Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Stałem przed takim samym dylematem, MX100 vs M550, stwierdziłem że jak już dokładać to do MX100 512GB i kupiłem za 760zł :)

i to bardzo sluszna droga.  przeszedlem przez podobny 'dylemat' w listopadzie ;]

/ tym bardziej gdy przy ssd wraz z zyskiem pojemnosci, zyskuje sie tez troche na wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry - mam Pytanie, kupiłem używany dysk, sprawdzając programem testującym AS SSD moją uwagę zwrócił  parametr: 77292 K - BAD, czy to znaczy że cos jest z nim nie tak? z góry dziękuje za odpowiedź

post-185886-0-16587500-1424894124_thumb.png

Edytowane przez maposte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk ma źle założoną partycję (windows XP?). Trzeba poprawić offset lub usunąć i założyć ponownie wraz z formatowaniem pod windows Vista lub nowszym.

Wyszukaj pod hasłem "partition alligment"

 

 

EDIT

Test najnowszego Samsunga na M.2 SM951 (następce XP941) http://www.anandtech.com/show/8979/samsung-sm951-512-gb-review

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raid0 2x128gb crucial m500, coś słabe wyniki mi pokazuje, dam głowę, że po instalacji systemu ~2 miechy temu było tak z 800mb/s odczytu.

 

6HxkGAr.jpg

 

Jakieś inne sterowniki mi przez windows update zassało czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://s1289.photobucket.com/user/mybadomen/media/LEGION%20BUILD/CrucialM500Raid0Benchmarks1_zps4336b5e8.png.html

Powinien być wynik tego pokroju i coś w ten deseń mi pokazywało na samym początku także jak ktoś dysponuje wiedzą "co przestawić" to proszę o info. :)


Coś duże wahania pokazuje w hd tach.

 

gSz9wBU.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o to czy do dysków dociera. 

Jaką wielkość paska masz obecnie?

 

Odpal jeszcze ATTO i Cristal w trybie Zero Fill. Jak tu będzie ok...

 

Stripe chyba nie ma większego znaczenia, wybrałem domyślny przy tworzeniu raid.

 

avg_ssd_stripe.png

 

Zrobiłem crystala, o jaki "zero fill" Ci chodzi?

 

NfUG88Z.jpg

qYogm64.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda po przestawieniu na standardowe, windowsowe sterowniki:

 

gtrZaYZ.jpg

 

A tak po przestawieniu na stery intel RST:

 

dHjkmLC.jpg

 

---

 

W pierwszym wypadku w miarę stabilne transfery ale nie za wysokie, w drugim wyższe ale dosyć poszarpane wykresy.

Co jeszcze można ewentualnie poprzestawiać? Dyski wpięte w kontroler intela, na płycie jest jeszcze takie coś jak asmedia 106x.


BTW ale wtopa, coś mi się pomerdało, że mam m500 a mam M4 i to z serii CT128M4SSD1

http://pccentre.pl/article/show/test-crucial-m4-ct128m4ssd1-vs-ct128/id=18030;page=3

 

Według tego testu wersja SSD1 jest masakrycznie wolna także pewnie nic więcej z tego g... nie wycisnę, pozostaje zmiana na coś lepszego w przyszłości ale to już 2x256 albo 2x512. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem bo cena rzeczywiście bardzo atrakcyjna. Ale wydajność odpowiada tej niskiej cenie co warto mieć na uwadze.

Jednak 30zł droższy GoodRam C100 deklasuje rywali z tej grupy dysków.

 

Co jeszcze można ewentualnie poprzestawiać? Dyski wpięte w kontroler intela, na płycie jest jeszcze takie coś jak asmedia 106x.

BTW ale wtopa, coś mi się pomerdało, że mam m500 a mam M4 i to z serii CT128M4SSD1

http://pccentre.pl/article/show/test-crucial-m4-ct128m4ssd1-vs-ct128/id=18030;page=3

 

Według tego testu wersja SSD1 jest masakrycznie wolna także pewnie nic więcej z tego g... nie wycisnę, pozostaje zmiana na coś lepszego w przyszłości ale to już 2x256 albo 2x512. :)

Już o tym rozmawialiśmy jakiś czas temu http://forum.purepc.pl/topic/270332-wszystko-o-ssd-faq-1-strona/page-334?do=findComment&comment=3847498 ;)

 

Testuj na systemowych. Może zauważysz jakąś różnicę.

O asmedia zapomnij. Straszny crap

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem bo cena rzeczywiście bardzo atrakcyjna. Ale wydajność odpowiada tej niskiej cenie co warto mieć na uwadze.

Jednak 30zł droższy GoodRam C100 deklasuje rywali z tej grupy dysków.

 

czy ja wim czy aż tak deklasuje, w AS SSD różnic miażdżących nie stwierdzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem bo cena rzeczywiście bardzo atrakcyjna. Ale wydajność odpowiada tej niskiej cenie co warto mieć na uwadze.

Jednak 30zł droższy GoodRam C100 deklasuje rywali z tej grupy dysków.

 

Już o tym rozmawialiśmy jakiś czas temu http://forum.purepc.pl/topic/270332-wszystko-o-ssd-faq-1-strona/page-334?do=findComment&comment=3847498 ;)

 

Testuj na systemowych. Może zauważysz jakąś różnicę.

O asmedia zapomnij. Straszny crap 

 

Jak wymusić, żeby pokazywało storahci, czy na raidzie zawsze będzie iastorAV? No i w ogóle czym to się różni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach praktycznych wypadają dobrze i lepiej od innych budżetówek. Jak przyrównasz to do ceny to wśród 120/128 modeli to najlepszy zakup obecnie.

Transcend jest 30zł tańszy i jeszcze ma w zestawie sanki warte ze dwie dychy, więc kłóciłbym się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, doradźcie proszę, bo wypadłem "nieco" z obiegu.

Otóż mam dość starego lapka (DELL Inspiron 1720)  i chciałem dać mu "drugie życie" Zdecydowałem się na powiększenie RAMu do 6GB (max na tyle pozwala "najnowszy BIOS A09)

Chciałem jednak go nieco przyspieszyć i pomyślałem o dysku SSD na sam system + Office. Nie chcę wydawać zbyt dużo kasy, więc dysk raczej nie przekraczający 64GB.

Teraz 2 pytania: Czy tak stary lapek da radę z SSD? Czy to w ogóle zafunguje?

Pytanie drugie wynika z pozytywnej odpowiedzi na pierwsze. Jeżeli tak, to jaki tani, a dobry dysk zakupić?

Z góry dziękuję za pomocne podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O witam starszyznę :>

 

Pewnie możesz rzucić jakiegoś SSD różnica będzie bardziej niż odczuwalna. Z tego co tam zdążyłem poczytać chyba jednak ograniczy Cię do prędkości sata1, chociaż ludzie coś tam walczyli o więcej i czasami się udawało.

 

Co do modelu to rzuć okiem na pierwszy post. rafa ma tam porządek i aktualizuję go na bieżąco, zobacz ile chcesz przeznaczyć i wybierz coś z listy.

 

Czy warto? Jak najbardziej, milę się zaskoczysz jak żwawo sobie potrafi radzić taki lapek :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, doradźcie proszę, bo wypadłem "nieco" z obiegu.

Otóż mam dość starego lapka (DELL Inspiron 1720)  i chciałem dać mu "drugie życie" Zdecydowałem się na powiększenie RAMu do 6GB (max na tyle pozwala "najnowszy BIOS A09)

Chciałem jednak go nieco przyspieszyć i pomyślałem o dysku SSD na sam system + Office. Nie chcę wydawać zbyt dużo kasy, więc dysk raczej nie przekraczający 64GB.

Teraz 2 pytania: Czy tak stary lapek da radę z SSD? Czy to w ogóle zafunguje?

Pytanie drugie wynika z pozytywnej odpowiedzi na pierwsze. Jeżeli tak, to jaki tani, a dobry dysk zakupić?

Z góry dziękuję za pomocne podpowiedzi.

Pozdrawiam.

 

Zaglądał na pierwszą stronę? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...