Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Si, si, odwiedzam ich regularnie pełen ciekawości :P Chciałem jedynie lekko zaznaczyc ze jest to "eksploatowany vs nowka" porownanie ;p a mx100 to imo best bang for buck w tej chwili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,czy jest sens pakowania ssd do netbooka asus eee 1005pe z atomem n450 1,66 na pokładzie? Zastanawiam się czy z racji b.słabego procka znacznie poprawi się komfort. Może ktoś przerabiał już taką operację,bo nie chcę na próżno wydawać kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pół roku temu na szybko załadowałem Intela 320 80GB ze swojego ThinkPada do Winda U100 - [gluteus maximus] nie urywało, acz było zdecydowanie lepiej, choć wciąż jak dla mnie morderczo słabo.

Masz już jakiś konkretny model na oku? Uważam, że Intel 320 40GB za sto złociszy byłby dla niego jak najbardziej na miejscu :P. Chyba, że potrzebujesz większej pojemności...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,czy jest sens pakowania ssd do netbooka asus eee 1005pe z atomem n450 1,66 na pokładzie? Zastanawiam się czy z racji b.słabego procka znacznie poprawi się komfort. Może ktoś przerabiał już taką operację,bo nie chcę na próżno wydawać kasy.

Mojego 840pro właśnie sprzedałem komuś kto najpierw wsadził w netbooka. Było szybciej, bardziej komfortowo ale dopiero wsadzenie w dużo szybszego laptopa dało kopa na maksa.

Więc warto ale coś taniego zdecydowanie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,czy jest sens pakowania ssd do netbooka asus eee 1005pe z atomem n450 1,66 na pokładzie? Zastanawiam się czy z racji b.słabego procka znacznie poprawi się komfort. Może ktoś przerabiał już taką operację,bo nie chcę na próżno wydawać kasy.

Jeśli w nim dysk chodzi jak sieczkarnia, dioda od dysku już się powoli wypala od ciągłej pracy, dysk się uspokaja dopiero po wyłączeniu kompa (widziałem takie) to zdecydowanie tak! Jeśli nie, to i tak będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki różnią się między płytami wykorzystującymi ten sam chipset a co dopiero między innymi platformami, wersjami sterowników...itd

To co w sieci bierz jako punkt odniesienia ale nie koniecznie jako wzorzec. Chyba że masz dokładnie taką samą platformę co testowa.

 

Pomijając to wyniki są OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial MX100 256GB - za 370 zł chodzą te dyski, z testów wynika, że mają parametry podobne do EVO 250GB. Czy to czasem nie jest obecnie najlepsza pozycja price/performance?

 

jaki jest dobry dysk obecnie 250gb na złącze M.2 ? Ewentualnie 120GB. Chodzi mi o niezła wydajność ale nie zabójczą cenę.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś AS SSD Bench. na win8.1 64bit ?  wyskakuje błąd braku net framework, sęk w tym że jest wersja 4.5, nawet reinstalowałem a dodatkowo uruchamialem w trybie zgodności z w7 i nic, nadal płacze, że nie ma NET.framework, zaiste dziwne ...

 

już mam, trzeba dodać w składnikach win8 :D

Edytowane przez TSRules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku ze zmianą platformy ( czas dać odpocząć staruszkowi e8400 i p35 :) ), chciałbym jednocześnie pozbyć się mechanicznych dysków. Dla dużo wagowych danych mam 3 TB zew., w kompie planuję zakup 2 x 256 GB. Z racji świetnej pozycji Cruciala MX100, właśnie ten model sobie upatrzyłem. W tej chwili mam 40 GB Intela ssd, dodatkowo na xp bez trim/gc, jest fajnie, ale jajec nie urywa. Jak wiadomo, do systemu nie ważne są aż tak transfery liniowe, a operacje na małych plikach. Czy między tym modelem Intela a Cruciala mogę spodziewać się sporej poprawy, czy musiałbym celować w coś szybszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ma Intela 40GB. Był tylko jeden taki model (X25-V), wcześniej sprzedawany jako Kingston (SSDNow!) którego znowu mam ja ;) 40MB/s w zapisie sekwencyjnym, śmiga aż huczą cewki :)

 

Jasne że odczujesz różnice. Szczególnie w czasach instalacji i kopiowania co oczywiste. Ale uruchomienia będą niemal identyczne. Ten maluch był fantastycznie zoptymalizowany jako dysk systemowy.

Praca na plikach będzie dużo bardziej komfortowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...