Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

faktycznie ... myślałem że moja mobo ma 2x sata3 a ma tylko jedno - podwójny biały port mnie zmylił ...

http://pl.msi.com/product/mb/B75MA-G43.html

 

teraz jest nieco lepiej, czuć sporą różnicę względem Sata2

post-134979-0-57312300-1380907349_thumb.jpg

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Firmware dla 840 EVO:

 

- Fixed compatibility issue with a certain program(PC doctor)
- Optimized the noise immunity across the internal memory interfaces
- Addressed the detection issue on certain systems

 

 

http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/samsungssd/downloads.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienić tryb kontrolera z IDE na AHCI pod Windows 8 :

 

1. Uruchamiamy Edytor Rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesstorahci"Error Control": DWORD = 0

Zmieniamy także wartość na 0 w kluczu StartOverride także w drzewie storahci:

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesstorahciStartOverride"0": DWORD = 0

2. Restartujemy system i w BIOSie przestawiamy tryb kontrolera z IDE na AHCI.

 

Jeśli przegapimy zmianę w BIOSie i system uruchomi się - to ponownie wracamy do Rejestru. Odszukujemy klucz StartOverride i zmieniamy wartość 3 na 0.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak przetestować czy dysk ssd jest w 100% sprawny ostatnio często pc mi się wiesza, postawienie systemu od nowa nic nie daje. Dodatkowo wczoraj mbr mi wywaliło i czasem ssd mi nie czyta.

 

Mi się kiedyś na starszej konfiguracji też podobnie rypało winny okazał się kabel sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój vector poszedł wczoraj.Bios po restarcie z bsod zawiesił się i po jakimś czasie próbował uruchamiać system z pena.Nigdzie go nie widać.Ani w biosie ani w aidzie.Co raz sterownik graficzny miał awarie lub był zwis a później kursor jak do zaznaczania tekstu. jutro wysyłam na grwarancje.

Edytowane przez areczek1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyborem dysku ssd do lapka. 

 

Na początku wybór balansował pomiędzy 12x GB i lepsze modele typu 840 pro. Obserwując jak korzystam z lapka, stwierdziłem, że zupełnym bezsensem jest wydawać dodatkową kasę za prędkość zapisu, którą odczuje raz na tydzień... i gwarancję 5 lat skoro za 3 lata ten lapek pójdzie do zmiany. Następnie wybór padł za dyski 25x GB ale.....w stacjonarnym kompie partycję systemową mam zawsze do 30-40GB i mieszcze się na niej. Nie gram, więc nie mam problemu z grami po 20GB ;) 

 

W efekcie wykluczania kryteriów wyboru, ponownie wróciłem do 12x GB. Kasa jest, więc nie patrzę do końca na cenę. Zdecydowanie bardziej przemawia do mnie relacja cena/możliwości. 

Patrząc na ostatnie wpisy dotyczące awaryjności, na polu bitwy zostaje Samsung i Plextor. Najmniej lub brak spotkanych przeze mnie przypadków awarii.

 

Dobrze myślę? A może odrzuciłem model najbardziej wart polecenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stałem przed tym samym wyborem - Plextor albo Samsung.

Wcześniej kupiłem Samsunga do stacjonarki, ale teraz pomyślałem, że leciwy laptop nie potrzebuje takiego demona prędkości, więc wziąłem Plextora, a za resztę kasy dokupiłem kieszeń na dysk.

Ważna rzecz - potrzebowałem dysku natychmiast przed czwartkiem, więc wybrałem Plextora, którego dostałem w sklepie następnego dnia. Z  dostępnością dysków Samsung akurat w tym sklepie było znacznie gorzej.

 

Ogólnie Plextor przyszedł z firmware 1.04, na ich stronie jest 1.05 i był plik iso do wypalenia. Zdecydowałem zaktualizować firmware zanim cokolwiek zacznę robić z dyskiem.

Pierwsze podejście - dorzucić iso do multiboot pendrive, działa, bootuje laptopa..... niestety soft nie rozpoznaje leciwego kontrolera dysków i zwisł.

Podejście drugie - ten sam pendrive do starszego stacjonarnego kompa, używanego właśnie go takich dziwnych sytuacji. Problem w tym, ze nie dało się zbootowac nijak z pena...

Podejście trzecie - po ciezkich bojach znalazlem plyte CD w domu, wyjarałem iso, reszta z aktualizacją firmware na stacjonarce poszła bez problemu.

Potem sklonowanie systemu z dysku 120GB na dysk SSD 128GB - zero problemów.

 

Werdykt: z tego co pamietam (ale moge sie mylic, to bylo dawno i nie pamietam) Samsung Magician aktualizuje firmware z poziomu Windows, co znacznie ulatwia życie, a po tych działaniach na Plextorze pozostał tylko ten lekki dyskomfort.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na testy Intela szału nie robi. Nie ukrywam - pojemność/cena bardzo interesująca.

 

Kupuję Samsunga EVO i gdy tylko zagości u mnei na pokładzie dam znać jak śmiga. 120GB wystarczy biorąc pod uwagę drugi dysk zamiast dvd o pojemności 1TB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna relacja. Zapis większy niż odczyt? Ciężko nawet stwierdzić aby sata II ograniczał transfer, skoro zapis wywindowany z kosmos! Swoją drogą 550MB/s....treściwie Dołączona grafika

 

ass ssd liczy punkty głownie za 4k i 4k64 na niektórych konfigach są takie wyniki

zapis odczyt też dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać działa w jakimś cache Dołączona grafika

 

ostatnio wyłączyłem przywracanie systemu i preferch - i z 12GB dziennego zapisu zrobiło się <1GB Dołączona grafika cholerstwo jedne ^^

 

przy updejcie fw plextora M5S traci się dane ?

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...