Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mysle że wycisnąłes już max, transfery prawie maksymalne dla SATA2, test 4k niższy ale to norma na lapku, ew. zrób test na max wydajności w profilu energii bo to tez robi różnicę, po za tym na pewno widac różnice w stosunku do klasycznego twardziela ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest ogromna. Laptop startuje od wciśnięcia power do pulpitu w jakieś 15 sekund, co wcześniej było zupełnie nieosiągalne. Na max wydajności rezultaty są podobne, więc nie będę tego zmieniał. W takim razie skoro to jest max, to zostawiam jak jest.

 

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transcend'y zaczęły drożeć, a znalazłem atrakcyjną cenę na M500 i zdecydowałem się dłużej nie czekać.

 

post-101353-0-62684700-1394639473_thumb.png

 

Po przesiadce z Crucial M4 64GB jestem zadowolony :)

Edytowane przez rezo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby zbliżaniem się sezonu ogórkowego ( czyt. wakacje ) , 3 m-ce temu był okres świeżo po świętach bożego narodzenia .

 

Do tego dochodzi kwestia podaży/popytu czy relacji złotówki do Dolara czy euro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem kilka testow Seagate 600 Series 480GB. Specyfikacja producenta:

  • NAND Flash Type - MLC
  • Sequential Read/Write Command Rate (MB/s), 128kb - >500/>400
  • Random Read/Write Command Rate (IOPSE) Peak, 4KB - Up to 80k/70k
  • Interface - SATA 6Gb/s
  • Average Operating Power 0 1.59W
  • Shock Operating - 1500Gs
  • Height - 7mm
  • Width - 69.85mm
  • Length - 100.45mm
  • Typical Weight - 0.077kg

Ogolnie dysk jest troche szybszy od mojego Samsunga 830 256GB. Jedynie dla probek 0.5 0.1 i 2.0 w zapisie 3 x wolniejszy ale w odczycie 3 x szybszy. Testy dla dysku pustego oraz zajetego w okolo 45% nie roznia sie.

post-100421-0-32473600-1394703640_thumb.png

post-100421-0-85031400-1394703646_thumb.png

post-100421-0-15865800-1394703652_thumb.png

Edytowane przez CleaneR
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlak trafi 480GB m500 za 880PLN, 3 miechy temu dałem 1200pln. Ceny ostro lecą w dół, ciekawe czym to spowodowane.

Ja słyszałem plotkę, że cena Cruciala to pochodna zmiany kostek nand na asynchroniczne- dokładnie to co zrobił Kingston. Ale póki co nie widać potwierdzenia. Samsung i Plextor, czyli najwięksi producenci oem dysków na świecie aż tak cen nie obniżają, więc coś musi być na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate 600 ma stary kontroler NAND - LM87800 , który był już stary w roku 2012 .

 

Do tego brak sprzętowego szyfrowania czy certyfikatu eDrive , pamięci pochodzące od Toshiby  - konkretnie 19 nm MLC .

 

Co do SSD PCI-E - to raczej dyski nadające się do zastosować profesjonalnych , w codziennym użytkowaniu mało kto odczuje różnice transferu .

 

Zresztą kilka takich konstrukcji już jest i to od dawna choć nie są pozbawione wad - brak TRIMM ( w wersjach z RAID ) czy zawodne kontrolery - z reguły Sandforce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Koledzy doradźcie ... 

Aktualnie posiadam Samsunga 830 128 GB wersję i zaczyna mi poważnie brakować miejsca ... Rozważam dwie możliwości. 

1. Kupić Crucial m500 480 GB - myślę, że tyle miejsca mi starczy na długo 

2. Czy coś szybszego 256 Gb ale sam nie wiem czy tyle miejsca wystarczy ...

 

Głównie chodzi mi o to czy np będzie różnica podczas pracy na komputerze (głownie CS6, Lightroom, CAD) np między Samsung 840 pro, a Crucial m500  ? Czy tylko w słupkach i czasie kopiowania plików.
Budżet to około 1000 zł. 

 

 

 

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polscy sprzedawcy charakteryzują się pazernośćią, ale żeby dysk Transcend SSD320 TS256GSSD320 zdrożał w ciągu tygodnia o 150 zł to już jest chore. I nie mogą tego tłumaczyć wahania kursów bo śledzę to na bieżąco i dolar w tym czasie niewiele się zmieniał, ledwie kilka groszy.

 

Czekam na test tego Transcend 128GB bo nie wiem czy brać tego wymienionego przeze mnie wyżej czy dołożyć trochę do Samsunga Evo (jakoś nie przerażają mnie pamięci TLC). Na aledrogo można jeszcze kupić SSD320 w doberj cenie. Jak nie to będę zamawiał za granicą.

 

Co fachowcy z tego forum o tym sądzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Od długiego już czasu zastanawiam się nad jakimś dyskiem SSD a, że ostatnio ceny lecą w dół i osiągają całkiem sensowny pułap to chyba w końcu się zdecyduje  ;) 
Z tego co ostatnio czytam na forum i PurePC wytypowałem 2 kandydatów: 
Crucial M500
Transcend SSD 340
Kiedyś myślałem jeszcze o Kingstone V300 ale z wiadomych względów odpada  ;) (na szczęście nie kupiłem teraz - uff).
Teraz mam tylko dylemat czy brać wersje 120 czy 240 (256) GB, po sprawdzeniu: Windows 8 (35 GB) + steam + witcher 2 + fifa 13 (61 GB) wychodzi, że zużyje jakieś ~100 GB więc powinno mi zostać ~10-20 GB wolnego miejsca i pytanie czy jest sens kupować większy dysk ?? Ceny rzeczywiście ostatnio dosyć mocno spadły M500 240GB za 420 zł lub ku czemu skłaniam się bardziej Transcend SSD340 256GB za 453 zł w Agito ale równie dobrze mogę 200 zł zaoszczędzić i kupić 128 GB SSD340 Transcend'a za  260 zł (m500 odpada bo za taką samą kasę mam 8GB więcej i szybciej  ;)

I teraz pytanie do tych co mają już dysk SSD co kupić ? Bo mogę wydać 200 zł więcej tylko czy jest sens bo przesiadkę na większy mogę zrobić za np pół roku - rok jak ceny 256GB jeszcze bardziej polecą w dół  ;) Tylko czy przy takim zapełnieniu dysku (85-95%) wszystko będzie dobrze hulało na takim SSD ? A może jeszcze jakaś inna propozycja - tylko coś z Polski bo Amazon ma może i znośne ceny ale tylko 12 miesięcy gwarancji.
No i pytanie czy Transcend jest na tyle wiarygodny, że nie będzie z nim kłopotu za np rok ? W sumie ciągle czekam aż Caleb wrzuci jakieś testy tego Transcenda 128 GB (mam nadzieję, że już na dniach się coś pojawi ;))
Za pomoc z góry dziękuje
Pozdrawiam
Serfmen

Edytowane przez serfmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serfmen jesli wiesz że połowa dysku będzie leżeć odłogiem to kup mniejszy, myślę że z sprzedażą używki na grawancji problemu dużego nie będzie, co do Transcendta to nie wiem, ja po jazdach z adatą i kingston, trzymam sie samsunga, wole dopłacić te parę złoty i cieszyć się z "pewniaka" podkreślam, że to tylko moje zdanie

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem plotkę, że cena Cruciala to pochodna zmiany kostek nand na asynchroniczne- dokładnie to co zrobił Kingston. Ale póki co nie widać potwierdzenia. Samsung i Plextor, czyli najwięksi producenci oem dysków na świecie aż tak cen nie obniżają, więc coś musi być na rzeczy.

 

Crucial ma kości flash własnej produkcji (Micron), więc nawet sprzedając "po kosztach" przynoszą zyski.

Poza tym same kości były projektowane pod kątem maksymalnego upakowania danych m.in. większe strony pamięci

(wykonali krok jak producenci dysków HDD 512B-4KB sektor).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam podłączony pod sata3 samsunga 840 120 EVO i w HD Tune mam straszne skoki na wykresie. Skąd takie skoki, bo przeglądałem zrzuty z HD Tune innych użytkowników i raczej wykresy były dość łagodne.

Mam zainstalowany sterownik Intel RST 12.9.

Natomiast w AS SSD wszystko wygląda w porządku.

 

 

post-145132-0-16058900-1395089763_thumb.png

post-145132-0-09058800-1395089862_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam podłączony pod sata3 samsunga 840 120 EVO i w HD Tune mam straszne skoki na wykresie. Skąd takie skoki, bo przeglądałem zrzuty z HD Tune innych użytkowników i raczej wykresy były dość łagodne.

Mam zainstalowany sterownik Intel RST 12.9.

Natomiast w AS SSD wszystko wygląda w porządku.

 

AS SSD wygląda w porządku bo nie widzisz wykresu i nie wiadomo czy przebieg był ciągły, w miarę liniowy czy też z wahaniami.

Co do HD Tune to możesz mieć coś włączonego w tle co dobiera się do dysku w czasie testu i wtedy następują spadki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Od kilku miesięcy śledzę ten wątek, nosząc się z zakupem jakiegoś dysku SSD.

Jeszcze jakiś czas temu odpowiedź wydawała mi się prosta - Plextor M5P 128GB.

Teraz patrząc jednak na ceny dysków ok 240GB, skłaniam się ku bardziej ekonomicznemu rozwiązaniu.

Bardzo zaintrygował Crucial M500 240GB i szukam potwierdzenia o słuszności wyboru:)

Nie jestem fanem testów, sprawdzania transferów i żyłowania sprzętu dla wyższych cyferek.

Potrzebuję po prostu szybszego dysku, aby nieco odmulić Lightrooma 5 i Photoshopa, na nie najmłodszym

już blaszaku - Phenom x4 965, Asus M4A89GTD PRO/USB3, 12 GB ramu, kilka dysków HDD.

Jako osobnik na wskroś chaotyczny, wolałbym jednak większą pojemność, kosztem tych kilku procent wydajności.

Jeżeli jednak uważacie że do moich zastosowań warto zainwestować więcej lub w co innego to proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się bardzo "nie spieszy", nic nie przebija Cruciala M500 w konkurencji cena do pojemności a zapewnia jednocześnie bardzo dużo skok do HDD.

 

Chyba że będziesz przerzucał bardzo duże projekty na SSD z jakiejś szybkiej macierzy. Jak nie to cena od 419zł za 240GB to aż szkoda nie kupić ;)

 

 

EDIT

Trochę wieczornych zabaw w Raid 0 (na dyskach dynamicznych win 7). 2x Seagate 600 240GB

Macierz tymczasowo tylko do zabawy i testów.

 

 

EDIT2

Super okazja, Seagate 600 120GB za 264zł http://www.ceneo.pl/24964846

post-12477-0-42529800-1395235895_thumb.jpg

post-12477-0-86164500-1395235905_thumb.jpg

post-12477-0-31141200-1395235916_thumb.jpg

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TS128GSSD320 @ sata 2 / caly zaszyfrowany TC:

 

post-16542-0-14390700-1395251032_thumb.png

 

Jak widac ten SF w polaczeniu z TC, spisuje sie kiepsko. Ale i tak w porownaniu z HDD jest przepasc.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...