Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wiem że w smarcie to zobaczę, ale wolałbym jutro odbierając dysk ze sklepu od razu to zweryfikować niż później być zaskoczonym :)
Dzięki za szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od modelu i pojemności. Odpowiedź może być różna ;)

 

Wlasnie zastanawiam sie nad 850 Pro 256gb. 10 letnia gwarancja kusi. Ostatecznie EVO 850, chyba do domowych zastosowan i tak wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plextor kosztuje tyle samo co samsung w najlepszym razie.

 

Sandisk extreme pro jest co prawda tańszy o 25zł od konkurentów ale jednocześnie 16GB mniejszy. Także samemu trzeba rozważyć co dla kogo ważniejsze w danym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o OCZ R7, Vector 150/180 ? Ze specyfikacji niby 5 lat gwary, 50gb/dziennie mozna zapisac przez 5 lat ... jesli nie wydarzy sie przypadek losowy to dysk dlugo pozyje. Wydajnosc tez wystarczajaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz trochę taniej a wydajnie to zobacz plextora m6 pro 256GB (5 lat gwary) albo SanDisk EXTREME PRO SSD 240 GB (10 lat gwary) który dojeżdża do samsunga pro i w niektórych testach nawet go przegania ;)

 

Proste pytanie po co tak rzeźbić jeśli jest opcja by brać najlepszy dysk z najlepszych ?

 

850PRO jest na V-nandzie w 40 (czy nawet 50nm) to oznacza wielokrotnie większą trwałość komórki w porównaniu z dyskami na płaskim 16/20nm .

 

Więc ile by sobie inni producenci nie wpisali na zasadzie papier jest cierpliwy to spokojnie możesz założyć, że Samsung będzie przyjmował dane kiedy inne dyski z super gwarancją będą gryzły glebę ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, postanowiłem wywalić w kosmos mojego Samsunga EVO 120Gb. Trochę już nie chcę dysku, który w teorii ma problem ze spadającym transferem. Chociaż po aktualizacjach i użyciu aplikacji "Performance Restoration" odczyt dalej jest igła, jednak mimo to nie smak pozostał... A dwa, potrzebuję 256Gb, apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale odkąd Wiedźmin wylądował na SSD, to nie mieszczę się już na tym co mam. No i teraz co brać:

1) Samsung EVO 850 250Gb - 429pln :>
Z jednej strony mam zaufanie do tej marki, wcześniej miałem 830 64gb i sprawdził się znakomicie. Ale jednak boję się, że znów wyjdzie jakiś fail ze strony Samsunga...

2) Plextor M6S 256Gb - 469pln :>
I tutaj najważniejsze:
3) Plextor Black M6E 256Gb - 949pln :smoke: . Dwukrotna cena, ale czy warto dopłacać do szybszego transferu? Podejrzewam, że w codziennym użytkowaniu w żaden sposób tego nie odczuję, Windows będzie wstawał sekundę szybciej, ale to słaby argument do wydawania takiej kasy.

 

Kiedy będzie warto przesiąść się na dyski na PCI_Express? Jak NVMe zacznie być bardziej popularne?
Chciałem kupić coś docelowo do nowego kompa. Planuję się przesiąść w styczniu na Skylake i DDR4, to pomyślałem, że dysk mogę zmienić nawet teraz, a potem przerzucić do nowego zestawu. A może warto wstrzymać się teraz z zakupem. Na nowej płycie głównej będę miał m2, a nie wiem zbytnio czy warto coś montować pod m2? jest Evo 500gb za 770pln, ale transfery te same co na Sata. Jakieś doświadczenia z dyskami pod m2?
Z góry dzięki za odp :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silicon_power_s60_slim_test_review_2.png

Temat najtańszych dysków SSD jest zawsze aktualny i jeszcze niedostatecznie zbadany, dlatego zamiast testować kolejne koszmarnie drogie modele dla entuzjastów bez problemu osiągające limit interfejsu SATA, postanowiłem ściągnąć do redakcji paletę budżetowych konstrukcji. Dzisiaj będzie to rodzina Silicon Power S60 Slim, sprzedawana za naprawdę rozsądne pieniądze, stanowiąca tym samym bezpośrednią konkurencję dla popularnych Plextor M6V, Crucial BX100, ADATA SP920 oraz Transcend SSD370. Większość osób szukających nośnika SSD oczekuje dobrego kompromisu między wydajnością, pojemnością i oczywiście ceną, mniejszą uwagę przywiązując wyłącznie do transferów, które zazwyczaj okazują się satysfakcjonujące nawet w słabszych modelach. Właśnie takiego klienta zamierza przekonać do siebie Silicon Power S60 Slim 120/240/480 GB.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to seria V70 na prawdę (na papierze) wygląda sensownie i kusi 5letnią gwarancją w dysku za ~205/350zł (120/240GB);

 

nie sądzę, jest na sandforsie i jest wolniejszy od Transcend SSD370, trochę lepiej wygląda wersja 240GB oczywiście gdyby kosztowała powiedzmy 300-320zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD po cichu zaktualizowało sterowniki do chipsetu:

 

http://www2.ati.com/drivers/amd-catalyst-15.7.1-sb-sata-ahci-win10-win8.1-win7.exe

 

Sprawdzone na lapku z chipsetem AMD + SSD Samsunga 830 i w Magician istotnie poprawiły się wyniki zapisu.

Nie ma problemów z procesem przerwań, który występował w poprzedniej wersji.

 

P.S. Skończcie brandzlować sie tymi bezużytecznymi cyferkami jakie podaje AS SSD ponieważ są one kompletnie oderwane od rzeczywistości. W to miejsce polecam Anvil's Storage Utilities

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Skończcie brandzlować sie tymi bezużytecznymi cyferkami jakie podaje AS SSD ponieważ są one kompletnie oderwane od rzeczywistości. W to miejsce polecam Anvil's Storage Utilities

 

po pierwsze nie ma sensu opierać sie na jednym teście, ponadto wole te w których dysk jest zapełniony do 75% i testy trwają aż do zapełnienia bufora gdzie TRIM ma co robić, a po drugie Anvil i tak pokazuje zwykle wyższe wyniki od AS SSD ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawę poruszylem już w komentarzach pod świeżym testem budżetowego S60 Slim. Mam 2 dyski SanDisk'a 128 GB z serii "Solid State Drive" ( żadnych innych oznaczeń w nazwie), segment "STANDARD" (nie Ultra, Ultra Extreme itp), kod: SDSSDP-128G-G25. Zachowują się bardzo, bardzo dziwnie. Wczesniej miałem 840 EVO ( ten ze "starzejącymi się" komórkami i naprawianym 2-3x przez Samaunga Firmwarem). Włozylem niedawno na próbę ww. SanDisk'a i są jaja z systemem (nagle przestoje, "zmulenia", mocno wyczówalne spowolnienie aplikacji, systemu, przycinająca sie przeglądarka przy większej ilosci kart itp itd. Nie upieram się, że to wina dysku. Być może coś na etapie ustalaniu systemu, sterowników, aktualizacji do W7. Zainstalowałem też sterowniki Intel Rapid Storage Technology RAID Driver których nigdy wcześniej nie używalem - może tu pies pogrzebany. Całość pracuje na kilkuletnim e8400, a więc LGA775 i SATA 3GB/s - może dysk się nie dogaduje podzespolami. 840 EVO na tym samym configu, choć ograniczony przez SATA 3GB/s i fabrycznym firmwarem śmigał jednak bez porównania lepiej. Sugestie?

Pozdrawiam

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie młotkiem - zespawałem ;). Bzdury pisze bo wczesnie - chodziło o LGA775.

Co za "Alignment"? Młotek, Alignment....o co w ogóle chodzi? Zlitujcie się ludzie, jest poniedziałek + to nie forum laba...

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawę poruszylem już w komentarzach pod świeżym testem budżetowego S60 Slim. Mam 2 dyski SanDisk'a 128 GB z serii "Solid State Drive" ( żadnych innych oznaczeń w nazwie), segment "STANDARD" (nie Ultra, Ultra Extreme itp), kod: SDSSDP-128G-G25. Zachowują się bardzo, bardzo dziwnie. Wczesniej miałem 840 EVO ( ten ze "starzejącymi się" komórkami i naprawianym 2-3x przez Samaunga Firmwarem). Włozylem niedawno na próbę ww. SanDisk'a i są jaja z systemem (nagle przestoje, "zmulenia", mocno wyczówalne spowolnienie aplikacji, systemu, przycinająca sie przeglądarka przy większej ilosci kart itp itd. Nie upieram się, że to wina dysku. Być może coś na etapie ustalaniu systemu, sterowników, aktualizacji do W7. Zainstalowałem też sterowniki Intel Rapid Storage Technology RAID Driver których nigdy wcześniej nie używalem - może tu pies pogrzebany. Całość pracuje na kilkuletnim e8400, a więc LGA775 i SATA 3GB/s - może dysk się nie dogaduje podzespolami. 840 EVO na tym samym configu, choć ograniczony przez SATA 3GB/s i fabrycznym firmwarem śmigał jednak bez porównania lepiej. Sugestie?

Pozdrawiam

 

Dyski pracują w trybie AHCI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...