Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

podejrzana sprawa, moj poprzedni 830 64gb przez ponad 7,5k godzin ma 7,42 TiB hostwriteow - czyli spoko normalka raczej... podczas gdy 840 pro 128gb po zaledwie 68 godzinach pokazuje 0,3 TiB Dołączona grafika dodam, ze nic z ssd nie wyrzucilem poki co, młóciłem troche w dwie czy trzy gry, na 830ce natomiast wyciagalem bodajze tylko temp'a i softwaredistribution poza ssd

mam sie zastanawiac/martwic?

 

edit: 'wytargalem' systemowe tempy, cache spotify i pare innych rzeczy ktore teoretycznie powinienem byl zrobic wczesniej, bede monitorowal ew. wzrosty

Edytowane przez iNs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku instalka systemu, progsów, to wiadomo że zapisu wiecej, z czasem pewno spadnie, używaj normalnie, nic nie przenoś nie cuduj, wyłącz tylko hibernacje itp.

 

Zgadza się. Hibernacja wylaczona. Tez nie jestem zwolennikiem przenoszenia wielu rzeczy np. appdata itp. poza ssd, wszak po to sie go kupuje, zeby wszystko smigalo, aczkolwiek od czasu napisania tamtego posta, juz jest 0.32 co wciaz jest podejrzanie wysokie (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od miesiąca samsunga 840 pro 128GB, i raczej jestem zadowlony z jego osiągów. Używam tylko programu do optymalizacji samsunga - magican i drugiego darmowego programika do tweakowania systemu - SSD Fresh (wymagana rejestracja do jego uruchomienia). Szybkosc zapisu ponad 440 Mb/s dla wersji dysku 128GB jest bardzo dobrym wynikiem.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien że znajdziesz większe problemy niż zaglądanie w SMART SSD.. Dołączona grafika Ciesz się ze sprzętu.

 

btw może dużo YT w HD?

 

a to niewykluczone, good point, a ciesze sie niezmiernie bo wszystko bangla wzorowo, tylko tak no, lubie sie czepiac szczegolow i wszystko miec pod kontrolą stąd moje obserwacje

 

od wczoraj od napisania posta nie zrobilem na nim prawie nic, poza obejrzeniem odcinka serialu i otwarciem opery a jest 0,326 tib (a przybylo 4h worktime) Dołączona grafika

 

poza tym gwarancja nie obejmuje workloadow przekraczajacych 40 gb/day a moje liczby to jest stowka lekko poki co :/

 

po odpaleniu raz as ssd bencha - 0,332 wlasciwie juz

Edytowane przez iNs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeżywacie jak stonka wykopki.

Gdybym przeżywał tak jak wy, to już powinienem sie dawno pociąć bo w 3 miechy zrobiłem 2TB.

Tyle że jeśli ten dysk jest na jakieś 200 TB zapisu to jeszcze przede mną spokojnie 38 miesięcy pracy, więc 3 lata.

 

W tym czasie ten dysk na siebie zarobi kilkanaście razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale Twoja wypowiedź jest bezsensowna. Jasno dałem do zrozumienia, podając szczegóły poprzedniego ssd, że ciekawi mnie skąd aż taka różnica w ilościach zapisu, a fakt, że nie potrafię stwierdzić co jest tego powodem, mimo tych samych zabiegów co z poprzednim dyskiem, raczej mnie nie bawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjżyj się pracy antywirusa. Mi to k**rewstwo zrobiło nikomu niepotzrbnych zapisów na kilkadziesąt GB. Moze jako świeży użytkownik SSD jestem nieco przewrażliwiony ale raczej wolałbym mieć pod kontrolą co i ile zapisuje danych na dysku.

Edytowane przez falarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjżyj się pracy antywirusa. Mi to k**rewstwo zrobiło nikomu niepotzrbnych zapisów na kilkadziesąt GB. Moze jako świeży użytkownik SSD jestem nieco przewrażliwiony ale raczej wolałbym mieć pod kontrolą co i ile zapisuje danych na dysku.

 

przestalem korzystac, ale dla swietego spokoju mam chociaz MSE (ktore moim zdaniem w zupelnosci wystarcza), rzecz jasna harmonogram skanowania itp wylaczony wiec to raczej nie jest winowajca

 

edit: zaczynam podejrzewać opere, znalazlem topic w ktorym browsery na webkicie ciągle cos piszą, a u mnie zaledwie kwadrans uptime'u, pare kart i 1gb zapisu (wedlug tego co podaje windows w procesach) Dołączona grafika

Edytowane przez iNs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestalem korzystac, ale dla swietego spokoju mam chociaz MSE (ktore moim zdaniem w zupelnosci wystarcza), rzecz jasna harmonogram skanowania itp wylaczony wiec to raczej nie jest winowajca

 

edit: zaczynam podejrzewać opere, znalazlem topic w ktorym browsery na webkicie ciągle cos piszą, a u mnie zaledwie kwadrans uptime'u, pare kart i 1gb zapisu (wedlug tego co podaje windows w procesach) Dołączona grafika

wyłacz cache dysku w operze, masz 16gb ramu w kompie i nie potrafisz tego wykorzystać http://blog.rsstab.com/2008/08/how-to-disable-page-caching-in-opera-browser/ polecam tez wyłaczyć pagefile (stronnicowanie)

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na mysli nową opere na webkicie, w niej nie ma poki co opcji wylaczenia cachowania, przy czym zgadzam sie ze slusznoscia pomyslu

 

wyczytalem ze jest to issue nad ktorym juz pracuja, pewne poprawki sa juz zawarte w operze next 17, porownujac ja z dotychczasowa opera stable 16, podczas ogladania godzinnego odcinku (z dysku, w playerze oczywiscie), 0 kart, te same rozszerzenia wlaczone, czyli przegladarka nie robi zupelnie nic:

 

opera17 ~315mb

opera16 ... uwaga 2,8 gb!

Edytowane przez iNs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem juz na 100% pewien ze to wina opery 16, jak juz napisalem, 17ka zapisuje wciaz, ale duzo mniej, postaram sie posprawdzac rowniez chrome i poprobowac 'recznie ubic' cache'owanie, znalazlem juz pare 'propozycji', ale poki co efekty praktycznie nijakie

 

tym samym wszystkie 'przestan jeczec' i 'to tylko instalka windowsa' mozecie sobie wetknąć miedzy ... ssdki w budzie :P

Edytowane przez iNs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze masa aplikacji zostawia systemowi troszczenie sie o dane zwiazane z cache, a system potrafi pod tym wzgledem konkretnie szuflowac miedzy dyskiem i ramem.

Mozesz sobie w Process Explorerze dodac kolumne nt pamieci i zobaczyc co najwiecej miele.

Pewnie bedzie to wlasnie najczesciej uzywana aplikacja typu przegladakra oraz wtyczka Flash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze masa aplikacji zostawia systemowi troszczenie sie o dane zwiazane z cache, a system potrafi pod tym wzgledem konkretnie szuflowac miedzy dyskiem i ramem.

Mozesz sobie w Process Explorerze dodac kolumne nt pamieci i zobaczyc co najwiecej miele.

Pewnie bedzie to wlasnie najczesciej uzywana aplikacja typu przegladakra oraz wtyczka Flash.

 

akurat skorzystalem ze zwyklego manadzera w tym momencie, tez posiada taka opcje, potwierdzam jedynie wczesniejsze spostrzezenia ze to wlasnie opera tak dyma dysk :< slaba sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się przez długi czas nad bardziej pojemnym SSD. Ceny niestety ustabilizowały się, a miałem ochotę na 250-256GB. Byłem zdecydowany na Kingstona V300 albo Samsunga 840 EVO, ale ostatecznie zamówiłem Cruciala M4 128GB (7mm). 8GB więcej niż u konkurentów, w miarę dobra cena 339 zł. Bardzo wytrzymały, więc będzie w sam raz pod wirtualizację :)

 

Małe SSDki 60GB i 32GB zepnę "Storage Spaces" w magazyn na pliki-dokumenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było poprzedniego pytania, fajnie Rafa, że to aktualizujesz regularnie.

Grimlock, ja mam tego Cruciala.. chyba nawet starszego, i śmiga naprawdę fajnie - cały czas coś testuję na 2 VM'ach, na 3 ciej chodzi biuro i wszystko gra od roku. Był problem przez pewien czas, że katalog "Downloads" się długo otwierał, ale jakiś czas temu problem sam zniknął - pewnie garbage collector zrobił porządek w końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzana sprawa, moj poprzedni 830 64gb przez ponad 7,5k godzin ma 7,42 TiB hostwriteow - czyli spoko normalka raczej... podczas gdy 840 pro 128gb po zaledwie 68 godzinach pokazuje 0,3 TiB Dołączona grafika dodam, ze nic z ssd nie wyrzucilem poki co, młóciłem troche w dwie czy trzy gry, na 830ce natomiast wyciagalem bodajze tylko temp'a i softwaredistribution poza ssd

 

mam sie zastanawiac/martwic?

 

edit: 'wytargalem' systemowe tempy, cache spotify i pare innych rzeczy ktore teoretycznie powinienem byl zrobic wczesniej, bede monitorowal ew. wzrosty

podejrzana sprawa, moj poprzedni 830 64gb przez ponad 7,5k godzin ma 7,42 TiB hostwriteow - czyli spoko normalka raczej... podczas gdy 840 pro 128gb po zaledwie 68 godzinach pokazuje 0,3 TiB Dołączona grafika dodam, ze nic z ssd nie wyrzucilem poki co, młóciłem troche w dwie czy trzy gry, na 830ce natomiast wyciagalem bodajze tylko temp'a i softwaredistribution poza ssd

 

mam sie zastanawiac/martwic?

 

edit: 'wytargalem' systemowe tempy, cache spotify i pare innych rzeczy ktore teoretycznie powinienem byl zrobic wczesniej, bede monitorowal ew. wzrosty

 

 

U mnie  to samo? po 2 dniach miałem na 840 pro 128GB aż  0,2TB czyli  BREDNIE.

Podejrzewam a w sumie to jetem pewny   że to testy  w ich Magician tak bardzo generują zużycie.

Mam od miesiąca samsunga 840 pro 128GB, i raczej jestem zadowlony z jego osiągów. Używam tylko programu do optymalizacji samsunga - magican i drugiego darmowego programika do tweakowania systemu - SSD Fresh (wymagana rejestracja do jego uruchomienia). Szybkosc zapisu ponad 440 Mb/s dla wersji dysku 128GB jest bardzo dobrym wynikiem.

 

Dołączona grafika

 

 

A u mnie dziwne wyniki?

 

1.Jeśli zainstaluję  sys na  SDD bez ( 2x hdd 500MB kontroler ustawiony na  RAID)to wyniki w  magican wynik:560/470( 840 pro 128)

2.Instaluję system z wszystkimi dyskami  (kontroler w RAID) wynik:530/380

3.instaluję sam SSD w AHCI  (hdd odłączone) wynik: 530/380

4.Instaluję system na 840  (kontroler ustawiony na raid)  dyski HDD odłączone,  następnie po instalacji systemu podłączam HDD i wynik 560/465 !!!!!!!!!!

 

----

Wniosek kontroler w trybie RAID  działa lepiej  z SSD jak w AHCI   (choć magican jęczy o braku  AHCI to trim działa i jest szybciej   jak Ahci)

Następny wniosek to instalować sys bez hdd a dopiero później je podłączyć.

 

 

Nowy dysk 704 godzin i tylko 212 GB.

Uzywam opery 12, skonfigurowanej tak zeby wszystkie pliki tymczasowe znadowały się na dysku d.

 

Dołączona grafika

 

 

Porównanie

------

Diwne??

Mój ma niemal identyczne zużycie a czas pracy prawie 10x krótszy, (ma raptem kilka dni i używany b.oszczędnie)

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

Dobrze że to [gw.ienko] ma 5 lat gwarancji ,ale co z tego? w tym  " bardzo oszczędnym użyciu" (oszczędne zużycie domowe)skończy się ona za moment  bo tylko(36 TB)  a co ma powiedzieć user 840 /evo?

2 miesiące i 2000zł  do śmietnika.

Edytowane przez paszis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że to [gw.ienko] ma 5 lat gwarancji ,ale co z tego? w tym " bardzo oszczędnym użyciu" (oszczędne zużycie domowe)skończy się ona za moment bo tylko(36 TB) a co ma powiedzieć user 840 /evo?

 

2 miesiące i 2000zł do śmietnika.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że '2 miesiące i 2000zl do śmietnika' i skąd wziąłeś 36TB?

 

Według informacji od Samsunga TBW będzie przekroczone podczas zapisywania ponad 40GB dziennie (dla serii 840 Pro) i to też dla obciążeń z serii Enterprise.

Dla wersji non-Pro pewnie będzie trochę niższe, ale nie sądzę aby było mniejsze niz 20 GB na dzień.

 

Pamiętać trzeba, że to po prostu bierze się TBW i dzieli przez ilość dni pracy dysku.

U mnie po 68 dniach było 21,4GB, ale teraz po 103 dniach wartość spadła do 19,1GB.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę randomowo wpadłem na ten temat i troszkę się przeraziłem co tu wyczytałem.

 

Jestem posiadaczem 840 pro 256 gb, i po przeanalizowaniu waszych postów postanowiłem sprawdzić co ta opera wyrabia...

 

2119 godzin 3TB zapisu, średnio 34,6 GB dziennie z czego 20,6 GB to sama Opera :x

 

w monitorze zasobów opera utrzymuje średni zapis 250 KB/s co właśnie daje powyższe 20 GB dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia czasu pracy i ilość zapisanych danych CrystalDiskInfo. A aktualne transfery na dysku, z menadżera zadań zakładka Wydajność, przycisk Monitor zasobów.

 

EDIT.

 

Zmodyfikowałem pliki które generowały największe transfery na "tylko do odczytu", jak ktoś pisał na forum Opery "temporary fix"

Edytowane przez kapi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie twierdzisz, że '2 miesiące i 2000zl do śmietnika' i skąd wziąłeś 36TB?

 

Według informacji od Samsunga TBW będzie przekroczone podczas zapisywania ponad 40GB dziennie (dla serii 840 Pro) i to też dla obciążeń z serii Enterprise.

Dla wersji non-Pro pewnie będzie trochę niższe, ale nie sądzę aby było mniejsze niz 20 GB na dzień.

 

Pamiętać trzeba, że to po prostu bierze się TBW i dzieli przez ilość dni pracy dysku.

U mnie po 68 dniach było 21,4GB, ale teraz po 103 dniach wartość spadła do 19,1GB.

No wlasnie 40 dziennie, a mimo ze u mnie dosc krotki czas to ogolem wychodzi obecnie 89/day, dopiero jak policzymy od momentu kiedy sie o tym zorientowalem, liczac od 68 godziny, mamy 37,5/day.

 

 

Do sprawdzenia czasu pracy i ilość zapisanych danych CrystalDiskInfo. A aktualne transfery na dysku, z menadżera zadań zakładka Wydajność, przycisk Monitor zasobów.

 

EDIT.

 

Zmodyfikowałem pliki które generowały największe transfery na "tylko do odczytu", jak ktoś pisał na forum Opery "temporary fix"

 

oh god, ze tez na to nie wpadlem wczesniej, w sumie sadzilem ze sie wykrzaczy, ale juz samo danie readonly na jedynie session db i journal zmniejszylo zapisywanie opery z 250 300 kB/s do 10 15 ;)

Edytowane przez iNs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...