Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , chcialbys sie poradzic. Mam dylemat , czy w codziennym uzytkowaniu odczuje zauwazalna roznice miedzy Goodramem c50 120 gb ( 260 zł ) , a Plextorem 128 gb M5S czy Samsungiem 120 gb 840 evo ? oba w cenie ok 350 zł, i jezeli faktycznie warto dolozyc to ktory bedzie lepszy ( plextor czy samsung ), jezeli w cenie do 350 zł jest cos lepszego to rowniez bylbym zainteresowany ;) prosze o odp.

Edytowane przez jin44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mi się udało. Ściągasz RUFUS żeby zrobić bootowalny dysk z MS-DOS i aplikację wdidle3_1_05.zip. Odpalasz to przy bootowaniu. Wpisujesz WDIDLE3 u mnie pokazywało 4 sekundy !!! wpisałem WDIDLE3 /S300 i zmieniło na 5 minut. Na razie jest okej :D nie parkuje jak oszalałe. Aplikacja WDIDLE3 jest oficjalna od WD. 

 

Zrobiłem to u siebie tak jak opisałem i zauważyłem, że nie parkuje głowic (czy jak to tam się nazywa) gdy odpalony jest HD Tune 2.55 :D w innym wypadku parkuje, przy wersji PRO też parkuje. Jakaś chora opcja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb, postaraj się załatwić Transcend SSD340 - z poprzednich postów wygląda, że to może być HIT a jego testy w internecie ciężko znaleźć.

 

Jedzie, ale chyba tylko wersja 128 GB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem bezpośrednio u Transcenda, nie mogę wszystkiego ściągać od sklepów bo zaraz się okaże, że jeszcze muszę do tego interesu dołożyć :D

 

Teraz z innej beczki:

  • Kingston V300 60 GB jakiego testuję (wersja sklepowa, pierwsza lepsza, blister) - ma synchroniczne pamięci, wyniki w normie.
  • Kingston V300 120 GB jakiego również testuję (wersja sklepowa, pierwsza lepsza, blister) - ma asynchroniczne pamięci, wyniki do bani.

Wszystkie dyski Kingstona brane z jednego miejsca, poza wiedzą do czego mają służyć, więc niezła loteria jest. Jednak chyba wiem, dzięki czemu można rozpoznać wersje z synchronicznymi i asynchronicznymi pamięciami. Modele ze starszym FW (505A) to prawdopodobnie synchrony, natomiast z firmowo wgranym FW 521A, to niemal na pewno asynchrony. Można to wyczytać na etykiecie, aczkolwiek głowy nie dam za słuszność tej teorii. 

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem bezpośrednio u Transcenda, nie mogę wszystkiego ściągać od sklepów bo zaraz się okaże, że jeszcze muszę do tego interesu dołożyć :D

 

Teraz z innej beczki:

  • Kingston V300 60 GB jakiego testuję (wersja sklepowa, pierwsza lepsza, blister) - ma synchroniczne pamięci, wyniki w normie.
  • Kingston V300 120 GB jakiego również testuję (wersja sklepowa, pierwsza lepsza, blister) - ma asynchroniczne pamięci, wyniki do bani.

Wszystkie dyski Kingstona brane z jednego miejsca, poza wiedzą do czego mają służyć, więc niezła loteria jest. Jednak chyba wiem, dzięki czemu można rozpoznać wersje z synchronicznymi i asynchronicznymi pamięciami. Modele ze starszym FW (505A) to prawdopodobnie synchrony, natomiast z firmowo wgranym FW 521A, to niemal na pewno asynchrony. Można to wyczytać na etykiecie, aczkolwiek głowy nie dam za słuszność tej teorii. 

Wszystko jasne, tylko ciężko klientom zamówić dysk ze sklepu z konkretnym fw. Kingston poleciał ostro w kulki.

Są obecnie dużo lepsze alternatywy na rynku (np wyżej wspomniany). Wizerunek Kingstona ostatnio mocno ucierpiał i pewnie w jakimś stopniu odczują odwrócenie sie grupy świadomych użytkowników.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktowałem się przy okazji z polskim oddziałem Kingstona, oprócz samych wyników postaram się przedstawić więc stanowisko firmy. Sytuacja z asnychronami chyba będzie przejściowa, ale jeszcze dam znać co udało się ustalić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , chcialbys sie poradzic. Mam dylemat , czy w codziennym uzytkowaniu odczuje zauwazalna roznice miedzy Goodramem c50 120 gb ( 260 zł ) , a Plextorem 128 gb M5S czy Samsungiem 120 gb 840 evo ? oba w cenie ok 350 zł, i jezeli faktycznie warto dolozyc to ktory bedzie lepszy ( plextor czy samsung ), jezeli w cenie do 350 zł jest cos lepszego to rowniez bylbym zainteresowany ;) prosze o odp.

 

 

Celuj raczej w Cruciala M500 (też cena na poziomie 250zł). Rożnica w wydajności w porównaniu z Plextorem M5S będzie zaważalna, ale w minimalnym stopniu - tylko pod ostrym obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktowałem się przy okazji z polskim oddziałem Kingstona, oprócz samych wyników postaram się przedstawić więc stanowisko firmy. Sytuacja z asnychronami chyba będzie przejściowa, ale jeszcze dam znać co udało się ustalić. 

 

ogólnie super pomysł, zyskać zaufanie klienta, a potem sprzedawać gorszy produkt, w wielu sklepach internetowych seria V była usilnie promowana, łatwiej wrzucić kasę w promocję niż w produkcję wysokiej jakości sprzętu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie super pomysł, zyskać zaufanie klienta, a potem sprzedawać gorszy produkt, w wielu sklepach internetowych seria V była usilnie promowana, łatwiej wrzucić kasę w promocję niż w produkcję wysokiej jakości sprzętu ;)

 

Wstępnie: po prostu skończyły się Toshiby (S), więc producent zastosował kości, jakie były dostępne w dużej ilości bo popyt stale wzrasta(ł) na V300. Wiem, wiem jak to brzmi :> Kingston to jednak firma, która do błędu potrafi się przyznać i szybko zareagować - centrala już podobno pracuje nad rozwiązaniem problemu tzn.: znalezienia innego dostawcy NAND synchronicznych, które spełnia oczekiwania użytkowników i będą powszechnie dostępne. Może nawet będą wymieniać V300 z asynchronami na wersje z synchronami, kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Kumpel parę dni temu zamawiał z Morele Kingstona V300 120 GB. Jak sprawdzić tą wersję softu i jaka wersja oznacza te dziadowskie asynchroniczne pamięci? Gdyby się połapał za wczasu, to spróbowałby skorzystać z prawa do 10 dniowego zwrotu bez podania przyczyny i odesłał im to cudo.
 

Edytowane przez bazoox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panie "czytanie ze zrozumieniem", chodzi tu o odesłanie nieużywanego sprzętu i zwrot gotówki. Co za tym idzie wskazane byłoby zidentyfikować rodzaj firmware np. przez nr seryjny na opakowaniu itp.

Edytowane przez bazoox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panie "czytanie ze zrozumieniem", chodzi tu o odesłanie nieużywanego sprzętu i zwrot gotówki. Co za tym idzie wskazane byłoby zidentyfikować rodzaj firmware np. przez nr seryjny na opakowaniu itp.

 

W prawym dolnym rogu etykiety masz podaną wersję FW. 

unnamed.jpg

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja potwierdzam to co Caleb napisał - pierwszy V300 120Gb jaki kupiłem 1,5 roku temu był na firmware 505, ten nowy V300 120Gb był na 521 - oba aktualizowałem to 525. Jeżeli Kingston zgodzi się wymienić ssd to zwróce honor, ale aktualnie w tej samej cenie mam 2x wolniejszy dysk. I o ile koleżanka tego nie zauważy, to jednak czuje się oszukany. Przy SandForcie przynajmniej do razu było wiadomo, że te najwyższe wyniki w testach dotyczą danych kompresowalnych i niekompresowalne miały gorsze transfery. I człowiek to widział, wiedział i kupował będąc świadomym.

A Kingston po cichutku zaczął sprzedawać niestety syf. To tak jakbym miał kupić iPhone'a 5 z bebechami od 3gs - "No panie przeciez wyglada identyko, co pan sie plujesz". Nie no jasne, przeciez nic sie nie stalo....

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zabijajcie mnie . Chodzi o krótką odpowiedź. W8.1. 64 pro , M5S 128 GB - indeksowanie : pozostawić włączone czy wyłączyć.

 

Jak bezustannie czegoś nie wyszukujesz to wyłącz. Ale nie jest to jakiś kluczowy parametr, niezależnie czy wyłączysz tą funkcje SSD będzie działał normalnie...

Poza tym nic nie musisz zmieniać, system wyłącza sam to co zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No prawie. Warto samemu wyłączyć wstępne ładowanie do pamięci. Jakoś nie widzę sensu używania tego przy ssd.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupilem tego Transcenda 256GB. Co prawda mam go w HP 8530P, siedzi na SATA II wiec wiedzialem, ze wyniki beda nizsze niz u "ptysia", ale czy SATA II moze miec az taki wplyw na 4k, ze u mnie w porownaniu do ptysia wyszla taka nedza ?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1 spróbuj powtórzyc testy na max wydajności w ustawieniach, jesli chodzi o transfery to masz w zasadzie max tego co oferuje SATA2, przy 4k to może kwestia profilu wydajności, sterowników bądź chipsetu, tak czy siak róznica do zwyklaka jest bardzo duża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...