Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To jak teraz wypakowuje pliki rar 100mb o wadze 5,1GB w 60 sek na ssd, ale to coś mnie ogranicza? jak mam zapis 110mb/s w tym 64gb ssd? co ma ważniejsze znaczenie przy wypakowywaniu plików na dysku odczyt czy zapis? Ten zapis jest odczytem przy rozpakowywaniu? Odwraca się? Jak bym miał 500/500 MB/s to nie ma znaczenia. Ale 500/100 MB/s to nie wiem z jaką prędkości mi rozpakowuje na SSD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prędkością 100 się zapisują na SSD rozpakowane pliki. Z prędkością 500 się czyta to co ma zostać rozpakowane, czyli archiwum rar.

 

No to jak mam 5GB w plikach rar po 100MB, to na SSD szybciej mi je wypakuje niż na HDD? procesor też ma znaczenie?

 

Ale jak plik iso 5GB będę przenosił z ssd na ssd który jeden ma zapis 100MB na inny SSD co ma zapis 470 MB i to jakieś ograniczenie będzie? w obie strony?

 

A jednak 5 GB iso przenoszę z 64GB SSD na SSD 256GB i przenosi mi w 10 sek z prędkością 470 MB. A odwrotnie juz tylko 110 MB czyli jak zwykły HDD.

 

Chodzi mi oto żeby wykorzystać takie transfery 500 MB to trzeba mieć 2 SSD tak samo szybkie.

Edytowane przez kamar59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Przesiadłem się dzisiaj z Samsunga 830 128GB na Cruciala M550 256GB. Poniżej wyniki dla zainteresowanych:

m550vs830.PNG

m550vs830_iops.PNG

 

Druga sprawa, Samsung po zrobieniu secure erease (jak rozumiem to jest zerowanie?) przyśpieszył w zapisie do ~250MB/s, ale nadal brakuje mu sporo do deklarowanej wydajności (320MB/s). Mogę coś jeszcze z tym zrobić? Z tego co pamiętam po zakupie osiągał jakieś ~300 MB/s zapisu liniowego. W sumie 10,2TB zapisów, SMART czysty (wrzucę jutro, bo aktualnie odłączony).

 

Dyski podpięte do SATA III od Intela na chipsecie Z77, AHCI włączone.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Przesiadłem się dzisiaj z Samsunga 830 128GB na Cruciala M550 256GB. Poniżej wyniki dla zainteresowanych:

 

 

 

Druga sprawa, Samsung po zrobieniu secure erease (jak rozumiem to jest zerowanie?) przyśpieszył w zapisie do ~250MB/s, ale nadal brakuje mu sporo do deklarowanej wydajności (320MB/s). Mogę coś jeszcze z tym zrobić? Z tego co pamiętam po zakupie osiągał jakieś ~300 MB/s zapisu liniowego. W sumie 10,2TB zapisów, SMART czysty (wrzucę jutro, bo aktualnie odłączony).

 

Dyski podpięte do SATA III od Intela na chipsecie Z77, AHCI włączone.

 

Kupiłeś tam gdzie ja z allegro za 389 zł?

 

25ox8hy.jpg

 

m550vs830.PNG

 

Lepszy jestem o 4 punkty :D

 

Ten sam dysk ale w $k 64 jest różnica spora dziwne ja mam P67 a ty Z77 chipset

Różnice ATA SCSI mamy i 1024 K i 365568 K

Ściągnij 1.8 i zrób test bo dane są inne.

Zależy od testu różne wyniki są 

 

bmET85X.png

Edytowane przez kamar59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tam gdzie ty i tylko, że za 369 zł (kupon visa z biedry).

 

Masz stare FW - ja sobie zaktualizowałem.

 

Ty masz pewnie system instalowany na czysto, a ja mam przeniosiony ze starego SSD na nowe SSD za pomocą Nortona Ghosta z 2008 roku :D Tak więc coś minimalnie pewnie spieprzył przy przenoszeniu (partycja ukryta windowsa ma u mnie teraz 300 MB, zamiast 100 MB). Ale szczerze szkoda mi czasu na instalację całej windy od nowa dla paru MB/s szybciej ;]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, tam gdzie ty i tylko, że za 369 zł (kupon visa z biedry).

 

Masz stare FW - ja sobie zaktualizowałem.

 

Ty masz pewnie system instalowany na czysto, a ja mam przeniosiony ze starego SSD na nowe SSD za pomocą Nortona Ghosta z 2008 roku :D Tak więc coś minimalnie pewnie spieprzył przy przenoszeniu (partycja ukryta windowsa ma u mnie teraz 300 MB, zamiast 100 MB). Ale szczerze szkoda mi czasu na instalację całej windy od nowa dla paru MB/s szybciej ;]

 

Mam nowego Fireware MU02 wgranego 

Edytowane przez kamar59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To swoją drogą, ja niespodziewam się cudów po laptopowym chipsecie ale tego Cruciala to mógłbyś zbenchować też na najnowszych RST aby było lepsze porównanie.

 

Poniżej bench na sterownikach IntelRST i MS AHCI:

 

 

Intel RST 13.6.0.1002

 

C1XpdcX.jpg

 

 

 

MS AHCI 

 

nIIRQig.jpg

Edytowane przez CLAU
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery bezpieczne ? Danych nie gubi ? Wgrane tylko do testu? 759 MB to przekracza możliwości SATA III 600 MB ? Czy to inne złącze jest M2 ?

 

"ale tego Cruciala to mógłbyś zbenchować też na najnowszych RST aby było lepsze porównanie."

 

Daj jakieś namiary i czy to tylko w testach robi większe wyniki, czy w użytkowaniu też coś idzie wyczuć, pewnie sekundy.

Edytowane przez kamar59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google Intel RST...

 

 

Crystal mark chyab wzial najwyzsza wartosc, ktora sie pojawila w ulamku sekundy, moge zbenchowac na ms ahci jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest RST. Nie trzeba mieć raid, to instaluje sterownik od Intela. 

 

Zrobiłem właśnie aktualizację RST, bo miałem jakąś starszą. Dużej różnicy nie ma raptem parę mega w zapisie lepiej - nie do zauważenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to 700Mb benchuej sie losowo, teraz wyskoczylo w 4 benchu na AS SSD wiec podejrzewam, ze to jakis może chwilowy odczyt z bufora się łapie i program zapisuje maksymalną wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...