Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Póki co tylko jeden z nich. Możliwe by, aż tak to była wina Sandforce'owego kontrolera? Może starsza 3GB/s SATA się gryzie tak z tym kontrolerem. Było by to dziwne bo tak jak mówiłem - na Samsungu 840 EVO nie miałem takich problemów a chodził pod tym samym configiem i obecnie siedzi w nowym kompie.

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tam warto kupić na 2242 M.2 długość 256-250GB ? bo nic z klasyków dobrych nie ma widzę w tym formacie..

 

plextor M6e 256 GB 2242, powinien być najlepszy w tym formacie

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kiego grzyba tylu producentów płyt mITX i notebooków używa tego dziwnego wymiaru? pamiętam, że miałem taki sam problem w laptopie ASUSa. Myślałem, że przez te 1,5 roku coś się zmieniło a tu nic. Jak nie było dysków na 2242 tak dalej nie ma... chciałem sobie kupić ASRock Z97E/ITX-AC, do tego jakiś dysk na M.2 celem całkowitego wypięcia z zasilacza okablowania zasilającego do urządzeń SATA (a także kabli transmisyjnych z płyty) no ale 128GB to troche mało..

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy bez względu na cenę to obecnie jest Samsung 850 Pro , choć wersja 256 GB to koszt ponad 600 zł .

 

Dobry stosunek osiągów do ceny ma za to wersja EVO tego dysku - 250GB za 466 zł lub wersja mSATA za 470 zł.

 

Albo Crucial MX200 250GB za 409 zł .

 

Trochę taniej to budżetowe Crucial BX100 250GB za 365 zł , Plextor M6V 256GB za 389 zł czy Transcend SSD370 256GB za tyle samo .

 

BX100 250GB to chyba najtańszy sensowny SSD w tej klasie pojemnościowej ( 240-256GB ) ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki tani dysk mSATA 128gb możecie polecić? 

Można takie znaleźć już za 200zł - Intel 525 oraz Crucial M550, więc zastanawiam się nad zakupem któregoś z nich do laptopa. 

Będzie ok? Opłaca się dopłacać do czegoś lepszego?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F1.

 

F5 uwzględnia w pewien sposób (niestety nie wiem dokładnie w jaki) zdarzenia wymazywania komórek (bez ich zapisywania następnie danymi) generowane przez procedury TRIM i jeszcze coś, czego nazwa wyleciała mi z głowy, a co jest robione przez firmware dysku, niezależnie od systemu operacyjnego. Niestety nie znam bliższych szczegółów, jak owe F5 jest obliczane, a sam bym się chętnie dowiedział.

 

W każdym razie to co pokazują programy narzędziowe producentów dysków, to jest F1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje F1, ale przecież łatwo to sprawdzić zapisując plik, zresztą co to jest te kilkaset giga, jak będziesz miał z kilkadziesiąt TB to już coś by było

Dysk mam niecałe 2 tygodnie :)

 

A Crucial Storage Executive mi nie chce mi działać poprawnie. SMART HDD odczytuje, a SSD jest jakby nieaktywny (komunikat "dysk niedostępny.wykonuje operację" czy jakoś tak...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 850 EVO 500GB i 840 EVO 120GB pod system. Czy warto bawić się w podłączenie ich na SATA Express? Przełoży się to na wyczówalną szybkość działania? Zastosowanie głównie to obróbka zdjęć (PS, LR + inne programy pomocnicze) ale także gry, internet, muzyka, filmy.

 

A jakich sterowników AHCI używasz?

A są jakieś inne niż te dostarczane,zintegrowane i instalowane podczas stawiania systemu? Ofc. swoje dostatczają też producenci płyt głównych ale oprócz tych dostępnych zaraz po

wypuszczeniu płyty b. żadko są aktualizowane i zostaje się zazwyczaj z tymi na dołączonej płytce.

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest Intel RST aktualizowany na bieżąco, w sumie chyba jeden z najwazniejszych sterów po tych od chipsetu, który instaluje każdy kto nie chce siedzieć na starym sterowniku MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem niedawno stąd (http://www.win-raid.com/t2f23-Intel-RST-RSTe-Drivers-newest-v-WHQL-v-WHQL.html) na starszej maszynie z e8400 (SATA3Gb/s) wraz z nowym Sandisk'iem 128GB i system muli i przycina. Oficialne Intela są właśnie zbyt żadko aktualizowane więc polecono mi tamte. Wczesniej używalem 840 EVO 120GB i na zwykłych od MS wsio śmigało o niebo lepiej. Jestem jeszcze na etapie dochodzenia czy to na pewno owy RST ale nic innego mi do głowy nie przychodzi (problem opisany pare postów wyżej). Można prosić o zdanie znających się na temacie czy instalowanie najnowszych RST cokolwiek daje? Przyrost wydajności? Zwiększa żywotność poprzez wydawanie innych istrukcji? Aktualizuje/zastępuje TRIM?

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem niedawno stąd (http://www.win-raid.com/t2f23-Intel-RST-RSTe-Drivers-newest-v-WHQL-v-WHQL.html) na starszej maszynie z e8400 (SATA3Gb/s) wraz z nowym Sandisk'iem 128GB i system muli i przycina. Oficialne Intela są właśnie zbyt żadko aktualizowane więc polecono mi tamte. Wczesniej używalem 840 EVO 120GB i na zwykłych od MS wsio śmigało o niebo lepiej. Jestem jeszcze na etapie dochodzenia czy to na pewno owy RST ale nic innego mi do głowy nie przychodzi (problem opisany pare postów wyżej). Można prosić o zdanie znających się na temacie czy instalowanie najnowszych RST cokolwiek daje? Przyrost wydajności? Zwiększa żywotność poprzez wydawanie innych istrukcji? Aktualizuje/zastępuje TRIM?

 

Co ty opowiadasz, ostatnia aktualizacja Intel RST była pod koniec sierpnia 2015:

 

https://downloadcenter.intel.com/search?keyword=intel%C2%AE+rapid+storage+technology+(intel%C2%AE+rst)

 

Juz pomijam fakt, że mam kompa, który chodzi na RST ze stycznia 2014 i zarówno Intel G2 jak i Samsung 850 Pro chodziły na nich bez problemów z pełną parą.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty opowiadasz, ostatnia aktualizacja Intel RST była pod koniec sierpnia 2015:

 

https://downloadcenter.intel.com/search?keyword=intel®+rapid+storage+technology+(intel%C2%AE+rst)

 

Juz pomijam fakt, że mam kompa, który chodzi na RST ze stycznia 2014 i zarówno Intel G2 jak i Samsung 850 Pro chodziły na nich bez problemów z pełną parą.

Podsunięto mi myśl, że to wina samego dysku i kiepskiego, Sandforce'owego kontrolera który słynie/nął z zawyżonych transferów... ale żeby aż tak mulił i lagował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsunięto mi myśl, że to wina samego dysku i kiepskiego, Sandforce'owego kontrolera który słynie/nął z zawyżonych transferów... ale żeby aż tak mulił i lagował?

 

Że tak się głupio zapytam, partycje masz wyrównane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakich sterowników AHCI używasz?

Od AMD. Wyczytałem właśnie, że to wina tych sterowników... http://forum.crucial.com/t5/Crucial-SSDs/BX100-Always-Shows-as-quot-The-drive-is-currently-busy/td-p/169515

Ale sterów microsofta uzywać nie będę, bo są znacznie mniej wydajne. Zwłaszcza, że ten soft od Cruciala do niczego mi niepotrzebny, dopóki nie wyjdzie aktualizacja firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Że tak się głupio zapytam, partycje masz wyrównane?

Nie ma głupich pytań. Wygląda to tak:

http://forum.purepc.pl/topic/368032-problem-z-zinicjowaniem-dysku-i-migracją-systemu/#entry3967027- i nie mogę sobie z tym poradzić. Diskpart, TestDisk nie pomogły. Brak wykrytych błędów, badsecotorów itp. Obecnie rozłożyłem ręce bo nie wiem co więcej mogę zrobić.

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e99152cb513035bdgen.jpg

 

Chciałoby się rzec do Plextora: "Super dysk bulwo". :damage_wall:

 

Kupiony w maju 2015r. działał bez problemu na firmware 1.07, aż do wczoraj. Płyta staje na ekranie biosu, mieli i mieli po czym wyrzuca, że nie może znaleźć dysku do zabootowania.
W biosie jest wykrywalny, natomiast podpięty do innego komputera pokazuje taką super kondycję. :damage_wall:

Po odpaleniu plextool'a dostaję komunikat, że kondycja dysku wynosi poniżej 20% i należy zrobić backup danych i wymienić dysk na nowy :zonk: .

Zaktualizowałem firmware do 1.08 niestety nic to nie dało. Komp co prawda wstaje i system zaczął się uruchamiać, ale wszystko działa jak na talerzowym dysku z milionem bad sectorów. Przeglądarka nie odpowiada, mój komputer uruchamia się pół minuty itd.

 

Sprawdzony na innej taśmie, innym porcie Sata, innym zasilaniu Sata, bez zmian.

 

Plextool po odpaleniu testy pokazuje, że odczyt/zapis całkiem wporzo:

c3adbfd2177f3b3c.jpg

 

Czy ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem? Czy w tym przypadku secure erase coś pomoże, czy dysk tylko na gwarancję?

 

Poleciłem koledze EVO, ale, że nie było go na stanie a chciał na "już" to mówię:" Bierz Plextora, będziesz zadowolony" - no to extra doradziłem :smoke:

Sorry za jakość screenów, ale robione na szybko i z ledwością udało się zapisać w paincie.

 

Edit:

Zgrałem dane. Usunąłem partycje, założyłem raz jeszcze i dałem szybki format. Teraz status jest taki:

8dff597100178c40gen.jpg
 

Kosmos :zonk:

Zostawiam dla potomnych, jutro dysk leci na gwarancję.

Edytowane przez yoshi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...