Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Coś oprócz %TMP% i pamięci przeglądarki (czyli u mnie %APPDATA%Opera SoftwareOpera Stable)?

Symlinka robisz ręcznie (MKLINK /J) czy masz jakieś narzędzie do tego?

Program do ramdiska używasz ten od AMD?

Jakieś porady, tipsy, tricki?

 

Pozdro

Edytowane przez rawyolks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale uruchamiasz przeglądarkę z parametrem (-ami) czy masz zrobionego symlinka? Jak rozumiem przeglądarka to Chrome, czyli bez możliwości zmiany w ustawieniach?

 

W przypadku Chrome można zmodyfikować parametry skrótu uruchamiającego przeglądarkę i ustawić zarówno rozmiar, jak i położenie cache. Wada: jeżeli przeglądarka zostanie wywołana bezpośrednio (np. przez inny proces), cache i tak wyląduje na dysku systemowym w domyślnej lokalizacji :/

http://www.ghacks.net/2010/10/19/how-to-change-google-chromes-cache-location-and-size/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Mam pytanie do posiadaczy Samsungów EVO (a może i nie tylko) korzystających z Magicana.

Ustawialiście tam zalecaną / swoją przestrzeń na Over-Provisioning? Szukałem w temacie, wiem, że było poruszane, ale w kontekście tego, że my dostajemy przestrzeń użytkową, a dysk i tak swoją na ten cel ma. Czy jest więc sens dawać dodatkowo na OP? Miejsca mam sporo wolnego, choć 10% zalecane to ja nie dam (~46 GB), prędzej coś około 6-7%. O ile w ogóle jest sens, bo jak patrzę na testy wytrzymałości to się zastanawiam, czy jest w ogóle po co to robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ok, serwera bazodanowego nie trzymam, więc sobie daruję :-) Dzięki za info.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ostatnio porównywał na nowych ssd różnice między jedną z najnowszych wersji drivera RST a standardowym sterownikiem MS AHCI w win7 ? Są jakieś różnice w testach na korzyść jednego lub drugiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prawie. Warto samemu wyłączyć wstępne ładowanie do pamięci. Jakoś nie widzę sensu używania tego przy ssd.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

OK. Ale wyczytałem ,że żeby to wyłaczyć należy zmienić parametry w wartościach klucza :

  • EnableBootTrace
  • EnablePrefetcher
  • EnableSuperfetch

W win 8.11 jwst tylko jeden z nich : EnablePrefetcher  . Wystarczy tylko tę jedną  wartość zmienić na 0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Kingston SSDNow V300 jest bardzo popularną i często polecaną serią dysków SSD, które od początku rynkowego debiutu oferowały korzystny stosunek ceny do pojemności oraz wydajności, błyskawicznie zdobywając rzeszę zadowolonych użytkowników. Producent długo dzierżył żółtą koszulkę lidera dyktując warunki konkurencji w segmencie budżetowym, systematycznie powiększając wolumen sprzedaży - podobno chwilami wręcz brakowało nośników Kingston V300 w magazynach. Jednak ostatnio pojawiły się niepokojące informacje, że nowsze serie posiadają pamięci asynchroniczne (20 nm Micron), podczas gdy wcześniejsze zbudowano na synchronicznych (19 nm Toshiba), co wyraźnie pogorszyło wyniki. Ludzie poszukujący odpowiedzi na forach internetowych pytali - dlaczego mój Kingston V300 działa wolniej niż modele prezentowane w testach? Czy to kwestia oprogramowania? Otóż nie - problem jest znacznie poważniejszy, zaś wszelkie niewiadome powinien wyjaśnić test aktualnie sprzedawanych dysków SSD Kingston V300 z firmware 521A, posiadających już asynchroniczne moduły.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb chyba jako jedni z nielicznych na świecie (jedyni?) mamy taki test! :smoke: 

Pojawił się nowy firmware do samsunga 840pro 
nie wiem co zmienił ale i tak jest zajefajnie ;)

 

Improved compatibility with ultra-slim and mobile PCs

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb chyba jako jedni z nielicznych na świecie (jedyni?) mamy taki test! :smoke:

Jeśli chodzi o zakres testów, to faktycznie niewiele podobnych publikacji się znajdzie, chociaż mogłem to ugryźć jeszcze wcześniej - tak czy owak jest korekta do poprzedniego testu, bo wiele osób na nim bazowało przy zakupie. Walczymy dalej :) 

Caleb świetna robota. Czekamy na testy Transcend  :gitarzysta:

Wersja SSD340 128 GB leży obok w jeszcze nieotwieranej paczce, ale zaraz ją rozdziewiczę  :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lapek był przystosowany do Visty to ze sterownikami pod 7 nie będzie najmniejszego problemu. Po identyfikatorze urządzenia można znaleźć co potrzeba. Wystarczy 5 min z wujkiem Google.

 

oki ale mam inny problem bo do mojego laptopa są dwa biosy jeden opisany do xp a drugi do visty, ja chetnie bym zainstalował ssd i win 7 ale nie wiem czy to pójdzie na tym biosie. Szukam pomocy, jeśli jesteś chętny to podam pełne dane do laptopa. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak bios do XP czy do Visty. Po prostu zainstaluj najnowszy dostępny do laptopa.

Wszystko będzie działać normalnie.

 

Uzupełniając poprzednie pytanie, wszystkie dyski mają Trim i Garbage Collection.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa to sprawdz bo ja widze ze bios jest opisany do systemu. Toshiba satellite m70-354 PSM70E-02E00KGR i czekam na potwierdzenie :) dzieki

Co do TRIMu to czyli pod xp powinno chodzic bez szkody dla dysku?

Edytowane przez Pol1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje dla Visty zawierają wsparcie dla SLIC 2.0.

Generalnie kiedyś tam Phoenix i MS dogadali się na temat specjalnej wersji biosów. A producenci wykorzystują to do aktywacji licencji.

 

Jak lapka miałeś z XP i nie masz tej najnowszej wersji 1.70 to wgraj i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje dla Visty zawierają wsparcie dla SLIC 2.0.

Generalnie kiedyś tam Phoenix i MS dogadali się na temat specjalnej wersji biosów. A producenci wykorzystują to do aktywacji licencji.

 

Jak lapka miałeś z XP i nie masz tej najnowszej wersji 1.70 to wgraj i po kłopocie.

 

oki dzięki chodziło mi właśnie o taką informacje, jak już kupie ssd i zainstaluje to dam znać, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tego Transcenda na HP 8530P, to poinstalowalem jakies sterowniki Intel RST i inne tego typu bajery i wynik znacznie sie poprawil (szczegolnie 4k jest teraz ze 2x lepszy), ale wydaje mi sie, ze ciagle cos go dlawi. Na SATA 2 na pewno mozna wyciagnac wiecej.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Czy to jest mozliwe, ze SATA 2 go tak dlawi, czy moze w Transcendzie tez mozna spotkac rozne kosci ? To ze na normalnym transferze nie wyjdzie ponad SATA 2, to ja wiem, ale zastanawia mnie ten gorszy wynik na 4k w porownaniu do testu Ptysia.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bardziej mnie interesująwyniki na, jak napisałem wczesniej, na najnowszych sterownikach, a nie tych sprzed 3 lat. Sądze, że ktoś tu to robił na nowych dyskach bo chciałem zobaczyć coś innego niż swój Intel G2 na sata 300 w lapku.

Już pomijam, że one były robione na macbooku z zainstalowanym windowsem. Kupiłem maca za ponad 10k i Windows na tym bootcampie chodzi gorzej niż normalny na pc więc takie wyniki biorę z wielką rezerwą.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Wczoraj kupiłem goodram c50 120 gb. Mam laptopa dell inspiron 15r 1050 z sata II niestety. Czy takie osiągi tego dysku są maksymalne dla mojego sprzętu, czy da się jeszcze coś zrobić, aby wycisnąć ostatnie poty z tego ssd?

post-102456-0-01600400-1394615785_thumb.png

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...