Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

SSD jeszcze nie kupiłem, po prostu chciałbym się zorientować jak będzie działać z moją płytą główną (Asus M4N78AM) Jeśli okaże się że jest tragedia to chyba sobię odpuszczę ssd do czasu zmiany płyty. (chociaż do tego długa droga niestety :P)

Edytowane przez ion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crucial_bx100_ssd_test_2.jpg

Patrząc na dyski SSD pokroju Crucial BX100, Transcend SSD370 albo Crucial MX100 trudno podzielać radykalny pogląd, że najtańsze nośniki tego rodzaju wciąż stanowią towar absolutnie luksusowy. Jeszcze niedawno 120 GB modele średniej klasy kosztowały blisko 700 złotych, a dzisiaj szybsze urządzenie o identycznej pojemności kupimy za ułamek wspomnianej kwoty. Chyba w żadnej kategorii sprzętu komputerowego na przestrzeni ostatniego pięciolecia nie dokonały się równie spektakularne obniżki, ale producenci nadal konsekwentnie redukują ceny, zapowiadając agresywną walkę o klienta. Crucial BX100 jest tego najlepszym przykładem, bowiem zastąpi na rynku bardzo dobrze przyjętą serię MX100, oferując zbliżone parametry za mniejsze pieniądze. Sprawdzimy już kondycję tych budżetowych dysków i przygotowaliśmy komplet wyników dla wersji 250 i 500 GB.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zaktualizować ssd mircona 550 do mu2, stworzyłem za pomocą poweriso botowalnego pendriva ale mimo wyboru opcji botowania nie ładuje się proces aktualizacji tylko ładuje się system. Obecnie mam  wersję oprogramowania M504

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiła się okazja, przymierzałem się do 256GB, a kupiłem 512GB, Crucial MX100, cena mnie zachęciła, 769zł.

 

EDIT:

Dysk odebrany, system przeniesiony, pierwszy test przedstawiać się jak poniżej, czy to normalne osiągi?

post-6619-0-23467100-1422559120_thumb.png

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

Chciałem zaktualizować ssd mircona 550 do mu2, stworzyłem za pomocą poweriso botowalnego pendriva ale mimo wyboru opcji botowania nie ładuje się proces aktualizacji tylko ładuje się system. Obecnie mam  wersję oprogramowania M504

Utwórz bootowalny obraz za pomocą UltraISO. Działa na 100%. W biosie upewnij się że widzi pena jako priorytet 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Current Firmware: M504

WARNING: As with all firmware updates, it is strongly recommended that you backup or make copies of all important files before performing this update. If performed correctly, there will be no loss of system or user data on the drive. However, if the firmware process is interrupted for any reason, your solid state drive may not function properly. If this update is done on a notebook computer, it is strongly recommended that power be supplied by the AC power adapter.

Error while checking for firmware updates.

Error Code: 1000

Storage Executive automated firmware download for this SSD is not supported at this time. If you have otherwise downloaded a firmware update package for this SSD from our support website, a manual firmware update option is available from the Firmware Updates tab of Storage Executive.

 

 

Odpaliłem z pena ale nie wgrało tego nowego oprogramowania, załaduje i przerwie bo coś się nie zgadza. W opisie pisze że można wgrać to nowe MU2 jak ma się MU1 a ja mam M504 czyli mój dysk nie wspiera? :P Nie chcę czegoś uwalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak V300 idzie na serwis (sztuka z tymi lepszymi kościami i FW):

Niestety ale i w innym PC losowo Windows gubi partycję bootowalną + występują problemy z odpaleniem systemu z tego ssd.
Z uznaniem gwary będzie tylko ciężko bo dysk potrafi 3msc pracować bez zarzutu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiła się okazja, przymierzałem się do 256GB, a kupiłem 512GB, Crucial MX100, cena mnie zachęciła, 769zł.

 

EDIT:

Dysk odebrany, system przeniesiony, pierwszy test przedstawiać się jak poniżej, czy to normalne osiągi?

 

Mam bardzo podobne wyniki.

 

viCnGc5.png?1

 

System Win 8.1, świeży, po wszystkich aktualizacjach.

Płyta główna na Z97.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) wyniki jak na ten dysk nie są złe, pytanie jaki miałeś profil energetyczny w lapku jak je robiłeś, dodatkowo kingston szału nie robi niestety

 

2) raczej PM55 na SATA2 więc max 270MB\s

 

3) jak wyżej

 

4) pierwsza strona wątku, SATA2 nie ma dużego wpływu na osiągi SSD

 

5) raczej nie, wszystko powinno działać, no ew. może stery intela od chipu, ale czasami lepiej działa na standardowych micro

 

TSRules napisał Ci wszystko co istotne w tym temacie. Sata 2 limituje transfer liniowy do ok 260-270MB/s i koniec kropka.

Po drugie co też już napisano nie limituje pozytywnych wrażeń z SSD - czyli przesiadka na Sata 3 daje małą ledwo wyczuwalną różnicę. Tym bardziej zakup szybszego SSD nie wiele tu zmieni, szczególnie że trafiłeś na dobrą wersję tego dysku (swego czasu polecaną i wartą zakupu - choć nie na dzień dzisiejszy). Ta kiepska wersja osiąga w zapisie ok 80MB/s (na stronie naszego portalu masz porządny test tych wersji) więc nie ma tragedii.

Odnośnie trybu UDMA 6 - bez znaczenia.

 

Pierwszy post nie zawiera 850EVO bo...przeczytaj chociaż mój post z wczoraj na tej lub poprzedniej stronie...

 

Koledzy TSRules i Rafa !

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi, które pozwoliły mi ogarnąć rozterki w temacie mojego SSD.

Ostatnie pytanie. Może coś źle zrozumiałem, ale chyba zdania są podzielone.

Czy w Win7 mojego laptopa mam wyłączyć całkowicie defragmentację, czy może lepiej uruchamiać ją automatycznie np. raz na m-c lub rzadziej ? Na SSD jest system i kilka podstawowych programów.

Jeszcze raz dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Kristian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam program Hard Disk Sentinel, chodzi on sobie w tle jako serwis i monitoruje dyski oraz wszelkie związane z nimi informacje. Zdziwiłem się ze w ciągu 10 miesięcy, nabiłem na dysk ponad 13TB danych. Wychodzi około 40-45GB dziennie zapisu, wszedłem wiec w Resource Monitor w Windowsie. No i doznałem szoku, proces opery nonstop zapisuje dane do pliku session.dbak. 

 

W sumie się nie przejmuje ale dysk dostaje po [gluteus maximus] chyba niepotrzebnie. 

 

Problem już był opisywany w internecie: Opera session backup absolutely trashes the hard drive

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej potrzeby bo chyba używa jakieś starej wersji. Już przynajmniej pół roku temu weszła wersja która tego nie robi. Wiem bo używam wyłącznie opery non stop i ten problem był o ile dobrze pamiętam w wersji 17 a obecnie jest już 27.

Zresztą widać że wątek z forum opery jest z lipca 2014.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej potrzeby bo chyba używa jakieś starej wersji. 

 

Zawsze używam najnowszej wersji niestabilnej, aktualnie Opera Developer 28.0.1750.5. Przeglądarki nie zmienię bo Chrome to muł, Firefox z resztą tak samo. Chrome zjada RAM jak szalony.

 

W sumie tylko w ramach ciekawostki chciałem to sprawdzić, nie przeszkadza mi to tak mocno. Dysk padnie w ciągu 5 lat to pójdzie na gwarę, jak później to trudno się mówi. I tak to [ciach!]iany SF, dostałem go za grosze w rozliczeniu tak wiec szkoda go nie będzie.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...