Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzięki za porady,testy i pierwsza stronę ;)

Kupilem BX100 dysk ten  wpięty pod P5KPRO uskrzydlił mi kompa! :D

Krótki teścik

post-158544-0-62042200-1426867326_thumb.png

Jeśli ktoś się zastanawia czy warto pakować SSDka do starszego sprzętu już nie musi - WARTO! 

Edytowane przez ToXaRz
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Co lepiej nabyć na dziś ? Crucial BX100 czy M550 ? Wersja 512/500 GB na magazyn (zdjęcia RAW). Pierwszy kosztuję około 760 zł, drugi 800 zł ... Czy może warto dorzucić do MX200 ? Od dysku nie wymagam porażającej wydajności. W PC już posiadam Samsunga 850 pro do takich celów :)

 

dzięki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej głowie powstał szalony pomysł wymiany mojego SSDka na Samsung 850 PRO 250 GB. Po przemyśleniu sprawy jednak uważam, że nie warto. Czy ktoś z Was zdecydowałby się na taki krok??

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Co lepiej nabyć na dziś ? Crucial BX100 czy M550 ? Wersja 512/500 GB na magazyn (zdjęcia RAW). Pierwszy kosztuję około 760 zł, drugi 800 zł ... Czy może warto dorzucić do MX200 ? Od dysku nie wymagam porażającej wydajności. W PC już posiadam Samsunga 850 pro do takich celów :)

 

dzięki za rady

jak na magazyn to bierz BX100, M550 512GB z tego co widziałem jest dość droga

 

W mojej głowie powstał szalony pomysł wymiany mojego SSDka na Samsung 850 PRO 250 GB. Po przemyśleniu sprawy jednak uważam, że nie warto. Czy ktoś z Was zdecydowałby się na taki krok??

jak masz za dużo kasy to czemu nie ;)

 

mam pytanie odnośnie osiagów mojego m6pro czy jak zmienie platforme na nowszą to osiągi pójda w górę czy jednak dac sobie spokój...

pójdą w górę w testach, czy to odczujesz realnie, ciężko powiedzieć

Edytowane przez TSRules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz M550. 

 

mam pytanie odnośnie osiagów mojego m6pro czy jak zmienie platforme na nowszą to osiągi pójda w górę czy jednak dac sobie spokój...

A czego brakuje Twojemu dyskowi? Wyniki są bardzo dobre. Jeśli masz na myśli jakieś drobne różnice w benchmarkach to nie mają one żadnego znaczenia praktycznego.

P67 ma taką samą wydajność jak Z97 a różnice dotyczą pojedynczych modeli płyt. Mierzalne ale nie odczuwalne.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ToXaRz zdecydowanie jw. włącz AHCI, poza tym witamy w świecie SSD :)

Również witam, muszę powiedzieć że wkroczenie w ten świat to jak w wyjechanie z miasta na autostradę taką 10 pasową ;P 

Zmieniłem tryb z IDE na AHCI edytując następujący klucz (windows 10 w 8mce będzie ten sam)

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\storahci  start z 3 na 0 potem w biosie przestawka z ide na ahci i oto jest różnica :D

post-158544-0-42351300-1427054279_thumb.png bez AHCI

Z :D

post-158544-0-76141700-1427054305_thumb.png

Edytowane przez ToXaRz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej głowie powstał szalony pomysł wymiany mojego SSDka na Samsung 850 PRO 250 GB. Po przemyśleniu sprawy jednak uważam, że nie warto. Czy ktoś z Was zdecydowałby się na taki krok??

 

Wymiana bez sensu - ale dołożyć drugiego to co innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie, jakim dyskiem na m.2 warto sie zainteresowac? Bo jesli chodzi o sata3 temat jest wyczerpany.
Mysle o pojemnosci 128GB w rozsadnej cenie (tylko na dwa systemy).
Plextor M6e kosztuje sporo jak za ta pojemnosc, zostal jeszcze Crucial M550 za ok. 400pln i znalazlem tez za okolo 300pln Kingston 120GB SM2280S3, co o nim myslicie, a moze macie lepsze propozycje? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej głowie powstał szalony pomysł wymiany mojego SSDka na Samsung 850 PRO 250 GB. Po przemyśleniu sprawy jednak uważam, że nie warto. Czy ktoś z Was zdecydowałby się na taki krok??

 

 

Też przez chwilę miałem taki głupi pomysł :) Nawet zamówiłem Samsunga 850 PRO, w porę się opamiętałem anulowałem zamówienie i kupiłem Cruciala MX100 512GB, tym bardziej, że trafiła się promocja za niewiele ponad 700zł.

Przy takiej cenie to moim zdaniem warto się zastanowić nad tańszym dyskiem, ale większym np MX100, BX100, MX200.

Różnicy w wydajności nie odczujesz, a dwa razy większą pojemność na pewno.

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M.2 ma bardzo wąską ofertę jeszcze, M550 będzie bardzo dobrym wyborem.

Istotnie wybor jest slabiutki. Wierze, ze M550  bedzie ok, w koncu Crucial jest uznanym juz producentem, ale kosztuje jednak 100pln wiecej od tego Kingstona, a nie bardzo widze czemu. Moze ktos mnie oswiecic? Czy sa to az tak rozne konstrukcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotnie wybor jest slabiutki. Wierze, ze M550  bedzie ok, w koncu Crucial jest uznanym juz producentem, ale kosztuje jednak 100pln wiecej od tego Kingstona, a nie bardzo widze czemu. Moze ktos mnie oswiecic? Czy sa to az tak rozne konstrukcje?

Niedługo w sklepach powinny być Samsungi 850 EVO M.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam dla brata dysku SSD 128GB do lapopta  Asus K52F z 2010roku. intel core 2 duo, 4gb ram. zaczyna mulić więc jedynie SSD mu brakuje. Co koledzy polecają? Zapewne jest tam tylko SATA 2.

U siebie mam samsunga 830 i jestem zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla potomnych

 

w pudle od ponad dwóch lat, bardzo dobrze służył mi SSD Samsung 830 128GB

2013-01-20 wyglądało to tak

post-196857-0-62851700-1427995887_thumb.jpg

 

 

minęło dwa lata i nadszedł piękny dzisiejszy dzień ;)

potrzebowałem większego SSD min. 250GB

zakupił polecanego Crucial MX200 250 GB i jeszcze RAM dołożyłem, teraz jest 16GB

10 minut i system ze "starego SSD" wyemigrował na nowy SSD

teraz tak to wygląda

post-196857-0-21087500-1427995909_thumb.png

 

 

wnioski

w/w bench wynik lepszy o 30%, w praktyce na oko to komp śmiga tak samo dobrze jak wcześniej :)

+ to co było do przewidzenia, teraz mam 50% wolnego miejsca, (wcześniej na starym SSD było 0-3% wolnego i ciągłe kombinowanie co można usunąć)

 

SSD Samsung 830 to według mnie nadal świetny SSD, nie opłaca się sprzedawać więc zamontuje go np. w zamulonym laptopie

post-196857-0-62851700-1427995887_thumb.jpg

post-196857-0-21087500-1427995909_thumb.png

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W konwencji powyższego posta: dwa dni temu, po ~43 miesiącach zmieniłem Cruciala m4 64GB na MX100 256GB. Koniec wiecznego użernia się z brakiem miejsca, do tego jakby (czysto subiektywne wrażenie) Windows nieco szybciej startuje ;). m4 oczywiście nie kończy służby, trafi do ojczulkowego netbooka.

post-112992-0-64333700-1428017358_thumb.png

post-112992-0-44277500-1428017368_thumb.png

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie mam. Osttanio wkurza mnie mulenie mojego leciwego lapka i wpadłem na pomysł, zeby do stacjonarki kupić Plextora M6S, a Kingstona V300 wsadzic do lapka z podpisu. Orientuje sie czy sa jakies przeciwwskazania dla tej operacji? Na lapku na bank bedzie stał XP ze względu na kilka waznych alikacji ktore na nowszym systemie nie banglają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych przeciwwskazań. Miałem SSD w lapku o podobnej konfigurcji (T7300 + 4GB + Win7) i poginał jak wściekły, imo jak najbardziej warto. XP? Tu też nie powinno być problemu, V300 umieściłem w komputerze z E5200, 2GB RAMu, SATA 1 bez AHCI - efekt był bardziej, niż satysfakcjonujący :).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może pytanie nie związane bezpośrednio z dyskiem SSD ale poniekąd z występującym objawem po dołożeniu Cruciala MX100 256 MB MB do tradycyjnego dysku HDD Samsunga. Otóż na SSD jest system a na HDD różnego rodzaju dane. Podczas korzystania z systemu i internetu często słyszę jak tradycyjny dysk HDD rozpędza się lub parkuje mimo, że nie "wchodzę na niego" a podobno dla HDD jest niezdrowe częste rozpędzanie talerzy i parkowanie. Można to jakoś wyeliminować czy po prostu tak ma być i nie szkodzi to zdrowiu HDD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usypianie jest z systemu ale co jeszcze na dysku robi jego firmware to inna sprawa. Poza tym są pewnie jakieś odwołania do tego HDD, jakieś pliki systemowe itp.

Podczas instalowania systemu na SSD pewnie HDD był cały czas podłączony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...