Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Warto brać coś takiego? Jedynie na przechowywanie 100-200GB danych. System byłby na dysku z sygnatury

Przecież Crucial m4 "od zawsze" jest dobrym wyborem i jednym z najbardziej sprawdzonych i trwałych SSD na rynku. Oczywiście że oczywiście Dołączona grafika

 

Jak wygląda sprawa z aktualizacją firmware takiego dysku? Firmware dla Cruciala M4 stąd, np. Update 070H będzie normalnie przyjęty przez dysk?

Niby ten M4 jest sprawdzony i trwały, ale chyba ostatnio były jakieś problemy z wersjami 64GB? maSTHa212 miał i to 2 razy z rzędu, o ile dobrze pamiętam. Gdzieś poza forum też obiło mi się to o uszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest SanDisk Ultra Plus na rynku który jest do tego bardziej wydajny w tej pojemności.

 

Co do aktualizacji jako Micron, szczerze mówiąc nie wiem. Nie wiem czy fw rozpozna go normalnie tak jak, jako Crucial. Trzeba by na forum Cruciala poszukać odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, po raz tysięczny, ile dobre S-ATA 3 daje SSD...
Nędzny V300 Kingstona 120GB, wolne 6.86GB z 111.2GB;

P55 Extreme4 (s.1156) z zewnętrznym s-ata 3 Marvella:
AS SSD, sekwencyjnie co by nie konfigurować, instalować to odczyt dobijał do max 180MB/s, z reguły 150-160MBs;

Z87 Pro4:
Dołączona grafika


Świeży  W8.1 na P55 i świeży system W8.1 na Z87: różnica w starcie i płynności zauważalna, bardziej przy starcie systemu, reszta zapewne też za sprawniejszy 1rdzeń procesora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wydajność mojego dysku jak się okazuje spadła drastycznie

 

Dołączona grafika

 

 

Wolne jest 30GB. Co wobec tego czynić? Da się to jakoś poprawić, czy raczej rozglądać się za jakimś nowszym modelem.

 

Jeśli w grę wchodzi wymiana, to mogę przeznaczyć 450zł na ten zakup, tak więc rozważam Samsung 840 EVO, OCZ Vector i Plextor M5 Pro, ale mam wątpliwości, czy w ogóle opłaca się dorzucać tą stówę do Plextora M5S.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni SSD, SV200 nie dożył takiego spadku wydajności;
Po ~roku od zakupu znajomemu po prostu padł, pracował na komputerze, wyłączył komputer, załącza na 2-gi dzień rano i... ssd nie wykrywany w biosie;

 

A dla siebie brałbym Plextora M5S/EVO 840, i tak będzie lepiej niż obecnie (jako nowy), a wzrost (odczuwalnej) wydajności do dodatkowo wydanej gotówki... będzie słabo wyglądał;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, skłaniam się w stronę 840 EVO, bo jest tylko 25zł droższy od Plextora, a jednak jest nieco lepszy (?).

 

 

Nie strasz z tym kingstonem, bo mam w planach umieścić go w lapku Dołączona grafika Da się go ratować jakimś nowym firmware czy coś?

 

 

Zrób mu Secure Erase, zapis powinien się poprawić albo nawet wrócić do stanu pierwotnego.

 

 

 

Istnieje jakiś soft, który zrobi mi backup dysku na HDD, potem zrobi "secure erase" a następnie wgra ten backup z powrotem? Nie bardzo mogę sobie pozwolić na utratę tych danych albo instalacje windowsa od zera.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto brać samsunga 840 128 (wersja nonpro) za 250zł?

Za taką kwotę wydaje się to być b.ciekawa oferta, niewiele drożej niż V300 60GB. Jest gwarancja? Zapytałbym się sprzedającego o SMART (także statystyki Host Writes) i skan na bady.

 

@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobna pomyłka, chodziło oczywiście o 840 120GB. Gwarancja jest, jeszcze ponad 2 lata. Sęk tylko czy za taką cenę warto, bo recenzje ma raczej przeciętne. Ale za dopłatą 20-30zł mógłbym wymienić go za mojego m4 z podpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Crucial M500 w wersji 240GB jest sporo gorszy od Kingstona V300 240GB? Bo zastanawiam się czemu go nie ma w polecanych, a od pewnego czasu jest tańszy od Kingstona. Pytanie też, czy jest sens dopłacać ~80zł za Samsunga EVO lub ~110zł za Plextora M5S w tym segmencie pojemności? Może ten Crucial nie jest taką złą pozycją (większe pojemności są w polecanych)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie seria M500 nie poraża wydajnością i zwykle w tej cenie jest coś lepszego. Większe są bo sa duże a przy okazji relatywnie tanie.

 

V300 jest wydajniejszy kilka do kilkunastu % w zależności od obciążenia.

 

Do lepszych zawsze warto dołożyć jeśli Cię na to stać. Rozpiętość cenowa V300 a Samsung EVO to ledwo ok 50zł a Plextor jest po środku. Patrzysz w jakichś drogich miejscach.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłem na taki o to artykuł

http://pccentre.pl/article/show/test-crucial-m4-ct128m4ssd1-vs-ct128/id=18030

 

I zaskoczyło mnie to, czy to są potwierdzone w innych źródłach dane?

Sam mam Cruciala M4 SSD1, jeżeli to jest prawda to wymieniam go w cholerę. Na dniach zmieniam platformę na lga 1150 i się zastanawiam nad Plextorem 5MS albo PRO. Czy są to dane wyssane z palca i można je zignorować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się testem Plextora 128GB M5S na SATA2 (test wykonany na wbudowanym sofcie pod Fedora 18 x64)

Nie wiem czy wynik dobry czy nie bo SSD to dla mnie nowość, ale czas dostępu mnie szokuje bo mój WDC Green 2TB ma 15 ms :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez usher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłem na taki o to artykuł

http://pccentre.pl/article/show/test-crucial-m4-ct128m4ssd1-vs-ct128/id=18030

 

I zaskoczyło mnie to, czy to są potwierdzone w innych źródłach dane?

Sam mam Cruciala M4 SSD1, jeżeli to jest prawda to wymieniam go w cholerę. Na dniach zmieniam platformę na lga 1150 i się zastanawiam nad Plextorem 5MS albo PRO. Czy są to dane wyssane z palca i można je zignorować?

Zechciej przeczytać ten "artykuł" http://forum.purepc.pl/topic/270332-wszystko-o-ssd-faq-1-strona/page-334 post #10010

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Panowie mam pytanko, bo nie wiem czy zamieniać dyski (mam teraz 2x 250 GB).

Czy jest sens pakować się w Samsunga 840 EVO? 

Czy są znane jakieś większe awarie, lub informacje mówiące o tym, że one padają itd.?

Mam obecnie Plextora M5P no i spory dylemat, bo wolałbym mieć jeden dysk zamiast dwóch... Kiedyś miałem taki sam z Crucialami i zmiana wyszła mi na plus.

 

Przejrzałem pierwszą stronę, test jaki był na purepc, ale głupi jestem, no nie wiem... doradźcie Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...