Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam taki problem:

QGygggW.jpg

 

Czy można naprawić ten problem 104422 bez reinstalacji systemu? System sklonowałem z poprzedniego dysku. Próbowałem to naprawić programem Paragon Alignment Tool 3.0, ale nic się nie zmieniło (nie zadziałało?). I czy to poprawi szybkość dysku, czy może te słabe wyniki są spowodowane czym innym (płyta główna)?

 

Procesor AMD Phenom II X4 955 QuadCore 3.2GHz Black Edition
Płyta główna Gigabyte GA-870A-USB3 REV 3.1
Pamięć GoodRam DDR3 8192MB PC1333 DUAL 2 x 4096 CL9

Edytowane przez Washi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK udało mi się naprawić alignment, trochę się poprawiły wyniki, ale nadal jest średnio. Ktoś może mi powiedzieć, czy takie wyniki są normalne dla mojej platformy?

 

1dI4SxK.jpg

 

Procesor AMD Phenom II X4 955 QuadCore 3.2GHz Black Edition
Płyta główna Gigabyte GA-870A-USB3 REV 3.1
Pamięć GoodRam DDR3 8192MB PC1333 DUAL 2 x 4096 CL9

Edytowane przez Washi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale już w testach Tech Report wykazali więcej słabości MX100. Co prawda nie wiele.

Na pewno wersja 512GB nieźle sobie radzi a 256GB jest niewiele gorsza. Szkoda że żadna redakcja nie dostała najbardziej pociętej wersji 128GB.

 

Szykuje się bestseller.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie trochę 256GB mx100 vs m550 bo wg testów transfery oraz iops praktycznie identyczne. Poboru energii nie biorę pod uwagę bo to różnica w groszach. Miałem kupić M550 ale po tym mx100 wstrzymuje się i czekam na M6P - jeżeli nie będzie większej różnicy to nie wiem czy jest sens płacić za M550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę podobnie jak z 840pro i 840EVO, entuzjaści dopłacą a reszta nie ma takiej potrzeby.

Obiektywnie rzecz biorąc cena jest doskonała a wydajność naprawdę dobra. Nic tylko brać.

 

Ciekawe co na to konkurencja bo sprzedaż Cruciali z pewnością wzrośnie wyraźnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zdecydowałem się na Cruciala M550 256GB. Głównie pod system, ale tez jakaś giera wpadnie. Zastąpi wysłużonego Cruciala C300.

 

 

Jak jest z migrowaniem systemu na nowy dysk od Cruciala? Jest jakieś dołączone oprogramowanie ? Rozumiem że podłączam go jako drugi dysk i klonuje partycję?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy są gdzieś tu może porównania np. Crucial M4 z MX100? Zastanawiam się nad dokupieniem MX100 256GB. Dużo szybszy jest od M4? Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że Crucial MX100 namieszał na rynku. Własnie miałem dokpić EVO 250, ale przede wszyskiem cena MX100, ponad stówka róznicy, a wydajność obu bardzo zbliżona, pozostawia wybór w sumie jasny.

 

Jednak ja musze mieć dwa identyczne dyski :D, do nowej obudowy dwa rózne będą się gryzły estetycznie.

 

Kiedy test na naszym portalu ?

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 200 zł i potrzebuję dysk SSD.

 

Na pierwszej stronie tego tematu jest GoodRam C50 60 GB i taki właśnie by mnie interesował.

 

Jest też GoodRam C40.

 

Teraz pytanie: który z tych GoodRamów wybrać ?

 

6538734800_1402297844_thumb.jpg

 

Różnica w producencie kości pamięci i wielkości cashe.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady :(

 

Nie mam możliwości dodania nawet złotówki, stąd wybór 60 GB :(

 

Na Allegro jest 120 GB GoodRam C40: http://allegro.pl/dysk-ssd-goodram-c40-120gb-ssdpr-c40-120-i4317452710.html

 

Muszę pozostać przy wyborze pomiędzy 60 GB C40 a C50.

 

Który z tych dwóch wybrać ?

 

Lepsze kości pamięci Micron czy Toshiba ?

 

C40 ma tylko 32 MB cashe SDR, C50 ma 256 MB DDR3.

 

W tym tygodniu chcę kupić dysk, dla tego pytam :)

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując najtańszy ssd za ostatnie 200 zł w portfelu to raczej bezsens. To już lepiej pożyczyć te 40 zł albo wymyć dziadkowi auto w weekend.

Serio, dołóż te 4 dychy i kup większego cruciala.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... nie mam skąd wziąć tych 40 zł :(

 

Sytuacje mam krytyczną finansowo, a muszę jeść i mieszkanie opłacić.

 

A dziadków już dawno nie mam  :(

 

No nic... zobaczymy, jak mi pójdzie w tym tygodniu.

 

Odezwę się później, bo należy się parę słów odnośnie tego co kupiłem :)

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie śpieszy mi się :biggrin:

 

Dla czego ? dla tego:

 

5201178200_1402316224_thumb.jpg

 

Już zdecydowałem i biorę C50 60 GB GoodRama.

 

To mi wystarczy do systemu i mieszczę się w cenie.

 

Jak dysk przyjdzie,zrobię test i zapodam wyniki, może się komuś przydadzą :)

 

THX.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil wyniki jak najbardziej poprawne

 

Niby tak. Ale martwi mnie zapis 4K na tym dysku. Bo tylko ~70 MB/s, gdzie inni mają po 100 MB/s. Niby to nie jest takie ważne (prawda?) bo to zapis, a nie odczyt. Do tego jak robię test w HDTune PRO to odczyt mam od 250-400MB i tak się waha. Troszkę to dziwne. Ale się tym tak nie przejmuję, bo system jednak dziala szybciej. Sa widoczne różnice zwłaszcza przy uruchamianiu niektórych aplikacji.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla chętnych na SSD za minimalną kwotę - Intel 320 40GB za stówkę: http://www.morele.net/dysk-ssd-intel-320-series-40gb-sata-ii-ssdsa2ct040g310-promocja-398004/

Może nie demon prędkości, acz jestem pewien, że milej się działa, niż przy HDD :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem je, podobna wyprz jest w xkomie gdzie możemy odebrac osobiście w kilku miastach, o ile na stacjonarke to może być troche wolno, to dla starszego lapka fajny pomysł, tym bardziej że starego sprawnego HDD 2,5 cala da się sprzedać za podobną kwotę i możemy wymienić na tego Intela jak ktoś oczywiście dużo miejsca nie potrzebuje

podobna wyprzedaż czasami jest tez na 80GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...