Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Lista nie może być nieskończonej długości. Im dłuższa tym trudniej wybrać komuś niezdecydowanemu.

 

Popatrz na ilość ofert jednych i drugich. 840EVO jest wyprzedawane z zapasów magazynowych i z czasem zniknie. A to że jest sprzedawane to nie znaczy że musi na siłę być na liście. Bo może dalej powinny tam być inne starsze modele?

 

To że jakis znika z listy nie oznacza że nie jest godny polecenia.

 

A czy coś jest lub nie jest krokiem milowym to uwagi chyba do producenta.

 

 

 

Rozumiem że któryś z nich albo dopiero co kupiłeś albo zamierzałeś kupić i pojawiła się frustracja, zgadza sie?..

Nie zgadza się i o żadnej frustracji mowy być nie może. Po prostu zdziwiłem się, że nagle na dziwnych argumentach wyleciały z listy dwa modele. Z jednym się zgodzę, lista nie może być bardzo długa bo za duży wybór potrafi namieszać w głowie. To twoja lista ja tylko grzecznie zapytałem ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jestem otwarty na wszelkie merytoryczne uwagi.

 

Ale dalej podtrzymuje że przy dzisiejszych relacjach cenowych (różnica między najtańszymi ofertami to ok 5zł!) 850evo do 840evo utrzymywanie go na liście jest bez sensu bo nie ma opcji żebym komuś bardziej w tym momencie polecił starszy model.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zastanawiam się nad kupnem dysku ~250 GB. Po przeglądnięciu listy z pierwszej strony moimi faworytami są Samsung 850 Evo i Crucial Mx100. Jest sens dopłacać te 100 zł do samsunga, odczuje różnicę podczas normalnego użytkowania ? Na dysku będzie stał Windows + aplikacje używane przeze mnie na uczelni i gry. Dysk będzie pracował w laptopie, w drugim slocie mam Hdd jako magazyn danych. Nie pali mi się z zakupem, jeśli wkrótce ma wyjść coś ciekawego, bądź zapowiadają jakąś promocję, to mogę poczekać. To mój pierwszy ssd, więc wolę zapytać przed zakupem :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam zamiar do kompa dość starego dokupić jakiś SSD 120 gb na system, ale doczytałem że podobno moja płyta nie bardzo współpracuje z ssd, 

KOMP: 

athlon x3

asrock m3a770de (- Northbridge: AMD 770 - Southbridge: AMD SB710)

 

Czy ma ktoś ssd na tej płycie?? czy odczuję przyśpieszenie działania systemu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o płyte chodzi a mostek południowy SB710. Wiele razy o tym mówiliśmy tutaj więc polecam przeszukać wątek pod tym kątem. Na pierwszej też jest wspomniane.

 

W skrócie i tak warto choć nie z pełnym potencjałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam proste pytanie. Przymierzam się do zakupu kolejnego SSD do mojego potwora (do gier oczywiście). Pomyślałem o Plextorze M6 Pro jako o dysku z serii premium. Mam M6S i ogólnie jestem zadowolony z marki. Chciałbym podpytać, czy warto w tej sytuacji zainwestować w M6 Pro. Głównie chodzi mi o opinie posiadaczy tych dysków. Czy są zadowoleni, czy soft PlexTurbo działa dobrze i czy ogólnie warto decydować się na klasę premium w SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większa wydajność, dłuższa gwarancja i mniejsza usterkowość. Sam oceń czy dla Ciebie warto dopłacać.

 

 

EDIT

The Tech Report Endurance Test http://techreport.com/review/27909/the-ssd-endurance-experiment-theyre-all-dead

Koniec testu, wszystko zużyli do końca :)

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezły test, ciekawa opcja z tą pigułką śmierci w Intelu ;) mam takie 2 dyski, pracują sobie spokojnie w stacji roboczej, ale takiej ilości danych to i przez 20 lat nie przerobią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego myślę, że 99% uzytkowników nie ma co sie martwić o to że z powodu przekroczenia ilosci zapisów dysk im padnie - zanim to sie stanie to każdy z nas bedzie już miał kolejne 2 dyski ssd o 2-3x wiekszej pojemnosci  itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie nowe firmware MU02 do Crucial MX100

 

  • Improved stability, Efficiency, and Performance during power state transitions
  • Improved handling of environments with unstable power supplies
  • Improved handling of environments with SATA interface signal integrity issues
  • Improved response time for SMART read commands
  • Corrected error handling NCQ Trim Commands
  • Corrected reporting of SMART Attribute 5
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , wydaje mi się że mam problem z wydajnością mojego SSD Crucial M500 240GB. Otóż rażą w oczy wyniki próbek 4K-64 przeprowadzonych przez AS SSD Benchmark , oraz ich niepowtarzalność podczas dwóch testów. Wstawiam screena aby lepiej zobrazować problem. Ogólnie z dyskiem nie mam problemów a posiadam go prawie rok , nie zauważyłem jakichś spadków wydajności czy gubienia danych , po prostu z ciekawości przeprowadziłem test i porównując go z innymi dyskami wyniki wydają niesatysfakcjonujące. Byłoby miło gdyby znalazł się jakiś posiadacz tego dosyć popularnego dysku i podał swoje wyniki aby mieć jakieś rzetelne porównanie. Płyta główna na której pracuje platforma to MSI B85-G43 Gaming. post-147043-0-44956200-1426291399_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kysiol dzięki za nfo. Wrzuciłem wczoraj MU02 do Crucial MX100 za pomocą tego softu http://www.crucial.com/usa/en/support-storage-executivektóry sprawdza online jaką wersję mamy firmware i po kliknięciu na aktualizację restartuje compa i aktualizuje SSD w DOSie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Czy jakiś z użytkowników Samsunga 840 EVO może napisać, jakie temperatury ma jego dysk?

Miałem ostatnio porównanie z 840 Pro i wydaje mi się, że EVO rozgrzewa się znacznie bardziej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

U mnie co prawda w lapie, ale nic go nie dogrzewa bo jest integra no i po wrzuceniu systemu, programów i mieleniu Windows Update dobija do 50 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś z użytkowników Samsunga 840 EVO może napisać, jakie temperatury ma jego dysk?

Miałem ostatnio porównanie z 840 Pro i wydaje mi się, że EVO rozgrzewa się znacznie bardziej. 

To zupełnie inne dyski więc mogą zachowywać sie inaczej pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Zdaję sobie z tego sprawę, niemniej i tak nieco mnie niepokoją te temperatury.

Korzystałem z Cruciala (M4, MX100), z Plextora (M5P) i tylko EVO tak się grzeje.

Musze jeszcze sprawdzić drugiego, mniejszego (256 GB) w drugim lapie i zobaczyć, jak tam to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kysiol dzięki za nfo. Wrzuciłem wczoraj MU02 do Crucial MX100 za pomocą tego softu http://www.crucial.com/usa/en/support-storage-executivektóry sprawdza online jaką wersję mamy firmware i po kliknięciu na aktualizację restartuje compa i aktualizuje SSD w DOSie.

@epoxer  są jakieś widoczne różnice? Pracuje ładnie bez niespodzianek?

 

Edit

Niespodzianki są :]   

Na PC w pracy ( z MX100 128GB) bez problemu poszło wszystko

Na domowym PC z MX100 256GB nie chce aktualizować . Komunikat o błędnym pliku mimo, że ze strony producenta ściągany.

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Chcę kupić sobie dysk SSD do komputera stacjonarnego i mam dylemat czy kupić "klasyczny" dysk SATA a konkretnie Samsung SSD 850 Pro 256 GB lub nawet 512 GB czy iść już w stronę dysków PCI-E np.Plextor M6e black edition. Jak widać oba modele to raczej wyższa półka cenowa, więc zostawmy w tej chwili aspekt finansowy... bardziej interesuje mnie wydajność tego plextora w porównaniu do dysku na SATA niż cena czy pojemność. Dysk ten będzie pod systemy Windows 8, Linux, pewnie w przyszłości Windows 10 + programy jakich na co dzień używam, więc office, vmware i kilka innych. Cała reszta danych będzie leżeć na zwykłym HDD. Więc moje pytanie jest takie, czy warto dopłacać do SSD na PCI-E, w sęsie czy odczuję znaczący przyrost wydajności w codziennym użytkowaniu systemu a nie w benchmarkach, bo rozumiem, że na dyskach PCI-E system normalnie da się zainstalować? Reszta mojej specyfikacji przedstawia się następującą:

 

Core i7 3770

Gigabyte GA-Z77X-UD5H

8 GB Ram

 

P.S czy ktoś w ogóle może potwierdzić, że da się na takiej płycie zainstalować SSD PCI-E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym artykule/teście znajdziesz odpowiedź. Ładne porównanie Plextor M6e Black Edition z Samsungiem 850 Pro i wieloma innymi SSD.

Osobiście uważam, że taki dysk do np. Office będzie się marnował. I lepszą opcją byłaby wymiana HDD 500GB na SSD 512GB, dostęp do "reszty danych" będzie szybszy i w takim wypadku praca będzie przyjemniejsza. A przy programach pokroju Office między M6e i "zwykłym" SSD różnica będzie nieodczuwalna.  A to czy plik będzie kopiował się np. 98 sek czy 101 sek zauważyłbyś jedynie przy dwóch  postawionych obok siebie identycznych PC :)

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, zdecyduję się chyba jednak na 256 GB Samsunga SSD 850 pro zwłaszcza, że z tego co widzę chyba w testach radzi sobie lepiej niż 512 GB a patrząc na testy tego plextora m6e jak na cenę są trochę rozczarowujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...