Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moge znalezc info i mam zagwozdke:

 

Warto doplacic:

+100zl za Sandisk Ultra II 120GB Sdssdhii-120G-G25

+200zl za Sandisk Ultra II 240GB Sdssdhii-240G-G25

zamiast HDD 5400 rpm przy zakupie lapka?

Czy lepiej samemu wstawic jakis SSD.

 

 

 

 

sprawdź jaki HHD zobacz po ile chodzą na allegro i za ile możesz sprzedać, a potem porównaj co korzystniejsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domu mam magazyny, 120GB do lapka do tego jakas karta SD 64gb/128gb powinno styknac mi chyba.

Moze bym zamienil mojego Samsunga 830 128gb z PC i wsadzil te 240GB do PC.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od wszystkiego brałbym wersje 240GB. Bardziej wydajna no i powiedzmy sobie szczerze co dziś znaczy 128GB przestrzeni.

Nawet jak nie wykorzystamy miejsca to zostaje szybkość i większa wartość SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel_ssd_750_pcie_mini_2.png

Dyski SSD wykorzystujące interfejs PCI-Express systematycznie zyskują na popularności, zwłaszcza wśród profesjonalistów i entuzjastów najszybszych rozwiązań, mających dość sztywnych ograniczeń standardu SATA. Kolejni producenci widząc rosnące zapotrzebowanie na wysokowydajne nośniki półprzewodnikowe rozszerzają swoje katalogi, ale szukając nowych rynków czasami skręcają w zaskakująco dziwnych kierunkach. Prezentowany dzisiaj Intel SSD 750 PCI-E rywalizować z G.Skill Phoenix Blade, Plextor M6e Black Edition czy HyperX Predator jednak nie zamierza, bowiem jest pozbawiony wszelkich symptomów sprzętu dla graczy, reprezentuje natomiast segment urządzeń typowo roboczych. Technologie serwerowe, bardzo wysoki współczynnik IOPS, ponadprzeciętna wytrzymałość - wszytko to razem tworzy Intel SSD 750 PCI-E 400 GB, którego mieliśmy okazję przetestować.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój crucial mx100 512gb postanowił rozpocząć akcję znikania. zwiesił mi się system i jedynie wyłączenie i włączenie kompa pomogło. niech go szlag trafi jak i całą tą badziewną firmę. teraz siedzę po nocy i robię kopię systemu. 

 

jutro albo pojutrze oddaję tego dziada na gwarancji. niech go sobie wsadzą w 4 litery. nigdy więcej nie kupię nic z tej badziewnej firmy. 

 

już się na pierwszej edycji m4 naciąłem dałem drugą szansę i też same problemy. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale inne dyski mi nie znikają. nie będę ryzykować utraty danych (save'ów gier :P )

 

oddaję go na gwarancji. walczyłem z clonowaniem systemu zakończonym sukcesem. Z tym całym UEFI i GPT zamiast być łatwiej to jest tylko trudniej. 

 

Acronis windowsowy się wywalał na tym - po restarcie zgłosił błąd i tyle niechciał mi zrobić clona.

 

Acronic bootowalny z płyty zrobił robotę ale nie wiem jak ale jakoś uruchomił się w trybie UEFI pomimo zgłaszanych oporów przez bios płyty głównej i zrobił co miał zrobić. 

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupiłeś ten pechowy egzemplarz Cruciala MX100? (jest jakieś oznaczenie serii? da się określić wersję firmware?) Tak poza tym, to sam zamówiłem (jest promocja w Agito za 693zł z przesyłką) ... i mam nadzieję, że nie wpadnę w ten sam kanał, co Ty :/

 

ps. właśnie zainstalowałem Crucial MX100 512 GB ; trafił się firmware MU01 (zaktualizowałem do MU02) ; jak na razie działa (zaodrze244 - po jakim czasie pracy objawił Ci się pierwszy problem z tym dyskiem?)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na ssd, więc mam pytanie, czy do płyty asus sabertooth x58 warto dawać dysk ssd? A jeżeli tak to w który port go podpiąć. Na stronie asusa znalazłem coś takiego:

Kontroler Intel® ICH10R : 6 x port SATA 3Gb/s, czarny Obsługa Raid 0, 1, 5, 10 Kontroler Marvell® PCIe 9128 : *1 2 x port SATA 6Gb/s, szary Kontroler JMicron® JMB362 : 1 x port Power eSATA 3Gb/s, zielony 1 x port eSATA 3G, czerwone

Jeżeli warto to czy Plextor M6S 128GB będzie dobry czy będzie ograniczony przez płytę?

Edytowane przez woksal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są wykrywane jak każdy dowolny dysk. Nie ma żadnych sztuczek itp

 

Kontroler ma być w trybie AHCI - jeszcze przed instalacją systemu. To ważne także dla współczesnych HDD, nic szczególnego z powodu SSD.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto poczytać o bardziej profesjonalnym używaniu SSD i problemach z nimi:

https://laur.ie/blog/2015/06/ssds-a-gift-and-a-curse/

https://blog.algolia.com/when-solid-state-drives-are-not-that-solid/

 

tl;dr

Jak ktoś oczekuje niezawodności przy poważniejszym używaniu SSD to Intel jak na razie jest najlepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto poczytać o bardziej profesjonalnym używaniu SSD i problemach z nimi:

https://laur.ie/blog/2015/06/ssds-a-gift-and-a-curse/

https://blog.algolia.com/when-solid-state-drives-are-not-that-solid/

 

tl;dr

Jak ktoś oczekuje niezawodności przy poważniejszym używaniu SSD to Intel jak na razie jest najlepszy...

Z mojego doświadczenia:

1. Intel

2. Samsung

3. Crucial

 

Innych firm nie uwzględniam i nie uznaje, chyba że do kompów biurowych, wtedy Transcend ten tani. Mam Intele, które chodzą w stacjach roboczych i w kontrolerach wideo już po 5-6 lat - zero problemów. Samsungi 470 64GB w RAID1 jako dyski systemowe serwerów VMS - zero problemów. Cruciale M4 256GB obecnie mam dwa w domu (HTPC RAID0). Wcześniej pracowały jako dyski systemowe w kontrolerach sklepowych, każdy ma przepracowane ponad 780 dni, cały czas pracuje na nich baza danych SQL (mała, bo to jednak sklep) i wymieniane są pliki danych wideo. Zapełnienie non-stop 90%. Na dzień dzisiejszy "żywotność" - jeszcze 78%. Na jednym dysku jeden walnięty blok pamięci, przeniesiony na przestrzeń zapasową.

W laptopie używam Crucial MX100 512GB, dławi się dopiero wtedy, gdy przy odpalonej maszynie wirtualnej, ściąganiu 10MB/s, zaczynam rozpakowywać ISO ;). Problemów na razie też nie stwierdzono. Nawet nie wiedziałem, że jest jakaś akcja ze znikaniem, chociaż chyba coś takiego miałem zaraz na początku jak go wsadziłem, jeszcze do poprzedniego laptopa. Może aktualizowałem firmware, może Acer nie ma z nim problemów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupiłeś ten pechowy egzemplarz Cruciala MX100? (jest jakieś oznaczenie serii? da się określić wersję firmware?) Tak poza tym, to sam zamówiłem (jest promocja w Agito za 693zł z przesyłką) ... i mam nadzieję, że nie wpadnę w ten sam kanał, co Ty :/

 

ps. właśnie zainstalowałem Crucial MX100 512 GB ; trafił się firmware MU01 (zaktualizowałem do MU02) ; jak na razie działa (zaodrze244 - po jakim czasie pracy objawił Ci się pierwszy problem z tym dyskiem?)

 

mój też był z mu01 fabrycznie i też od razu zaktualizowałem go do mu02. 

 

problemy zaczęły występować po około 2 miesiącach wystąpił pierwszy poważny problem czyli bluescreen. wcześniej raz mi "zniknął" zaraz po uruchomieniu komputera bios go nie widział. 

 

nie będę przestawiał profilu zasilania na pełną wydajność gdyż chcę żeby komp w idle zbijał mi mnożnik i napięcie na cpu a to niby zalecają na forum cruciala - bzdura na resorach, poza tym zalecają wyłączenie wyłączenia dysków przez system też bzdura. mam 3xHDD i lubię ciszę a gdy je system po paru minutach wyłącza to ona nastaje.

 

jeżeli mi oddadzą dysk jako sprawny to od razu go odeślę ponownie do serwisu z żądaniem zwrotu kasy.

 

NIGDY WIĘCEJ CRUCIAL - ta firma to syf kiła i mogiła. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój też był z mu01 fabrycznie i też od razu zaktualizowałem go do mu02. 

 

problemy zaczęły występować po około 2 miesiącach wystąpił pierwszy poważny problem czyli bluescreen. wcześniej raz mi "zniknął" zaraz po uruchomieniu komputera bios go nie widział. 

 

nie będę przestawiał profilu zasilania na pełną wydajność gdyż chcę żeby komp w idle zbijał mi mnożnik i napięcie na cpu a to niby zalecają na forum cruciala - bzdura na resorach, poza tym zalecają wyłączenie wyłączenia dysków przez system też bzdura. mam 3xHDD i lubię ciszę a gdy je system po paru minutach wyłącza to ona nastaje.

 

jeżeli mi oddadzą dysk jako sprawny to od razu go odeślę ponownie do serwisu z żądaniem zwrotu kasy.

 

NIGDY WIĘCEJ CRUCIAL - ta firma to syf kiła i mogiła. 

 

 

To możesz sobie konfigurować przecież w każdym profilu zasilania, profil sam w sobie to tylko nazwa dla zbioru ustawien. Ja w kazdym profilu mam ustawione min i max procesora aby działał EIST i proc w idle chodzi z minimalnym możliwym taktowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaodrze: Widocznie masz pecha i trafiłeś na niefortunne egzemplarze - posiadam m4, MX100 i M550, wszystkie działają jak najbardziej poprawnie, bez żadnych przykrych niespodzianek. Takową sprawił mi Vertex 2 E, freezując komputer, a koniec końców wpadając w "panic state" (niewykrywalny przez BIOS, cały czas świecił własną czerwoną diodą). Został wymieniony na nowy po czym od razu sprzedany :).

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możesz sobie konfigurować przecież w każdym profilu zasilania, profil sam w sobie to tylko nazwa dla zbioru ustawien. Ja w kazdym profilu mam ustawione min i max procesora aby działał EIST i proc w idle chodzi z minimalnym możliwym taktowaniem.

 

wiem że mogę to sobie ustawić jak tam sobie chcę, chodziło mi oto że któryś z tych powersaverstejdżów może mieć wpływ na pracę dysku. 

 

bardzo możliwe że jest to związane z jakąś tam nie kompatybilnością z Z97 bo na forum cruciala często przewija się ASUS i Z97.

 

tylko co mnie to obchodzi. niech się wezmą do pracy poprawią firmware lub biosa do MB. ale ich to pewnie przerasta tak jak to pokazali przy m4 128gb i utracie wydajności dysku po iluś tam zapisach i odczytach. dopiero zerowanie komórek przywracała na chwilę pełną wydajność.  i takiej bzdury poprawić nie potrafili to co dopiero z czymś takim jak mi się przydarzyło nigdy sobie nie poradzą. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CLAU: Można dodatkowo ustawić jeszcze coś takiego: https://www.google.pl/search?site=&source=hp&ei=9aSBVcelMcajyAP8xoPoBg&q=dipm+ssd

 

@Tapatalk

 

Dzieki za info. Tej opcji jednak domyślnie nie ma widocznej w systemie i trzeba hackowac rejestr wiec pozostaje tylko ustawienie uśpienia dysku tak czy siak.

 

 

Możliwe, ze ten bug z Crucialami dotyczył właśnie tego - gdy dysk wchodziłw stan uśpienia to potem firmware tworzył jakiśbłąd przy jego wybudzaniu ? Moim zdaniem żaden plan jako profil nie jest winowajcą bo domyślnie w win7 w każdym planie zasilania jest ustawiony czas do uśpienai dysku. Nawet "Wysoka wydajność" ma limit 20 minut domyslnie więc jakiego planu byś nie ustawił to i tak dysk zostanie uśpiony i tak. Wiec pisanie, że nie powinno się ustawiać profilu "Wysoka wydajność" kiedy inne profile mają ten sam limit jak nie krótszy to zwykła plotka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...