Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Już poszło, ale wyniki nieco spadły :/ teraz nie wiem, czy to przez sterowniki, czy po prostu za dużo benchowałem dysk...

 

Wyniki są lepsze :)

 

A to mój nowy nabytek,zakupiony na szybko jak padł stary, za całe 189 zł Dołączona grafika. Demonem nie jest,ale pod system jak znalazł.

A zrobiłbyś copy benchmark i HD Tune Pro Random Access - dla potomnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory mialem 2 dyski Corsaira F60 i F120 oparte na SF-12xx. Niestety nie wspolpracuja bezproblemowo z Z87.

W zwiazku z czym napisalem do supportu co i jak, i maja mi wymienic na nowe dyski. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakbyś jednak nie zmienił. Może głupie, ale czy na pewno zapisałeś ustawienia? Może pomimo tego AHCI nie działa (to byłoby dziwne), albo program nieprawodłowo wyświetla?Wyniki z AS SSD rozwieją wątpliwości.@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa, nie bądź sarkastyczny.Twoja reputacja w tym temacie powinna wykluczać takie traktowanie, bądź co bądź, laika.

Chociaż ten laik czytał wiele postów i próbował wielu rzeczy zanim tu napisał.

Yogi był bardziej konkretny za co dziękuję ale już wielokrotnie próbowałem rst zainstalować i za każdym razem komunikat mówi : system nie spełnia wymagań. Nie mam pojęcia dlaczego i jak mam podłączyć dysk do kontrolera intela ,mimo studiowania (być może niedostatecznego) intrukcji do płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instrukcja obsługi płyty głównej

 

4 SATA 6Gb/s ports (SATA1~2 by Intel P67 PCH, SATA 7~8 by Marvell 9128) (P67A-GD65)
 
Czego tu nie rozumieć ??? SATA 7 i SATA8 są obsługiwane przez kontroler Marvell
PRzepnij dysk ssd do któregoś z portów oznaczonych SATA 1 - 2 ........
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego?

Bo ogólnie wiadomo, że porty SATA nie będące od Intela są takie sobie i mogą się dławić przy pracy z SSD.

A jak?

Znajdujesz kabel od dysku i patrzysz gdzie wchodzi w płytę główną, potem szukasz na płycie portu SATA1 lub SATA2 ... albo od SATA6 i nastepnie wsadzasz w taki port.

 

Aha, robisz to przy wyłączonym komputerze, tak dla jasności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam , mój poziom laictwa nie był taki ,na jaki  moi szanowni forumowicze go oceniali. Dołączona grafika Dlatego zdumałem się ,że potrzebna mi instrukcja Dołączona grafika .  Mój dysk tkwi w porcie 1. Dołączona grafika

Przepraszam za zamieszanie. Okazało się ,że owszem włączyłem tryb AHCI w biosie ale dla portów zewnętrznych eSATA. (wrrrr...) .Po włączeniu wewnętrznych portów i reinstalce WIN8.1 sytuacja wygląda lepiej.

Dziękuję wszystkim za cierpliwość Dołączona grafika

post-9564-0-17512100-1390040727_thumb.png

Edytowane przez AveVanHell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię ryzyko. Kupiłem A-Data XPG 900 256GB.

 

Czytałem parę recenzji tego produktu. Te z początku jego produkcji były bardzo negatywne. Natomiast recenzję z roku 2013 wypadały już pozytywnie. Podobno trochę rzeczy w nim poprawili a i Sandforce zrobił sterowniki do niego, że od wersji 5.02 wszystko już jest tak jak należy. Zobaczymy.

 

Jakim programem sprawdzić bad sectory i czy dysk działa ok?

http://www.morele.net/dysk-ssd-a-data-xpg-sx900-256gb-2-5-sata3-odcz-zap-550-530mbs-85k-iops-trim-raid-asx900s3-256gm-c-465778/

 

Bo do benchmarku prędkości rozumiem, że wystarczy AS SSD Benchmark, którego wyniki tu wszyscy wrzucają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupić SSD o pojemności ~128 GB do mojego x220 i mam problem, ponieważ z polecanych tutaj bym wybrał Plextora M5S, ale najpowszechniejsza wersja jest 9,5 mm, czyli za gruba do mojego lapka, a wersja 7 mm jest droższa od M5P (ok 460 zł) co jest moim zdaniem irracjonalne. Samsung EVO też raczej odpada, bo nie wykorzystam jego softwarowego boosta, ponieważ korzystam z Linuxa. Samsung 840 też mi nie podchodzi bo jest na TLC. Jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Samsunga 840 EVO nie potrzeba żadnego software, które zresztą jest i tak bezużyteczne. Dysk jest wydajny sam w sobie. Co z tego że jest na TLC?

 

Seagate 600, SanDisk Ultra Plus - to Twoje alternatywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyszły EVO samsunga, to trochę się zdziwiłem że pomineli tryb rapid dla serii PRO która przecież spokojnie podoła.

Nie dawno przeglądam magicana i widzę że z którąś aktualizacja jednak dodali obsługę:

 

Dołączona grafika

 

nie jest źle jak na kontroler AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 



Używa ktoś z was Micron C400 512GB? Jakieś opinie?

 

Kupiłem c400 256gb z allegro 2 sztuki:

Dołączona grafika
wyniki pod sata2. 
 
Dołączona grafika
 
Niestety 1 padł po 2 dniach użytkowania, odsyłam na gwarę (30 dni na testy i zwrot).
 
Także jest ryzyko jest zabawa.Dołączona grafika
 
 
Update
Dysk ożył i dalej działa, także nie wiem co o tym myśleć.
Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...