Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiejś 120-ki do laptopa, żeby postawić system (W8.1)

Najlepiej jakby było coś do 300zł i znalazłem następujące:

Goodram C100 ~ 260 zł

Samsung 840 EVO ~ 270 zł

Intel 530 ~275 zł

 

Czy któryś z nich wyróżnia się specjalnie jeśli chodzi o wydajność na tle pozostałych? Bo jeśli nie, to chyba patriotycznie Goodrama zakupię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem i stąd właśnie wziąłem C100 oraz Samsunga.

 

10zł wte czy wewte nie robi jakiejś różnicy, więc jeśli faktycznie taki dobry jest Plextor to może się na niego skuszę.

Z drugiej strony Intel daje 5 lat gwarancji, pytanie tylko czy ma to w ogóle znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka : czy jest racjonalny sens rozwazania Plextor'a M6S 256 (554pln) wobec wstepnie wybranego Crucial'a MX100 256 (415pln)? 

 

Dwie sztuki.

Cena nie jest glownym kryterium. 

A ceny takie jak napisalem, w przeliczeniu, zamowienie z innymi gratami.

 

ps.Teraz w PC mam 2 Plextory M5S 128. Bezproblemowo, nieintensywnie uzywane od ~22miesiecy.

 

// edit: 

W miejsce Plextora M6S 256 mozna wstawic rownież : Toshibe HG6 256 lub też Toshibe Q Series PRO 256,  (obie tez w zbliżonej cenie).

Alternatywa w pewnym sensie jest też Crucial MX100 512,  choc z uwagi na budżet generalnie wypadl z planu.

 

 

Rzućcie jakimś komentarzem nt w/w.

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@anton : generalnie wiem co i jak.  

sporo teraz szukalem/przejrzałem/porownywalem o roznych czesciach (ostatnio zasilacze...),i juz po prostu potrzeba mi spojrzenia z zewnątrz.    ;)

 

//dodalem maly edit do wczesniejszego posta

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sklepie kupujesz jeśli można wiedzieć. Generalnie zostań z M6S ale pod uwagę można brać też Crucial M550

sklep : mial być scan,co,uk. czesc jednak juz kupilem inaczej, czesc im co chwila znika ze stanu. i lista "wszystko w jednym miejscu" topnieje. 

 

-----

odnośnie SSD dla mnie : zamowilem finalnie Cruciale MX100 512GB.

 

(może w ciagu tygodnia skompletuje itx'a to wrzuce cyferki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plextor M5Pro ma nowy firmware 1.08

 
"This firmware revision improves:
1.  Potential problem which might make 
system hanged .
2.  4K Random write consistency.
3.  GC execution flow for  dealing host 
command."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie SSD dla mnie : zamowilem finalnie Cruciale MX100 512GB.

 

(może w ciagu tygodnia skompletuje itx'a to wrzuce cyferki)

 Noszę się z zamiarem zakupu tego dysku na początku roku, więc proszę o cyferki :)

 

No i dobry wybór a miejsca szybko nie braknie.

 

btw polecam overclockers, komplett i dabs (wszystkie co.uk)

 

Kupowałem kilka late temu zasilacz na overclockers (z wysyłką było o 100pln taniej niż u nas) i nie było żadnych kłopotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam chyba problem z moim dyskiem SSD Intel 530 240GB. Kupiłem go rok temu do laptopa.

Ostatnio zauważyłem, że laptop dziwnie działa - wolno działa przeglądanie stron, ściąganie plików, kopiowanie. Początkowo myślałem, że to net, ale jest on sprawny (testowałem na stacjonarnym).

W końcu sprawdziłem benchmarkami dysk, no i mam taki wyniki jak poniżej. Czy są one ok? Dla mnie coś nie tak z zapisem, ale czy to dysk? Nic nie instalowałem ostatnio, a raczej odinstalowywałem.

 

Test AS Benchamarkiem przerwałem, bo wyniki były jak poniżej i jeszcze prawie 40 minut do końca testu. Jutro postaram się go dokończyć.

 

c58dsob0gm38_t.jpg xzh7yk2dv4hk_t.jpg

 

Z góry dzięki za pomoc/rady. I przepraszam,jeśli to zły wątek.

Edytowane przez strambus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

 

Dodałem dane w "10dec" oraz do porównania dane z dysku Samsunga podpiętego przez USB3 i drugiego dysku SSD (Liteon) - jakieś 15GB ma - był razem z lapkiem dodany, jest na nim kopia systemu do instalacji.

 

Co do lapka to mam rocznego Lenovo Edge E540. Mało go używam, bo zazwyczaj wieczorami po maks 2-3h i to nie codziennie.

 

Toolbox Intela nic nie pokazuje. Używam go od początku do optymalizacji/aktualizacji. Przy czym jedna poprawka - test pełny, który miał trwać około godziny trwał całą noc.

 

 

rhudw1fu8tf5_t.jpgyl08xkcapsse_t.jpg

Edytowane przez strambus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę uchodzić za jakiegoś specjalistę od dysków SSD ale wydaje mi się, że dane SMART i zachowanie dysku świadczą o tym, że z dyskiem jest mocno nie halo. Jeśli ma on tylko rok to na twoim miejscu skorzystałbym z gwarancji. 

Edytowane przez LoCtoR
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...