Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Warto oddać tego V300 z jeszcze jednego powodu. Będzie kompletnie nie odsprzedawalny a jeśli już, jego wartość będzie dużo niższa. No chyba że trafisz na kompletnego laika.

Wiem że dopiero kupujesz i nie myślisz o sprzedawaniu ale co jeśli z jakiegoś powodu np za rok postanowisz go wymienić?

 

Zresztą ten dysk to padlina http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/kingston_ssdnow_v300_fw521a_test_nowej_wersji_tanich_dyskow_ssd?page=0,4 i choćby w ramach protestu za brzydkie zachowanie Kingstona ja bym zwrócił.

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerathul masz dość mocny sprzęt, ja bym odłożył na cos szybszego, ale to moje zdanie tylko ;)

Aż taka różnica jest?

 

@rafa ,  przy m500 120gb vs Sandisk ultra plus 128gb, który jest szybszy/lepszy?

Edytowane przez Zerathul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V300 zwrócony. 

Zastanawiam się nadal co brać w zamian, czy będę odczuwał różnicę pomiędzy SanDisk Ultra Plus 128GB a innymi, tj. Samsung 840 EVO; Cruical MX100; Goodram C100??

I pytanie co sądzicie o Goodram C40 120 GB? W sumie nie zostało on ujęty w FAQ, ale cena ładna. :)

Najbardziej napalony jestem na sandiska mimo wszystko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uruchamiasz system a potem jakieś www a czasem przenosisz pliki muzyczne czy sporadyczne rozpakowanie paru plików (i nie robisz tego wszystkiego regularnie na raz) to różnicy nie zauważysz.

 

C40 nie ma w FAQ i nie będzie, nie zasługuje ;)

 

EDIT

1.5PB zapisane na SSD? Czemu nie ;) http://techreport.com/review/27062/the-ssd-endurance-experiment-only-two-remain-after-1-5pb

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie niby różnicy sie nie odczuje, ale pamiętajmy że dysk nie pracuje w warunkach testowych ale i rok, dwa lub więcej na "zabrudzonym" systemie, progsach, plikach, a wtedy dopiero widać który utrzymuje wydajność i który ma soft pomocny do jego utrzymania, dlatego ja tam wolę samsunga, bo pewna marka i fajny rozbudowany soft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

there is a bug in the 840 EVO that causes the read performance of old blocks of data to drop dramatically like the HD Tach graph below illustrates. The odd part is that the bug only seems to affect LBAs that have old data (>1 month) associated with them because freshly written data will read at full speed

Ciekawe czy załatwią to aktualizacją firmware.

Fajne, żaden test syntetyczny tego nie wykryje, a użytkownik dowie się się o tym najwcześniej po kilku tygodniach używania dysku i to też tylko jeśli sprawdzi transfery przy kopiowaniu jakiś plików leżących na hdd co najmniej miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDTach/HDTune wykrywają ale AS SSD/CDM nie bo nie testują całego LBA.

Bardziej związane z benchmarkami niż wyczuwalnym podczas używania spadkiem wydajności.

 

To jest to o czym 13 września pisał yoshi89 w poście http://forum.purepc.pl/topic/270332-wszystko-o-ssd-faq-1-strona/page-372?do=findComment&comment=3907547

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPrawdzalem moje EVO i mimo tego, ze wykres wyglada lepiej niz u yoshiego to i tak jestem zmartwiony. Najnizszy odczyt na poziomie 31 MB/s a srednia 311 MB/s. Porownalem go z stara 830, ktora mimo mniejszych transferow odniosla wyniki na poziomi min 311 MB/s i avg 411MB/s oczywiscie dla odczytu. Sam wykres rowniez wygladal o niebo lepiej, jeden drastyczny spadek transferu do 311 MB/s ...

 

Na EVO mam gry i programy i narazie nie odczulem problemow z transferem ale tez nie mierze czasu odpalania sie gier i programow stoperem. Mam nadzieje, ze samsung cos z tym zrobi bo inaczej bedzie zle. Srednia 311 MB/s w porownaniu ze starsza generacja i do tego 64GB to lekka wtopa .... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy możecie polecić dobry i pewny program do klonowania , mam mały serwer HP (jest tam program do księgowości) i chciałem zrobić backup  od razu  na ssd (dane się zmieszczą) aby w razie awarii mozna było wpiąć dysk i potem tylko odzyskiwać bazy danych , ale system operacyjny konfiguracja, juz by była

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje dodanie drugiego dysku do Mac Mini (na system). Wybór padł na Samsung 840 EVO 120GB - i tu pytanie: któryś z Panów miał może taką konfigurację - i jak tak to jak się sprawdzała? ;)

 

- Sprzęt służy jako centrum multimedialne podpięte do TV.

- Dysk to mój wymysł może ktoś poleci inny, jedyne wymogi 7mm, 120/128GB i w miarę tani bo tu niema poco szaleć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje dodanie drugiego dysku do Mac Mini (na system). Wybór padł na Samsung 840 EVO 120GB - i tu pytanie: któryś z Panów miał może taką konfigurację - i jak tak to jak się sprawdzała? ;)

 

- Sprzęt służy jako centrum multimedialne podpięte do TV.

- Dysk to mój wymysł może ktoś poleci inny, jedyne wymogi 7mm, 120/128GB i w miarę tani bo tu niema poco szaleć ;)

Mam w hakintoszu, jakis tescik moge przeprowadzic jak jestes zainteresowany.

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w hakintoszu, jakis tescik moge przeprowadzic jak jestes zainteresowany.

 

W sumie to najbardziej mnie interesuje czas startu systemu (najlepie 10.10 choć nie pogardzę najnowszym 10.9) to mi da jakieś pojęcie czego się spodziewać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Disk Fresh

Może ktoś ma ochotę przetestować. Program odczytuje i zapisuje każdy sektor po kolei, co przywraca pełną wydajność Samsunga 840 EVO.

 

tez przeczytalem tamten komentarz ;)

 

niestety po - jest tak samo :P

 

edit: odznaczylem opcje read only zakres ustawilem na 20% i jakas tam poprawa jest klik

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam stary laptop, niestety w srodku jest tylko ATA. Myslalem ze kupie przejsciowke ATA->SATA i dysk SSD zamontuje z ta przejsciowka zamiast napedu COMBO.

 

 

Szlag mnie trafia z tym HDD, transfery to max 40MB/s.

 

 

Czyt to da mi wiekszy komfort dzialania ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie ostatnio dysk ssd Sandisk Ultra Plus do mojego laptopa Acer 5820tg ze złączem SATA II. System Windows 8.1, skopiowany ze starego hdd.

Po optymalizacji systemu według różnych poradników miałem takie prędkości:

post-154138-0-88359200-1412853232_thumb.png

Po odinstalowaniu sterowników intela jest lepiej:

post-154138-0-40151900-1412853238_thumb.png

 

Mam do was takie pytanie: czy uda mi się wycisnąć coś jeszcze z tego dysku czy to już koniec jego możliwości pod SATA II? Jeżeli coś się da jeszcze zrobić to co i jak?

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...