Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o doradzenie.

 

Przyjechał SSD i nie wiem jakiego wyboru dokonać, gdy menadżer stawia mnie przed:

 

 

8528868000_1402593800_thumb.jpg

 

 

Pierwszy raz mam SSD u siebie :biggrin:

 

Pracuję na WIN 8.1 PRO 64 bit.

 

6822798100_1402594070_thumb.jpg

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ile sprzedajesz 830 ?

Mam kupca za 270 zł :) Czyli tak właściwie przesiadka ze 128 na 256GB wyniesie mnie około 110 pln.

 

przecież na logikę CSGO 1,5gb, windows 1gb (i to max, w czasie innych zadań oddaje pamięć) firefox w tle 900mb (to byś musiał chyba 20 zakładek otworzyć) więc sam piszesz bzdury, dodatkowo co ci po 8 giga w lapku z dyskiem 2,5 cala zwyczajowo 5400obr.  ? przy grach prędzej grafa zdechnie niż tekstury wezmą te 8 giga pomyśl logicznie ... juz wolę lapka z 2 giga ramu i ssd niż lapka z hdd i szumnymi 8 gigsami ramu

 

sam chyba próbujesz usprawiedliwić swoja teorię, bo wtopiłeś kasę niepotrzebnie w ram,odnośnie gier tutaj masz testy, różnica zaiste szokująca:

Może przestań brać niektóre rzeczy na logikę i sprawdź w praktyce? Proszę bardzo - FireFox - https://www.dropbox.com/s/v7649nb4ykua6g7/ff%20ram.JPG - jak widać kart 7 kart otwartych. Mam cache przeglądarki w RAMie dlatego tyle zjada. Aczkolwiek z cache na hdd only zjada 700-900 MB. I widzisz, windows te 1gb oddaje dla gry przez co po wyłączeniu gry przez 10-20 sekund jest czarny ekran i nic się nie da zrobić - trzeba czekac na reakcję windowsa. Na 8GB ramu i więcej nic takiego nie ma miejsca. Do tego mogę swapa wyłączyć całkowicie.

 

No i ja tam nic nie wtopiłem. Mam lapka dobranego idealnie i wszystko ze sobą współgra. Wkładanie SSD do lapka z 2GB ramu i Win7/Win8 ma taki sam sens jak wsadzanie 8GB ramu do lapka z jakimś prehistorycznym procesorem i kartą graficzną. I koniec tematu z mojej strony

 

By uzyskać max wydajność instaluj jak najnowsze stery ahci.

 

Masz najnowsze z końca maja - Link

Windows 8 only, czy do win7 też pasują?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będę mieć zawał.

 

Przy próbie instalacji systemu otrzymuje informację, że dysk jest za mały i potrzebuję 69335 MB  !!

 

W życiu takie czegoś nie widziałem.

 

Czy ja o czymś nie wiem ?

 

Help !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co instalujesz system od nowa? lepiej przenieść ten co posiadasz. użyj do tego np acronis true image lub innego softu. najlepiej jest zrobić porządek na dysku C zmniejsz partycję do np 50gb i ją sklonuj. wtedy acronis wykorzysta całe 60gb i wrzuci ci system na dysk ssd. godzina roboty.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przestań brać niektóre rzeczy na logikę i sprawdź w praktyce? Proszę bardzo - FireFox - https://www.dropbox.com/s/v7649nb4ykua6g7/ff%20ram.JPG - jak widać kart 7 kart otwartych. Mam cache przeglądarki w RAMie dlatego tyle zjada. Aczkolwiek z cache na hdd only zjada 700-900 MB. I widzisz, windows te 1gb oddaje dla gry przez co po wyłączeniu gry przez 10-20 sekund jest czarny ekran i nic się nie da zrobić - trzeba czekac na reakcję windowsa. Na 8GB ramu i więcej nic takiego nie ma miejsca. Do tego mogę swapa wyłączyć całkowicie.

 

 

u mnie 10 zakładek zajmuje 500MB

umieszczanie cache przeglądarki przy ssd jest bez sensu, no chyba że kogoś rajcuje że strona otwiera sie w 0,6 sekundy a nie w 0,7 albo się martwi (jeszcze) zapisami na ssd co było poruszane nie raz :)

 

dodatkowo widzę że masz kupę niepotrzebnych śmieci w procesach jakieś thunderbirdy, fluxy, defragmetatory, i inne cuda sprawdziłbym w msconfig i polikwidował bo na pewno spowalnia i nawet ssd

potwierdza sie teoria że nie ważne jaki masz sprzęt, ważne jak potrafisz z niego korzystać,coś jak moja siora, ma partycje systemową 80GB i co przyjdę oczyszczę to i tak po miesiącu zapchana :D

 

leven sformatuj jeszcze raz, ew. użyj innego narzędzia np. Gparted

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, zastanawiam się aktualnie czy do do wykorzystania jako kolejny dysk (gry itp) jest sens kupowania czegoś droższego niż MX100. Poza 128gb te dyski prezentują się naprawdę pysznie. Czy ktoś może już testował tę serię?

Edytowane przez iNs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie MX100 to trochę testów już w sieci jest, ale jeśli chodzi o 128GB to akurat nie, dodatkowo przy tej pojemności trochę razi zapis tylko 150MB/s można powiedzieć że niby nie ma znaczenia, ale trochę droższy EVO ma 410 więc ... jednak kupowałbym samsunga, przy wyższych pojemnościach wygląda to już lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie MX100 to trochę testów już w sieci jest, ale jeśli chodzi o 128GB to akurat nie, dodatkowo przy tej pojemności trochę razi zapis tylko 150MB/s można powiedzieć że niby nie ma znaczenia, ale trochę droższy EVO ma 410 więc ... jednak kupowałbym samsunga, przy wyższych pojemnościach wygląda to już lepiej

 

thats my point, sam planuje dokupienie kolejnego ssd wlasnie jako secondary, i tak jak wypunktowalem, pomijam 128 gb ... a co do testow, owszem przejrzalem jednak ciekawi mnie jak widza to inni, stad tez moja "retoryczna zastanawiajka" czy oplaca sie pakowac wiecej hajcu niz na MX100 256/512 ;)

Edytowane przez iNs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Mam mały problem z moim SSD na nowej płycie głównej - MSI Z97 Gaming 3.

Zainstalowane najnowsze sterowniki, tryb AHCI włączony, TRIM też.

Dysk sformatowany przed postawieniem systemu.

 

Prędkość zapisu/odczytu dla 4K QD32 jest poniżej 1 MB...

Na starej płycie AM3 z Sata2 zapis był 60 razy większy...

 

SEQ jest w normie dla Sata3, 4K ujdzie natomiast 4K QD32 jest fatalny.

 

Zmieniałem kabel Sata i port.

 

Ma ktoś jakiś pomysł? :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial M500 240GB - 395zł  VS  Crucial MX100 256GB - 389zł  ?

 

Wybór jest chyba prosty, ale na pierwszej stronie polecany jest M500 więc o co cho?

Problem naprawiony a M500 240GB wylatuje jako obecnie zupełnie nie opłacalny (MX100 od 369zł!).

Chyba że ktoś trafi za ok 320zł lub mniej. Inaczej nowy model deklasuje go.

 

Wersja 120GB jeszcze ma prawo bytu (chwilowo) bo jest o 20zł tańsza a czasem trafia się ktoś o żelaznych ramach budżetu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial M550 256GB

 

1Cjeqpu.jpg

 

Iu7FODl.jpg7N170Wy.jpg

 

porównując z http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_ssd_crucial_m550_128_i_256_gb_konkurencja_dla_plextor_m6s?page=0,4 coś słabo wychodzi test 4K, tak jak wcześniej pisał o tym Devil. Konfiguracja kompa bardzo podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Mam mały problem z moim SSD na nowej płycie głównej - MSI Z97 Gaming 3.

Zainstalowane najnowsze sterowniki, tryb AHCI włączony, TRIM też.

Dysk sformatowany przed postawieniem systemu.

 

Prędkość zapisu/odczytu dla 4K QD32 jest poniżej 1 MB...

Na starej płycie AM3 z Sata2 zapis był 60 razy większy...

 

SEQ jest w normie dla Sata3, 4K ujdzie natomiast 4K QD32 jest fatalny.

 

Zmieniałem kabel Sata i port.

 

Ma ktoś jakiś pomysł? :)

 

Witam,

 

Rozwiązałem problem. Wadliwy okazał się sterownik ze strony MSI - Intel Rapid Storage Technology Driver. Dziwna sprawa bo jest to oficjalny sterownik saty od msi...

Po usunięciu sterowników prędkość jest ok.

Edytowane przez charger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych ;)

840pro 128gb z wrzesnia, z prawie 2,5tb write'ow (zapchany dosc mocno, dwa systemy itd) vs świeżynka MX100.
 

CUgxEpH.jpg

; )

Edytowane przez iNs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...