Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Dorwałem Cruciala M550 128 GB i chciałbym go wykorzystać w laptopie (Acer AS7552G). Mam tutaj dwa porty SATA II, pod jeden podpięty jest zwykły HDD, pod drugi planuję podpiąć SSD. I teraz pojawia się pytanie - czy potrzebuję czegoś jeszcze do montażu? Widzę, że HDD ma obudowę z takimi paskami, dzięki którym dysk mogę wyciągnąć - zapewne służy ona do utrzymania stabilności dysku. Rozumiem takie rozwiązanie przy talerzówce, jednakże, czy przy dysku SSD jest ono konieczne/polecane? Jeśli tak, to w zasadzie jak nazywa się takie cudo i ile by mnie kosztował mniej więcej tak interes? Dysk kupilem w x-komie, odbieram we wtorek, więc w sumie fajnie byłoby to też tam kupić, ze względu na to, że do większego miasta mam 60 kilometrów. Jeżeli takie pytanie się już pojawiło (a pewnie się pojawiło, tylko jestem ślepy), to przepraszam za spam.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. :)

EDIT: Cóż, z tego co widzę, to w przypadku mojego laptopa to dość droga impreza. Jeśli nie uda się samemu czegoś takiego zmontować, to pewnie sam dysk do odsprzedania (najtańsza ramka za granicą, 30 dolarów).

Edytowane przez Zjacer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. :)

EDIT: Cóż, z tego co widzę, to w przypadku mojego laptopa to dość droga impreza. Jeśli nie uda się samemu czegoś takiego zmontować, to pewnie sam dysk do odsprzedania (najtańsza ramka za granicą, 30 dolarów).

 

Stary dysk SSD nie ma ruchomych części to wrzuć go na gąbce i tyle, mój wisi na kablach z tyłu budy 3 lata i najmniejszego błędu nie ma :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie też ma to sens, sęk w tym, że jestem bardzo mobilny, więc na wszelki wypadek wolałbym coś stabilnego. Poszukałem jeszcze, spróbuję z kieszenią na DVD (7 dych jeszcze przeżyję). Dzięki za pomoc, chłopaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup obudowę usb na aktualny hdd a ssd wrzuć w ramke fabryczna. Można również zadzwonić do Acera czy nie mają ramki do Twojego lub z innego modelu nie będzie pasować.

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie też ma to sens, sęk w tym, że jestem bardzo mobilny, więc na wszelki wypadek wolałbym coś stabilnego. Poszukałem jeszcze, spróbuję z kieszenią na DVD (7 dych jeszcze przeżyję). Dzięki za pomoc, chłopaki.

 

To przykręć go jedną śrubką do dna obudowy, jak nie ma dziury, to zrób. W obudowie naturalnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15025.jpg

Nowoczesny komputer uruchamia się skandalicznie długo? Irytujące terkotanie uprzykrza nocne surfowanie po internecie? Panicznie boicie się dotknąć notebooka podczas pracy? Czyli... jesteście (nie)szczęśliwymi posiadaczami dysku talerzowego? Tak podejrzewałem, ale skuteczna recepta na powyższe dolegliwości okazuje się banalnie prosta - zalecam wymienić HDD na SSD. Karty graficzne, procesory i płyty główne ewoluują stosunkowo powoli, natomiast pamięci masowe oparte na układach NAND Flash wykonały w ostatnim czasie gigantyczny skok wydajnościowy, zwłaszcza iż możemy wybierać między konstrukcjami SATA, M.2, SATA Express oraz PCI-Express. Jeśli wypatrujecie rewolucji mającej znacząco podnieść komfort korzystania z komputera, ale jakimś cudem jeszcze nie dostrzegliście potencjału dysków SSD, koniecznie musicie wypróbować to rozwiązanie. Dzisiaj postaram się przekonać niedowiarków, że naprawdę warto zainwestować w taki nośnik.

 

Specjalnie dla ludzi, którzy domagali sie wyników HDD w testach SSD - teraz może zrozumieją, dlaczego nie warto nimi brudzić wykresów :> 

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. właśnie zainstalowałem Crucial MX100 512 GB ; trafił się firmware MU01 (zaktualizowałem do MU02) ; jak na razie działa (zaodrze244 - po jakim czasie pracy objawił Ci się pierwszy problem z tym dyskiem?)

 

Już minęły ponad 2 tygodnie, od czasu kiedy zacząłem uzywać Crucial MX100 512GB ?! Jak ten czas szybko leci! W moim przypadku jak na razie wszystko OK (użytkowanie 12 Czerwiec - 29 Czerwiec). Płytę główną mam ASRock P67 Extreme4 .

 

 

problemy zaczęły występować po około 2 miesiącach wystąpił pierwszy poważny problem czyli bluescreen. wcześniej raz mi "zniknął" zaraz po uruchomieniu komputera bios go nie widział. 

 

 

Kurcze ... a myślałem, że po dwóch tygodniach :/ No to jeszcze lekko 1,5 miesiąca testów przede mną :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie przesiadłem się z hdd na ssd samsung 850 evo 120gb. Jeśli ktoś ma wątpliwości to niech je porzuci. Zmiana o 1000%. Komp działa jak bajka. Gdyby nie brak kasy wziąłbym większy i lepszy. Ale i tak jest bajka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15025.jpg

 

Specjalnie dla ludzi, którzy domagali sie wyników HDD w testach SSD - teraz może zrozumieją, dlaczego nie warto nimi brudzić wykresów :>

 

sceptyków i tak nic nie przekona, a reszta i tak wie jak jest (a jest szybko :) )

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sceptyków i tak nic nie przekona, a reszta i tak wie jak jest (a jest szybko :) )

Tia... najbardziej mnie rozweselił człowiek, który w komentarzach wychwalał niezawodność i bezpieczeństwo RAID 0 ;> Dla niego SSD to zbyt duże ryzyko. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autentyk z ostatnich dni, PC dość współczesny więc chipset / SATA 1 nie ograniczyły SSD:

 

"Panie SSD to jakaś bujda, to działa tak samo szybko jak mój stary dysk twardy"

 

Ot co...

Np. na Linuksie RÓŻNICA w KOMFORCIE użytkowania (takim codziennym odpalaniu firefoksa, instalacji programów itd.) jest zdecydowanie mniejsza (Linux zdecydowanie lepiej radzi sobie z tależowcami - lepszy system plików, lepiej zorganizowane bufory), ale i tak warto.

 

ja mam SSD w lapku z SATA1 i śmiga na 130MB/s, 4k na 16MB/s, więc i tak lepiej od przeciętnego dysku 2,5 cala

część ludzi zazdrości, bo im żal kasy na zakup i tyle ;)

Nawet gdyby wartości były 3x mniejsze to komfort dalej byłby lepszy - czasów dostępu nic nie pobije. Nawet na systemie odpalanym z karty CF czuć różnicę względem HDD. Zresztą komu ja to mówię, akurat Tobie tego tłumaczyć nie trzeba ;)

 

Tia... najbardziej mnie rozweselił człowiek, który w komentarzach wychwalał niezawodność i bezpieczeństwo RAID 0 ;> Dla niego SSD to zbyt duże ryzyko.

Powinna powstać strona quotations.purepc.pl z takimi kwiatkami :D Aż szkoda, żeby zniknęło w mrokach internetu :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam SSD w lapku z SATA1 i śmiga na 130MB/s,  4k na 16MB/s, więc i tak lepiej od przeciętnego dysku 2,5 cala

część ludzi zazdrości, bo im żal kasy na zakup i tyle ;)

 

Miałem przez 6-7 lat Thinkpada X61s, który oficjalnie posiadał kontroler SATA1. Po wgraniu zmodowanego BIOSu kontroler nagle zaczął pracować w trybie SATA2. Wydajność nie różniła się niczym od pełnoprawnych kontrolerów SATA2 z nowszych modeli. Intel X25-M G2 śmigał aż miło. Żeby było śmieszniej, Lenovo do samego końca wspierania X61s nie wydało BIOSu z oficjalnym wsparciem SATA2. Czemu bawiłem się we wgranie zmodowanego BIOSu? OCZ Vertex Plus nie chciał poprawie działać na SATA1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. na Linuksie RÓŻNICA w KOMFORCIE użytkowania (takim codziennym odpalaniu firefoksa, instalacji programów itd.) jest zdecydowanie mniejsza (Linux zdecydowanie lepiej radzi sobie z tależowcami - lepszy system plików, lepiej zorganizowane bufory), ale i tak warto.

Aha, czyli nie korzystasz z KDE ;] KDE jest tak straszym zamulaczem, że używalne jest tylko na SSD, chyba że w wersji low-fatty albo netbook. Ale i tak je lubię jak cholera.

 

Miałem przez 6-7 lat Thinkpada X61s, który oficjalnie posiadał kontroler SATA1. Po wgraniu zmodowanego BIOSu kontroler nagle zaczął pracować w trybie SATA2. Wydajność nie różniła się niczym od pełnoprawnych kontrolerów SATA2 z nowszych modeli.

Bo to jest pełnoprawne SATA2, tylko Lenovo zablokowało je do poziomu SATA1, żeby sprzedawać drożej modele 61p. Tak samo było z R61 (mam i też mam zmodowanego biosa) i T61 - wszystkie miały zablokowane SATA2.

 

 

I pytanie konkursowe: tani mSATA, bez hiper parametrów, bo będzie chodził pod SATA2

 

Transcend TS128GMSA370 (128GB 199zł)

czy

Intel SSDMCEAC120B301 (120GB 209zł, SandForce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polecę Samsunga w wersji Evo, okrojony szrot, i jak to w Samsungu z tysiącem niepotrzebnych badziewi.

Prawie każdy ssd w jego kasie jest lepszy.

Czyli albo Pro, albo konkurencja czyli Plextor i spółka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi kto jest czego fanboyem, tylko o rzeczowe argumenty, podajesz "niusy" z przed roku, jak EVo to na teraz seria 850 z gwarą na 5 lat ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

850 dopiero założone, 3 miechy u brata więc ciężko o opinię. Ale są jakieś sciny których na OCZ nie było.

Czas pokaże czy dobrze zrobił patrząc tylko na okres gwarancji który jest limitowany do 75 TBW.

Edytowane przez AudiAWX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z forum, posiadacz MX100 512GB może się wypowiedzieć na temat prędkości nagrywania na pendrive usb 3.0 (szybki, normalnie z 90MB/s) podczas ściągania danych via torrent? Mi podczas ściągania danych przez torrent ~8MB/s zwalnia wrzucanie danych na takiego pendrive do 12-13MB/s. Chciałbym wiedzieć czy to normalne zachowanie, czy też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu oczekiwania na wymianę mx100 512gb na działający egzemplarz, morele poinformowało mnie co następuje:

Szanowny Kliencie,
uprzejmie informujemy, że w ramach zakończenia procesu reklamacyjnego zgłaszany towar został odesłany do Netpunktu i będzie gotowy do odbioru w terminie 2-3 dni roboczych.
W kolejnej wiadomości poinformujemy o gotowości reklamowanego towaru do odbioru.
Sposób rozwiązania reklamacji

Nazwa towaru wydawanego: Dysk SSD A-Data SSD Premier Pro SP900 512GB 2.5' SATA3 (ASP900S3-512GM-C)

 

Opis realizacji: Wymiana na inny model

 

 

W związku z powyższym mam do Was pytanie - Czy ten dysk adata jest coś wart? Czy mam żądać zwrotu kasy?

 

edit: sprawdziłem ten dysk adata to szmelc na sandforce, napisałem im że albo mi wymienią go na Samsunga 850 evo 500gb albo zwrot kasy.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapewne oznacza, że dostawca rozliczył ich notą kredytową. Czyli Ty masz do dyspozycji dokładnie taką kwotę za jaką kupowałeś. I tę kwotę możesz rozdysponować na dowolne towary z moreli po bieżących cenach. Oczywiście zwrot gotówki jak najbardziej Ci przysługuje z tym że ten sklep może się przed tym opierać. Do wzięcia tego paścia A-daty to naturalnie nie mogą Cię zmusić, podobnie jak Ty ich do wydania 850-tki evo..

 

Ja tego typu potencjalnie konfliktowe sytuacje rozwiązuję w ten sposób, że wybieram sobie jedną lub kilka rzeczy tak aby były droższe niż kwota noty i dopłacam różnicę (możesz skorzystać z dowolnych bieżących promocji, po prostu zamiast gotówką płacisz w części tą notą).

 

O ile w X-komie nigdy nie miałem z tym problemu, o tyle w morelach 2-krotnie, po czym rozstałem się z tym sklepem. Zobaczymy, może coś się poprawiło.

Edytowane przez adashi
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...