Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktos z was MX100 512GB, albo jakis inny 500-512GB SSD w Laptopie ? Ciekawi mnie temperatura dysku w programie CrystalDiskInfo. U mnie nowy MX100 512GB ma 43C podczas normalnego używania. Troche sporo moim zdaniem.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. A dyskowi to nie przeszkadza.

 

 

EDIT

Dla potomnych. Przedwczoraj systemowy Seagate zniknął mi z biosu. Po kilku próbach uruchomienia kompa myślałem że padł. Podłączyłem jednak pod drugi komputer i wszystko było ok.

Wróciłem do głównego kompa i wszystko odpaliło ale po restarcie znowu brak dysku. Tym razem podłączyłem pod inne Sata (Sata II) i wszystko działa idealnie do tej pory.

W SMART nie ma kompletnie nic, nawet błędów komunikacji a jednak wskazuje to na port Sata (nie cały kontroler na którym wciąż działa drugi SSD pod SATA III pod drugim portem).

 

Także niech to będzie wskazówka jak ktoś będzie miał jakiś problem że nie zawsze to wina SSD choć objawy identyczne.

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14936.jpg

Crucial bardzo pracowicie rozpoczął 2015 rok, wprowadzając do sprzedaży kolejne serie dysków SSD - BX100 i MX200 - którymi zamierza utrzymać dominującą pozycję na rynku konsumenckim. Pierwsze z wymienionych są aktualnie najtańszymi modelami w ofercie producenta oraz sukcesorami szalenie popularnych Crucial MX100, walczących przede wszystkim ceną adekwatną do możliwości. Natomiast Crucial MX200 zdecydowanie bliżej do powoli wycofywanej rodziny Crucial M550, czyli konstrukcji ze zdecydowanie wyższej półki. Wielkiego skoku wydajności nie należy oczekiwać, jednak zmiany konstrukcyjne okazują się poważne i całkowicie usprawiedliwiają odświeżenie nazewnictwa. Czym dokładnie to zaowocowało? Nasze laboratorium odwiedziły niedawno Crucial MX200 o pojemności 250 i 500 GB, którym postanowiliśmy się bliżej przyjrzeć.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszyłoby mnie gdyby wszystkie odmiany MX200 (Sata, mSata, M.2) kosztowały tyle samo a nie np były droższe...

 

to aż dziwne że ci błędy CRC nie wskoczyły, a nie lepiej systemowy pod SATA3 ? zawsze on potrzebuje więcej transferu niż magazyn 

U mnie drugi dysk to nie zupełnie jest magazyn. Tam mam pliki danych programu pocztowego, niektóre TEMP, folder moje dokumenty i część gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się coś krótszego

 

http://www.notebookcheck.pl/fileadmin/_processed_/csm_P1020829_44fbee97a1.jpg

 

Wstępnie zapytałem się dla tych o screena z AS SSD :). Jeżeli to błędna droga - M550 dobrym wyborem?

http://allegro.pl/ssd-msata-hynix-sh910-128gb-sata-3-jak-nowy-i5280089686.html

http://allegro.pl/dysk-ssd-samsung-128-gb-msata-i5284236335.html

 

Edit: Nabyłem M550 :)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa na Win8? Już wywaliłem ten system i nie mam jak sprawdzić.

 

Pod Win7 są dwie zakładki, Standard oraz Advanced, ja użyłem tej z Advanced i zadziałała. Standard rzecz jasna tez by zadziałała.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się żeby nie tworzyć nowego tematu. Obecny HDD w moim lapku ma już swoje lata i trochu bad sectorów więc powoli rozglądam się za nowym dyskiem.

Zastanawiam się nad kupnem SSD pod system + używane przeze mnie programy i 120GB wystarczy mi na to z zapasem.

I tu przechodzę do konsensusu, znalazłem masę dysków SSD o takiej pojemności w cenie poniżej 250PLN pytanie czy są one warte zakupu, czy lepiej doplacić i wziąć jakiś za 300?

Nie ukrywam że głównym kryterium jest cena, zależy mi też na długim zyciu tego dysku. (Jak ma za 5lat się skończyć to wolę jakiegoś HDD kupić) wydajność nie jest priorytetem bo i tak pewnie po zmianie z HDD przeżyję szok.

Pozdrawiam Marek.

 

E: laptop to msi cx620  procek i5-430M, 3GB ram i GPU radeon 5470

Edytowane przez maro0912

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych i sensownych masz Crucial MX100, BX100, Transcendent 370.

 

Przeniosłem do właściwego tematu.

 

Dzięki wielkie chyba wybiorę ten Transcendent ze względu na cenę.

 

Takie jeszcze pytanie z czystej ciekawości, te dyski poniżej 250PLN są w jakiejś starej technologi i nie są warte zachodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Swego czasu zakupiłem dysk Plextor M6Pro 128 gb. Wcześniej miałem ssd więc różnicy jak przy przesiadce z HDD na SSD nie odczułem. Dziś z ciekawości zrobiłem test w AS SSD i wydaje mi się że mam za niskie wyniki. Przynajmniej porównując z testami na Purepc gdy porównywano ten dysk z samsungiem 850evo. Czy ktoś może podpowiedzieć gdzie leży przyczyna takiego stanu rzeczy?
 
Mobo: Asrock z87 Extreme 4
Proc: I5-4570k
Ram: 16gb Crucial 1600Mhz
System operacyjny Win 7 64

 

qRJLD4J.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta posiada dwa kontrolery SATA, ASMedia i Intela. Pierwszy jest jaki jest. Drugi pozwala rozwinąć skrzydła dyskom ssd.

 

Otwórz książeczkę zwaną instrukcją płyty głównej, odszukaj które gniazda to SATA 3 obsługiwane układem Intela i tam podłącz ssd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta posiada dwa kontrolery SATA, ASMedia i Intela. Pierwszy jest jaki jest. Drugi pozwala rozwinąć skrzydła dyskom ssd.

 

Otwórz książeczkę zwaną instrukcją płyty głównej, odszukaj które gniazda to SATA 3 obsługiwane układem Intela i tam podłącz ssd.

Podziękował ogromnie! Pojęcia nie miałem że mam 2 kontrolery sata na płycie.. Ale dobrze że są ludzie lepiej doinformowani niż ja:) Nagle wynik jest dwukrotnie lepszy. Coś pięknego. Dzięki raz jeszcze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj 2x crucial mx100 256GB

 

Albo mi się zdaje albo działają wolniej niż powinny:

 

Dysk z systemem:

post-8844-0-97003300-1430435518_thumb.png

 

Dysk pusty:

post-8844-0-62070900-1430435528_thumb.png

 

Specyfikacja kompa:

Płyta ASUS P8Z68 DELUXE

Dyski: 

1xSSD OCZ RevoDrive 120GB
1xSSD Kingston V300 60GB (działa jeszcze wolniej, ale nie ma co teraz pisać bo jest zawalony śmieciami i po formacie będę sprawdzał)
RAID 2xHDD 320GB jakieś hitachi
RAID 2xHDD 512GB jakieś segate
1xHDD 2TB wd
 
Jeśli chodzi o konfigurację systemu to wiele nie robiłem. Zainstalowałem windows 7+ wszystkie aktualizacje+ sterowniki do płyty ze strony asusa. BIOSy w dyskach i na płycie najnowsze.
 
Jeśli chodzi o kable i podpinanie pod płytę to aktualnie są oba dyski wpięte w to SATA 6gb kablami odpowiednimi, jak były wpięte w SATA II kablami czerwonymi to tak samo działały ;)
 
Aha, w biosie ustawione mam na RAID bo nie mam możliwości ustawienia AHCI dla konkretnych dysków. Jak daje AHCI to mi RAIDów nie widać a prędkość jest taka sama jak przy RAID ustawionym.
 
Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obecnie mam dysk mx100 256gb i planuję kupić kolejny o tej samej pojemności, bo zaczyna mi brakować miejsca. Pytanie czy kupić identyczny i zrobić raid 0, czy kupić np. bx100 250gb? Wydaje mi się, że wybór jest oczywisty- raid 0, ale wolę zapytać dla pewności czy nie będzie czasem jakichś problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...