalnym używaniu oba śmigają identycznie. No ale Vector dłuższa gwarancja.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tylko przeraza mnie ten " limit danych " zwiazany z gwara. komp zastosowanie domowe czyli net, p2p gry.

Właśnie. Dysk SSD zamierzam użytkować praktycznie jak systemowy HDD i coś mało informacji o tym Vectorze. Plextor uchodzi za pewniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało bo do niedawna był bardzo drogi to i mało kto kupował. 

36TB to mało? Przy 5TB rocznie to na 7 lat wystarczy a gwarancja i tak przy 5 się skończy. Większość ludzi 2TB rocznie nie przekracza więc..

 

Tak w ogóle wszystkie SSD teraz to pewniaki, nie ma żadnych masowych kłopotów i nawet producenci z SandForce się uporali z problemami. Co nie kupicie i tak będzie gitara na wiele lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tylko przeraza mnie ten " limit danych " zwiazany z gwara.

 

W przypadku firmy OCZ jak do tej pory to chyba każdy ich produkt miał jakieś "ale", takie czy owakie. Nie inaczej jest w tym przypadku. Gdybym miał kupować teraz dysk to nie brał bym OCZ w ogóle pod uwagę.

* - OCZ - chodzi mi tylko o dyski SSD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tekst który zamieściłem na innym forum "temaycznym" Więc może brzmieć dziwnie )

Dziś przystopowałem, oprzytomniałem. Nigdy nie miałem do czynienia z dyskiem SSD. Wszystko co wpakowałem w siebie dosłownie ściągając internet zaczyna się defragmentować.
Benchmarki, benchmarkami. Często magia cyferek i sposobu przedstawiania wykresów i sposobu ich interpretacji. W zwykłych zastosowaniach jak w moim przypadku wystarczy dysk bez PRO. Według hm... realnych testów użytkowych nie zobaczę / odczuję różnicy.
Jeszcze poobserwuję ceny. Zamawiając dziś i tak dostanę w przyszłym tygodniu a czas na zrobienie systemu w weekendy.
Na obecną chwilę faworytem jest Plextor M5S 128GB (cena/jakość/niezawodność)
Kwestię gwarancji łamanej przez cenę pozostawiam każdemu w zależności od zasobności portfela (bywa, że co tanie to drogie).

PS. Jeżeli ktoś się liczy z kasą i potrzebuje też miejsca na dysku a ma jakiś zabytek do wymiany to polecał bym na chwilę obecną jakiś jedno talerzowy HDD 1 lub 2 GB z jakiejś szybkiej serii (np. WD Black, trochę ciszej i wolniej Blue lub odpowiedniki innej firmy) Jeśli ktoś chce mieć szybko w Armie.
Z dysków HDD aktualnie się nie doktoryzowałem. Więc co tam komu bardziej smakuje.
Mówię tu o Serial ATA 6 Gb/s (często oznaczane jako III lub 3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże mi ktoś? Mam w 1 sata 500gb seagate w 2 sata mam plextora M5S i po 1 uruchomieniu komputera komputer informował że wykrył nowe urządzenie ale w "mój komputer" go nie widzę a chciałbym zainstalwoać na nim WIN 7 ale jak go nie widzę to jest to nie możliwe... W biosie go widzę i w everescie też go widzę. Moja płyta to asus P5P43TD PRO. Żeby już nie nabijać postów to jeszcze kupiłem 1 kość DDR3 crucial 4GB i wykrywa mi WIN 7 tylko 3Gb i 300Mb. Za pomoc DZIĘKUJE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze to pytanie bylo juz zadawane , potrzebuje kupic dysk do starego kompa

DFI LP DK X58-T3eH8 LGA SATA2 potrzebuje  dysk pod  winde7 x64  i pare gier

mysle ze  120GB  powinno styknac  .

 

zastanawiam sie nad :http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=HD-167-SA&groupid=701&catid=2104&subcat=1427

 

ewentualnie : http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=HD-051-KS&groupid=701&catid=2104&subcat=1427

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze to pytanie bylo juz zadawane , potrzebuje kupic dysk do starego kompa

DFI LP DK X58-T3eH8 LGA SATA2 potrzebuje  dysk pod  winde7 x64  i pare gier

mysle ze  120GB  powinno styknac  .

 

zastanawiam sie nad :http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=HD-167-SA&groupid=701&catid=2104&subcat=1427

 

ewentualnie : http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=HD-051-KS&groupid=701&catid=2104&subcat=1427

Z tych dwóch to Samsung 840 Evo lub Plextor m5s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario2k na x58 nie uda ci sie wykorzystac potencjalu dysku SSD SATA III (zintegrownay chip kontrolujacy SATAIII na tej plycie to porazka, zapomnij o nim, podlacz sie pod zlacza od Intela) - jesli nie planujesz zmiany plyty w niedlugim czasie, to chyba lepiej kupic cos tanszego, np Plextor m5s.

Oczywiscie mozesz kupic Evo, ale on tam sie bedzie nudzil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zwiększyć przestrzeń dostępną na SSD. Aktualnie mam 128GB Vertex'a 4.

Która opcja będzie lepsza ?

a) dokupić drugi 128GB tylko dla gier (w grę wchodzą 840pro/Vertex4 lub taniej m5s)

b) sprzedać vertex'a i kupić jeden 256GB - 840pro

 

Pierwsza opcja jest dla mnie wygodniejsza, bo nie musiałbym na nowo stawiać systemu. Z drugiej strony większy 840pro będzie jeszcze szybszy niż obecny vertex - co byście zrobili? Dołączona grafika

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...