Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a do mnie nareszcie dotarł moj 840evo i przy okazji sandisk cruzer u100 64 (;

sandisk

po lewo usb3@normal, po prawo usb3@turbo

http://prntscr.com/2bmraj

j/w: 840/840@rapid

http://prntscr.com/2bmtz7

edit: dodałem link, ktorego brakowało ;)

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Plextora różnicy w wydajnosci i tak nie zobaczysz (chyba że lubisz cyferki} Seagate jak ma mieć taką samą "bezawaryjność" jak klasyczne to dałbym sobie spokój :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie uprzedzenia są bez sensu niczym nie uzasadnione.

Seagate niczego sam nie produkuje nawet, tylko składa z kupowanych elementów: szeroko stosowane pamięci Toshiby + poznany już dobrze i wydajny kontroler LAMD (Corsair Neutron).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie uprzedzenia są bez sensu niczym nie uzasadnione.

Seagate niczego sam nie produkuje nawet, tylko składa z kupowanych elementów: szeroko stosowane pamięci Toshiby + poznany już dobrze i wydajny kontroler LAMD (Corsair Neutron).

No nie wiem Intel używa w swoich ssd Sandforce i jest ok, OCZ też używał i bywało różnie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, przynajmniej w przypadku poprzedniej pary (470 vs PM810) nie było. Za to problemem jest firmware (Dell np. nie wypuścił żadnej aktualizacji do PM810) oraz oprogramowanie, ponieważ Samsung Magician nie wykrywa go jako dysku Samsunga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze FW na stronie Samsunga to CXM03B1Q. Dysk, który kupiłem wymontowany z Della ma wgrane CXM03D1Q. Wygląda podobnie ale dysk nie jest wykrywany przez Magican.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jestem po zakupie SSD A-Data SX900 128GB 

 najciekawsze jest to że HD-Tune pokazuje mi Dyski jako S-ATA 2 ,chodź płyta ma wszystkie S-ATA 3

robiłem Benchmark to max prędkości to 260MB/s odczytu i zapisu..

Gdzie te 500MB/s widziane w różnych Testach

 

w Biosie przestawione na AHCI

System świeżo zainstalowany M$ Windows 8.1 do testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo ThinkPad T430s, // i5 3320M, 4GB,

SSD 128GB, OEM, Samsung.

Wyniki spod Win 7 prof ; jako dysk systemowy; power plan : high performance.

1. Info z HWinfo64, v4.30 2060 :
"Drive Model: SAMSUNG MZ7TD128HAFV-000L1
Drive Revision: DXT04L0Q"

2.Na etykiecie ssd nie ma nazwy serii, wiec szukając informacji w sieci :
Samsung PM841 Series, MZ7TD128HAFV-000L1

3. Samsung Magician nie wykrywa nic poza tym samym co hwinfo, gdyż z tego co doczytałem nie obsluguje dyskow oem.

4. Link do www po modelu. Nic ciekawego:
http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/product/flash-ssd/detail?productId=7759&iaId=831

5. link do samsunga szukając serii :
http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/product/flash-ssd/overview
"Using Samsung 20-nm-class NAND flash and Samsung´s latest MDX controller, the PM841(...)"
"Physical dimensions 100mm x 69.85mm x 7mm"

6. Link do notebookcheck, ustawiony filtr tabeli wyników na PM841.  Jak widać zgodne.

notebookcheck filtr wynikow

 

7. Screenshoty moich testów :

post-152542-0-69400000-1387731376_thumb.png  post-152542-0-99826900-1387731388_thumb.png  post-152542-0-69831700-1387731393_thumb.png  post-152542-0-03942700-1387731524_thumb.png

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Mam taką nietypową sprawę. Otóż wygrałem w sklepie electro.pl bon o wartości 300 zł. Chciałbym więc przeznaczyć go na dofinansowanie dysku SSD. Problem polega na tym, że wybór dysków SSD w tym sklepie jest bardzo ubogi. Jest ich tylko 14. Link do spisu dysków. Który z nich wybrać? Intel 520 to najlepszy wybór? Bardzo zależy mi na sprzętowym szyfrowaniu AES.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez TomecekGD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup 120GB za 520zł tego Intela jest zupełnie bez sensu. Już lepiej tego HyperX za 375zł, wydajność trochę niższa a przynajmniej nie wydasz aż tyle.

 

W normalnym sklepie (tzn z szeroką ofertą SSD) kupiłbyś za mniejsze pieniądze lepszego Plextor M5Pro lub Samsung 840pro. A nawet 180GB Intel 530!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

M5S odpada, nie ma sprzętowego szyfrowania.

Patrząc się jak kwestię szyfrowania rozwiązują różni producenci to jeżeli zależy Ci na tej opcji, to ten Intel 520 jest naprawdę dobrą ofertą. 

 

BTW. Skromny będę - proponuję wrzucić ten link do FAQ... a co mi tam. Sam dłuuugo dłubałem po różnych zakątkach aby to opisać, bo sam też byłem zainteresowany szyfrowaniem. Materiał po PL, bezpłatny :D Zrobicie jak będziecie chcieli ;)

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy szyfrowanie sprzetowe na dysku jest przereklamowane. Szczególnie po ostatnich aferach z NSA wszelkie zintegorwane rozwiązania raczej straciły na wiarygodności.

Do tego hasło powinno miec co najmniej 8 znaków.

Najlepiej jeśli dysk korzysta z TPM problem w tym, że tego rodzaju sprzęt raczej jest dość drogi i przeznaczony dla firm i korporacji,  anie uzytkownika domowego.

 

Pod linuksem masz dm_crypt + LUKS i nie potrzebujesz żadnego wspomagacza po stronie sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, iż padł mi talerzowiec, postanowiłem, że przesiądę się w końcu na SSD. Przesiadkę chciałem wykonać po jak najmniejszym koszcie. Początkowo myślałem, żeby kupić od znajomego m4 64GB za małe pieniądze + jakiś 1TB na magazyn. Lecz w dzisiejszych czasach 64GB ledwo starczy na system, a ja chciałem wrzucić tam jeszcze BF4, który co patch się rozrasta o jakieś 5GB i na tą chwilę ma chyba już ponad 30GB + system z 15-20GB i okaże się, że programy będę musiał instalować na zwykłym hdd co mija się chyba z celem(wydajność).

 

Najbardziej cenowo i wydajnościowo chyba będzie mi odpowiadał Plextor m5s, chyba nie ma sensu dopłacać 25% do wersji pro? myślę, że 3 lata dysku nie będę trzymał, aby długość gwarancji była dla mnie ważna. Różnicy w wydajności między nimi chyba nie zauważę, ze względu z przesiadki ze zwykłego hdd. Z czasem dokupię jakiś 1TB/2TB 2,5"/3,5" na magazyn, a na razie do składowania danych korzystam z dysku na usb.

 

Czytam o szyfrowaniu w SSD, fajna opcją z której bym korzystał, ale jak na razie to chyba tylko bajer, który wymaga dopracowania?

 

Zapomniałem dodać, że mam złącze msata na płycie głównej, plextor m5m kosztuję 40zł drożej i ma takie same parametry wraz z gwarancją jak m5p za którego trzeba dać 90zł więcej. Wszystko fajnie wygląda  dopóki nie będę chciał zmienić płyty głównej, bądź odsprzedać.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak plextor m5s jest dobrym wyborem, możesz zamówić na xkomie i odebrać osobiście nie tracąc na przesyłkę i zmieścisz sie spokojnie w 350zł, nie rozumiem co z tym msata nie masz normalnego na płycie ? to lapek czy co ?

szyfrowanie troche jednak zwalnia, należy sobie odpowiedzieć czy jest ono absolutnie niezbędne na SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w komputroniku mieli m5s od ręki za 359zł i zaoferowali lepszą opcję sandiska 128GB ultra plus za 339zł(np. w morele ponad 350zł). Nie brałem pod uwagę sandiska, bo mało z nim testów w internecie na tle innych SSD i nawet nie wiedziałem, że istnieje taka opcja. Popatrzyłem to ma trochę nowszy kontroler marvel, pamięci 19nm, i znacznie wyższy zapis. Poszperałem trochę o opiniach i niestety trafiłem najpierw na kilka, że w krótkim czasie padały. Pogadałem trochę ze sprzedawcą i tych sandisków już od jakiegoś czasu sprzedają i trafiło kilka sztuk z powrotem, a plextor to u nich nowość, więc nie wiedzą jak z awaryjnością. Postanowiłem, że biorę sandiska (bo jednak błąd na ich stronie i jednak ma 36mc gwary), lecz sprzedawca się nie kwapił, żeby wybór jednak padł na sandiska i w ten sposób wybrałem Plextora. Jak na na razie leży i mam problem z zainstalowaniem go na sztywno, niestety brak sanek i chyba drobniejszy gwint do montażu przez co nie idzie go przykręcić.

 

msata mam normalnie w płycie głównej w stacjonarce + dodatkowo slot na tpm, takie bajery przez przypadek w mobo za 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...