Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

pytanko, czy ssd 840 evo 120 gb - mogę zainstalować na nim win XP?? bo dysk ponoć ma coś w sobie odpowiadające funkcji TRIM??

no i [gluteus maximus] blada zainstalowałem win 7 i wszystko śmiga jak nigdy ale nie ma sterowników go drafy (intel pisze że do tego modelu nie wydaje) oraz muzyki i wifi ;( co wy na to ?? instalować XP czy viste bo pod to mam stery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel 915GM

Intel 2200BG użyj sterowników od visty - recznie wybierz(update driver software/browse computer itd...)

audio jest jakies realteka - sciagnij z ich strony... lub postepuj j/w

dzięki ale te od grafiki nie działają ;( a tak już na wyrost to lepszy xp czy vista?? ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 7 - nie poddawaj sie, dasz rade poinstalować. Zrób wszystko żeby tych staroci nie instalować już ;)

fajnie że wemnie wierzysz ale ja sie poddaje na dzis zobacze co jutro, licze też na waszą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się bardzo "nie spieszy", nic nie przebija Cruciala M500 w konkurencji cena do pojemności a zapewnia jednocześnie bardzo dużo skok do HDD.

 

Chyba że będziesz przerzucał bardzo duże projekty na SSD z jakiejś szybkiej macierzy. Jak nie to cena od 419zł za 240GB to aż szkoda nie kupić ;)

 

 

 

Bardzo dziękuję za szybką i precyzyjną odpowiedź.

Chodzi mi tylko o to aby generowanie podglądu plików RAW 25-30 MB, nie trwało jak teraz, po kilkanaście sekund na sztukę, bo szkoda na to czasu.

W tym momencie selekcja foto w Adobe Bridge czy Lightoom zajmuje mi prawie tyle co późniejsza obróbka:) Mam tylko nadzieję, że w wypadku Lightrooma to dysk jest wąskim gardłem, a nie procek...

Edytowane przez haszaszin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nastepny daily deal w ebuyer Crucial 480GB M500 2.5 6GBps SSD za £159.99:

 

http://www.ebuyer.com/497433-crucial-480gb-m500-2-5-6gbps-ssd-ct480m500ssd1

 

Szczerze, to juz tak [gluteus maximus] nie urywa jak oferta z Seagate, teraz ten Crucial ledwie 10F wiecej stoi na amazonie - http://www.amazon.co.uk/Crucial-CT480M500SSD1-2-5-inch-480GB-Internal/dp/B00BQ8RHJ2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1395410242&sr=8-1&keywords=crucial+480

 

Wersja 240GB juz za 400zł - http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00BQ8RM1A/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=computers - SSD zaczyna sie robic przystepne.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się kilka tanich i wolniejszych modeli na rynku. Cała reszta, średnia i górna półka w zasadzie kosztują tyle co przedtem :)

 

Niby tak, ale jednak cos sie ruszylo w temacie. Jakis rok temu bralem Plextor M5S 256GB za 670zl. Dzisiaj kosztuje praktycznie tyle samo, ale pojawil sie np. Crucial M500 480GB za 160F = 800zł. A to juz robi roznice :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie że wemnie wierzysz ale ja sie poddaje na dzis zobacze co jutro, licze też na waszą pomoc

dziękuję wszystkim za pomoc bo udało mi się wszystko zainstalować pod win 7 i śmiga jak na jakimś nowym kompie. Na starym HDD zapis i odczyt był na poziomie do 30MB/s a teraz mam to samo na około 120 MB/s !!!!!!!!!!! przypominam że to stary laptop toshiba m70-354 na SATA I bez AHCI :)

dzięki pozdrawiam

aha jak dojdę do tego jak wkleić zdjęcia to się pochwalę ;)

Dołączona grafika

 

i co Wy na to??

Edytowane przez Pol1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa oferta na Seagate 600 120 GB  - tylko rodzi się pytanie czy sklep (gwarancja) jest wiarygodny bo cena ~285 zł z wysyłką wydaje się naprawdę ciekawa, zresztą w  ciągu 10 dni można sprawdzić gwarancję na stronie Seagate i w razie czego odesłać - chyba,że jakoś inaczej podchodzą do gwarancji ? :>

Edytowane przez serfmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa oferta na Seagate 600 120 GB  - tylko rodzi się pytanie czy sklep (gwarancja) jest wiarygodny bo cena ~285 zł z wysyłką wydaje się naprawdę ciekawa, zresztą w  ciągu 10 dni można sprawdzić gwarancję na stronie Seagate i w razie czego odesłać - chyba,że jakoś inaczej podchodzą do gwarancji ? :>

Seagate ma gwarancje międzynarodową. Sam kupiłem z US.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie i Panie  :smoke: Nareszcie skończyłem test 100 dysków SSD - wszystko w jednym mega artykule pojawiło się dziś na głównej stronie. Jest Transcend SSD340, SanDisk Ultra Plus, GoodRam C50 i C100, nowy Intel SSD 730 i trochę innych jeszcze nie testowanych nośników.

 

 

Dołączona grafika

Dyski SSD zdobywają coraz większą popularność wśród zwykłych użytkowników, nie tylko entuzjastów dysponujących zasobnym portfelem, ponieważ nieustanny spadek cen uczynił takie nośniki przystępnymi prawie dla wszystkich. Dzisiaj porządne modele o pojemności 120-128 GB kosztują 250-280 złotych, pozwalając zamontować SSD nawet w komputerze średniej klasy, co jeszcze niedawno wydawało się perspektywą trudna do wyobrażenia. Jednak ogromna ilość propozycji potrafi skutecznie zawrócić w głowie niezorientowanemu nabywcy, zwłaszcza iż papierowa specyfikacja często nie odzwierciedla realnej wydajności urządzeń, którą najlepiej określić na podstawie testów. Dlatego przygotowaliśmy obszerne porównanie SSD uwzględniające starsze rozwiązania, różne pojemności i przedziały cenowe - łącznie test obejmuje 100 dysków SSD. Wśród konstrukcji znalazły się modele ADATA, Corsair, Crucial, GoodRam, Intel, Kingston, OCZ, SanDisk, Transcend oraz Plextor. W niniejszej publikacji odpowiemy na szereg często zadawanych pytań. Jaki dysk SSD kupić? Który dysk SSD wybrać? Jaki dysk SSD jest najlepszy i najbardziej opłacalny?

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie i Panie  :smoke: Nareszcie skończyłem test 100 dysków SSD - wszystko w jednym mega artykule pojawiło się jeszcze dziś na głównej stronie. Jest Transcend SSD340, SanDisk Ultra Plus, GoodRam C50 i C100, nowy Intel SSD 730 i trochę innych jeszcze nie testowanych nośników.

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Wygląda na to, że prawie w ciemno dobrze zainwestowałem kasę w 120 gb c50 os goodram. 

 

Dobra robota z tym testem! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc, jak mogę zaaktualizować sterownik do Mojego Dysku Plextor M5S, mam jakieś dziwne pliki i nie wiem co z nimi zrobić?

Sterownik? Chodzi Ci o sterowniki do chipsetu AHCI? Te powinny być w systemie.

Jeśli chodzi ci o firmware dysku to na stronie Plextora jest przewodnik. Nagrywasz obraz bootowalny na CD (albo przygotowujesz odpowiednio pendrive) i odpalasz komputer z tego. Program sam wykryje obecny dysk Plextora i zaktualizuje firmware.

 

 

@Caleb dobra robota! Choć szkoda że tego 840pro 256GB dalej Ci samsung nie udostępnił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb dobra robota! Choć szkoda że tego 840pro 256GB dalej Ci samsung nie udostępnił.

No niestety, nawet już o nim zapomniałem :> Ale przy okazji odbudowywania bazy dla nowej platformy może ze sklepu go ściągnę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD340 już kosztuje prawie tyle co curcial (256GB) a jednak to 16GB na plusie :D

 

IMO według mnie najbardziej opłacalny.

PLUBGPDEQ4MHME to jest kod do redcoona wpisywany prawie przy końcu zamówienia.

Ważny jest do końca niedzieli na wszystko o wartości min. 300zł do tego darmowa dostawa także do niedzieli. 

Zakupiłem cruciala m500 240gb za 370zł z darmową dostawą to jest bezkonkurencyjna cena :)

 

Co do testu to świetny jak zawsze.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie wszystkie nowe dyski są bardzo wydajne, ja sprzedałem samsunga 830 128gb i kupiłem ssd340 256gb, mimo że w testach wypada gorzej to jak ładuje mapę w bf4 to zawsze jestem pierwszy na mapie, wychodzi na to że normalny użytkownik rzadko kiedy odczuje różnicę miedzy szybszym a wolniejszym modelem, takze przy zakupie warto kierowac sie oplacalnoscia i awaryjnoscia danego modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo proszę o pomoc, jak mogę zaaktualizować sterownik do Mojego Dysku Plextor M5S, mam jakieś dziwne pliki i nie wiem co z nimi zrobić?

Sterownik? Chodzi Ci o sterowniki do chipsetu AHCI? Te powinny być w systemie.

Jeśli chodzi ci o firmware dysku to na stronie Plextora jest przewodnik. Nagrywasz obraz bootowalny na CD (albo przygotowujesz odpowiednio pendrive) i odpalasz komputer z tego. Program sam wykryje obecny dysk Plextora i zaktualizuje firmware.

 

A czy możesz mi podpowiedzieć jak taki pendrive utworzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...