Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak zrobiłem secure erase oprogramowaniem Kingstone'a i troche sie poprawiły wyniki dysku.

 

Po lewej przed po prawej po operacji:

 

SqJxDLX.pngpmcebPx.png

 

Wyniki z stacjonarnego jak wsadze do lapka zobacze ile na nim uciągnie.

 

A poniżej nowy M550

 

dZZfS9j.png

Edytowane przez KAX_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adata_xpg_sx930_tech_sepc_2.png

Rywalizacja w segmencie wysokowydajnych dysków SSD korzystających z interfejsu SATA 6.0 Gb/s nie słabnie, chociaż producenci dawno już osiągnęli poziom, którego przeskoczenie ze względów technologicznych jest poważnie utrudnione. Między najszybszymi modelami Crucial MX200, Plextor M6P albo Samsung SSD 850 PRO różnice są niewielkie, czasami wręcz marginalne, dlatego silniejszy nacisk położono na niezawodność, wytrzymałość oraz długość gwarancji flagowych serii. Pozycje dotychczasowych liderów postanowiła teraz zaatakować ADATA prezentując nośniki XPG SX930, będące oficjalnymi następcami dobrze kojarzonej serii XPG SX900, mogące pochwalić się bardzo dobrymi parametrami, wianuszkiem ciekawych technologii, pięcioletnim serwisem i niewygórowanymi cenami. Czy takie zestawienie wystarczy do nawiązania równorzędnej konkurencji?

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanko mocno spowalnia dysk nieprawidłowy offset partycji? Oczywiście zainstalowałem w lapku system i offset jest kopniety. Czy jest sens ponownego formatowania czy na SATA2 w lapku i tak tego nie odczuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

offset bardzo wpływa, czasem nawet powoduje lekkie przycinanie pracy systemu.

 

Widzę że syndrom Sata 2 dalej istnieje..ludzie wciąż myślą że to coś słabego/ułomnego, tymczasem przesiadka na Sata 3 prawie nic nie daje a odczucia są prawie identyczne  :)

 

 

A co do testu ADaty, jak ceny będą dobre to się będą sprzedawać. Przynajmniej te 240GB wersje które mają przyzwoitą wydajność.

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, przymierzam się do zmiany dysku z cruciala m4 SSD 64GB na coś minimum 240GB. Niedlugo bede zmienial calego kompa gdzie bede mial mozliwosc wmontowania tych ssd na zlaczu M2 czy jakos tak. Pytanie czy warto czekac i wowczas kupic dysk, czy moze wybrac cos klasycznego na sata juz teraz?

 

Zalezy mi na dobrej relacji cena/jakos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens ponownego formatowania czy na SATA2 w lapku i tak tego nie odczuje?

 

Jak nie masz jeszcze systemu to jak najbardziej warto założyć ponownie partycje pod systemem, który jest w stanie ustawić prawidłowy offset (AFAIK od Visty wzwyż). Jak już masz system postawiony to jest sporo narzędzi, które mogą przesunąć partycje bez utraty danych i ustawić właściwe parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, przymierzam się do zmiany dysku z cruciala m4 SSD 64GB na coś minimum 240GB. Niedlugo bede zmienial calego kompa gdzie bede mial mozliwosc wmontowania tych ssd na zlaczu M2 czy jakos tak. Pytanie czy warto czekac i wowczas kupic dysk, czy moze wybrac cos klasycznego na sata juz teraz?

 

Zalezy mi na dobrej relacji cena/jakos :)

Jakość M.2 jest taka sama jak klasycznych 2.5" więc to nie jest tu żadnym kryterium..

 

Relacje ceny to akurat M.2 zwykle mają najgorszą bo przeważnie są droższe ;) Albo kupujesz teraz Sata albo coś szybkiego i drogiego później na M.2. To główna zeleta tego rodzaju dysków z interface pcie.

Kupno M.2 opartego o Sata znowu, poza oszczędnością miejsca w obudowie nie ma sensu bo oferują tą samą wydajność co popularne 2.5" sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

offset bardzo wpływa, czasem nawet powoduje lekkie przycinanie pracy systemu.

 

Widzę że syndrom Sata 2 dalej istnieje..ludzie wciąż myślą że to coś słabego/ułomnego, tymczasem przesiadka na Sata 3 prawie nic nie daje a odczucia są prawie identyczne  :)

 

 

A co do testu ADaty, jak ceny będą dobre to się będą sprzedawać. Przynajmniej te 240GB wersje które mają przyzwoitą wydajność.

 

Ok offset ogarniety. Co do syndromu SATA2 to przewaznie SATA3 jest na nowszych kontrolerach i dlatego jest szbsze bo miedzy stacjanarką, a lapkiem są spore różnice w wydajności SSDka

 

Test z lapka, a pare postów wyżej ten sam dysk testowany na stacjonarce z podpisu:

PsCahT7.png

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do syndromu SATA2 to przewaznie SATA3 jest na nowszych kontrolerach i dlatego jest szbsze bo miedzy stacjanarką, a lapkiem są spore różnice w wydajności SSDka

 

Już na Intel ICH8 (zwróć uwagę z którego roku jest) komfort pracy z systemem jest równie dobry co na współczesnym kontrolerze.

Różnice będą przy operacjach na dużych plikach najwyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial MX200 500GB M.2 będzie to dobra pozycja czy kolejna dla mnie wtopa jak z mx100? czy lepiej dołożyć i wziąć samsunga 850 evo?

 

Biorąc pod uwagę Twoje "szczęście" do Crucial? ;) (ps. mój MX100 512GB jeszcze nie sprawia problemów). Poza tym cena rewelacja - jak ktoś ma to złącze na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po jazdach z 840 to już bardziej samsunga bym sie obawiał, dodatkowo wysokie wyniki 850evo to zasługa turbocache ;)

Teraz większość modeli na rynku ma TurboCache (pod różnymi nazwami). To akurat zaleta bo to pomysłowy mechanizm który nic nas nie kosztuje a przyspiesza typowe operacje.

 

Co do MX200, to w zasadzie to samo co M550 (fizycznie) który nie sprawiał kłopotów więc tego modelu bym się nie bał.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz większość modeli na rynku ma TurboCache (pod różnymi nazwami). To akurat zaleta bo to pomysłowy mechanizm który nic nas nie kosztuje a przyspiesza typowe operacje.

 

 

no nie do końca, akurat samsung bazując na popularności serii 830 i pro stosuje brzydkie chwyty, wraz z problemami 840 teraz dostajemy dysk który po skończeniu sie bufora ma zapis 150MB\s w przypadku najmniejszego modelu z deklarowanych 520MB plus słabsze jakby nie patrząc pamięci

oczywiście można powiedzieć "olać to" i żyć dalej, aczkolwiek nie po to wydajemy prawie 300zł aby mieć wydajność 5 letnich 830stek (nawet nie całkiem tyle)  dwie generacje wstecz ...

post-165485-0-44436700-1437424796_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie do końca, akurat samsung bazując na popularności serii 830 i pro stosuje brzydkie chwyty, wraz z problemami 840 teraz dostajemy dysk który po skończeniu sie bufora ma zapis 150MB\s w przypadku najmniejszego modelu z deklarowanych 520MB plus słabsze jakby nie patrząc pamięci

oczywiście można powiedzieć "olać to" i żyć dalej, aczkolwiek nie po to wydajemy prawie 300zł aby mieć wydajność 5 letnich 830stek (nawet nie całkiem tyle)  dwie generacje wstecz ...

Ale mowa była o 500GB wersji która słabych stron nie ma, a nie najmniejszym 120GB którego i tak bym nikomu nie polecił.

EVO to 250GB warunkowo pod system i aplikacje wyłącznie. A jak pod inne pliki to zdecydowanie lepiej konkurencje. 120GB, tu zdecydowanie są lepsze inne dyski.

A 500 jest najbardziej udana bo w tej konfiguracji ma nie mal stałą bardzo wysoką wydajność. Nawet pod multimediami itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no większe pojemności wydają sie być ok, z drugiej strony wersja 120GB jest w polecanych :)

tak samo na zagranicznych forach bardziej polecają Cruciala MX100 256GB na Marvellu niż BX który jest w podobnej cenie i dodatkowo mniejszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ja jestem zadowolony z Cruciala MX100. Dwoje znajomych, którym poleciłem ten dysk mają takie od pół roku (również wersje 256GB) i śmiagają bez zająknięcia. Świetne dyski i bardzo szkoda, że częśc osób ma z nimi problemy. Z pewnością odbije się to na zaufaniu do marki.

 

Wcześniej miałem również świetnrgo Plextora M5S. Pewnie gdyby nie wygórowana cena M6S to pozostałbym przy Plextorze a tak mam Cruciala MX100 i dla mnie skończyło się szczęśliwie.

Edytowane przez Marksman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony wersja 120GB jest w polecanych :)

 

Dobrze wiesz że są ludzie którzy chcą kupić np Samsunga bo "wszystko kupują Samsunga (Sony itd)" więc trudno go nie umieszczać. Szczególnie że to nie jest zły dysk, tyle że w tej pojemnością są lepsze opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Twojej wypowiedzi całe to zestawienie zaczyna tracić dla mnie sens. Powinieneś w nim umieścić tylko te dyski które warto kupić w danym przedziale pojemności a nie napisać że są w tej pojemności lepsze pozycje. Nie odbieraj tego jako atak z mojej strony ale odsyłanie do niego zamiast im pomóc tylko wprowadza zamieszanie. Lepiej od razu za każdym razem pytać co warto kupić. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale po twojej wypowiedzi musiałyby tam zostać 3-4 dyski i nic więcej. Przecież zawsze są trochę lepsze i trochę gorsze modele. 

Przeczytałeś drugie zdanie ale bez jego początku chyba :)

 

 

Czy teraz wiesz co mam na myśli?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej spójrzcie na to z innej strony każdy który przesiada się z talerzowca na ssd jest zadowolony. A wybiera się zawsze wg. Zasobności portfela potem dopiero faktycznego stanu wiedzy. Ja mam 850 evo i jestem bardzo zadowolony i to na dodatek wersję 120 na którą tak psioczycie. Wiadomo w miarę jedzenia apetyt rośnie i ja też za parę dłuuugich miesięcy kupię coś większego i lepszego. A narazie to w zupełności mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o psioczenie.

 

rafa przeczytałem Twojego posta dokładnie, dlatego zacząłem narzekać. Skoro na liście znajdują się pozycje których Ty byś nie kupił oraz inni którzy mają większą w tym zakresie wiedzę to powinno to być dodatkowo oznaczone. Nie wiem kolorem czerwonym albo czymś tam żeby było wiadomo te dyski są ok ale w tym przedziale warto tylko kupić to to i to bo reszta jest taka sobie albo powinny takie pozycje z tej listy wylecieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...