Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na Plextorze MP5 Pro 128 z AsRock 870 Extreme 3 + Phenom II x4 955 @ 4.1 Ghz wyniki na ostatnich sterownikach AHCI AMD są niestety znacznie gorsze od tychże od Microsoftu. Na sterach od Microsoftu AS SSD pokazuje wynik około 900-1130 w zależności od humoru, na sterownikach AMD maksymalnie 700. Winowajca to o wiele gorsze 4K-64Thrd na AMD, w granicach 200 MB/s. Wie ktoś z czego to wynika?

Kolejna rzecz, to kwestia ostatniego firmware'u od Plextora. Wyniki na 1.08 są  niestety gorsze od wyników na 1.06. I tu kolejna zagwozdka. Czemu i jak to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę.

Niższe wyniki pojawiły się jak tylko zainstalowałem drivery dla chipsetu AMD, tj. dla AHCI AMD, a to zbiegło się z kolei z najnowszymi sterownikami dla kart graficznych od AMD. Zainstalowałem najpierw Omegi, potem te nowe AHCI AMD. To było wcześniej niż 11 grudnia kiedy ta łatka MS rzekomo wyszła. Wcześniej zresztą też wyniki były gorsze na poprzednich sterach od AMD. Ostatnio sprawdzałem jakiś rok temu chyba. Myślałem że nowe coś poprawią. Jednak nie.

Zastanawia mnie również kwestia firmware'u dysku, i gorszych wyników po jego uaktualnieniu. Nowy firmware i pogarsza wyniki dysku? Jak to? Chyba powinien poprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe fw nie służy wyłącznie poprawianiu wydajności. Wręcz rzadkością jest że wydajność jest poprawiana.

Przeczytaj opis fw co kolejne wprowadzały - wszystko jest na stronie producenta.

 

Lekkie wahania wydajności są normą w SSD i mogą być związane z pracą GC, chwilowym "zabrudzeniem" komórek np częstym benchmarkowaniem itp

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak taki Plextor 128GB M6S będzie chodził na SATA I  (mam zamiar zrobić upgrade lapka żony - Acer aspire 7741g ms2309).

Byłem przekonany że laptop ma SATA II, ale dziś sprawdzilem i na płycie głównej pisze niestety SATA I).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co lepiej aktualnie kupić: Samsunga 840 evo nowy, 850 PRO (mogę kupić używany za 300zł) czy może za 300zł kupić jakiś 240GB?

Jakim cudem używany 850pro? Przecież te karty dopiero co pojawiły się na rynku?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starym laptopie FS S7110 pada dysk (z tego co widzę, to chyba SATA 150). Czy warto wziąć Kingostona V300 120GB (bo rozumiem, że SATA3 będzie kompatybilne z SATA1)? Czy poza ciszą komfort pracy zwiększy się znacząco?

Edytowane przez Macieqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze wymiana starego hdd na ssd polepszy komfort pracy, pamiętam jak do starego msi u90 (taki netbook na atomie) wrzuciłem kingstona 40gb zainstalowałem system i po uruchomieniu oniemiałem z wrażenia jak to zapiernicza, także zawsze odczujesz boosta, jedyna wada tego rozwiązania to to że maja ssd nigdy już nie będziesz chciał korzystać z hdd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starym laptopie FS S7110 pada dysk (z tego co widzę, to chyba SATA 150). Czy warto wziąć Kingostona V300 120GB (bo rozumiem, że SATA3 będzie kompatybilne z SATA1)? Czy poza ciszą komfort pracy zwiększy się znacząco?

akurat kingstony za bardzo polecane nie są, zobacz pierwszą strone wątku i dostosuj swoje możliwości finansowe do polecanych modeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję wymienić aktualny SSD Cruciala M4 128GB, na coś większego i mam mały dylemat.

 

1. Czy Kupić Samsunga 850 Pro 256 (650zł)?

2. Czy może jednak dołożyć do dwukrotnie większej pojemności kosztem szybkości i kupić Cruciala MX100 512 GB (800zł)?

3. A może zrobić jeszcze inaczej, zaoszczędzić trochę grosza i kupić Cruciala MX100 256GB? (410zł) :)

 

Ciężko się zdecydować, może ktoś też zastanawiał się na takimi wariantami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nad czym się zbytnio zastanawiać. Z punktu widzenia przeciętnego użytkownika tylko pkt 2 i 3 mają sens. To nie są wolne dyski w tych pojemnościach.

850pro to zdecydowanie najbardziej wydajny SSD jaki można obecnie kupić ale gdybyś takiego potrzebował już byś to wiedział. Kupuje się go do dużych obciążeń albo z chęci posiadania najszybszego dysku albo ze względu na bardzo długa gwarancję. Na pewno nie z wyraźnie odczuwalnej różnicy między nimi. Bo ta subiektywna jest bardzo zbliżona na wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję wymienić aktualny SSD Cruciala M4 128GB, na coś większego i mam mały dylemat.

 

1. Czy Kupić Samsunga 850 Pro 256 (650zł)?

2. Czy może jednak dołożyć do dwukrotnie większej pojemności kosztem szybkości i kupić Cruciala MX100 512 GB (800zł)?

3. A może zrobić jeszcze inaczej, zaoszczędzić trochę grosza i kupić Cruciala MX100 256GB? (410zł) :)

 

Ciężko się zdecydować, może ktoś też zastanawiał się na takimi wariantami?

 

Miałem dość podobny dylemat posiadając OCZ Vertexa 4 jakiś czas temu i teraz jestem przeszczęśliwym posiadaczem Cruciala MX100 512GB ;) Naprawdę nie ma sensu przepłacać w domowych zastosowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...