Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Wam że mnie najbardziej onbecnie podoba się seria Intela P3500/P3600/P3700. Nie dość że pcie 3.0 to x4 i najważniejsze ten kontroler. 18 kanałów to jest prawdziwy postęp!

te na pcie są super bardzo szybkie tylko cena pewnie będzie "intelowska" :)

Edytowane przez TSRules
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

212uao0.jpg

Wyniki minimalnie za małe, zwłaszcza czas dostępu jakiś większy niż w recenzjach. Platforma Lenovo y510p z i7, dysk systemowy, podczas benchmark'a nic na kompie innego się nie działo. Jakieś pomysły dlaczego tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doczekałem się:

 

http://www.morele.net/kontroler-delock-karta-pcie-3-0-na-dysk-m-2-ssd-89370-646680/

 

w połączeniu z SSD M.2 np. Crucialem MX550 można uzyskać dość szybki zestaw i tańszy niż Plextor M6e. Przy okazji można pozbyć się wszystkich kabli SATA i tych z zasllacza.

 

Powyższy adapter ma też jedną zaletę, o której zapomniał Plextor - niskoprofilowy śledź. Już nie wspominając o karcie, która ma mniejsze rozmiary :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oto screen z wynikami mojego dysku: http://zapodaj.net/images/6c0465c6761fc.png

Mam wątpliwości co do odczytu i czasu dostępu. Czy jest z nim wszystko w porządku?

Partycja ma być sformatowana domyślnie czyli 4kB. To jedno a drugie to dyski na SandForce maja taką niestabilną wydajność zależną od rodzaju plików. Ktoś ci doradził zakup tego dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta to gigabyte ga b85 hd3, link poprawię jutro, bo teraz piszę z laptopa. 

@rafa ten dysk dostałem od kolegi, który wygrał go w konkursie jakimś. Czyli co mam zrobić? Dysk jest źle sformatowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w połączeniu z SSD M.2 np. Crucialem MX550 można uzyskać dość szybki zestaw i tańszy niż Plextor M6e. Przy okazji można pozbyć się wszystkich kabli SATA i tych z zasllacza.

 

ale i tak wzbogacasz sie o nast. kartę rozszerzeń więc jeden pies ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta to gigabyte ga b85 hd3, link poprawię jutro, bo teraz piszę z laptopa. 

@rafa ten dysk dostałem od kolegi, który wygrał go w konkursie jakimś. Czyli co mam zrobić? Dysk jest źle sformatowany?

Jak dostałeś to darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby...jest jak jest, a jest na pewno szybciej niż na HDD. 

Dałes screeny z 512b i 8kB (rozumiem że miałeś na myśli jednostkę alokacji) a to źle powinno być domyślne 4kB. W ogóle nie wiem po co to zmieniałeś. To nie macierz Raid 0 w której dobierasz wielkość paska.

Teraz tylko format z domyślnymi ustawieniami. A tak w ogóle ktora opcja jest obecnie, 8kB czy 512b? AS SSD był na którym robiony?

Płyta główna jest jak najbardziej w porządku - tu nie ma wąskiego gardła.

 

Link jest OK, przecież skąd bym wiedział co na nim jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostałeś to darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby...jest jak jest, a jest na pewno szybciej niż na HDD. 

Dałes screeny z 512b i 8kB (rozumiem że miałeś na myśli jednostkę alokacji) a to źle powinno być domyślne 4kB. W ogóle nie wiem po co to zmieniałeś. To nie macierz Raid 0 w której dobierasz wielkość paska.

Teraz tylko format z domyślnymi ustawieniami. A tak w ogóle ktora opcja jest obecnie, 8kB czy 512b? AS SSD był na którym robiony?

Płyta główna jest jak najbardziej w porządku - tu nie ma wąskiego gardła.

 

Link jest OK, przecież skąd bym wiedział co na nim jest :)

 

AS SSD był robiony na domyślnym ustawieniu, na hd tune zrobiłem test na najmiejszych blokach i na najmniejszych ze wzgledu na to, ze nie wiedzialem ktory powinien być sprawdzany... ;p

A co do linku to dziwna sprawa, bo na na kompie on działa, a na lapku nie.. dlatego go poprawiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś godnego uwagi w tej chwili oprócz MX100 256GB z tych pojemności?

Szukam czegoś na wymianę mojego Kingstona bo brakuje trochę pojemności, najlepiej kupiłbym ~500GB ale cena dla mnie za wysoka. W lapku mam M500 240GB i jestem zadowolony więc skłaniam się ku Crucialowi. A może lepiej dokupić do tego Kingstona MX100 ale 128GB?

 

Priorytetem jest cena/wydajność, w domowych zastosowaniach i tak będzie różnica więc nie widzę sensu dopłacać.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

399zł w x-komie z tego co widze teraz i raczej nie przebijesz aktualnie niczym i nigdzie. Potem to już SanDisk Ultra Plus od 429zł, reszta konkurencji to 240/250GB więc mniejsze.

 

128GB nie opłacalne i więcej stracą na wartości przy odsprzedaży.

512GB MX100 od 746zł więc warte zastanowienia a kingstona spróbuj odsprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czy te całe SRT jest warte zabawy ?

 

Da się to wogle odpalić z dyskiem SSD na sata ? Jako dysk do cachowania poszedłby mój Kingstono-Intel 40 GB

 

I czy to wogle może działać w konfiguracji system jest na SSDku a cachowany jest tylko dysk do gier ?

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał kupować 120 GB SSD to teraz X-kom ma na allegro INTEL SSD Seria 520 120GB (sata 3) z 5 letnią gwarancją i wysyłką do paczkomatu za 249 zł ;) Ja poluję na coś większego w okazyjnych pieniądzach ale jak ktoś się przymierza do 120-128 GB to wydaje mi się, że w tej chwili nic lepszego nie ma.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie się zarejstrowałem i to mój pierwszy post, więc jeżeli pisze nie w tym temacie to wybaczcie... Zastanawiam się na zakupem ssd-ka do mojego kompa, Komp może nie zależy do najnowszych, ale do tej pory daje radę ze wszsytkim. Wybór dysku padł na

  • Samsung SSD 840 EVO 120 GB - Samsung MEX, 19 nm TLC (synchroniczne), 256 MB pamięci cach

na tym dysku ma być system i aplikacje, cała reszta pójdzie na stary dysk. W związku z tym mam dwa pytanka:

1. płyta główna obsługje SATA 1, czy przy takim interfejsie warto inwestować w ssd, czy mimo oczywistej przewagi ssd nad hdd wzrost wydajności i szybkości będzie zauważalny?

2. czytając ostatni test dysków ssd, natknąlem się pojęcie związane z kościami pamięci a mianowicie chodzi mi o różnice między pamięciani MLC i TLC (te są właśnie w samsungu). W necie nidzie nie mogłem znależć na czym polega różnica. TLC są tylko w samungu, reszta dysków wyposażona jest w MLC. Z góey dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

AD1. Transfery będą porównywalne do HDD, ale i tak powinieneś odczuć kopa z powodu bardzo niskiego czasu dostępu.

 

AD2. Teoretycznie TLC są mniej trwałe. Praktyczne testy pokazały jednak, że typowy użytkownik, nawet intensywnie katujący dysk nie ma się czego obawiać. Sam od grudnia zrobiłem na EVO 8 TB zapisów i... Śmiga, po prostu.

 

Wysłane z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...