Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam od tygodnia dysk ssd Plextor M6S 128GB. Zmartwiła mnie ilość zapisanych danych w tym czasie, coś jest podejrzanie za dużo, optymalizacje typu usunięcie pliku hibernacji, swap, włączenie trim, ahci i inne zrobiłem na początku. Wszystko jest na screenach poniżej. Dysk jest używany jako partycja systemowa, na dane, gry itp mam zwykły hdd. Czy jest się czym martwić?

 

A i jeszcze jedno, od nowości mam firmware 1.07, jest dostępny update do 1.08, opłaca się robić?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Lh8TrwC.jpg?1

 

TcIvyvG.jpg?1

Edytowane przez kamilos876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj 1.08 bo 1.07 czasem miewała problemy (u niektórych użytkowników).

To że 1TB w kilka dni to sporo moge przyznać ale żeby było się czym martwić to nie. Pokaż screen za kolejny tydzień. Może zainstalowałeś jakiś soft nienaturalnie dużo zapisujący albo dużo oglądasz YT w HD (co jest zupełnie normalne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te optymalizacje tracą sens obecnie, ja w to się nie bawiłem przy ponownym stawianiu systemu Windows 8.1. Wszystko mam na SSD, plik wymiany, cache, programy oraz gry które mogą to wykorzystać. Jedynie indeksowanie wyłączyłem, bo niewiele daje włączone oraz hibernację bo nie korzystam. Początkowo zapis jest duży, bo wszystko stawiasz od nowa, ale z czasem to u mnie cisza nastała. W rok nawet 5 TB nie nabiłem, a początkowo to 3 TB poleciało - wirtualizacja potrafi ostro nabić. Jeśli masz Windows 8.1 to praktycznie nie ma co zmieniać, bo większość sama powinna się optymalnie ustawić. Nie przejmuj się tak zapisem, bo serio ciężko natłuc te 100-150 TB aby zacząć się martwić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad 3 lat używam ocz revodrive x2 z partycją na system i gry. Przeglądarka i wszelkiego rodzaju cache jest na ssd. Nie liczę ile terabajtów już przemielił, więc ty pewnie 3 razy wymienisz pc zanim dysk padnie.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel daje 5 lat gwary więc jest to w jakiś sposób zabezpieczenie na dłuższy czas

Te najnowsze 850 EVO też mają gwarancje do 5 lat lub 75 TBW.

 

Zresztą obie gwarancje sie średnie, bo chyba nie ma RMA.

Bardziej zależy mi na tym, żeby zminimalizować szansę na potrzebę kontaktu z serwisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te optymalizacje tracą sens obecnie, ja w to się nie bawiłem przy ponownym stawianiu systemu Windows 8.1. Wszystko mam na SSD, plik wymiany, cache, programy oraz gry które mogą to wykorzystać. Jedynie indeksowanie wyłączyłem, bo niewiele daje włączone oraz hibernację bo nie korzystam. Początkowo zapis jest duży, bo wszystko stawiasz od nowa, ale z czasem to u mnie cisza nastała. W rok nawet 5 TB nie nabiłem, a początkowo to 3 TB poleciało - wirtualizacja potrafi ostro nabić. Jeśli masz Windows 8.1 to praktycznie nie ma co zmieniać, bo większość sama powinna się optymalnie ustawić. Nie przejmuj się tak zapisem, bo serio ciężko natłuc te 100-150 TB aby zacząć się martwić :D

Dzięki za odpowiedź. Dyska mam w lapku pod sata 3, a system to 7 x64. Ja nic nie przenosiłem z partycji ssd, żadnych cache, temp itp, nie po to kupowałem ssd żeby nie korzystać z tego szybkiego odczytu/zapisu małych plików. Te optymalizacje co zrobiłem to jedynie wyłączenie jakiś zbędnych usług/funkcjonalności. Tak jak pisałem wcześniej, nie trzymam na nim żadnych gier i plików/programów gdzie nie będe widział efektu przyspieszenia. Dysk ssd mam jako partycje systemową, zależało mi na przyspieszeniu ogólnie systemu, ale także mam zainstalowane środowiska programistyczne np Visual Studio, Eclipse, do których bardzo się przydaje ssd, gdy coś programuje to w przypadku większych projektów strasznie mieliło dysk i np buildowanie/debugowanie długo zajmowało, teraz to jest bajka :P

Zrobiłem dziś test i zostawiłem lapka na 8h włączonego bez programów w tle, program do monitorowania dysku pokazał takie coś (największe wartości z partycji C, czyli ten dysk ssd):

 

V5Hk4II.jpg

 

Skąd eset zrobił ponad 8GB odczytu takiego małego pliku (106 KB)? I też cookies z Chroma, przecież przeglądarkę miałem wyłączoną.

Edytowane przez kamilos876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eset ma jakieś synchro albo skanowanie w tle lub logowanie bieżących operacji i dlatego.

 

Kiedyś w PeerBlocku omyłkowo zwiększyłem limit rozmiaru logów i wyłączyłem ich usuwanie i na koniec dnia win oznajmił mnie, że skończyło się miejsce na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo parę gb mniej i bx100 za 320 zł albo ciut szybszy i pare gb więcej i droższy 70 zł M550 za 389zł co wybrać ? 


W codziennym użytkowaniu nie zauważę tego który szybszy, w testach syntetycznych m550 lepszy ale o mi po testach? cyferki tylko ;-)


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zamówiłem nowego Samsung 250GB 2,5'' SATA SSD Seria 850 EVO. Minimalnie droższy od Cruciala, ale przekonuje mnie gwarancja 60 miesięcy.

 

Do tej pory miałem 40gb SSD Intela, ale nie oszukujmy się. Po pierwsze to jeden z pierwszych dysków SSD, który w chwili obecnej najnowszy już nie jest a po drugie pod względem wydajności demonem już nie jest :-) Z resztą Windows 8.1 na 40gb

 

Mam nadzieję, że będę zadowolony. Chciałem Plextora na PCI, ale nie mogę czekać a kasy aż tyle obecnie nie mam.

 

 

@TapTalk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem 40gb SSD Intela, ale nie oszukujmy się. Po pierwsze to jeden z pierwszych dysków SSD, który w chwili obecnej najnowszy już nie jest a po drugie pod względem wydajności demonem już nie jest :-) Z resztą Windows 8.1 na 40gb

 

a ja mam w lapku do neta tego Intelka i śmiga ładnie (kupiony jeszcze za stówę z promo), w porównaniu do zwykłego dysku to i tak rakieta, jedyny minut to pojemność i zapis, nawet nie wiem czy zobaczysz olbrzymią różnicę w wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam na nim odczyt pokazuje coś około 150 mb/s chyba. W porównaniu do obecnych dysków to przepaść. Pewnie skończy się na tym, że przeznacze go na maszyny wirtualne lub linuxa. Przy XP ta 40 to jeszcze spoko, ale przy 7 czy 8 to już raczej nic więcej oprócz systemu nie wrzucę.

 

I tam jestem w szoku że dysk w smarcie pokazuje chyba 3 lata ciągłej pracy a nigdy nie miałem z nim żadnych problemów.

 

@TapTalk...

Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Win7 przez 3 lata się tak upasł, że na SSD 64GB w laptopie brakuje miejsca, a mam tam sam system, plus Office i SQL Management Studio, żadnych gier i większych aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozrasta sie to fakt, ale przy użyciu programów oczyszczających i usuwaniu np. punktów przywracania, hibernacji, nie jest tak źle ...

dużo śmieci zostaje w   nazwa użytkownika\AppData\LocalLow\Temp  

mój po 2 latach zajmuje 15GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościć, u mnie Punkt przywracania, Plik wymiany, Hibernacja wyłączone. Najwięcej pewnie zajmują aktualizacje systemu i różnych programów, można to pousuwać, ale poźniej przy próbie odinstalowania, instalacji nowszej wersji pojawia się problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pytanie czy 7TB to jest dużo dla tego dysku? Pracuje pod SATA II. Ilość godzin 5 029.

Czy antywirus może nabijać ilość zapisu? Mam KIS'a zainstalowanego.

 

 

f0QV1iY.png

 

YZHkkef.png

Edytowane przez KuASY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pytanie czy 7TB to jest dużo dla tego dysku? Pracuje pod SATA II. Ilość godzin 5 029.

Jak zapiszesz 100TB to można będzie powiedzieć "trochę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyty ostatnio mSATA intel 530 80GB - z promocji za 100zł :) + przejściówka na SATA 30zł, oraz test kontrolny plextora, zajęte 90%

tyłka nie urywa, ale za to z przejściówką jest wielkości połowy 2,5' :) może kiedyś trafi do lapka zamiast wifi.

post-134979-0-14529800-1432227100_thumb.jpg

post-134979-0-13205600-1432227105_thumb.jpg

Edytowane przez Chemik16
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim tempie, to starczy na baaardzo długo, wcześniej technologia się zmieni i będziesz chciał raczej z tego powodu dysk zmienić :)

 

 

Jak zapiszesz 100TB to można będzie powiedzieć "trochę"

 

 

Dziękuje :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyty ostatnio mSATA intel 530 80GB - z promocji za 100zł :) + przejściówka na SATA 30zł, oraz test kontrolny plextora, zajęte 90%

tyłka nie urywa, ale za to z przejściówką jest wielkości połowy 2,5' :) może kiedyś trafi do lapka zamiast wifi.

 

no powiem, że ciekawa alternatywa na tanie SSD, wyniki niezgorsze, 5 lat gwary i to za śmieszny pieniądz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano, nadal idzie go dość tanio dostać http://www.ceneo.pl/28141119

IMO Lepsza propozycja od top1 z 1-strony ;)

zwłaszcza dla posiadaczy mSATA na mobo, inaczej te 30zł na mini przelotke trzeba wydać :

http://allegro.pl/adapter-half-slim-54mm-sata-iii-to-msata-ssd-i5270112550.html

 

a dokładając jeszcze z 50zł mamy 120/128GB ...

 

 

ps: sklep w którym kupiłem 530 dał tylko 36mc.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam lapka i planuje zastapic jzu wysluzonego Intela G2 czyms nowym i wiekszym. Generalnie tak sobie wybralem aby kupic Samsunga 850 Pro 256GB. Kosztuje ~600zl.

 

Uzywam komputera glownie do photoshopa, interetu, filmow, muzyczki - generalnie 8h takiego biurowego gmerania. Jakies pakowanie rozpakowanie iso, obrobka zdjec - wszystko na ssd. Od czasu do czasu jakas gra co pojdzie na lapku ale bez szalenstw. Troche sie zastanawiam czy w takim uzytkowaniu jest roznica miedzy Micronem BX100/MX200 a takim Samsungiem 850 Pro ? Niby kase mam na to, ale zastanawiam sie czy jest sens ladowac sie w tego Samsunga za 200 zł wiecej.

 

Moze ktos ma jakies doswiadczenia, przemyslenia odnosnie takiego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojemnosc nie ma dla mnie az tak ogromnego znaczenia, te 256gb sie u mnie zmarnuje nawet jak zainstaluje gta5. Poza tym to ja w laptopie mam tylko system, office, photoshopa i kilka drobnych programikow i nawet ten Intel 80Gb mi wystarcza - foto, filmy i muzyke mam na drugim dysku 1TB zamiast napedu optycznego.

 

Do wiekszej pojemnosci doplacac nie mam zamiaru bo to nie ma sensu - interesuje mnei wydajnosc. Lubie miec zawsze jak najwiecej i jak najleoiej, tylko tak sie zastanawiam, czy do lapka ten 850 Pro to nie bedzie taki troche overkill i moze jakis Crucial/Micron tanszy o 200zl mial jednak sens ? W innych sprzetach mam 2 Kingstony V300 128gb, jeden synchro i drugi juz oszukany z gorszymi wynikami i takie spokojnie wystarcza. Teraz kupilem tez Sandiska X300S 128gb, tez pojemnosci az za nadto. Do moich biurowych przygod. Ale do swojego glownego, domowego lapka chcialbym cos 256GB i wymyslilem sobie, ze kupie najlepsza i najmocniejsza obecnie jednostke. Tylko moze to przesada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...