Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zamawiał już ktoś w Polsce Samsunga 850 Pro?

Napaliłem się na wersję 256GB jak szczerbaty na suchary i najchętniej brałbym już dziś. Problem w tym, że we wszystkich sklepach (całych dwóch...) produkt jest "Na zamówienie" i nie mam pojęcia ile trwałoby zanim sprzęt trafiłby w moje łapska. Jest piątek wieczorem więc pisanie do sklepu raczej sensu nie ma, a nuż ktoś już miał "przyjemność" i wie...

 

Gdyby nie ten Titanfall to 128GB byłoby w pełni wystarczające :/

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pod nic szczególnego

to ma być SSD tylko pod system na płycie, która ma SATA2 i kilka programów (teoretycznie 60GB by wystarczył) ale już mam 128 więc na mniej już się nie przesiądę (w tej chwili mam wolne 45GB ze 128GB) a swap na normalnym talerzowym.

A co do przytoczonych to wiem, że "super szybkie" to może nad wyraz napisane, ale i tak powinny być szybsze od aktualnego.

Zmiłuj sie i przywróć ten swap na SSD...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiłuj sie i przywróć ten swap na SSD...

hmm, czy czegoś nie doczytałem?

od 2.5 roku, jak posiadam 2 dyski SSD (notabene 1 zajechałem - Onyx 32GB)  i ze wszystkich poradników wynika jasno, że lepiej było przenieść swap na dysk talerzowy

Wiem, że w nowych dyskach ma to mniejsze znaczenie, ale znowu dochodzi do tego mniejsza żywotność komórek, więc jak to jest? Męczyć SSD swapem? poradnik w FAQ ma jakieś znaczenie w dzisiejszych SSD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dysk po to, żeby z niego korzystać czy podziwiać? Jeżeli to drugie to do gablotki i na wystawkę ;)

 

Poradnik jest już troszeczkę niedzisiejszy. Na takim dysku 32GB z windowsem pewnie trzeba walczyć o miejsce (ciekawostka:Linux+goodrama 30GB=2GB zajęte z w pełni funkcjonalnym systemem), ale na większych w dzisiejszych czasach (są "troszeczkę" bardziej wytrzymałe) nie ma się co wygłupiać.

 

Nie wiem ile masz ramu i czym się zajmujesz na kompie, ale może warto zrezygnować z swapu? Od 2007r. nie używam swapu niezależnie od systemu (Linux/Windows) i nigdy problemów nie miałem. Ram jest w zasadzie tak tani, że szkoda się szczypać.

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc przestanę "udziwniać" :P

Jako, że nie mam podpisu to podam co mam:

Asrock P55, Xeon X3440, 4x2GB, 128GB SSD PM810, 2TB Seagate

i zostanie wyciągnięty ten dysk i pójdzie do:

Zotac 9300ITX, Xeon L3420, 2x2GB, 2TB WD

a komp służy do normalnej pracy (kiedyś kompresja video, wirtualne maszyny) i czasami jakieś gierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy tak swap na SSD... teraz pewnie jak masz heptyliard zakładek w chrome, dużo exceli i innych programó pootwieranych, to pewnie muli przy zmianie, jak musi ze swapa przerzucić, co?

he? nic takiego nie zauważyłem, fakt jak mam w chromie pootwieranych 19 zakładek, w firefoxie 24 (używam do różnych celów inne przeglądarki) i jakieś 5 innych programów, 4 sesje w teamviewer i czasami Diablo3 to widać, że 8GB ram jest zbawieniem i starcza mi w sam raz, bo przy 4GB już dawno by zmuliło. A swapa zawsze dawałem na HDD, na specjalnej wydzielonej na początku dysku partycji, aby miał najlepszy i najszybszy dostęp. Cóż wróci z powrotem na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Przymierzam się do zakupu dysku SSD. Budżet: 500 zł (ewentualnie mogę niewiele przekroczyć). Pojemność 256 GB, 250 GB - w zależności od producenta.

 

Co brać?

Samsung 840 EVO 250 GB?

Plextor M6S 256 GB

Może coś innego?

 

Oprócz szybkości zależy mi też na niezawodności, dobrej gwarancji, długiej żywotności dysku.

 

Laptop to Dell N5110, i7-2670QM, 8GB RAM.

 

Serdecznie dziękuję za poradę.

Edytowane przez apb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuż..dział "co kupić" to to nie jest. Na pierwszej stronie jest sporo informacji wraz z cenami. Trzy strony wstecz przeczytać też by nie zaszkodziło. Do laptopa to Crucia mx100 256GB wystarczy aż nadto.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ma problem prawdopodobnie z SSD Crucial MX100 128

 

Nowy sprzęt:

G3240

Ga-H81m-HD3

4Gb Kingston

Silentium L1 500

MSI Gaming R9 270

 

Sprzęt nowy, zainstalowany w7 home premium 64 bit.

 

W czym jest problem. System potrafi sie zamrozic na 20-30 sekund przypadkowo, ruszac mozna myszka a dioda od dysku na obudowie sie swieci ciągle nei mruga caly czas tak jakby totalny freeze kreci się kursor od myszki (mozna nim ruszac, caps locka sie odpala) i nic sie nie da zrobic. Po tych 20-30 sekundach wszystko wraca do normy.

 

Dzieje sie to roznie raz w systemie (przegladarka pulpit ) raz w grze. W tle nic szczegolnego nie chodzi, czysty system, stery ze strony Gigabyte (nie robilem jeszcze udpate biosu).

 

Sprawdzam strone cruciala i dobrze widze ze do niego nie ma jeszcze zadnego updata softu/firmware?

 

Nie za bardzo mam pomysl co to moze powodowac jak szukam w gogole to wczesniejsze cruciale problem rozwiazywal update firmwarea.

 

Dysk ma ustawione AHCI.

 

Edit:

 

Dogóglałem się do identycznego tematu:

 

http://forum.crucial.com/t5/Solid-State-Drives-SSD/Intermittent-lockups-freezes-on-MX100-Windows-7/td-p/154080

 

Nie ma jakoś idealengo rozwiąznia ale jedna osoba napisała, że ustawienie opcji hot plug na danym porcie SATA pomogło.

 

Update biosu u mnie nic nie dało. Ustawiłem teraz tą opcje na hot plug i dam znac czy to coś pomogło.

Edytowane przez szogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od 10 dni używam SSD Crucial MX 100 512GB.

Zauważyłem problem z odczytem czasu pracy w  SMART.

Zarówno w CrystalDiskInfo jak i w Aidzie czas pracy dysku powiększał ł bardzo powoli a teraz zatrzymał się na 6 godz.

Dzisiaj rano było 6 godz. i po 12 godz. pracy kompa nadal jest 6 godz.

Ilość włączeń przybywa prawidłowo.

zapisane dane też.

 

Macie jakiś pomysł?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od 10 dni używam SSD Crucial MX 100 512GB.

Zauważyłem problem z odczytem czasu pracy w  SMART.

Zarówno w CrystalDiskInfo jak i w Aidzie czas pracy dysku powiększał ł bardzo powoli a teraz zatrzymał się na 6 godz.

Dzisiaj rano było 6 godz. i po 12 godz. pracy kompa nadal jest 6 godz.

Ilość włączeń przybywa prawidłowo.

zapisane dane też.

 

Macie jakiś pomysł?

Błąd firmware. Nie przejmuj się tym a jak pojawi sie nowe firmware na stronie producenta to je wgraj.

 

Panowie, jaka jest roznica miedzy MX100 512GB a M550 512GB ? Roznica w cenie nie jest duza, a jak sprzetowo to wyglada ?

Ten sam kontroler lepsze pamięci w M550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do laptopa z sygnatury dołożyłem dysk Transcend SSD340 128GB i po postawieniu na nim systemu i różnych programów nadal jestem na etapie zbierania szczęki z podłogi.

 

Mam tylko jeden mały "problem". Gdy laptop pozostaje w IDLE ok 10 minut to proces mscorsvw.exe obciąża maksymalnie 1 rdzeń (na widgecie obciążenie cpu skacze do 25%). Przypuszczam, że proces ten odpowiada za TRIM i inne takie. Problem polega na tym, że gdy laptop pracuje na baterii to po wzroście obciążenia szacowany czas pracy na baterii spada z 5 do 1.5 godziny.

Czy można gdzieś ustawić, aby ten proces obciążał laptopa tylko gdy jest podłączony do zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko/probę do wiedzących, bo firma GoodRam kompletnie olewa użytkowników ich produktów, czyli mnie :P

 

Czy ktoś z Was potrafi zmienić firmware w moim dysku SSD GoodRam C50 60 GB ?

 

Tu smart i test:

 

4448962700_1408176093_thumb.jpg

 

 

Pewien użytkownik z innego forum posiada taki sam dysk, ale ma inny firmware i u niego jest sporo lepszy zapis danych - ponad 100mb/s i ma poprawnie odczytywane wartości w SMART.

 

U mnie zapis jest kosmiczny, time life spadł ze 100% do 98% w dwa miesiące i zniknęło w systemie 9GB z dysku.

 

Nie wiem, gdzie się podziała ta pojemność dysku.

 

 

Proszę o wskazówkę, poradę, jakiś trop, którym mógłbym pójść.

 

Nawet nie mam czym zgrać firmware z mojego dysku, a co dopiero podmienić na inny.

 

Dzięki.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jeden mały "problem". Gdy laptop pozostaje w IDLE ok 10 minut to proces mscorsvw.exe obciąża maksymalnie 1 rdzeń (na widgecie obciążenie cpu skacze do 25%). Przypuszczam, że proces ten odpowiada za TRIM i inne takie. 

Trim nie ma żadnych procesów systemowych bo to dzieje się w samym dysku. To kwestia wyłącznie systemu a nie SSD. Obciążenie tym procesem znane jest od czasów kiedy o SSD nikt jeszcze nie słyszał.

http://blogs.msdn.com/b/davidnotario/archive/2005/04/27/what-is-mscorsvw-exe-and-why-is-it-eating-up-my-cpu-what-is-this-new-clr-optimization-service.aspx

Temat do działu o windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek :D

 

Transcend SSD340 64GB

 

Kupiony trochę spontanicznie przy okazji nabycia nowej drukarki - R.I.P. Brother MFC-J625DW; dlatego wybór padł na coś jak najtańszego, a zarazem sprawiającego wrażenia w miarę pewnego.

 

Wyniki benchmarków słabiutkie (częściową przyczyną jest kontroler Marvell SE9123 na MB). Niemniej komfort pracy wzrósł, więc zakup zaliczam do udanych. Teraz gdy siadam przy laptopie tylko z HDD dopada mnie nerwica :E

 

post-181049-0-08245300-1408309531_thumb.jpg

Edytowane przez Damianqwer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wyniki benchmarków słabiutkie (częściową przyczyną jest kontroler Marvell SE9123 na MB). Niemniej komfort pracy wzrósł, więc zakup zaliczam do udanych. Teraz gdy siadam przy laptopie tylko z HDD dopada mnie nerwica :E

Wbrew temu co nakazuje logika, podepnij ten dysk do kontrolera AMD (pomimo tego, że jest "tylko" SATAII).

Ten dodatkowy kontroler to same problemy. Jest to bardzo wolny kontroler (co zresztą widać na screenach - co z tego, ze jest SATA3 jeżeli ma wyniki niższe niż SATA2).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem jeszcze zanim postawiłem na nim system (tylko podłączonym do kompa, nie sformatowanym) to zrobiłem parę testów w HDTune i zapis sekwencyjny wyglądał lepiej na SATA3. Chyba, że nagrywarkę i HDD wywaliłbym na SATA3, a SSD pod nieobciążony SATA2. Jak nie będę miał nic do roboty, to się jeszcze pobawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-181049-0-38582800-1408354255_thumb.jpg

 

Pisze, że msahci, więc stery chyba od M$.

Jednak poprawy nie widać, jedno wzrosło, co innego zmalało.

 

edit:

Wróciłem na SATA3, kontrolnie sprawdziłem benchmarki i bam dużo gorzej. Pobawiłem się, usunąłem kilkaset megabajtów śmieci i wszystko częściowo wróciło do początkowych wyników (część się poprawiła, część pogorszyła). Jednakże czasy odczytu na SATA2 były zawsze gorsze, więc chyba SSD zostawię na SATA3.

 

Wniosek taki, że na częściowo zapełnionym już dysku wyniki benchmarków trzeba brać pod uwagę bardzo orientacyjnie :E

Edytowane przez Damianqwer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakieś sprawdzone propozycje gier które bezczelnie długo się doczytują z dysku (save/wgrywanie poziomu)? Powoli kończę nową procedurę SSD i szukam czegoś mocnego pod tym względem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakieś sprawdzone propozycje gier które bezczelnie długo się doczytują z dysku (save/wgrywanie poziomu)? Powoli kończę nową procedurę SSD i szukam czegoś mocnego pod tym względem :)

WoW. Na starym HDD tekstury przy pierwszym uruchomieniu wczytywały się czasami minutę, a na SSD BANG! i jest. Spróbujcie to zmierzyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiał już ktoś w Polsce Samsunga 850 Pro?

Napaliłem się na wersję 256GB jak szczerbaty na suchary i najchętniej brałbym już dziś. Problem w tym, że we wszystkich sklepach (całych dwóch...) produkt jest "Na zamówienie" i nie mam pojęcia ile trwałoby zanim sprzęt trafiłby w moje łapska. Jest piątek wieczorem więc pisanie do sklepu raczej sensu nie ma, a nuż ktoś już miał "przyjemność" i wie...

Zamówiłem w wtedy ten dysk (Komputronik) i niestety nie pykło. Dzisiaj(troszeczkę sobie poczekałem) dostałem informację:

Szanowny Kliencie,

Niestety, otrzymaliśmy informację, iż dostawa produktu do magazynu wysyłkowego została odwołana:

 

Dostawca nie jest w stanie podać nam daty następnej dostawy.

Z tego co widzę wszystkie inne rozmiary są dostępne tylko akurat 256GB nie ma. Pewnie najwięcej ich schodzi ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Wersja 256GB teoretycznie ma być dostarczona do Polski w sierpniu - też czekamy na kilka sztuk do firmy, a takie informacje mam od głównego dystrybutora Samsunga. 128GB i 512GB już dowieźli, mają na stanie.

 

pzdr

 

EDIT: Dowieźli jakieś 50 sztuk, już sobie zamówiłem :D Następna dostawa ma być 1.09 teoretycznie. Pytajcie w sklepach niech sprawdzą stany magazynowe u dystrybutorów, pojedyncze sztuki powinni być w stanie sprowadzić, przynajmniej szybko.

Edytowane przez czapla_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...