Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to 700Mb benchuej sie losowo, teraz wyskoczylo w 4 benchu na AS SSD wiec podejrzewam, ze to jakis może chwilowy odczyt z bufora się łapie i program zapisuje maksymalną wartość.

Dokładnie miałem to samo za pierwszym razem, ale ja znam specyfikację dysku i nie ma szans uzyskać 2x tyle. Powtórzyłem test i już nie poleciało z buforu. Wynik się powtórzył jak jak wcześniejszy na starszych sterach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wgranie nic nie zepsuje? Na stałe zostawianie? A ja w Asrock PRO 3 P67 B3 też mam intela chipset? Zapominałem co ja mam.

 

Trzeba wgrać dobre stery do chipsetu i jest ok wtedy. A jak płyta ma 2 lata to gdzie szukać sterów lepszych?


Dokładnie miałem to samo za pierwszym razem, ale ja znam specyfikację dysku i nie ma szans uzyskać 2x tyle. Powtórzyłem test i już nie poleciało z buforu. Wynik się powtórzył jak jak wcześniejszy na starszych sterach.

 Nie warto nic kombinować. Chodzi ci o bufor co ma SSD mój ma 512 MB to dlatego zaczyna kopiować od 800MB a później spada do 475 MB jak by miał wiencej cache swojego i by plik był mniejszy to by 2 sek przeniósł.

Edytowane przez kamar59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz chipset Intel P67 i on obsługuje Sata2 i Sata3. Wgranie nic nie zepsuje, przeciez sterownik za każdym razem możesz wgrać taki jak chcesz. Sam wybierasz czy chcesz korzystac ze sterownika MS czy intelowskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wgrać dobre stery do chipsetu i jest ok wtedy. A jak płyta ma 2 lata to gdzie szukać sterów lepszych?

 Nie warto nic kombinować. Chodzi ci o bufor co ma SSD mój ma 512 MB to dlatego zaczyna kopiować od 800MB a później spada do 475 MB jak by miał wiencej cache swojego i by plik był mniejszy to by 2 sek przeniósł.

Producent chipsetu Intel rzecz jasna, aktualizuje sterowniki dość regularnie.

 

Nie cache dysku (przecież ten też jest ograniczony interface dysku) tylko bufor systemowy czasem zawyża wynik. Wtedy trzeba test powtórzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel 530 oparty jest o kontroler Sandforce , jego teoretyczna wydajność to 540 MB/s / 490 MB/s ( Odczyt / zapis ) oraz 41 k IOPS / 80 k IOPS ( również O/Z ) .

 

Zbudowany jest na kościach MLC 20 nm .

 

Tutaj masz test tego dysku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już testował?

 A co tam konkretnie trzeba ustawić żeby były lepsze wyniki?

Dobre :D żaden program nie chciał pokazać mi zapisu mojego M4 64 GB 4 letniego, a tu takie coś

 

xYoBBbQ.png

 

6,61 TB

Zrobiłem to chyba strony szybciej jeszcze wchodzą.

Szybciej buforuje filmy na YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że w ogóle widzi twój m4. W wymaganiach jest napisane, że obsługuje tylko m500, m550, mx100, mx200, bx100. Na m4 Momentum Cache pewnie w ogóle nie ruszy.

 

Edit to daj jakiś benchmark na potwierdzenie, że MC chodzi na m4.

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam M4 i M550. 


Ciekawe, że w ogóle widzi twój m4. W wymaganiach jest napisane, że obsługuje tylko m500, m550, mx100, mx200, bx100. Na m4 Momentum Cache pewnie w ogóle nie ruszy.

 

Edit to daj jakiś benchmark na potwierdzenie, że MC chodzi na m4.

 

 Momentum Cache może być tylko włączony gdzie jest boot system zainstalowany. A ja mam system na M550 nowy postawiony nie dawno.


Wynik genialny

 

zgjrEmf.png


różnice spore 

 

LEnOWjA.png


SOwqvfI.png

Edytowane przez kamar59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że mam mSATA na mobasku zainteresowałem się Intel'em 530 MLC 80GB.

Jak wygląda jego wydajność w porównaniu do posiadanego przeze mnie Samsunga 830?

 

Aktualnie mam 55GB na system i 65GB na gry, planuję w/w dysk dać na system, a Samsunga w całości wykorzystać na gry.

polecałem go stronę wcześniej, masz też tam test. Jak na taka pojemność jest OK, w tej cenie nie ma co wydziwiać.

 

edit - poprawka - 2-3 strony temu ;)

http://forum.purepc.pl/topic/270332-wszystko-o-ssd-faq-1-strona/page-395?do=findComment&comment=3953719

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że w ogóle widzi twój m4. W wymaganiach jest napisane, że obsługuje tylko m500, m550, mx100, mx200, bx100. Na m4 Momentum Cache pewnie w ogóle nie ruszy.

 

Edit to daj jakiś benchmark na potwierdzenie, że MC chodzi na m4.

 

Wymagania dotyczą Momentum Cache, a nie widoczności dysku w Storage Executive Client.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spore, ale tylko w syntetykach dla onanistów cyferkowych. Ja z tego nawet nie korzystam bo to nie daje zadnej roznicy w normalnym użytkowaniu.

Daje w żywotności dysku. Przeczytaj artykuł o tym sofcie dla cruciali, który kolega wyżej przytoczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje w żywotności dysku. Przeczytaj artykuł o tym sofcie dla cruciali, który kolega wyżej przytoczył.

 

hej Lanc, ale my tu o zywotności nie piszemy w kontekscie postowania samych suchych cyferek z benchów dla transferów.

 

Ale skoro już o tym wspominasz to żywotnośc najnowszych ssd i tak wykracza znacznie w odniesieniu do normalnego użytkowania i praktycznie nie ma mozliwości świadomego zamordowania takiego dysku. Ja tam się nie bawię w ołtarzyk, wszystko wykonuje na ssd tak jak poprzednio na Intelu G2 kupionym krótko po jego premierze gdzie pamiętam tutaj posty zrozpaczonych userów którzy przenosili wszystko z ssd na hdd zeby się nie daj boże dysk za 800zł nie zużył bo mama by wtedy mocno skrzyczała.

 

A Intel G2 przez tyle lat nadal mi działa, z masą gierek, temp'ów, indeksowaniem, defragmentacją, plikiem wymiany, rozpakowywaniem na nim iso, trzymaniem i obróbką zdjęć itd. Więc w mojej ocenie nawet ta ewentualna kwestia żywotności nie ma znaczenia bo za 5 lat to ten mój 850 Pro będzie złomem w porównaniu do nowszych i szybszych dysków i znowu kupię nowy.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro już o tym wspominasz to żywotnośc najnowszych ssd i tak wykracza znacznie w odniesieniu do normalnego użytkowania i praktycznie nie ma mozliwości świadomego zamordowania takiego dysku. Ja tam się nie bawię w ołtarzyk, wszystko wykonuje na ssd tak jak poprzednio na Intelu G2 kupionym krótko po jego premierze gdzie pamiętam tutaj posty zrozpaczonych userów którzy przenosili wszystko z ssd na hdd zeby się nie daj boże dysk za 800zł nie zużył bo mama by wtedy mocno skrzyczała.

 

A Intel G2 przez tyle lat nadal mi działa, z masą gierek, temp'ów, indeksowaniem, defragmentacją, plikiem wymiany, rozpakowywaniem na nim iso, trzymaniem i obróbką zdjęć itd. Więc w mojej ocenie nawet ta ewentualna kwestia żywotności nie ma znaczenia bo za 5 lat to ten mój 850 Pro będzie złomem w porównaniu do nowszych i szybszych dysków i znowu kupię nowy.

 

zaiste, sprzęt jest do używania, a nie do pieszczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a to ciekawe. Ja 18'stego, żeby być pedantycznie dokładnym :grin:

 

Ja 23 -sierpnia :D

To musi być jakiś znak.

Też musi być że dwie osoby w necie obce sobie piszą i okazuje się że kupiły ten sam dysk w podobnym czasie.

 

Ale jak na 2011 rok i 256 GB to dałeś tysiaka ponad za taki dysk. Teraz byś miał 1TB ;-)

hej Lanc, ale my tu o zywotności nie piszemy w kontekscie postowania samych suchych cyferek z benchów dla transferów.

 

Ale skoro już o tym wspominasz to żywotnośc najnowszych ssd i tak wykracza znacznie w odniesieniu do normalnego użytkowania i praktycznie nie ma mozliwości świadomego zamordowania takiego dysku. Ja tam się nie bawię w ołtarzyk, wszystko wykonuje na ssd tak jak poprzednio na Intelu G2 kupionym krótko po jego premierze gdzie pamiętam tutaj posty zrozpaczonych userów którzy przenosili wszystko z ssd na hdd zeby się nie daj boże dysk za 800zł nie zużył bo mama by wtedy mocno skrzyczała.

 

A Intel G2 przez tyle lat nadal mi działa, z masą gierek, temp'ów, indeksowaniem, defragmentacją, plikiem wymiany, rozpakowywaniem na nim iso, trzymaniem i obróbką zdjęć itd. Więc w mojej ocenie nawet ta ewentualna kwestia żywotności nie ma znaczenia bo za 5 lat to ten mój 850 Pro będzie złomem w porównaniu do nowszych i szybszych dysków i znowu kupię nowy.

 

 

Oj, ja mam dysk 14 dni a już mi licznik zapisu pokazał 358 GB z 72 TB

Najlepsze jest to że w porównaniu M550 z M4 z 2011 r to różnica w żywotności programu SSDLife jest rok różnicy 2024 -2025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W załączniku wyniki 850EVO w obudowie DVD.

Czy to są normalne wyniki jak na SATA2?

 

Gdzieś czytałem, że na porcie DVD niekiedy mogą być gorsze wyniki, dlatego lepiej wkładać w miejsce HDD, ale u mnie dostęp do dysku wygląda tak: https://www.ifixit.com/Guide/Dell+Inspiron+14z+Hard+Drive+or+Memory+or+Keyboard+or+Wireless+Module+or+RAM+Replacement/4475

 

Dlatego najpierw zaczynam od DVD, jeśli nie ma jakiś spadków wydajności, to wolałbym tu zostawić SSD.

post-217854-0-41578900-1433343904_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w notebooku Vaio miałem głowne złącze Sata 300, wszystko co podpiąłem pod złącze sata od fabrycznego dvd latało na SATA 150. Na nowszym Vaio z Ivy Bridge już oba porty były Sata 6gb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge znalezc info i mam zagwozdke:

 

Warto doplacic:
+100zl za Sandisk Ultra II 120GB Sdssdhii-120G-G25
+200zl za Sandisk Ultra II 240GB Sdssdhii-240G-G25

zamiast HDD 5400 rpm przy zakupie lapka?

Czy lepiej samemu wstawic jakis SSD.

 

 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD zawsze warto brać , szczególnie jak to ma być zamiana za HDD 5400 RPM .

 

Dorzucił bym do wersji 240GB , jak SSD będzie jedynym dyskiem to warto dopłacić do większej pojemności .

 

Jak oryginalny HDD zostanie to równie dobrze może być SSD 120GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...