Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnośnie dysku SSD Crucial V4 128GB. Czy jest możliwość uratowania dysku jeżeli widziany jest jako nośnik o pojemności 1MB ? Mam możliwość kupna, sprzedający twierdzi, ze stało się to najprawdopobniej w skutek "niefortunnego update firmware". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem? 

...

Zostawiam dla potomnych, jutro dysk leci na gwarancję.

Problemy z M6S są niestety dość dobrze znane, również producentowi i wymienia je bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z M6S są niestety dość dobrze znane, również producentowi i wymienia je bez problemów.

Tak wiem wiem, dokładniej chodziło mi o mój przypadek, no ale później dokładniej doczytałem na forach, że dużo padów było.

X-kom np. wymienia od ręki bez problemu, inne sklepy niekoniecznie... a szkoda rozstawać się z dyskiem na trzy tygodnie.

A dla potomnych zostawiam screen, bo niecodziennie widzi się taki status dysku w Crystalu :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starym komputerze dysk HDD nie nadaje się już to użytku i zaszła konieczność wymiany. Tak sobie pomyślałem, że może warto kupić jakiś tani SSD. Jest jeden problem, ponieważ płyta http://www.asrock.com/mb/intel/conroe865pe/posiada SATA I, a czytałem że może być problem w działaniem dysku. Może dać sobie spokój i kupić HDD na SATA I?

 

PS. Stary dysk HDD był na IDE.

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno byc zadnych problemow oprocz mniejszych transferow.

U siebie na lapku miałem Sata 300 i Sata150, na obu portach przez wiele miesięcy działał Kingston V300 i Intel G2 bez żadnych problemów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć screen z AS SSD.

 

 

post-110220-0-52165900-1442419642_thumb.jpg

 

post-110220-0-72959800-1442419653_thumb.jpg

 

Dysk chodzi pod:

 

post-110220-0-52480500-1442419679_thumb.jpg

Oczywiście SATA 6Gb/s jest pomyłką, płyta nie wspiera standardu 6Gb/s. Dysk chodzi pod 3Gb/s. Czy wymienione wcześniejsze zachowanie (lagi, zacinki, wyraźnie wyczówalny spadek wydajości, problemy z poprawną inicjacją dysku) w porówaniu z Samsungiem EVO 840 120 którego miałem wcześniej w tym samym zestawie to normalne? Może ten model po prostu tak ma.

EDIT: właśnie sprawdzam stronę producenta. Dysk mam niecały miesiąc, zniknął z produktów i można go znaleźć (z trudem) z dziale "Legacy SSD". Pełny opis (prawdopodobnie jeszcze niezaktualizowany) znalazłem jedynie na niemieckiej stronie Sandiska: http://www.sandisk.de/products/ssd/sata/standard/#

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno byc zadnych problemow oprocz mniejszych transferow.

U siebie na lapku miałem Sata 300 i Sata150, na obu portach przez wiele miesięcy działał Kingston V300 i Intel G2 bez żadnych problemów.

A jest sens ładować SSD na SATA I. Będzie na nim zainstalowany jakiś Linux, a sprzęt jest głównie do internetu i przeglądania zdjęć. Nieraz napisanie prostego dokumentu.

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifas-ssd-bench SanDisk SDSSDP12 2015-09-16 17-14-17.jpg

 

attachicon.gifCrystaldisk Sandisk SDSSDP128G.jpg

 

Dysk chodzi pod:

 

attachicon.gifRig.jpg

Oczywiście SATA 6Gb/s jest pomyłką, płyta nie wspiera standardu 6Gb/s. Dysk chodzi pod 3Gb/s. Czy wymienione wcześniejsze zachowanie (lagi, zacinki, wyraźnie wyczówalny spadek wydajości, problemy z poprawną inicjacją dysku) w porówaniu z Samsungiem EVO 840 120 którego miałem wcześniej w tym samym zestawie to normalne? Może ten model po prostu tak ma.

EDIT: właśnie sprawdzam stronę producenta. Dysk mam niecały miesiąc, zniknął z produktów i można go znaleźć (z trudem) z dziale "Legacy SSD". Pełny opis (prawdopodobnie jeszcze niezaktualizowany) znalazłem jedynie na niemieckiej stronie Sandiska: http://www.sandisk.de/products/ssd/sata/standard/#

 

dysk jest budżetowy, więc jak na samsungu ci śmigało to możliwe, że kontroler nie wyrabia, wyniki masz słabe, jedyne wyjście sprzedać i kupić cos z polecanych i tyle

 

A jest sens ładować SSD na SATA I. Będzie na nim zainstalowany jakiś Linux, a sprzęt jest głównie do internetu i przeglądania zdjęć. Nieraz napisanie prostego dokumentu.

 

ja mam na lapku intela sata1 i wszystko działa, oczywiście trochę wolniej niż na stacjonarce z sata3 ale na pewno wiele szybciej od kartofla HDD :lol2:

Edytowane przez TSRules
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest sens ładować SSD na SATA I. Będzie na nim zainstalowany jakiś Linux, a sprzęt jest głównie do internetu i przeglądania zdjęć. Nieraz napisanie prostego dokumentu.

Zdecydowanie. Jeśli znajdujesz się w sytuacji w której niewielkim kosztem szukasz większej wygody, szybkości działania, sprawniej i szybciej otwierających się aplikacji, przeglądarki ładowania się kart, szybszego startu systemu czyli generalnie większej wydajności to tym jest właśnie SSD. Brzmi to jak magia i marketignowy bełkot.... ale przesiadka z HDD na SSD w rzeczy samej - jest czymś magicznym, z podjarania zaczniesz włączać i wyłączać komputer nie wierząc, że to tylko tyle trwa :D Tylko nie zapomnij włoćzyś w biosie trybu AHCI ;).

 

PS. Nie chcesz kupić Sandiska 128GB? ;P

Edytowane przez DesoloAnimus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Oczywiście SATA 6Gb/s jest pomyłką, płyta nie wspiera standardu 6Gb/s. Dysk chodzi pod 3Gb/s. Czy wymienione wcześniejsze zachowanie (lagi, zacinki, wyraźnie wyczówalny spadek wydajości, problemy z poprawną inicjacją dysku) w porówaniu z Samsungiem EVO 840 120 którego miałem wcześniej w tym samym zestawie to normalne

Platforma absolutnie nie jest problemem. Chipset ICH10R to bardzo porządny sprzęt a ty masz najgorsze wyniki jakich nie widziałem a ten SanDisk który kupiłeś to niestety straszny crap.

Samsung którego miałeś był o wiele lepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platforma absolutnie nie jest problemem. Chipset ICH10R to bardzo porządny sprzęt a ty masz najgorsze wyniki jakich nie widziałem a ten SanDisk który kupiłeś to niestety straszny crap.

Samsung którego miałeś był o wiele lepszy ;)

Jeżeli tak jest to popponuję przy aktualizacji pierwszej strony do listy "Uwaga dyski z asynchro...." dodać to ustrojstwo. Prześledziłęm również forum Sandiska - tam również nie słodzą tej i serii "Plus".

To w takim razie pytanie. Można coś takiego reklamować? Na stronie producenta i w opisie sklepu w którym miesiąc temu dysk zakupiłem widnieje jak byk: 490MB/s dla odczytu i 350MB/s dla zapisu mimo iż upłynął miesiąc czasu. Gwarancja teoretycznie 3 letnia ale aż boję się wczytywać co konkretnie obejmuje.

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeśli warto, to może jeszcze mi doradzicie jaki kupić ten dysk jak najmniejszym kosztem. Ważne, żeby był nowy :) Pojemność to 80-128 GB.

 

PS. Czytałem pierwszą stronę, ale nadal nie wiem który model na SATA I ma największy sens. Różnice w cenie to w tym rozmiarze ok 20-30 zł, więc nie wiem czy za wszelką cenę oszczędzać http://www.ceneo.pl/22551954czy patrzeć na pewny sprzęt, którego parametry i tak będą niewykorzystane.

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra nie dodałem, że preferuję sklep X-Kom, bo nigdy nie miałem tam problemów. Jak kupowałem MX200, to sprzedawca dodał, że jak będą problemy z dyskiem to zazwyczaj wymieniają na nowy. CX100 jest za 199 zł, a C100 259 zł. Różnica 60 zł. Mówisz, że warto kupić? Swego czasu myślałem właśnie nad tą serią, ale wybrałem Cruciala.

 

PS.Ten Transcend w cenie 225 zł może być

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CX100 to nędza. Na prawdę nędza nie warta zakupu. Cena odpowiada wydajności..

 

Taniej masz Crucial BX100 i podobny choć trochę wolniejszy wspomniany wyżej Transcend.

Zdaję sobie sprawę, że im taniej tym wolniej. Na SATA I chyba tego nie odczuję, a będzie ten dysk tam siedział ile tylko się da. Pewnie wybiorę propozycję Transcend :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Sata 1 najwieksze zauwazalne ograniczenie to praktycznie tylko maksymalne transfery jak sie kopiuje duże pliki. Cała reszta czyli operacje na malych plikach oraz iops śmigają aż miło a to dzięki nim jest największe odczucie w pracy z systemem i programami.

 

Dla porównania, mój laptop Vaio F12, w którym sprawdzałem ssd na SATA150 chodzi tak samo szybciutko jak aktualny zestaw z mojej sygnatury. Róznice zauważalne tylko przy kopiowaniu dużych plików, cała reszta to błyskawica. Nie ma sytuacji, że Chrome się włacza dłużej na Sata150 niż na Sata300 etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie upgrade na 512gb ssd od lite-on'a. Pozbywam się wszystkich hdd.

Postawiłem na tym windows 7 64bit. Czy przy tym systemie opłaca się coś w ogóle zmieniać w ustawieniach pod ssd? czy dla nowych dysków to już nie warte zachodu.

 

edit: w faq na początku tematu piszą że nie warto, więc sam sobie odpowiedziałem

Edytowane przez aerial
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was korzystał już podłączenia dysku na SATA Express? Daje to aż tak duży efekt i przyrost wydajności jak go marketingowcy malują? Mam jedno i zastanawiam sie czy go nie użyć do planowanego Samsunga EVO 850 120GB... i tu pojawia sie druga sprawa. Mocno korci mnie też zakup SM951 NVMe 256GB. Stacja głównie używana do obróbki zdjęć (PS, LR) ale i często do gier, filmów, neta itp. Czy różnica jest aż tak wielka by tyle dopłacać?

 

EDIT: @rafa, zauważyłem, że używasz jednego, zapewne masz porówanie z cynś na SATA, jak wygladaja Twoje odczucia w tej sprawie? Czy np. karty, system, programy ładują się na tyle szybciej iż brać o nie pytać bo różnica jak po przesiadce z HDD na SSD, czy jest lepiej ale bez przesady?

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś dobra ofertę na ten model? Proszę o linka, w miarę możliwości :)

 

No niestety oferta była tylko dla znajomych.

Powiedzmy że przy obecnych rynkowych cenach dysków ssd 500gb, bym nie kupił :)

 

Benchmark i model: LCH-512V2S-11

chyba to samo co liteon zeta

mój to oem z laptopa, ma tylko naklejkę z kodem modelu

 

xvKL18i.png

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...