Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Intele to już starocie, jest masa lepszych nowszych dysków. Na pierwszej stronie wątku masz opisane...

 

 

Pojawił się program do obsługi (narzędziownik) najnowszych Cruciali: http://forum.crucial.com/t5/Crucial-SSDs/Crucial-Storage-Executive/td-p/163276

 

Całkiem fajna aplikacja, co ciekawe działa z pod przeglądarki internetowej...

Przy okazji nowe FW dla M550 (w końcu) wyszło i poprawia całkiem sporo rzeczy związanych ze stabilnością itp

 

Program działa z wszystkimi Crucialami od M500.

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co z dyskami Intel 520-530, GoodRam ,Toshiba Q Series, Transcend.Co warto,co opłacalne?

   

 

te dyski byłyby fajne jako używki w dobrej cenie, z tym, że z niezrozumiałych powodów używane na allegro osiągają prawie ceny nowych wydajniejszych :biggrin:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy zakup:

 

post-215009-0-65940700-1420900754_thumb.png

 

Jak oceniacie wyniki? Laptop, i5-3210M, 8GB. Generalnie chyba szału nie ma. Test 4K na poziomie ponad dwuletniego Plextora M5S 128GB. 

 

Pojawił się nowy fw do MX550 więc jest nadzieja, że do MX100 też się doczekamy. Sporo ludzi ma problemy z bsodami/freezami przez fw w tym dysku. U mnie na razie śmiga bez zająknięcia i oby tak dalej. Teraz ceny MX100 256GB poszły o 20-50zł w górę w zależności od sklepu, co jest ciekawe w kontekście zbliżających się premier BX100/MX200. Zdążyłem kupić za 399zł w Sylwestra :) Mam nadzieję, że będzie tak solidny i bezproblemowy jak Plextor M5S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX200 praktycznie jak M550 którego defacto zastąpi więc nie ma zdziwienia ale BX100 z tego co słyszałem docelowo ma być tańszy od MX100 więc tutaj porażka. Ale rynek powinien szybko to zweryfikować.

Szczególnie po testach wydajności.

 

No właśnie Caleb kiedy recenzja będzie gotowa? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wydajność (i cena) MX200 będzie w okolicach Plextora M6S. Choć BX100 zapowiada się ciekawie to ja nie czekałem i kupiłem MX100 256GB i nie żałuję tym bardziej, że ceny raczej rosną.

Edytowane przez Marksman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guys, help please.

Ten cholerny szajsung rzeczywiście ole stare pliki i ma spowolnione odczyty. ( 840 evo). A więc przymierzam się do zmiany FW.

Tylko co cholera znaczy ten pieroński wpis w manualu:

 
11) Security mode (Class 0, TCG/Opal or Encrypted Drive) must be disabled
(unlocked) before removing and installing onto another PC.

Siedzę na Win8 a więc z automatu "encrypted drive" została ustawiona na enabled. Class 0 albo TCG nie włączałem. Już obadałem google i istnieje autorskie Samsung's PSID revert utility ale kasuje dane. Wolałbym uniknąć kolejnej instalacji..
Więc ogólnie tu mam pytanie, czy mogę zrobić update FW czy nie? Co znaczy tamto zdanie. Nie chodzi mi dosłownie o tłumaczenie, ale o to co autor miał na myśli. Bo z tego co piszą w innym punkcie, update trzeba dokonać na pracującym na dysku systemie a nie wpiętym  jako drugi do innego kompa.
Czasami przekładam szajsunga do jakiegoś laptopa jeśli mi potrzeba, więc wykluczam opcję zbrickowania go tak że żaden inny sprzęt go nie rozpozna czy coś w tym stylu.
Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytowany 11 punkt instrukcji odnosi się do sytuacji w której dysk do aktualizacji musi być przełożony do innego komputera. Rozumiem, że dysk jest u ciebie w pececie ale czasem przekładasz go do laptopa więc gdybyś chciał przeprowadzić aktualizacje fw dysku na laptopie to wcześniej musisz wyłączyć "Security Mode" na dysku na PC. Nie jest też powiedziane, że "Security Mode" jest u ciebie włączone - to zależy od sprzętu, chyba, że sprawdzałeś i faktycznie jest włączone.

Nie ma takiego wymogu żeby aktualizacji dokonywać na pracującym na dysku systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie male info na temat dzisiejszych cen cruciala do porownania pozniej : sklep scan,co,uk ; GBP

128gb MX100 : 54.95

128gb BX100 : 54.14, pre-order, Item overdue since 17 January 2015

 

256gb MX100 : 85.50

256gb BX100 : 84.30, p-o  

250gb MX200 : 112.30, p-o 

256gb M550 : 101.14

 

512gb MX100 : 157.81

500gb BX100 : 156.60, p-o  

500gb MX200 : 197.14, p-o

 

1tb BX100 : 310.92, p-o

1tb MX200 : 367.02, p-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje jakiś dysk konsumencki - priorytety są dwa -

1.najtrwalszy jak się da,

2. duży IOPS i random write/read.

 

co by było najlepsze?

Samsung Pro 850 ? Crucial M550?

chciałbym mieć 240-256GB i cenę tak do 700 zł ale najlepiej do 600-650.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Jeżeli ktoś wyłącza w Windows 7/8/8.1 defragmentację przy SSD to.. szkodzi NTFS-owi na swoim dysku...

Tak uważa sam Microsoft. Sprawa dotyczy limitu fragmentów zapisanych w metadanych, czasami trzeba poukładać pliki aby nie przekroczyć go.

 

Mam nadzieję, że się nie pogniewacie za link :)

http://www.dobreprogramy.pl/Dyski-SSD-defragmentowac-czy-nie-defragmentowac-oto-jest-pytanie,News,60464.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na W8.1 włączyć systemową defragmentację, nie ma takiej opcji dla dysków półprzewodnikowych. Po cholerę więc dupny tytuł artykułu "Dyski SSD: defragmentować czy nie defragmentować", do tego grafika z klasycznego defragmentatora dysków talerzowych? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem około 50 stron i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie i pozwole się zwrócić do was o podpowiedź.

Jeśli kasa nie ma znaczenia jakies teraz jest najszybsze rozwiązanie.

Dodam, że na chwile obecną mam SAMSUNG 840EVO 256g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

@Klaus:
To jakim cudem ja zrobiłem screen zawarty w artykule? :)

Właśnie na Windows 8.1, używam Samsunga 840 EVO.

 

Ona jest domyślnie włączona, chyba, że wyłączyłeś sobie w usługach na amen.

Działa automatycznie i samodzielnie przeprowadza to co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...