Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Różnice będą ale niezbyt powalające i w większości przypadków niewyczuwalne bez stopera w ręku.

MX200 (a może schodzący właśnie M550?) i będzie świetna wydajność niewiele ustępująca 850Pro.

Ale jest jeszcze coś takiego jak współczynnik samozadowolenia i jak chcesz mieć "naj" to też nie widzę sensu cię od tego odciągać.

 

Wybór na końcu i tak należy do Ciebie.

 

 

ano, nadal idzie go dość tanio dostać http://www.ceneo.pl/28141119

IMO Lepsza propozycja od top1 z 1-strony  ;)

zwłaszcza dla posiadaczy mSATA na mobo, inaczej te 30zł na mini przelotke trzeba wydać :

http://allegro.pl/adapter-half-slim-54mm-sata-iii-to-msata-ssd-i5270112550.html

 

a dokładając jeszcze z 50zł mamy 120/128GB ...

 

 

ps: sklep w którym kupiłem 530 dał tylko 36mc.

 

Zgoda ale wersje na Sata to już ok 300zł. A nie każdy może chcieć na takiej przelotce. 

Dla kogoś komu to nie przeszkadza faktycznie oferta kiler.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojemnosc nie ma dla mnie az tak ogromnego znaczenia, te 256gb sie u mnie zmarnuje nawet jak zainstaluje gta5. Poza tym to ja w laptopie mam tylko system, office, photoshopa i kilka drobnych programikow i nawet ten Intel 80Gb mi wystarcza - foto, filmy i muzyke mam na drugim dysku 1TB zamiast napedu optycznego.

 

Do wiekszej pojemnosci doplacac nie mam zamiaru bo to nie ma sensu - interesuje mnei wydajnosc. Lubie miec zawsze jak najwiecej i jak najleoiej, tylko tak sie zastanawiam, czy do lapka ten 850 Pro to nie bedzie taki troche overkill i moze jakis Crucial/Micron tanszy o 200zl mial jednak sens ? W innych sprzetach mam 2 Kingstony V300 128gb, jeden synchro i drugi juz oszukany z gorszymi wynikami i takie spokojnie wystarcza. Teraz kupilem tez Sandiska X300S 128gb, tez pojemnosci az za nadto. Do moich biurowych przygod. Ale do swojego glownego, domowego lapka chcialbym cos 256GB i wymyslilem sobie, ze kupie najlepsza i najmocniejsza obecnie jednostke. Tylko moze to przesada ?

 

Ja zamówiłem M550 jutro będzie. Ty też będziesz zadowolony.

 

http://allegro.pl/dysk-wewnetrzny-ssd-crucial-256gb-2-5-m550-i5346217889.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda ale wersje na Sata to już ok 300zł. A nie każdy może chcieć na takiej przelotce. 

Dla kogoś komu to nie przeszkadza faktycznie oferta kiler.

 

takie przelotki są w wariacjach z obudową 2,5 cala lub końcówką USB więc fajna alternatywa dla wydajnych pendrive pod USB 3.0 za jedyne 130zetków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice będą ale niezbyt powalające i w większości przypadków niewyczuwalne bez stopera w ręku.

MX200 (a może schodzący właśnie M550?) i będzie świetna wydajność niewiele ustępująca 850Pro.

Ale jest jeszcze coś takiego jak współczynnik samozadowolenia i jak chcesz mieć "naj" to też nie widzę sensu cię od tego odciągać.

 

Wybór na końcu i tak należy do Ciebie.

 

 
 

Zgoda ale wersje na Sata to już ok 300zł. A nie każdy może chcieć na takiej przelotce. 

Dla kogoś komu to nie przeszkadza faktycznie oferta kiler.

 

 

Ok, to koledzy poradzcie w takim razie tak: M550 czy za 30zł lepiej nowszego MX200 ? 

 

najbardziej mi zalezy na wydajnosci malych pliczkow i multitaskingu, w tym Samsung byl do tej pory praktycznie najlepszy. Moze zaoszczedze te 200zł i wydam to na myszke albo kosc 8gb ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16nm nie oznacza wydajności tylko technologie w jakiej zostały wykonane. Wiadomo że wszyscy darzą do coraz mniejszych rozmiarów. Ale żywotność i bezawaryjnoc są dardzo ważne. A nikt nie wie tak naprawdę jak jest teraz że Samsung daje 10 lat GW na 850 pro. Za 5 lat to dysku nie będzie już miał i zdarzy wymienić na nowy. Te technologie i procesy to dają cały czas na testy dla ludzi. Skand fizycznie mogą wiedzieć że 10 lat po żyje. Tak jak samsung daje 10 lat GW na agregaty od lodówek które się akurat nie psują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15075.jpg

Dyski SSD Kingston HyperX Savage to zupełnie nowa propozycja od weterana rynku pamięci masowych, który ostatnie miesiące spokojnie odpoczywał na ławce rezerwowych, podczas gdy hiperaktywna konkurencja powadziła szeroko zakrojoną ofensywę. Byliśmy świadkami premier Crucuial MX200, Samsung SSD 850 Pro, GoodRam Iridium oraz Plextor M6P, natomiast Kingston pomimo słabnącej pozycji niczego interesującego nie wprowadzał. Czerwona głowa widoczna w logotypie firmy konsekwentnie milczała... Dopiero teraz doczekaliśmy się zdecydowanej odpowiedzi w postaci HyperX Savage, która wprowadza szereg istotnych zmian konstrukcyjnych względem poprzednich serii produktowych m.in.: nareszcie zrezygnowano z kontrolera SandForce. Czy wszystko wygląda zgodnie z oczekiwaniami wyjaśni test Kingston HyperX Savage 120, 240 i 480 GB.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł M550 256GB podłączyłem testy zrobiłem i porównałem z M4 64GB.

 

majvo4.jpg

 

25ox8hy.jpg

 

I największą zmianą jest jak widać w zapis. I odczyt 4K-64T

 

W teście 4K szału nie ma jak widać i chyba SATA III ma ograniczenia.

 

2r7avb9.jpg

 

s639fl.jpg

 

I test IOPS

 

ztt9tt.jpg

 

x43nue.jpg

 

Magia cyfr ;-)


A  w Crystal nie pokazuje mi ratation rate od czego to jest?. A tylko total write mam 79 GB i opcja wyżej pusto.

 

2qvuj2a.jpg

Edytowane przez kamar59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie poszukuję dysku pod windowsa, obecnie mam OCZ Vector ale wczoraj umarł po 1,5 roku i poszukuję czegoś innego. Mam dwie propozycje, co o nich myślicie ? może macie własne typy ? pojemność oby jak największa ale priortetem jest prędkość odczytu i zapisu.

 

1. Plextor M6 Pro

2. Crucial BX100

 

 

czekam na propozycję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sięna M550, nie ma co robić apteki z komputera, Samsung 850 Pro poczeka, może kupie jakiś ich nowszy flagowy model jak wyjdzie - co sie odwlecze to nie uciecze. Dzięki wszystkim za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie poszukuję dysku pod windowsa, obecnie mam OCZ Vector ale wczoraj umarł po 1,5 roku i poszukuję czegoś innego. Mam dwie propozycje, co o nich myślicie ? może macie własne typy ? pojemność oby jak największa ale priortetem jest prędkość odczytu i zapisu.

 

1. Plextor M6 Pro

2. Crucial BX100

 

 

czekam na propozycję

Co cię skłoniło do zestawienia dysków z najwyższej półki do dysku budżetowego?

Jaki budżet?

Interesuje cię "największa prędkość odczytu i zapisu" czy największa wydajność dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej samej cenie ofertowej co warto wybrać z pięćsetek: 850 Evo czy MX200?

 

A przy okazji dla 250-tek jaki powinien być wybór w analogicznej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem RAM Cruciala (na kościach Microna) i jestem z niego mega zadowolony, dlatego w ogóle zacząłem brać pod uwagę SSD od Cruciala, bo byłem zdecydowany na 850 Evo (z obecnych 840-tek tez jestem zadowolony w pełni).

 

Ja dość często zmieniam sprzęt, tak że gwarancja 3-letnia jest wystarczająca w moim przypadku, ciekawi mnie co siedzi w środku tych MX200, jakie konkretnie kostki flash. Bo jak jakieś niezłe Microna, to nie wiem czy nie przestałbym wspierać TLC Samsunga.

 

W M550 były chyba Microny 20nm, a co wkładają do MX200?

 

Edit: wygląda na to, że ładują tam Microny 16nm. To chyba teoretycznie gorzej niż gdyby nadal były to 20nm?

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z generacji na generacji ludzie w kółko to powtarzają ale nic do tej pory nie potwierdziło że to ma jakiekolwiek znaczenie.

Mimo iż (teoretycznie) żywotność komórek maleje wraz ze spadkiem procesu wykonania to dyski dalej są żywotne o wiele bardziej niż to wymagają potrzeby nawet największego domowego power usera.

Czyli nie ma to znaczenia. A Crucial (micron) z każdą generacją dysków udowadnia że potrafi je budować.

 

btw 

tam nie moga być inne kości niż microna bo to jest właściciel marki Crucial :)

 

Przy takiej samej cenie ofertowej co warto wybrać z pięćsetek: 850 Evo czy MX200?

 

A przy okazji dla 250-tek jaki powinien być wybór w analogicznej sytuacji?

Z 500 brałbym EVO (przy tym rozmiarze brak słabych stron TLC i ogólna świetna wydajność) a z 250 MX200/M550.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, kiedyś ktoś tutaj wspominał że jakiś producent ssd dodawał do swoich dysków adapter/przejsciowek sata na usb. ktoś ma link do tego jaki to jest kabelek ? Potrzebuje sam taki przewód aby podłączyć luźno ssd/hdd sata do laptopa przez usb a w necie widziałem jakieś koszmarki z osobnymi zasilaczami. Mam 3 obudowy LianLi usb 3.0 więc to pewnie tylko wkestia odpowiedniego adaptera bez żadnych zewnetrznych zasilaczy.

 

Dogadałem się z kolegą odnośnie małej refundacji i jednak ląduje u mnie Samung 850 Pro 256GB.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie coś takiego, podziękował serdecznie.

 

 

Tutaj dla zainteresowanych wersja usb 3.0, ktora kupilem, 20zł z wysyłką: http://www.ebay.com/itm/391108663004

 

Poprzegrywam dane ze starego ssd i hdd i standardowo wkleje wyniki benchu tego samsunga aby zobaczyc jak to chodzi na laptopowym chipsecie.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 500 brałbym EVO (przy tym rozmiarze brak słabych stron TLC i ogólna świetna wydajność) a z 250 MX200/M550.

A jakie TLC ma słabsze strony przy mniejszym rozmiarze?

Bo myślę nad modelem 120GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dużym obciążeniu ciągłym transferem, np jakieś pliki z filmami wydajność zapisu (po wyczerpaniu bufora) spada. Jeśli to dysk na system i programy to nie ma znaczenia.

Chociaż wielozadaniowość też jest słabsza w takim modelu. Z drugiej strony w przeciętnych warunkach niedostrzegalna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem.

 

Posiadam dysk Crucial MX100 MU01.W programie Storage Executive Client manualna opcja update'u nie działa, wyświetla sie błąd "Uploaded file does not appear to be a valid firmware update package." Automatyczna akutalizacja przez internet pokazuje mi firmware z 6 stycznia dla dysku M510.

 

Reinstalacja programu nic nie pomogła.

 

 Dzisiaj wykonałem update firmware'u do MU02 za pomocą płyty bootowalnej. Wszystko ładnie poszło, lecz po sprawdzeniu firmware'u nadal jest MU01. Co poradzicie?

 

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam.

Edytowane przez maka69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do płyty bootowalnej - próbowałeś aktualizacji w obu trybach? (IDE/AHCI)

Przepinałeś do innych portów SATA? Dysk jest podpięty bezpośrednio do płyty czy korzystasz z dodatkowego kontrolera na PCI-E?

 

Edit: Zajrzałem w Twoje posty/tematy. Posiadasz płytę ABIT KN9? Ona nie ma AHCI, być może w tym leży problem... ;)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...