Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak teraz patrzę, że w morelach jest 250GB 840EVO za 666zł czyli trochę więcej niż chciałem zapłacić za 128GB i nie musiałbym sprzedawać Vertex'a. 

Czyli lepiej będzie postawić system na tym EVO (z danych wynika, że to szybszy dysk niż mój obecny) a Vertexa zostawić jako dodatkowy ?

 

EDIT: kurcze ten EVO to jakiś ewenement czy czegoś nie wiem? Cena za 250GB jest śmieszna a wydajność na papierze rewelacyjna - gdzie tkwi haczyk ? :D

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haczyk jest opisany w kilku stronach wczesniej na tym forach - zobacz posty radiergummi.

Tzn haczyk, no w specyficznych testach wydajnosc nie jest taka jak na papierze, ale tez nie jest zle.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło, że potrzebuję dwóch dysków ssd, więc na bogatości i proszę o poradę ;)

 

1) Wybrałem dla mojej dziewczyny laptopa: Samsung 350E5C-S04PL - nie wchodząc w szczegóły (i3, 6gb ramu, jakaś tam grafa po za zintegrowaną) całkiem zgrabny setup jak do kobiecego użytkowania. Jedynym problemem jest dysk twardy, jakaś 5200obrotowa 750, która pracuje tak cygan w radomiu. Windows (niestety w8) muli niemiłosiernie, mimo kombinacji z wyłączaniem odpowiednich usług. Dlatego wybór padł na zakup dysku ssd. Z racji tego, że lapek ma tylko jeden slot na dysk, potrzebujemy czegoś większego 120-240giba. Nie musi być to topowa konstrukcja, nie musi mieć super wykresów. Chodzi o codzienne użytkowanie, typu internety, filmy i inne studenckie sprawy. Chciałem już brać kingstona v300, ale z racji opinii wstrzymałem się z zakupem. 
Co polecilibyście zakupić? Sprzęt nowy, raczej z niższej półki cenowej. 

 

2) Komp z podpisu, posiadam kingstona 30giba, tego ssd now z pierwszej generacji. Jestem zadowolony z niego, ale zaczyna brakować mi miejsca. Dysk do 120 i przede wszystkim używany. Nie musi to być topowa konstrukcja. Cenowo do 200zł. Myślałem o vertexie 2, dobry strzał?
Ewentualnie lepiej dokupić drugą 30 za te 80zł i robić raid?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie stawiasz za swoje dziewczynie tego lapka ? :)

 

co do SSD to v300 tak, jesli nie chodzi ci o max wydajność, jesli tak to polecam Plextorka M5S, poniżej v300 zasadniczo nic nie warte pieniędzy, lepiej poczekać i dozbierać, z używek samsungi 830 też warto polować, z tym że używki SSD trzymają sie bardzo mocno więc za 200zetków raczej porażka będzie, raid za wiele nie wniesie ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos mieszka w UK, jest calkiem fajna cena na  http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=HD-008-PLPlextor M5S 256GB za £95.99 przy odbiorze osobistym, albo £103.73 z wysylka - zostalo kilka sztuk tylko.

 

Mozna teraz ten sam dysk zamowic z Amazon.co.uk za £102.44 (darmowa wysylka do PL), czas oczekiwania 1-2 miesiace.

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B008PO56PM/ref=nosim.

Edytowane przez CleaneR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kontroler SATA II (3 Gb/s), żeby wyciągnąć max potrzebowałbyś płytę z obsługą SATA III (6 Gb/s). Na tej płycie wyciągniesz max. w okolicach 300MB/s (limit standardu SATA II). A po drugie to dysk działa w trybie IDE (kontrole pciide - BAD na czerwono w drugim screnie). Zmiana na AHCI powinna podnieść wyniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna ma kontroler SATA2, a transfery liniowe to nie wszystko :).

Widzisz czerwone "pciide"? Włącz AHCI. Co, jak i dlaczego? Tego dowiesz się na pierwszej stronie tematu (rady dot. 'oszczędzania' SSD pomiń ;)).

Edit @abes99: Byłeś szybszy i bardziej rzeczowy :D.

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem mobo z GA-EP35-DS3L (S.775) na B75A-G43, zrobiłem upgrade OS do win8pro, odczyściłem SSD, poprawiłem alignment za pomocą PAT bo nie wiedzieć czemu był 9k i teraz mam takie oto wyniki:

Dołączona grafika

wyniki sprzed ponad roku:

http://forum.purepc.pl/topic/270332-wszystko-o-ssd-faq-1-strona/page-238?do=findComment&comment=3722057

Dołączona grafika

 

Zastanawia mnie ten spadek przy 4k-64thrd... Czym to może być spowodowane?

 

 

@grobel:

przemyśl temat zatoki na dysk twardy zamiast napędu dvd. Ewentualnie sprawdź czy masz wolny slot mSata.

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem mobo z GA-EP35-DS3L (S.775) na B75A-G43, zrobiłem upgrade OS do win8pro, odczyściłem SSD, poprawiłem alignment za pomocą PAT bo nie wiedzieć czemu był 9k i teraz mam takie oto wyniki:

 

 

Zastanawia mnie ten spadek przy 4k-64thrd... Czym to może być spowodowane?

Poza sterownikami (systemowe a Intela) to jeszcze sam win8, widziałem troche przypadków dziwnych wyników przy tym systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze małe pytanko do starych posiadaczy SSdeczków, dlaczego po włączeniu systemu z 2-4min muszę czekać bo mi się jeszcze nie załaduje antywirus, sterownik od dźwięku i komputer się nie połączy z internetem. Co zrobić żeby odrazu te czynności robił i mógłbym korzystać z komputera bo tak to nic nie mogę robić bo ładuje się i ładuje...tylko menadżer urządzeń dział (ctrl+alt+del). Tutaj wyniki po włączeniu już AHCI

Dołączona grafika

EDIT.

Nic nie używałem, nowy system na SSD...

EDIT.2

Sry. Miałem wirusa "QVO6" czy coś w podobie. Teraz bez wirusa od sygnału w biosie do pełnego funkcjonowania windowsa mija 58-61sec to chyba już niema żadnego wirusa nie?

Edytowane przez koniMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzylem ale jest tylko kingston v300 64gb oraz vertex 64 w super cenie :P czyli nie ma nic lepszego za normalne pieniadze o pojemnosci 64gb jak ten kingston? bo komus musze zamowic dysk ssd (zamiana w laptopie z 5400), tez powinien byc skok wydajnosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzylem ale jest tylko kingston v300 64gb oraz vertex 64 w super cenie Dołączona grafika czyli nie ma nic lepszego za normalne pieniadze o pojemnosci 64gb jak ten kingston?..

"Kingston V300 60GB CENY - najlepszy z budżetowych SSD" pogrubiłem specjalnie dla ciebie

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis podejrzanie niski ten odczyt i zapis.

Przecież to dysk z przed 3 lat (technologia) więc więc więcej niż to mało prawdopodobne.

 

Cena niezła jak na pojemność. Ale jako że to OEM i już nie produkowany więc aktualizacji FW nie ma się co spodziewać. 

Niby trochę taniej ale z drugiej strony za tylko ok 90zł więcej jest nowiutki Samsung 840 EVO, dużo wydajniejszy (także na Sata II) i z pełnym wsparciem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...