Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie czy to być jedyny dysk i ile instalujesz aplikacji, programów, bo jesli masz ssd+hdd to większy niewiele zmieni bo magazyn i tak masz na hdd ... a płacić dwa razy więcej za dysk i trzymac na nim tapetki i filmy to nie ma sensu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy to być jedyny dysk i ile instalujesz aplikacji, programów, bo jesli masz ssd+hdd to większy niewiele zmieni bo magazyn i tak masz na hdd ... a płacić dwa razy więcej za dysk i trzymac na nim tapetki i filmy to nie ma sensu :)

Nie do końca tak. Miałem Vectora 128GB. Dysk tylko na Windowsa + 2/3 gry (do wszystkiego innego mam inny SSD i Linuksa). Problemy zaczęły się wraz z Titanfallem który sam z siebie zajmował po premierze ponad 50GB(a jeszcze doszły DLC). Usprawiedliwić nowego zakupu nie potrafiłem i jakoś dawałem radę, ale w końcu Vector mnie wyręczył, zaczął się kaszanić i dostałem zwrot pieniędzy :)

Teraz mam Samsunaga 850Pro 256GB i zastanawiam się na ile mi to 256GB wystarczy...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zakupiłem Samsung 830 128GB, który używam ze starą już dzisiaj płytą ASUS P5KC (socket 775, chipset P35), z nieoficjalnym biosem, który włączył AHCI.

Mam z tą płytą problem w postaci częstych bluescreenów (często przy włączniu komputera - potrzebny reset lub podczas wybudzenia z trybu uśpienia). Błędy 0x00000116 lub 0x000000F4 w związku z nvlddmkm.sys (zarówno w ide jak i ahci)

 

Dowiedziałem się, że prawdopodobnie mam starą wersję kontrolera ICH9. Jako, że płyta głowna nie wspiera sata 3 pomyślałem nad kontrolerem sata 3 montowanym w gniazdo PCi-E. Czy taki kontroler rozwiąże problem z bluescreenami, czy jednak nie bo i tak wszystko pójdzie przez płytę główną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was odczyt/zapis na EVO po ponad dwumiesięcznej zmianie firmware i wykonaniu Samsung Performance Restoration?

U mnie w HD Tune było tak:
0aaac84162cc8315gen.jpg

Po zmianie było wszystko git i trzymało ponad 400 i linia była prosta.

e36fbbef5dd01e8e.jpg

Dzisiaj natomiast wygląda to tak:
EVO_Hd_tune.jpg

Nie ma co prawda igły, ale znów są góry i doliny... A tak chyba nie powinno być.
Doszła może jedna, czy dwie gry, ale system/sterowniki bez zmian, a spadek jest widoczny... :sad:
Można podejrzewać, że Samsung Performance Restoration pomaga tylko uporządkować dysk i po jakimś czasie problem znowu powraca...
Sprawdźcie swoje dyski i podrzućcie test :wink2:

 

Edytowane przez yoshi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

as ssd miałem niższy tylko za pierwszym razem gdy z tej funkcji nie korzystałem przez kilka miechów, potem już nie robiłem testów bo i po co, zawsze to łączę z czyszczeniem dysku ze śmieci i system już fruwa ładnie prawie dwa roki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SanDisk Ultra II 120 GB jest polecany,a wersje SanDisk Ultra II Plus 240, SanDisk Ultra Plus N 256 GB są w dobrej cenie.Czy są porównywalne do Plextora M6S i Cruciala 550 256 GB? Znaczy czy są dobre?

 

http://www.morele.net/dysk-ssd-sandisk-ultra-ii-plus-240gb-sata-iii-6-gb-s-sdssdhii-240g-g25-661294/

 

http://www.ceneo.pl/22578736#mh=Z6W3j8sV900007pVm6xCJlXsq1yjpAziu1yEkyhOQpTqynIrmeJal-AgME1yiv3JhhuGjqI93Urspyq-gGge2dIPkFu_Ag8mwIbFazXZio9Yah9zmlV6xHkoTvJgqvRmVlofAgrKgkLv_BE-m16Z-vEI1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego, to są błędy w opisach.

 

Ultra Plus - starszy ale dobry Marvel + MLC http://www.sandisk.com/products/ssd/sata/ultra-plus/

Ultra II - najnowszy Marvel + TLC http://www.sandisk.com/products/ssd/sata/ultra-ii/

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sys :  i5 4690K / Asus Z97I-PLUS, bios fabryczny v.0408 / 16GB, 2x8, G.Skill TridentX 2400 CL10 / iGPU.
os :  Win7 Prof PL SP1 / nowa instalacja, win czysty, zainstalowane jedynie z www asusa : intel chipset driver v.10.0.16 + intel IRST v.13.1.0.1058  // testy spod systemu.

ssd :  Crucial MX100 512GB / fw MU01  // x2 / RAID1.

 

 

 

post-152542-0-13765700-1420227318_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanko czy na płycie Gigabyte Z97 gaming 7 (socket LGA 1150) możliwe jest zainstalowanie systemu na dysku SSD Samsung XP941 256GB M.2? Chodzi czy system będzie się bootował z tego dysku? Mam wątpliwości czy platforma Z97 obsługuje dyski SSD M.2 z 4 liniami? A ponieważ jestem laikiem to proszę mnie nie krytykować że pytanie jest durne, pozdrawiam

Edytowane przez tomparis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset Z97 nie ma problemu z M.2 - zarówno tymi na SATA III jak i PCIe. Znajomy, który jest maniakiem sprzętowym ma system postawiony na Plextorze M6e M.2 128 GB. O ile dobrze kojarzę też ma płytę Gigabyte, ale Gaming 5 (również Z97). Skoro idzie PCIe 2.0 x 2 to czemu miałoby nie pójść 2.0 x 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu mam problem, chodzi o te 2.0 x 4. Co do plextora M6e (bo rozważam zakup miedzy nim a samsungiem) to wiem że postawi się system który będzie bootował. To w takim razie jeszcze dodatkowe pytanie: na samsungu postawie system który będzie startował bez problemu i czy wówczas na tej mojej płycie (chipsecie Z97) w pełni wykorzysta się prędkości Samsunga XP941 256GB M.2? Czy może te prędkości zostaną okrojone? W necie wyczytałem że o ile do Z99 nie ma problemu z bootowaniem i max prędkościami to w Z97 już tak pięknie nie ma, że niby ma to zależeć od płyty. A że się nie znam więc pytam. Wolę dopłacić i kupić samsunga ale mija się to z celem gdy okaże się że system nie będzie bootował lub będą okrojone prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...