Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cholera, 21. przyjechałem do mnie wspomniany Kingston V300 120GB, wybrałem go, bo 

a) Od pół roku używam wersji 60GB na OS i byłem b. zadowolony

b) Był jeszcze na liście polecanych + recenzje :P 

 

A tu taka wtopa z tymi pamięciami. Można jakoś sprawdzić rodzaj NAND? Firmware w wersji 505 - może jest szansa, że są to synchroniczne? (kupiony w esc.pl)

btw. Zainteresowałem się temat SSD tak ogólnie i okazało się, że cały czas jechałem na IDE  :damage_wall:

 

 

Dołączona grafika

 

- w środku crystal disk mark

 

Jeśli są jednak pamięci asynchro. Czy jest to jakaś wielka ujma biorąc pod uwagę fakt, że trzymam tam tylko Steam + mp3? O komforcie psychicznym już nie wspominam  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego oznacza pamięci asynchroniczne. Lepszą wersje (screeny z testów) znajdziesz w tym wątku, użyj szukajki na górze i wpisz "V300". Wyniki znajdziesz także w recenzji na portalu purepc.pl

 

 

A tu oficjalne info Kingstona że właśnie takich pamięci "mogą użyć"  http://media.kingston.com/support/downloads/V300_Benchmark_Brief_MKF_586.pdf

 

Czyli kaplica:

post-153886-0-08094100-1393605239_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich cenach to Intel nie będzie miał wielu klientów, nawet wśród entuzjastów do których go kieruje.

Intel dokladnie wie, ze ten dysk NIE JEST dla normalnych userow, ani dla wielkich enterprise - to jest produkt dla ludzi na pograniczu, np nie potrzebne im szyfrowanie na poziomie dysku. Moim zdaniem to jest taki srodek ze szczypta pieprzu, bo podkrecili kosci.

Np moze sie swietnie nadawac do serwerow cache.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Intel is marketing the SSD 730 directly to consumers and the DC S3xxx along with the 900 series remain as Intel's enterprise lineups. And in a nod to enthusiasts, the SSD 730 adopts the Skulltrail logo to further emphasize that we are dealing with some serious hardware here."

"Intel is serious about the SSD 730 being an enterprise-class drive for the client market"

"Much like the Skulltrail platform whose logo adorns the SSD 730, this targets a very specific enthusiast niche, and the prices not surprisingly are going to be higher than "typical" consumer SSDs."

 

Nie nadaje się do serwerów bo ma o wiele niższą żywotność wynoszącą "tylko" 50GB/day (91TB total) i 70GB/day (128TB total) podczas gdy dyski enterprise to 140TB do 7.3PB

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, ze na maksa sie wk... z tym kingstonem. Zawsze bylem uprzedzony do tej firmy po jej wadliwych pendrive'ach, slabych pamieciach ram i teraz jeszcze dodatkowo odwalili taki numer z tym ssd. Pokusilem sie o kupno ale teraz wiem, ze jak juz wczesniej sa zle doswiadczenia, to nie ma sensu znowu ufac wadliwej marce zwlaszcza ze sprzedaja po cichu tandete.

 

Rafa, masz samsunga pro i M5P - jest miedzy nimi jakas roznica bo do samsunga nie jestem przekonany a Plextor zawsze byl sprawdzonym urzadzeniem i nie wiem co wybrac. Napisz kilka slow czy sa jakies roznice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego jesteś uprzedzony do samsunga? moim zdaniem robi fajne dyski, skoro sam je produkuje od zera. czyli dla siebie zostawia najlepsze kości pamięci etc a resztę sprzedaje pozostałym. :D generalnie w normalnym użytkowaniu ja nie widzę różnicy między samsungiem a crucialem z podpisu a mam jeszcze corsaira force gt 128 i praktycznie jest to samo. po prostu szybko ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V300 ~kupiony rok temu, Z87 sata3 + najnowsze RST, tryb zasilania zrównoważony, Win 8.1 x64, 30.5GB wolne ze 111GB:

Total Reads: 2799GB

Total Writes: 3888GB

Przepracował 4807 godzin:

Dołączona grafika

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, ze na maksa sie wk... z tym kingstonem. Zawsze bylem uprzedzony do tej firmy po jej wadliwych pendrive'ach, slabych pamieciach ram i teraz jeszcze dodatkowo odwalili taki numer z tym ssd. Pokusilem sie o kupno ale teraz wiem, ze jak juz wczesniej sa zle doswiadczenia, to nie ma sensu znowu ufac wadliwej marce zwlaszcza ze sprzedaja po cichu tandete.

 

Rafa, masz samsunga pro i M5P - jest miedzy nimi jakas roznica bo do samsunga nie jestem przekonany a Plextor zawsze byl sprawdzonym urzadzeniem i nie wiem co wybrac. Napisz kilka slow czy sa jakies roznice.

 

ten szajsung robi obecnie najlepsze dyski ssd także nawet stara 830 w wielu testach gromi najnowsze kontrolery innych firm

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego jesteś uprzedzony do samsunga? moim zdaniem robi fajne dyski, skoro sam je produkuje od zera. czyli dla siebie zostawia najlepsze kości pamięci etc a resztę sprzedaje pozostałym. :D generalnie w normalnym użytkowaniu ja nie widzę różnicy między samsungiem a crucialem z podpisu a mam jeszcze corsaira force gt 128 i praktycznie jest to samo. po prostu szybko ;D

Nie wiem jak wyglada support i nie wiem tez na ile dobrze samsung sprawdza swoje wlasne produkty. Od zawsze mialem i kupowalem ssd Intela bo byly sprawdzone i nie bylo z nimi problemow. Teraz Intel olal troche temat, poszedl w Sandforce i teraz jego dyski juz niczym sie nie wyrozniaja niestety, zeby nie powiedziec - sa mocno srednie. W SF nie wierze wiec Intel odpadl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

transcend ssd340 256 gb review test i porównanie z samsungiem 830 128gb

 

Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
wydaje się że za 482zł dysk jest bezkonkurencyjny
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Transcend ma świetny IOPS w odczycie, wręcz zaskakująco wysoki. Ciekawe jakby w zapisie wypadł.

 

...

Rafa, masz samsunga pro i M5P - jest miedzy nimi jakas roznica bo do samsunga nie jestem przekonany a Plextor zawsze byl sprawdzonym urzadzeniem i nie wiem co wybrac. Napisz kilka slow czy sa jakies roznice.

Żadna zauważalna, subiektywnie nie namacalna. ;)

Ale faktem jest że to Samsung jest liderem wydajności i bezawaryjności. Faktem jest też to że różnice między najlepszymi pod tym względem są mikroskopijne. Wręcz w granicach błędu statystycznego.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi nie chce hdtune zapisu zrobić, pisze coś o instrukcji programu, wyniki iops odczytu praktycznie cały czas się pokrywają w kolejnych wykonywanych testach także, albo bład programu albo faktycznie tak jest

Dołączona grafika

udało się zrobić zapis, wyniki też się pokrywają

Edytowane przez ptys
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam antyczny sprzęt z SATA II na pokładzie (płyta MSI P6N SLI-FI) - chyba nie obsługuje nawet AHCI. Dołączona grafika Chcę dołożyć do tego tani dysk SSD 120 GB.

Nie wiem czy postawić na Cruciala M500 czy Goodram C50. 

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało się zrobić zapis, wyniki też się pokrywają

 

Wręcz pięknie. Wyniki wyższe niż Pro i M5P :)

Jak ci się chce zawal go danymi tak żeby też "pobrudzić" komórki. Ten IOPS nie ma prawa sie utrzymać tak wysoko albo to super dysk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos wiadomo wiecej o tym Transcend ? Co tam w srodku siedzi, jaka bezawaryjnosc ? Moze cos na podstawie poprzednich modeli ? Zaciekawil mnie ten model, w UK 256GB za 90F na Amazonie, ale kompletnie nie znam tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy już JMicron + synchroniczne NAND MLC

 

Awaryjność - dysk od miesiąca na rynku... Firma jest bardzo znana z wielu lat produkcji kart pamięci do aparatów, telefonów itp

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Micron + sync MLC za takie pieniadze brzmi lepiej niz dobrze :) Ciekawi mnie tylko pobor pradu, bo wlasnie wysokie IDLE w M500 zdecydowalo, ze zaczlalem kukac w strone Transcend. Jak on wypada w porownaniu do Plextor M5S ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po instalacji systemu i innych dupereli w sumie zajętość 57gb, dostęp wygląda tak, system startuje błyskawicznie ładowanie map w bf4 też bardzo szybkie, ogólnie jestem zadowolony z zakupu

Dołączona grafika

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I faktycznie za tyle byl do wziecia, czy napisali ze pomylka ? Bo dzisiaj pojawil sie znowu, ale juz w cenie 299F. Teraz w ogole go nie ma.

Ja go od nich za tyle kupilem. To byl jakis daily deal. Kupowalem go zaraz jak sie ta oferta pojawila. Jesli bylaby to pomylka cenowa juz bym dostal email z anulowaniem.

 

Wlasnie sie dowiedzialem, ze to wersje oem. W/g warranty checker na stronie seagate maja 3 lata gwarancji.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Edytowane przez CleaneR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, to byla jednodniowa oferta, sam sie dlugo zastanawialem bo niby nie potrzebuje wiecej miejsca ale cena kusila. No ale czlowiek z wiekiem zaczyna dzialac troche racjonalniej i dalem sobie spokoj, a i zona by mnie zabila za kolejny dysk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...